Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2008., 21:54   #81
Da, Edward bi trebao biti ekstra lijep/zgodan, a ona zgođušna, ali ne previše...Aa...zgodan ti je ovi Gaspard
Joj, jedva cekam da film izađe
__________________
"We knew that it would soon be over, and so we put it all into a poem, to tell the universe who we were, and why we were here, and what we said and did and thought and dreamed and yearned for. We wrapped our dreams in words and patterned the words so that they would live forever, unforgettable."
AnitaMuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 21:58   #82
gaspard je savrseeen
al nije dovoljno savrsen da opise edwarda..ah
neznam zakaj je meni edward vise ovako
__________________
If it’s true you’re gonna run away
tell me where,
I’ll meet you there.
MidnightFantasy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 11:36   #83
Što se Belle tiče prvi i jedini izbor mi je bio Emily Browning, ali opet niš od toga, a što se tiče Edwarda, ja sam ipak navijala za Henrya Cavilla


iako mi je u izboru bio i Hayden Christensen


ali ipak ćemo se morat naviknut na Roberta Pattisona (nove fotke sa snimanja - obitelj Cullen)
Phantom Phreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 17:13   #84
Quote:
Phantom Phreak kaže: Pogledaj post
Što se Belle tiče prvi i jedini izbor mi je bio Emily Browning, ali opet niš od toga, a što se tiče Edwarda, ja sam ipak navijala za Henrya Cavilla


iako mi je u izboru bio i Hayden Christensen


ali ipak ćemo se morat naviknut na Roberta Pattisona (nove fotke sa snimanja - obitelj Cullen)
uništiše mi sve snove o edwardu
ne svida mi se nikako, ja jos uvijek potajno sanjam da ce ga glumit gaspard il moj van end onli stuart townsend
i carlise bi trebao zgodniji bit..dosta starije izgleda(za ono kak je u knjizi opisan)

al dobro...valjda ce u filmu sve to bolje izgledat

btw citam twilight opet
__________________
If it’s true you’re gonna run away
tell me where,
I’ll meet you there.
MidnightFantasy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 21:23   #85
film dolazi u američka kina 28.12.2008.
znači kod nas za nekih godinu dana...
tko će toliko izdržat???
vanessa_92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 22:12   #86
pff..ne kod nas ce doc oko 30.12.
nema sanse da bude tolika razlika
najvise tjedan dana
__________________
If it’s true you’re gonna run away
tell me where,
I’ll meet you there.
MidnightFantasy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 23:54   #87
Frendica mi u je posudila, ona si je čak kupila tu knjigu. Meni osobno nekako nije za moj uzrast ali inače je ok.
__________________
Elen sila lumenn omentilmo
Lady Undómiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 20:17   #88
Quote:
Lady Undómiel kaže: Pogledaj post
Frendica mi u je posudila, ona si je čak kupila tu knjigu. Meni osobno nekako nije za moj uzrast ali inače je ok.
Pa kolko ti onda imaš godina (ak se smije znat)? Mislim da godine nemoraju a ni nesmiju biti ikakva granica! Negdje sam pročitala da je najmlađa osoba koja je pročitala Stepheniene knjige imala 7 godina a najstarija 80!
Phantom Phreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 22:41   #89
Ja pročitao 1. knjigu.Meni baš i nije toliko božanski kao vama. Možda sam jednostavno prerastao ovakvu literaturu.
Vitez_Tuznog_Lika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 14:48   #90
Quote:
Phantom Phreak kaže: Pogledaj post
Pa kolko ti onda imaš godina (ak se smije znat)? Mislim da godine nemoraju a ni nesmiju biti ikakva granica! Negdje sam pročitala da je najmlađa osoba koja je pročitala Stepheniene knjige imala 7 godina a najstarija 80!
Imaš knjige koje nisu pisane za specifičnu dobnu skupinu i one često mogu biti dobre širokom krugu čitatelja (mislim širokom po dobi). Mnoge knjige koje se smatraju knjigama za djecu također spadaju u tu skupinu.

