Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2012., 21:12   #41
Quote:
S'sung kaže: Pogledaj post
Jel opisao kako je stari tražio kuću koja ima dovoljno veliko dvorište za teren?
Kako mu se stari u klubu kladio da će mali Andre (od 9 godina) dobiti Jima Browna, američku legendu footballa?

Je i jedno i drugo.

Kad je tražio kuću, samo bi proletio kroz svaku potencijalnu kuću da vidi pozadi dvorište (kuća ga nije interesovala) i ako je nedovoljno velikih dimenzija, odjebo bi ju - bez obzira šta bi drugi ukućani mislili.
To je bi glavni kriterij (uz lovu).
I zato je na kraju kupio kuću usred pustinje. Kad kažem pustinje, zaista mislim pustinje - zvečarke, zakopani mafijaši itd
(Kad pričam o zvečarkama, kad je već postao profi i zaradio nešto love, Bolitieri mu dao nekog trenera za fizičku spremu i ovaj ga vodio na neko obližnje brdo da trče gore dole. Agasiju duša u nosu. Sutradan vide nekog tipa u toj pustinji.
- Šta radite tu?
- A šta ti radiš tu?
- Lovim zvečarke.
- Zvečarke!?? Šta ovdje ima zvečarki??
- Svako jutro ulovim po 12
Trebam li reći da više nisu trčali uz to brdo )

Što se tiče tog Browna (koji je tad valjda bio najbolji igrač fudbala), stari se okladio u kuću da će ga devetogodišnji Andre pobijediti. Ovaj reko ne treba mu kuća, hajd u 10 000 $ al da vidi lovu. I stari ode po lovu. Dotle ovaj ispipa maloga i dozna da mali nikad nije izgubio. Pri tome klinac u užasnom stresu, na njegovim plećima čitavo porodično imanje, matori o tome ne razmišlja. Totalni ludak.
Na kraju igraju za 500 $ i Andre, sav sretan što pritisak više nije tako velik, pobijedi.

A već sa valjda 7 godina je prebacivao s Konorsom (njemu je stari Agasi bio stringer!), pa s Borgom (koji mu je bio idol) i Nastaseom (koji je tad bio #1). Nastase ga zajebavao za ballgirl u koju je bio zaljubljen (i koja će mu postati djevojka desetak godina kasnije, ići s njim po turnirima i na kraju ga ostaviti), smrad nije imao obzira prema klincu i Agasi napustio teren, odjebo ga!
A pred prvi profi meč s Konorsom prišao mu i rekao da je s njim prebacivao, ovaj ga odjebo da nije istina (iako, rekoh, stari Agasi mu je zatezao rekete kad bi dolazio u Las Vegas), ponizio itd (Konors i inače imao reputaciju među igračima kao najveći smrad). I Agasi se raspizdio da ga razvali, i to radio, a US publika protiv njega a za Konorsa. A on si misli: "Znaju li ovi ljudi kakav je to smrad?".

Trivia: Stari Agasi je učestovao na dvije olimpijade u boksu za reprezentaciju Irana.


Baš odlična knjiga, nemoš ostavit.
__________________
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out.
luckyhappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 21:32   #42
Morat cu je nabavit..kupit..

Jel ima prijevod na jrvatski ili je to citas na engleskom?

Ma.. Agassi je car samo takav...

Sjecam se da sam procitao da je na.pocetku svoje i Samprasove profi karijere odigrali mec na nekom turniru i da ga je Andre ubio 61 61 i onda izjavio da mu je zao Petea i da ne vjeruje da ce bit igraca od.njega...
al se..jbg..Agassi zajebo u tome..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 16:21   #43
Quote:
S'sung kaže: Pogledaj post
Andre Agassi - Veličanstveni ćelavac



Ime i prezime: Andre Kirk Agassi

Prvi koji je prepoznao buduću zvijezdu, talent kod četverogodišnjeg djeteta bio je veliki Pancho Gonzalez. Natjerao je Jimmyja Connorsa da "isproba" četverogodišnjaka, a Mike Agassi, Andreov otac i bivši iranski olimpijski reprezentativac u boksu, shvatio je poruku.
Pancho mu je zet (oženio stariju sestru), ali stari Agassi je bio taj koji je husslao Connorsa da igra s malim.



