Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Da susutra izbori za koju biste opciju glasovali?
DESNU 14 35.00%
LIJEVU 25 62.50%
Ne znam 1 2.50%
Glasovatelji: 40. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2010., 00:31   #1
Izbori - LIJEVO ili DESNO

Da su sutra izbori, za koju biste opciju glasovali.
ddl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 00:35   #2
mislis na izbor hdz ili sdp?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 00:46   #3
Ma i na njih, ali mislim da su sutra izbori za koje biste se opredjeljenje operdijelili... Lijevu (tipa SDP, HNS,...) ili desnu (HDZ, HSS, HSP...).... Čisto opciju, jer ići u anketi ovako rano sastaviti svaku stranku je malo suldo, a ovako se otprilike vidi kako narod diše
ddl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 00:48   #4
onda lijevu. ovih mi je vec dosta
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 01:03   #5
Desnu
 
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 01:06   #6
Quote:
nika007 kaže: Pogledaj post
Desnu
hdz, hss, hsp???????

koju od tih?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 01:08   #7
Ti zaista misliš da ima razlike između lijevice i desnice?


Politička scena u Hr je prezasićena istim licima koje gledamo već desetljećima, a koja ne mogu ponuditi ništa novo (čitaj: bolje). Da ih se eliminira i zamjeni novim i svježim umovima, "lijevo ili desno" bi bilo sasvim svejedno, jer bi pomaka na bolje svakako bilo.

Tako da, uzimam treću opciju. :/
__________________
It's a joke, not a dick. Don't take it so hard.
Pupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 01:13   #8
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
hdz, hss, hsp???????

koju od tih?
HSP dr. Ante Starčević
 
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 01:34   #9
Quote:
nika007 kaže: Pogledaj post
HSP dr. Ante Starčević
i zato ova anketa ne valja....
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 02:14   #10
Moj odgovor na pitanje (desno) je sasvim apstraktne prirode i nema veze s trenutačnom realnom ponudom desne opcije na našoj političkoj sceni. Kod nas kvalitetna desnica ne postoji (ni ljevica, ali to me ovog časa manje zanima... Iako želim Hrvatskoj što kvalitetniju ponudu svih političkih opcija... to može donijeti samo dobro zemlji!)
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 04:55   #11
Ovo je dosta apstraktno pitanje. Ja osobno nisam izaša na zadnje parlamentarne izbore jer nisam ima za koga glasat. Zvuči pomalo glupavo, ali je tako. Jednostavno nijedna politička stranka ne pretvara u realnost moje političke misli trenutno, a ja sam takav da za mene nema previše kompromisa i glasanja za "manje zlo". Jer Hrvati mahom glasaju PROTIV, a ne ZA. Meni to nema smisla.

Po ideologiji sam pravaš, bija i osta, tako da je desnica moj izbor u ovoj anketi. No, rascjepkanost pravaške misli na milijun frakcija, bavljenje nekih od njih gay paradom, koncertima Lepe Brene i ostalim trivijalnim gluparijama umisto realnim problemima hrvatskog društva, Đapićeva slugansko-poltronska politika itd. jednostavno me udaljilo od opredjeljenja za bilo koju pravašku stranku na izborima. A pravaš u duši i političkoj misli može glasati samo za pravaše, ostalo je mazanje očiju i sebi i drugima.

Nisam tipični europski desničar sa spikama o "vladavini kapitala" itd., dosta sam socijalno osviješten i tako sam odgajan (to je najbitniji razlog radi kojeg sam upisa faks koji jesam), ali sam nacionalist i to me uvik vuče desnici. Zapravo, kad sumiram to sve skupa, ja sam doista živući nacionalsocijalist Zanemarimo povijesne aspekte ovog opredjeljenja, nisam tako mislija hehehe
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 06:28   #12
Neko tko ce ekonomski desno, a jel su nacionalno osvijesteni ili ne mi je nebitna stvar. No bolje da nisu Hrvatine.
__________________
Oscar Wilde: Patriotism is the virtue of the vicious.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 08:05   #13
ja bih vec polako da se pojavi naprijed opcija
ovih lijevo, desno i u krug mi je vec polako puna kapa
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 10:04   #14
Centar....
Nadam se da ce HNS i HSLS (bez HSS-a) zajedno izaci na izbore.
A ako birao izmedju HDZ-a i SDP-a, onda bih glasao na SDP.
Sto znaci biti nacionalno osvijescen?

Zadnje uređivanje DJTcro : 23.04.2010. at 10:23.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 10:05   #15
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Neko tko ce ekonomski desno, a jel su nacionalno osvijesteni ili ne mi je nebitna stvar. No bolje da nisu Hrvatine.
ma bitno je tebi da budu nacinalno opredjeljeni ali nedao bog na hrvatsku stranu
medacki dzep is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 10:06   #16
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ja bih vec polako da se pojavi naprijed opcija
ovih lijevo, desno i u krug mi je vec polako puna kapa
ja bih za desne ali ih nema
medacki dzep is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 10:07   #17
Quote:
ddl kaže: Pogledaj post
Da su sutra izbori, za koju biste opciju glasovali.
takvih opcija u nas nema... izbor je između lopovluka, zaostajanja, i onih koji bi ipak mogli nešto napraviti... hdz je interesna zajednica kojoj je jedini cilj ostanak na vlasti, oni bi trebali otpasti iz bilokakvih kombinacija...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 12:39   #18
kakva korist lijevo ili desno ....komunjare su nesposobne kao i tzv.desnica ( koja niti ne postoji ) ...
cijela politička elita je totalna nesposobna bagra koja se brine da njima bude dobro a na štetu građana ...sasvim je svejedno koja je to stranka i koju političku opciju nudi kao muda pod bubrege ....
narod bi trebao skupiti kakvu pinku i kupiti one Tupoljeve morti se naša politička elita utrpa u njega
 
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 13:30   #19
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ja bih vec polako da se pojavi naprijed opcija
ovih lijevo, desno i u krug mi je vec polako puna kapa
Da, netko tko kaže da ćemo ići u EU kad pospremimo sve doma.
Tko bi se brinuo za budućnost naše mladosti.
Tko ne bi odbijao naše znanstvenike u inozemstvu da se vrate i rade u svojoj državi.
Tko bi vratio samopoštovanje hrvatskom čovjeku.
Ima toga još...
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 13:32   #20
Lijevu..... a i pravim desničarima trebalo bi bit dosta ovih kvazi desni stranaka poput hdz-a
Dita von Luna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:28.