Ali imaš i knjige koje su pisane baš za neku dobnu skupinu i teško će se svidjeti nekim drugim skupinama. Ovo je baš takav primjer, knjiga je toliko sladunjava i patetična da će se teško svidjeti osobi koja je izašla iz puberteta.

S druge strane, cure u pubertetu će biti masovno oduševljene. Kažem, nešto kao teletubbiesi.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 19:45   #91
procitala sam sve tri knjige! fenomenalne suuuu!
prva mi je najbolja, zatim treca pa tek onda druga ( u drugoj nema bas puno edwarda...)
mislim da u 8 mjesecu izlazi 4! jeeeeeee!!!
a za film ne znam, bojim se da me ne razocara pa cu jos razmislit o gledanju...
 
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 13:13   #92
Pa, moram priznat da sam se dosta razočara što se tiče glumaca, zapravo obitelji Cullen... Niko nije ni pribložno onako zgodan kao što je opisano u knjizi. Jedino sam nekako s Alice zadovoljna... A Carlisle, Esme, Emmett, Rosalie, Jasper... ne znam... nije to to... a Edward je po mom mišljenju trebao biti Henry Cavill... nadam se da će bar radnja biti onako odlična kao u knjizi....
karla011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 23:24   #93
Odgovor ljudima koji ove knjige svrstavaju pod određene dobne skupine...

Imam 21. godinu. Knjige sam preporučila i nekim frendicama vršnjakinjama - obje su oduševljene.
Čitam otkad znam za sebe, vrlo raznolike knjige iako mi je fantasy najdraži žanr.

Neki ljudi jednostavno ne dopuštaju da s godinama izgube sposobnost maštanja...

*mah mah* svim fanovima
Rinny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 14:54   #94
Quote:
Rinny kaže: Pogledaj post
Neki ljudi jednostavno ne dopuštaju da s godinama izgube sposobnost maštanja...

Nema to veze s maštanjem. Ja imam 30 god. pa čitam fantasy i to mi je omiljeni žanr. Ali patetiku tipa "on nju ljubi, ona pada u nesvijest" i karakterizaciju likova tipa "ona je smotana, ne zna hodati bez da se razbije, a on je prelijep, prezgodan, presnažan, prespretan, prepametan, pretalentiran..." mogu svrstati ili u parodiju ili u literaturu namijenjenu mlađim tinejdžerkama.

Zašto to čita netko stariji od dvadeset... što da kažem, neke stvari mi nikad neće biti jasne.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 19:00   #95
Stephenie Meyer i Twilight serijali - za sve ljubitelje ove knjige

Mislila sam kako bi bilo ugodno za promjenu kada bi ljudi poput mene koji su otkrili čari gradića Forksa mogli naći sve što žele znati o Stephenie Meyer, Twilight nastavcima, Edwardu, Belli i ostalima na jednom mjestu. Ovdje može ostavljati informacije vezane uz knjige, film ili spisateljici, te kritike, dojmove i preporuke, samo molim vas neka budu vezane uz njezine knjige i njen rad.
Evo ja ću započeti:
Stephenie Meyer napisala je: Sumrak (Twilight), Mladi mjesec (New Moon), Pomrčina (Eclipse), te piše nastavke Breaking Dawn i Midnight Sun (koji ide usporedno s 1. djelom pričajući priču iz Edwardove perspektive)