N
Quote:
a početku karijere bio je daroviti klinac koji je gubio velika finala. Nakon što je kao favorit gubio u finalima Roland Garrosa 1990. od Andresa Gomeza i 1991. od Jima Couriera, nakon što ga je Pete Sampras pobijedio u finalu US Opena 1990., svi su se pitali hoće li Agassi ikada napraviti nešto veliko. Odgovor je stigao dvije godine poslije, na turniru koji je najmanje volio, a koji je s godinama naučio poštovati. U finalu Wimbledona 1992. Agassi je osvojio prvi od osam Grand Slam naslova, pobijedivši u pet setova Gorana Ivaniševića
Bio je ljut što je Chang osvojio GS prije njega. I Monica u svojoj knjizi govori da se iznenadila da je Courier bio prvi koji je osvojio GS, svi oni iz Bolitijerijevog kampa su očekivali da će Agassi biti prvi.
A Courier, kad ga je prvi put pobijedio, posle meča u svlačionici je navukao patike i otišao na trčanje, kao nije ga dovoljno Agassi umorio. Slijedeći put kad su se sreli Agassi ga je razvalio i bio u iskušenju da mu na mreži kaže: "Enough cardio for you?".
Međutim, treći put je opet Courier pobijedio i opet nakon meča otišao na trčanje


Quote:
Tako je Andre osvajač 8 Grand Slam titula, osvajač sve četiri Grand Slam titule na 3 različite podloge. Osvajač finalnog Masters turnira, osvajač zlatne medalje na Olimpijskim igrama (Atlanta 1996.godine), osvajač Davis Cupa (1990., 1992.), bio u karijeri broj 1 na svijetu, završio godinu kao broj 1 na svijetu
Kad je postao broj jedan, ništa nije osjećao. Empty. Zato što to nikad nije bio njegov cilj nego cilj njegovog oca. Oduvijek je mrzio tenis, ali se nije mogao suprotstaviti ocu.
Međutim, onda je ipak dobio teniski cilj: osvojiti sva 4 GS-a.
Najluđe je da je najprije postizao uspjehe na RG - dva finala, oba favorit, i oba izgubi. A na kraju mu je to bio zadnji RG (mislim u smislu podloge) koji je uspio osvojiti.
A najviše je mrzio travu. Tri godine za redom je preskakao Vimbi (!), onda ga cura nagovorila i napravio je dobar rez i onda opet došao slijedeće godine i osvojio!
Prvo osvojio najmrskiji GS, a zadnje osvojio (u početku) najuspješniji.

A AO uopšte nije ni igrao, stalno ga preskakao! I onda ode prvi put (mislim 1995) i odmah osvoji! Odgovarala mu vrućina jer je i sam iz pustinje. ONda mu bilo krivo što nije prije dolazio.

Danas je nezamislivo da neko preskoči GS zato jer mu se ne da igrati


Kad je konačno osvojio prvi GS i nazvao oca, ono tišina u slušalici. I onda samo pitanje: "Zašto nisi osvoji četvrti set?"
Ali onda je stari zaplakao itd.


Veliki problem je imao s perfekcionizmom koji mu je "instalirao" otac sa svojim sumanutim očekivanjima i pritiscima. Toga ga je riješio Brad Gilbert tjerajući ga da pojednostavni igru, da ne ide na killer vinere nego da drži lopticu u igri.




Quote:
kad je u pustinjama Nevade nizao kilometre i radio na svom tijelu pod budnim okom Gila Reyesa, čovjeka koji je postao njegov fitness trener, ali više od svega prijatelj. Jedan od onih kojima bi povjerio svoj život. Reyes mu je omogućio drugi teniski život, natjerao ga da promijeni navike, pokazao mu je da samo fizički moćan može igrati onakav tenis kakav je oduvijek želio. I što je bio stariji, sve je više trenirao.
Tražio je od njega da bude prisutan u sali za vrijeme operacije na wristu.
A ima niz anegdota kad bi ga tipovi podjebavali u kafiću pa se pojavi ova ljudeskara i tipovi shvate poruku i odmagle.





Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Simpatičan je Agassi, baš sam nedavno pročitao njegovu autobiografiju. Fora je način na koji je razmišljao tijekom mečeva, vidi se da je tip inteligentan. Inače, najjača izvala u autobiografiji je Lendlova, tj. kad su ga novinari pitali, još tamo '88. godine, što misli o Agassiju: "Forehand i frizurica"...
Prije tog meča, u svlačionici, Lendl se šetkao gol, samo u patikama Agasi je tad znao da će izgubiti (jer je Lendl potpuno opušten i samouvjeren).

