Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2007., 14:22   #201
Kolilo ja znam, gleda se prosjek zadnjih 6 mjeseci..
-leona is offline  
Old 12.06.2007., 14:29   #202
meni su gledali 6 mjeseci. to bijaše prije nekih po godine, a jel se šta mijenjalo ne bih znala
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Old 12.06.2007., 15:09   #203
Quote:
gleda se prosjek zadnjih 6 mjeseci..
u tih zadnjih šest mjeseci ja mogu imati i samo dvije isplate plaće
Vivien35 is offline  
Old 15.06.2007., 23:51   #204
gleda se prosjek zadnjih 6 plaća ali ako imaš godinu dana radnog staža u komadu ili 18 mjeseci u posljednje dvije godine.. po starom zakonu je bilo dovoljno tri mjeseca raditi.. ali ne od kolovoza prošle godine
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Old 19.07.2007., 13:32   #205
Bolovanje prije poroda....

Sve buduće, ali i sadašnje mamice, koliko ste dugo radile na radnom mjestu od kad ste doznale za trudnoću? Naravno, ukoliko je trudnoća prolazila u najboljem redu...
Hvala na komentarima...
nina_83 is offline  
Old 19.07.2007., 15:05   #206
Ja sam radila prva dva mjeseca, onda sam išla na boovanje mjesec dana zbog mučnina, potom sam radila jedno mjesec dana i onda stop. Sada prvo iskorištavam godišnji odmar, onda ću na bolovanje i na porodiljni. Nisam htjela više radit jer mi je posao dosta zahtjevan, stalno sam na cesti, a i doktor je preporučio da ne radim. Inače, trudnoća je do sada hvala Bogu super, a i ja jer znam da sam se posvetila svo bebaču!!
zrnce soli is offline  
Old 19.07.2007., 15:07   #207
radila sam do 6. mj. trudnoće, onda sam uzela godišnji i nakon toga porodiljni.
chiara is offline  
Old 19.07.2007., 15:13   #208
Ja sam radila do četvrtog mjeseca, a onda me doktorica poslala na bolovanje zbog kontrakcija, pa sam sada doma. Mislila sam raditi što duže, ali je doktorica rekla zbog stresa, pa eto sada odmaram.
Durica26 is offline  
Old 19.07.2007., 15:31   #209
Ja sam trudna 4 mjeseca i još uvjek radim, tj. iskoristila sam već godišnji odmor, pa me sad svi ispituju kad ću na bolovanje. S bebicom je sve u redu, jedino mi malo predstavljaju problem ove vrućine i putovanje do i iz posla, a i to što zapravo sjedim cijelo radno vrijeme mi baš i nije zgodno.
A doktorica mi je rekla da će mi pisati bolovanje kad mi to odgovara.
A i ne radi mi se, nemogu se izležavati na poslu.
nina_83 is offline  
Old 19.07.2007., 15:36   #210
Pa onda brisi na bolovanje. Tako ti je bilo i meni kada sam bila na poslu, svi su me ispitivali kada mislim na bolovanje. Moram ti priznati da otkada sam doma, smanjile su mi se mučnine (koje su bile strašne), a i nekako mi je lakše jer sada si sama određujem tempo, pa kada hoću nešto raditi radim, a kada mi se spava, spavam. To je prednost kada si doma, a na poslu sam znala umirati kada bi me ulovio umor, a ne mogu se malo prileći....