Sumrak
Srednjoškolka Bella Swan pomirila se s neizbježnim. Mora napustiti sunčani Phoenix u Arizoni i otići živjeti s ocem u Forks, kišovito mjestašce na pacifičkoj obali poznato kao najoblačnije u cijelim Sjedinjenim Državama. Što je još gore, u malome mjestu svatko svakoga poznaje, pa Bella, koja nikad nije imala mnogo prijatelja i uvijek je cijenila samoću, sad pred svima mora pokazivati koliko je nespretna na tjelesnom i sramotiti se nesvjesticama kad vidi i najmanju kap krvi. Samo, čini se da najljepšem učeniku gimnazije u Forksu – Edwardu Cullenu, jednom od četvoro braće i sestara iz samotnjačke obitelji o kojoj se malo zna, a o kojoj kruže mnoge jezovite priče – njezina nespretnost nimalo ne smeta. Iako su joj njegove nagle promjene raspoloženja isprva posve neobjašnjive, Bella polako počinje sumnjati da rješenje Edwardove zagonetke leži upravo u krvi. Ljudskoj krvi, njezinoj krvi, krvi zbog koje su Cullenovi grozomorno različiti od svih ostalih žitelja Forksa… Književni debi Stephenie Meyer Sumrak ubrzo po objavljivanju stekao je kultni status među mladim čitateljima Amerike. U isti mah nesnosno strašan i razorno romantičan, Sumrak je vrhunska ljubavna priča za sve one koji su se oduvijek osjećali drugačijima, a nikad nisu vjerovali da bi netko savršen upravo to mogao shvatiti kao vrlinu i zavoljeti ih usprkos svemu što ih dijeli. Pa i po cijenu života – ili besmrtnosti.


Mladi mjesec
U Forksu, najoblačnijem i najkišovitijem gradu Sjedinjenih Država, za Bellu Swan sja sunce. Najsjajnije, najblistavije sunce na svijetu – Edward Cullen, najljepši učenik mjesne gimnazije, njezina životna ljubav. Uz Edwarda, Bella se osjeća kao da doista vrijedi, kao da nije neugledna i nespretna i potpuno prosječna. Uz Edwarda, Bella pronalazi novu obitelj – Cullenove, oca Carlislea i majku Esme, braću Emmetta i Jaspera, sestre Rosalie i Alice. Cullenovi su jedna od najuglednijih i najstarijih obitelji u Forksu, vrlo bogati, vrlo profinjeni i puni ljubavi prema Belli.

Cullenovi su također vampiri.

U tome leži tajna njihove ljepote i njihova imutka – kao i njihove dobrote: jer Cullenovi su se odrekli navada ostatka vampirskog roda i ne žive od ljudske krvi. Tu i tamo odu u lov na medvjede, kojima okolni Olimpijski poluotok obiluje, i tako utaže žeđ. Svoje besmrtne živote posvetili su suživotu s ljudskim rodom, pronalaženju moralnijeg, ispravnijeg puta. Vječno mladi, vječno savršeni, oni u svoje redove primaju jednu smrtnicu koja je upravo napunila osamnaest godina i tako zauvijek postala starija od navijek sedamnaestogodišnjeg Edwarda… Stephenie Meyer opčinila je mlade čitatelje diljem svijeta Sumrakom, romanom koji je smjesta postao najpopularnije svjetsko djelo romantične strave za mlade čitatelje. Ako je to uopće moguće, Mladi Mjesec još je napetiji, potresniji i neizvjesniji nastavak, priča u kojoj se Bella suočava sa sudbinom gorom od smrti i biva prisiljena lutati mrakom punim noćnih mora, sve dok joj ga blijedo ne obasja svjetlost jednog neočekivanog, mladog Mjeseca.


Pomrčina
Dva klana, oba nadnaravno snažna, oba tek naizgled ljudska, održavaju nesiguran suživot u kišovitom Forksu, mjestašcu na sjeveroistoku američke savezne države Washington. Nedaleko od Forksa leži velegrad Seattle, gdje nepoznati serijski ubojica upravo ostavlja desetke nedužnih žrtava za sobom. Šerif Forksa, Charlie Swan, zdvaja nad groznim vijestima zajedno s ostalim mještanima, ne sluteći da bi zlo u Seattleu moglo imati veze s njegovom kćeri Bellom.