Quote:
S'sung kaže: Pogledaj post
Morat cu je nabavit..kupit..

Jel ima prijevod na jrvatski ili je to citas na engleskom?



Sjecam se da sam procitao da je na.pocetku svoje i Samprasove profi karijere odigrali mec na nekom turniru i da ga je Andre ubio 61 61 i onda izjavio da mu je zao Petea i da ne vjeruje da ce bit igraca od.njega...
al se..jbg..Agassi zajebo u tome..
Čitam na engleskom, imaš na netu. (Ako trebaš, pošalji mi PM).

Andre je Pita prvi put pobjedio dok su bili klinci (Andre je stariji godinu dana i to je tad puno značilo).
Poslije ga je, kao profi, vidio na nekom turniru i čudio se kako je postao loš, da je neko Pitu mijenjao bekend (valjda je ranije igrao s dvije ruke), posebno je Andreov brat bio ljut na tog nepoznatog trenera jer je i on izgubio priliku za karijeru jer ga je otac tjerao da igra ozlijeđen.
Andre je mislio da Pit nema nikakve šanse na Turu, da s takvom igrom (stalno bacao u aut) neće moći proći ni kvalifikacije.
I onda u Rimu naiđe na Pita i začudi se da taj još uvijek igra. I tad ga je tako spičio.
Međutim, stvar se kanije promijenila.
__________________
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out.
luckyhappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 16:33   #44
Andre je ovdje pretjerao.



Obratite pažnju kako Fed i Rafa isto reaguju na Samprasovo gađanje Agasija

http://www.youtube.com/watch?feature...hXGB3xg#t=174s
__________________
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out.
luckyhappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 09:50   #45
Quote:
luckyhappy kaže: Pogledaj post
Andre je ovdje pretjerao.



Obratite pažnju kako Fed i Rafa isto reaguju na Samprasovo gađanje Agasija

http://www.youtube.com/watch?feature...hXGB3xg#t=174s
Andre uopće nije pretjerao... to što je Pete uštogljeni, škrti i egoistični lik bez imalo smisla bilo za humor, bilo za zabavu, nije Andreov problem..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 09:52   #46
Pa, Andre je uz svo svoje zajebavanje tokom početka karijere, izbjegavanje nekih turnira, čak i Grand Slamova, i uz sve ozljede i probleme, i činjenicu da nije volio tenis na način na koji ga je trebao zbog svog oca.. napravio je u karijeri veće stvari od Samprasa..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 19:14   #47
lleyton hewitt. pomalo ulazi u legendu (za mene i jest, ima valjda 5 godina). već je to duže vremena amaterski pristup tenisu, odigra major svake prijestupne, unatoč čemu je za mnoge takoreći talentirane levate modernog tenisa (čiletina npr.) i dalje tata-mata.

nemam ni vremena ni volje kopati mu "bio", svi sve znate, lako se progugla uostalom.

opisao bih ga jednom riječju - borac, borac i borac. nema predaje, gubitka motiva, volje, morala. uvijek zubima stisnuta donja usnica dok prima servis, uvijek po novi poen, još, još, još.

zauvijek ću ga takvog pamtit.

tko je ikad stao nekome nasuprot mreže u ovom sportu, pozna taj osjećaj kad trebaš iz sebe izvući nešto, bilo što, za nadigrati protivnika u narednom poenu. i ustrajati u tome do kraja meča. hewitt je za mene apsolutni goat toga vida teniske igre.



ima tu nešto
__________________
X88
lezerni88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 09:56   #48
Malo sam švrljao po forumu i vidio Lendlov post o naravno Ivanu Lendlu, postavio je jedan link o njegovim postugnućim pa mislim da on pripada ovdje.

http://www.sporttaco.com/rec.sport.t...nnis_3926.html
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 03:48   #49
Patrick Rafter





Po defaultu postoje igrači za koje odmah znamo da će biti šampioni, igrači koji su predodređeni za velike stvari, oni koji izazivaju podizanje obrva ako ne ostvare nešto od unaprijed zadanih očekivanja javnosti. Rafter, zvani Skunk zbog sijedog pramena u kosi, je prvi sportaš koji me natjerao da revidiram dječačku realnost koja se tad zasnivala na klasnu podjelu onih koji mogu i onih koji ne mogu.
Naime, Rafter je bio usputan igrač sve dok u poodmakloj teniskoj dobi (što 25 godina u kontekstu do tad jednog osvojenog turnira i Benneteau wise karijere - jest) nije eksplodirao.