Durica26 is offline  
Old 19.07.2007., 15:58   #211
ja ću raditi dok god ću se moći ugurati u auto da se dovezem na posao, kad mi trbuh zapne za volan vrijeme je za porodiljni
__________________
Kada umreš,ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Isto je i kad si glup
papricica is offline  
Old 19.07.2007., 18:36   #212
Ja sma radila do zadnjih 45 dana tj. i onda sma tu i tamo odlazila na posao u ispomoc
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Old 19.07.2007., 19:49   #213
ja sam radila do 20 dana prije poroda......a do zadnejg dana radila od doma.....i taman na veliki petak završim ogroman elaborat i u ponoć me uhvate trudovi..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Old 19.07.2007., 19:49   #214
Radila sam do 3. mj., pa na pun kufer godisnjeg, a sad sam na bolovanju. Nisam imala nekih vecih problema, ali ginekologica mi je ga je toplo preporucila, just in case. U pocetku mi je godilo, a sad..... s jedne strane mi pase, jer se ne dizem rano, odmaram se kad mi dodje, radim sta mi se radi, po inspiraciji, citam knjige, puno knjiga raznih, svijam gnijezdo, kuham, cackam po forumu, bavim se sama sobom i svojom bebom, sve je to super, ali mi ipak fali posao. Jako mi fali, obozavam ga, a nije bilo mogucnosti da radim od doma. To bi mi se bas dopalo.
No, sta je - tu je. Sve samo da beba bude dobro. Ne?
Ollantay is offline  
Old 20.07.2007., 10:00   #215
Ja trenutno jos radim 13+5... 30. bi trebala na godisnji 2 tjedna... a kad se vratim idem na prvi pregled kod dr koji je posebno za komplikacije... kako on kaze tako ce biti... muz forsira da od 1.9. idem na bolovanje, a meni se ne ide zbog novaca (mizerno bolovanje - 830 kn), posao mi ne bi falio, ne volim ga bas previse...
Joules is offline  
Old 20.07.2007., 10:33   #216
Quote:
Joules kaže: Pogledaj post
Ja trenutno jos radim 13+5... 30. bi trebala na godisnji 2 tjedna... a kad se vratim idem na prvi pregled kod dr koji je posebno za komplikacije... kako on kaze tako ce biti... muz forsira da od 1.9. idem na bolovanje, a meni se ne ide zbog novaca (mizerno bolovanje - 830 kn), posao mi ne bi falio, ne volim ga bas previse...

Joules, ako zbog komplikacija u trudnoci ides na cuvanje, naknada ti nece biti 830 kn (osim ako ti je to cijeli iznos place), nego cijeli iznos place, do maksimalnih 4250 kn. kad otvoris porodiljni 45 dana pred porod, opet ce ti naknada biti isto tolika, sve do napunjenih 6 mjeseci djetetovog zivota. nakon toga je niza, do maksimalnih 2600 kn.
cd8 is offline  
Old 20.07.2007., 10:37   #217
Quote:
cd8 kaže: Pogledaj post
Joules, ako zbog komplikacija u trudnoci ides na cuvanje, naknada ti nece biti 830 kn (osim ako ti je to cijeli iznos place), nego cijeli iznos place, do maksimalnih 4250 kn. kad otvoris porodiljni 45 dana pred porod, opet ce ti naknada biti isto tolika, sve do napunjenih 6 mjeseci djetetovog zivota. nakon toga je niza, do maksimalnih 2600 kn.
Ne nazalost, pricali su ranije o tome pa je mene skoro slag strefio...
Zavrsila faks i zaposlila se odmah, ali nemam 12 mj staza zadnjih godinu dana, tj 18 mj u zadnje dvije, pa imam minimalac 830 kn bez obzira na placu... provjerila u HZZO u zg telefonski, seka bila u Smb u poslovnici ista prica... sokantno i bezobrazno, ali navikavam se polako na tu cinjenicu i stedim novce... trebat ce mi
a sto je najgore i zalosno, stvarno imam komplikacije i vec bi sad mogla na cuvanje, al je dr rekla da jos ne MORAM, pa ne idem jos...
Joules is offline  
Old 20.07.2007., 11:29   #218
a zao mi je onda. nisam znala da je tako za pripravnike.
cd8 is offline  
Old 20.07.2007., 14:22   #219
Quote:
cd8 kaže: Pogledaj post
a zao mi je onda. nisam znala da je tako za pripravnike.
A kaj mozes...
Joules is offline  
Old 20.07.2007., 19:27   #220
ja sam radila do skoro sedmog mjeseca, onda sam uzela tri tjedna bolovanja, produžila neki dan na godišnji i 28 dana pred termin - porodiljni....
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:27.