Jedino što Charlieja brine što se Belle tiče njezin je dečko Edward Cullen, koji joj se vratio nakon što joj je slomio srce i bez objašnjenja mjesecima izbivao iz Forksa. Charlie ne zna zašto je Bella ostala tako vezana uz Edwarda, kad je uz nju cijelo vrijeme bio mladi Jacob Black, sin Charliejevog starog prijatelja Billyja, glavara plemena Quileute iz obližnjeg rezervata. Dok Bella odbija makar i porazgovarati s Jacobom, Charlie i ne sanja što ona namjerava učiniti odmah nakon što uskoro maturira – i kakvu će ulogu u tome imati ugledna obitelj Cullen, drevno pleme Quileute i zagonetna ubojstva u Seattleu…
__________________
Remember if people talk behind your back, it only means you are two
steps ahead.
Zoly_dunja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 12:36   #96
Meni su knjige odlične, definitivno jedne od najboljih koje sam ikad pročitala, a tek Edward - definitivno najbolji lik ikada.

Inače, Algoritam definitivno ima sve knjige, znam jer sam tamo kupila/naručila sve tri i na engleskom i na hrvatskom i moram ih pohvaliti jer je Eclipse bila izdana 7.8. prošle godine, a mene su već 9.8. zvali da je stigla, tako da se definitivno isplati naručiti preko njih.

Isto tako, mali ispravak, neće biti 5 knjiga, nego 4 - Twilight, New Moon, Eclipse i Breaking Dawn, a peta - Midnight Sun je zapravo Twilight iz Edwardovog pogleda , jedva čekam!

Obavezno pogledajte stranicu od autorice www.stepheniemeyer.com jer ima hrpa informacija o knjigama, raznorazni dodaci koji su izbačeni iz knjiga, prva poglavlja jos neobjavljenih knjiga (ima već dugo prvo poglavlje od Midnight Sun) da ne spominjem da par mjeseci prije objave knjige objavi poglavlja i slično, za Eclipse je svaki dan do objave izlazio po jedan citat iz knjige, isto tako ima slike svih auta koje Cullenovi voze (naravno i Edwardov Volvo S60R ), ima i audio verzije prvih poglavlja svih knjiga itd itd.

Stranica je stvarno odlična i svakih par dana se ažurira tako da ste uvijek u toku
forestlady is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 10:20   #97
Midnight Sun... ahhhh.... jeste li procitali prvo poglavlje ove knjige - susret s Bellom iz Edwardove perspektive? Prekrasno nesto! Imate na stranici S. Meyer, a ako ne možete naći javite na pm, pa vam posaljem!

Inače, jučer su mi stigle sve tri knjige u tvrdom uvezu, preko Amazona! Predivne su...
__________________
Cijeni riječi. Svaka od njih može biti tvoja posljednja.
HummingBird is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 21:08   #98
I Sumrak i Mladi mjesec i Pomrčina... Ma predobre su mi sve tri knjige... A tek Edward...
peppa_pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 00:08   #99
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Pročitao sam knjigu do kraja.

Mislim da je u rangu Teletubbiesa. Normalnim čitateljima će biti katastrofa jadna, patetična i bljutava, ali ako imate 15 godina i brijete na HIM, onda će vam biti zakon.

Mene samo zanima koliko vi imate godina?
Meni se cini da si ti ovu knjigu citao sa krivim stavom. Znam o cemu pricam jer sam je i ja tako pocela citati, okrecuci ocima, ali ne prestajuci, jer ipak sam potrosila 100 i kusur kuna . Kasnije kad se prepustis, knjiga postaje neodoljivo slatka, naravno, ne smijes puno analizirati

e da, imam 22 godine i znam cure s faksa kojima se knjiga svidila...
Zora is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 01:31   #100
Najdrazi dio knjige u prvom dijelu kad su Bella i Edward sami u njegovom autu a svira Debussy jedna od mojih omiljenih skladbi Clair de lune .... Definitivmo je poslusajte!!!
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:03.