Prvi put sam ga gledao u osmini finala Wimbledona 1996. godine protiv Gorana. Inače, to je valjda bio najjači Wimbledon ikad. Sjećam ga se po relativno ranom ispadanju Samprasa, u meču gdje smo vidjeli jednu od najjačih power ofenzivnih predstava, sjećam ga se po kiši koja je padala non stop (u pauzi stalno emitirani Bipisići, to je bilo fora), sjećam ga se po ukazivanju Hingis, i blesavog Goranovog poraza od Jasona Stoltenberga, solidnog Australca.
U meču koji je prethodio tome Ivanišević je igrao s jednim drugim Australcem kojeg sam tad gledao prvi put u životu (ovisilo se o HTV prijenosima, nota bene: zamislimo da je sad tako), i odmah sam osjetio velike simpatije gledajući ga onako tromog (nije bio spor, više je kao imao jak torzo), i neobično opuštenog na teniskom terenu.
Mićo je pričao kako Rafter dolazi iz siromašne porodice s devetoro braće i sestara te da mu je majka znala zašiti Lacoste logo po majicama ne bi li se osjećao manje ugroženim među bogatijom djecom. Sve mi je to izgledalo tužno, a i relativno je lako izgubio meč, uostalom, sve prema uobičajenom scenariju za jednog od mnogih teniskih journeymana.

A moj svijet je ostao nepromijenjen, postoje oni koji mogu, oni koji ne mogu, i Goran. U takvom svijetu naviklom na Bullse i Michaela Jordana, Schumachera, Samprasa i Aggasia, Romaria, Ajax (baš su se te 1996. i počeli raspadati) i Tysona nije bilo mjesta za uspjeh kod onih koji startno nisu bili dovoljno dobri, odnosno, malo se kasnije upalili. Kod takve paradigme nikakav težak rad ne donos uspjeh, već su stvari unaprijed određene. Mislim da bi se današnji sportski novinari dječački naivne paradigme trebali odreći jer svih 128 igrača u ždrijebu ima određene šanse, kao što i Južna Koreja ima šanse za 4. mjesto na Svjetskom prvenstvu, ali to je druga tema.

Veliki šok mi je bio kad je Rafter iduće godine potpuno eksplodirao, ali ono, tip je napravio krešendo. Netipično ušao u polufinale Roland Garrosa, kasnije osvojio US Open u meču protiv Rusedskog (do finala dobio i Changa te Agassia), a njegov tenis se oslanjao na s&v .
Njegov volej u smislu tajminga (koji ipak dolazi na prvo mjesto kod izvođenja samog udarca, prije same tehnike) nije bio na razini Edberga ili Beckera koji su imali shematski prilaz lopti te su uvijek shodno tome i bili korak ispred protivnika, Rafter se oslanjao na čisti refleks i genijalnu tehniku, te bi gro lopti iskopao unatoč tome što se nalazio u nezavidnoj situaciji na terenu. To je valjda tako kod onih što nisu rođeni kao krupne zvijezde, kod onih što sve moraju težim putem.

Kasnije brani USO titulu (Philippoussis), i odigrava legendarni meč sa Samprasom u polufinalu, išlo je u pet setova, i zapravo, jedini Samprasov meč na kojemu su frcale iskre budući da je Pete bio ljut zbog poraza u finalu Cinncya (gdje sudac mijenja odluku linijskoga na meč loptu Amerikanca), ali općenito su oni imali problema budući da je Sampras jednom na pitanje koja je razlika između njega i Raftera odgovorio: "Majors". Vrag će ga znati što je tu bilo, ali bilo je to sjajno rivalstvo, moglo je biti još i bolje da su im se karijere malo bolje poklopile, zapravo Rafter je jedini uz Gorana generacijski blizak Samprasu u smislu kvalitetne igre na mreži, i prava je šteta da se nije malo ranije pokrenuo.

Kasnije ulazi u dva finala Wimbledona (Sampras i ono finale). Dolazi i do prvog mjesta na svijetu, i to na jedan jedini tjedan.

Kao i samom igrom, Rafter je plijenio i sportskim integritetom, uvijek opušten, nasmijan, tu je i ono fantastično 'sorry mate' svaki put kad ne udari lopticu pri servisu, 'sorry mate' koje je oduševljavalo svojom iskrenošću i žaljenjem ako je trznuo protivnika, ali ujedno pokazivalo nebrigeu za samu stvar, jer ovo je samo igra, mi se igramo, 'sorry mate', neću drugi put, i to je to. Jednom ga je Mcenroe nazvao 'one slam wonderom', kad su pitali Raftera što misli o tome, on je odgovorio: "That's pretty well summed up". Nisu mu trebale laude stručnjaka, on je igrao sretan što je uopće u samom vrhu nakon toliko godina provedenih u čistilištu. One slam wonder? To je samo nagrada.

Najbolji rezultat na svom slamu, Australian Openu, ostvaruje 2001. godine gdje gubi u polufinalu protiv Agassia. I to je bilo sjajno rivalstvo u smislu kontrasta dvaju stilova, posebno upamćeni ostaju dva Wimbledonska polufinala ('00, '01).

Relativno se rano povlači iz teniskog svijeta, s 30 godina. Neke će zanimati, kasnije snima reklame za donje rublje, i 2002. biva počašćen nagradom Australac godine, a 2010. postaje Davis Cup izbornik.

Završava karijeru s 11 titula, ali sama njegova pojava je toliko osvježila pomalo dosadno razdoblje kraja devedesetih da zaslužuje svaki spomen kad govorimo o najboljim igračima određene dekade, ako zbog ičega onda zbog činjenice da je to zadnji veliki punokrvni serve and volley igrač.
__________________
how to explain...

Zadnje uređivanje decent young player : 30.09.2012. at 01:52.
decent young player is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 20:02   #50
Quote:
S'sung kaže: Pogledaj post
Pa, Andre je uz svo svoje zajebavanje tokom početka karijere, izbjegavanje nekih turnira, čak i Grand Slamova, i uz sve ozljede i probleme, i činjenicu da nije volio tenis na način na koji ga je trebao zbog svog oca.. napravio je u karijeri veće stvari od Samprasa..
Necu kvotat sva tvoja ...
Koliko ti frajeru mozes lupati (da se pristojnije izrazim) to je za ne vjerovat.
Ne znam odakle ti tolika averzija prema mom teniskom idolu i drugom najvecem tenisacu svih vremena? Mozda zato jer je sve suprotno od tebe koliko vidim iz komentara na mecevima forumasa. Umislio si si da znas( si znao) igrati pa divljas po terenu kad te ekipa gazi i cmizdris na forumu (vjerojatno i uzivo). Zato te zivcira covjek koji je olicenje fair playa i svega sto sport predstavlja. To sto si ti uber zabavan (ja se nadam da je tako jer inace sta ti ostaje) ne znaci da svi ljudi imaju to u sebi. Zbog toga treba srati po njima.
Svi velicaju ovdje legende jedino ti pljujes...
KALE-gos..ar vremena is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 20:12   #51
Quote:
S'sung kaže: Pogledaj post
Pa, Andre je uz svo svoje zajebavanje tokom početka karijere, izbjegavanje nekih turnira, čak i Grand Slamova, i uz sve ozljede i probleme, i činjenicu da nije volio tenis na način na koji ga je trebao zbog svog oca.. napravio je u karijeri veće stvari od Samprasa..
Necu kvotat sva tvoja ...
Koliko ti frajeru mozes lupati (da se pristojnije izrazim) to je za ne vjerovat.
Ne znam odakle ti tolika averzija prema mom teniskom idolu i drugom najvecem tenisacu svih vremena? Mozda zato jer je sve suprotno od tebe koliko vidim iz komentara na mecevima forumasa. Umislio si si da znas( si znao) igrati pa divljas po terenu kad te ekipa gazi i cmizdris na forumu (vjerojatno i uzivo). Zato te zivcira covjek koji je olicenje fair playa i svega sto sport predstavlja. To sto si ti uber zabavan (ja se nadam da je tako jer inace sta ti ostaje) ne znaci da svi ljudi imaju to u sebi. Zbog toga treba srati po njima.
Svi velicaju ovdje legende jedino ti pljujes...
KALE-gos..ar vremena is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 21:22   #52
Quote:
KALE-gos..ar vremena kaže: Pogledaj post
Necu kvotat sva tvoja ...
Koliko ti frajeru mozes lupati (da se pristojnije izrazim) to je za ne vjerovat.
Ne znam odakle ti tolika averzija prema mom teniskom idolu i drugom najvecem tenisacu svih vremena? Mozda zato jer je sve suprotno od tebe koliko vidim iz komentara na mecevima forumasa. Umislio si si da znas( si znao) igrati pa divljas po terenu kad te ekipa gazi i cmizdris na forumu (vjerojatno i uzivo). Zato te zivcira covjek koji je olicenje fair playa i svega sto sport predstavlja. To sto si ti uber zabavan (ja se nadam da je tako jer inace sta ti ostaje) ne znaci da svi ljudi imaju to u sebi. Zbog toga treba srati po njima.
Svi velicaju ovdje legende jedino ti pljujes...
Pretpostavljam da je tvoj idol Pistol Pete Sampras?

Sve u redu, sorry mate..

Dakle Sampras koji u karijeri na zemlji nije nikad ništa veliko napravio osim jednog naslova na mastersu u Rimu.. i par polu ATP turnira.. Sampras koji je bio "robot", čovjek dvije podloge i to je to. Iz toga je izvukao maksimalno i najviše što je mogao, i svaka čast na tome. Da je mijenjao tenis i njegovo shvaćanje i način/stil igre, nije. Nije pridonio tome..za razliku od drugih igrača i veličina.
O nekim ljudskim vrlinama ili ne vrlinama neću ni govoriti..

Za mene, on nije ni u top 5 najvećih ikada, a kamoli na drugom mjestu. On nije kompletan igrač. Amen. Točka.

Svrbilo i boljelo to tebe ili ne, ali Andre je i dan danas jedini tenisač u povijesti koji je osvojio i postigao baš sve što se može u karijeri tenisača.

Sva 4 grand slama na različitim podlogama, prvi kojemu je to uspjelo, bio je broj 1 na svijetu, završio je godinu kao broj 1 na svijetu, ima naslov i u parovima, ima zlatnu Olimpijsku medalju, ima osvojen Davis Cup, osvajao je Masters turnire na svim različitim podlogama i do nedavno bio rekorder po broju osvojenih maters turnira, osvojio je završni godišnji Masters.. sve je to on postigao u svojoj karijeri..
Brojne rekorde po broju pobjeda na hardu, postotku pobjeda na nekim GS-ovima i turnirima.
I sve to uz prekide ozljeda i osobnih problema.
Čovjek je i u svojim 30ima i srednjim 30ima uz probleme s leđima i gotovo kao poluinvalid pokazivao fenomenalne igre i štošta učio neke nove mladce, kako se igra i bori.

Njegov humanitarni rad, uvijek nasmiješen, uvijek u kontaktu publike, omiljen svugdje, uvijek spreman na razgovor, na humanitarna događanja, osnivanje škola, pomaganje itd..njegova igra i mijenjanje tenisa i njegova popularizacija i transformacija tokom karijere.. Zbog svega toga ja volim Agassija i smatram ga boljim i većim i kompletnijim i potpunijim igračem od Samprasa.

Ima li Sampras Roland Garros, (koliko mi je poznato, Sampras RG-u nije bio ni blizu, jedno polufinale, i 2,3 četvrtfinala su, oprostit ćeš, puno premalo od takvog igrača i da ga se smatra najboljim ili ponajboljim ikada, usprkos hrpi drugih gs-ova), zlato, neke rekorde..? Mislim da nema.. Znamo da nema.

Ima rekord na Wimbledonu, odnosno imao je. Svoj servis i igru na mreži savršeno je koristio na svetoj travi, i svaka mu čast.

Ali, je li kompletan igrač? Ne, nije.

Koliko god to tebe boljelo..ili neke druge.

Oličenje fair playa? O fair playu i neimanjem smisla za humor i namjerno gađanje Agassija lopticom na humanitarnom meču, nema smisla ni govoriti..


Moje mišljenje, isto kao što ti imaš svoje.

To što ja ponekad izgubim živce na terenu, što se to tebe tiče? Ja ne izgubim živce ili ne bacim/razbijem reket zato što gubim, nego zato što nisam odigrao onako kako znam, kako znam da mogu i kako u nekoj situaciji i poenu treba.
I kad pobjeđujem, i kad dobijem poen, ako sam loše odigrao nisam ni tada zadovoljan. Zašto? Zato što smatram da nisam odigrao kako treba, zato što sam samokritičan..zato što želim na terenu igrati kako znam, kako sam naučen i kako sam nekada naučio dok sam trenirao, išao po nekim turnirima i igrao protiv igrača koji su kasnije napravili kakve takve karijere.

To što se ja pravdam za neke stvari, opet, što se to tebe tiče? Koliko sam bio shvatio, bavio si se tenisom, i trenutno si trener. Svaka čast.
Onda vjerojatno znaš da se nakon 10ak minuta zagrijavanja i u prvih par mečeva čovjek ne može naviknuti na sasvim drugačiji reket/španung.. Zvuči li ti to logično? Ako je netko naviknut na nešto, a odjednom krene sa sasvim drugim.
To što ja nemam strpljenja, i što sam u igri brzao, što se to tebe tiče? To je moj problem.. ne tvoj.. Ja ne cmizdrim i ne jadam se zbog poraza, nego zbog svoje igre. Samokritičnosti. Ja nemam problema s tim da je netko bolji od mene ili me pobijedi.. Čak štoviše, volim igrati protiv jačih jer mi je izazov veći. To što gubim od slabijih, moj je problem..i problem dugog neigranja, krivog špapnunga/reketa i prije svega nedovoljne nesigurnosti zbog privikavanja na reket i prevelike nestrpljivosti..

Da ne idem dalje u off, svoje stavove i mišljenje sam za razliku od tebe, bar donekle argumentirao.

I za kraj, da još jednom ustvrdimo, Agassi je kao čovjek, humanitarac, veličina i igrač bolji i kompletniji od Samprasa, a po nekim uspjesima i postignućima i uspješniji.

Lijep pozdrav
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 14:14   #53
Za pocetak sve sto govoris za Agassija dok ga ne uspoređujes sa Samprasom stoji i ja nemam apsolutno nista protiv tog velikana, dapace.
Glupo mi se sad prepucavat u stilu moj tata je bolji od tvog tate, al realno moj Sampras je bolji od tvog Agassija
6 pobjeda vise u medusobnim susretima, 6 osvojenih grand slamova vise, 180 tjedana duze na svjetskom broju 1!!! Jedino ako ti mislis da je Andreov osvojeni turnir u parovima relevantni pokazatelj njegove nadmoci

Koliko udaraca postoji u tenisu? Servis, voleji, poluvoleji, smeš ( Samprasov backhand smash), slajz... U cemu je to Agassi bio bolji i svestraniji???
Jedini razlog sto Sampras nije harao i na clayu je njegov limitirani istocni forhand hvat koji mu nije omogucavao spincine neophodne za zemlju vec je njime sipao bombe. Dobro, brzina i kondicija isto, al te odlike ionako ne volim

Sto se tice one egzibicije i jedan i drugi su bili bezvezni.
Na osobnu razinu se ne bi vise vracao, a nisam ni prvi put trebao komentirat. Tu si u pravu.
Lijep pozdrav
KALE-gos..ar vremena is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 15:42   #54
Pitas po cemu je to Agassi bolji i/ili raznovrsniji..pa onda sam sebi odgovaras..

Retern..brzina..agresivnost..napad..koordinacija ruke i oka..fizicka pripremljenost.. uz rekao bih njegov deficitarni servis jer njime poene nije dobivao a ni stvarao neku posebnu pocetnu prednost u poenu
mogucnost transformacije i prilagodljivosti igre na svakoj podlozi..pa tako i na zemlji..

humanitarni rad..osobnost..itd..itd.. uz zlato sa oi
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 16:40   #55
Quote:
S'sung kaže: Pogledaj post
Pitas po cemu je to Agassi bolji i/ili raznovrsniji..pa onda sam sebi odgovaras..

Retern..brzina..agresivnost..napad..koordinacija ruke i oka..fizicka pripremljenost.. uz rekao bih njegov deficitarni servis jer njime poene nije dobivao a ni stvarao neku posebnu pocetnu prednost u poenu
mogucnost transformacije i prilagodljivosti igre na svakoj podlozi..pa tako i na zemlji..

humanitarni rad..osobnost..itd..itd.. uz zlato sa oi
Pa cekaj, kakve veze imaju osobnost i humanitaran rad sa njihovim teniskim kvalitetama? ili olimpijske igre?
Sto se tice prvih recenica po tvome je onda i Nadal extra raznovrstan igrac jer ima sve ovo sto i Agassi.
Jos ces mi i zgaditi Andrea ovdje jer da je takva ljudina kako ti pricas ne bi uopce ni izdavao tu autobiografiju( ili barem ne bi sprdao Samprasa u njoj). Kompleksi ocito.

Za mene je Agassijeva igra preteca danasnjeg tenisa u kojem vise nema ni grama lucidnosti (izuzev teniskog carobnjaka). Samo je ko ce duze trcati i sigurnije lupetati.
Sampras je IGRACKI itekako doprinio popularnosti tenisa (ti kazes da nije), njegov slam dunk smash, njegov backhand smash, njegov running forehand najbolji ikad. Ja jos pamtim samo Beckerov diving volley kao naziv udarca po nekom igracu.

I za kraj da unesem jos nesto osobno, ja sam ocito slican tebi po ponasanju na terenu, po igri npr. Verdasco s nogom u gipsu i zbog toga pogotovo cijenim genijalca Samprasa.
Al da mi je tvoj ili Agassijev neprestani carobni osmijeh nista drugo mi ne bi trebalo
KALE-gos..ar vremena is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 17:39   #56
Quote:
KALE-gos..ar vremena kaže: Pogledaj post
Za pocetak sve sto govoris za Agassija dok ga ne uspoređujes sa Samprasom stoji i ja nemam apsolutno nista protiv tog velikana, dapace.
Glupo mi se sad prepucavat u stilu moj tata je bolji od tvog tate, al realno moj Sampras je bolji od tvog Agassija
6 pobjeda vise u medusobnim susretima, 6 osvojenih grand slamova vise, 180 tjedana duze na svjetskom broju 1!!! Jedino ako ti mislis da je Andreov osvojeni turnir u parovima relevantni pokazatelj njegove nadmoci

Koliko udaraca postoji u tenisu? Servis, voleji, poluvoleji, smeš ( Samprasov backhand smash), slajz... U cemu je to Agassi bio bolji i svestraniji???
Jedini razlog sto Sampras nije harao i na clayu je njegov limitirani istocni forhand hvat koji mu nije omogucavao spincine neophodne za zemlju vec je njime sipao bombe. Dobro, brzina i kondicija isto, al te odlike ionako ne volim

Sto se tice one egzibicije i jedan i drugi su bili bezvezni.
Na osobnu razinu se ne bi vise vracao, a nisam ni prvi put trebao komentirat. Tu si u pravu.
Lijep pozdrav
Imas pravo iznjet sva svoja misljenja i uvazavat tuda misljenja + shvatit da je smisao foruma razmjena misljenja VISE ljudi i da nisi najpametniji. Hvala na paznji
Dijete Kreten is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 09:20   #57
Quote:
Dijete Kreten kaže: Pogledaj post
Imas pravo iznjet sva svoja misljenja i uvazavat tuda misljenja + shvatit da je smisao foruma razmjena misljenja VISE ljudi i da nisi najpametniji. Hvala na paznji
Djeca me ne uce ponasanju nego ja njih, a s kretenima ne zelim imat posla.
Ti nades meni solit pamet, a majstor sung na topicu Fedex vs. Nadal opet "razmjenjuje misljenja" i ne misli da je najpametniji.
KALE-gos..ar vremena is online now  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 05.10.2012., 09:46   #58
Pa, istina, ne mislim da sam najpametniji.

Tebe očito, ponovo, vrijeđa što u onu grupu tenisača koji su po meni najbolji svih vremena, nisam pridodao više manje jednodimenzionalnog i igrača 2 podloge, Samprasa..

A ti kao trener tenisa izjavljuješ da odlike poput brzine i kondicije ionako ne voliš.. pa makar i stavio smajlić iza toga..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 11:03   #59
Quote:
S'sung kaže: Pogledaj post
Pa, istina, ne mislim da sam najpametniji.

Tebe očito, ponovo, vrijeđa što u onu grupu tenisača koji su po meni najbolji svih vremena, nisam pridodao više manje jednodimenzionalnog i igrača 2 podloge, Samprasa..

A ti kao trener tenisa izjavljuješ da odlike poput brzine i kondicije ionako ne voliš.. pa makar i stavio smajlić iza toga..
Pa smajlic predstavlja zajebanciju pretpostavljam, nek me "dijete genijalac" ponovno s visine opomene ako sam u krivu.
Tvoj nijedan post me ne vrijeđa, dapace. Malo prekategoricki pristupas toj temi najveci ikad pa sam ti opalio kontru.
Ovaj "kreten" me napizdio, to da.
KALE-gos..ar vremena is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 11:21   #60
Pa što ti je on sad kriv?

Čovjek se samo ubacio i rekao da je ovo forum i razmjena više mišljenja, što i jest. I svatko ima svoje. Neka su slična, neka ista, neka različita..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:36.