Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2005., 23:09   #1
Sredstva za održavanje kože

s cime cistite,glancate,njegujete kozne cizme,jakete....?

sjecam se nekih mojih koznih cipela davno,mazala sam ih s necim i to se ne sjecam s cim..i one su poprimile onu ruznu patinu,bjelkasti sloj koji je nemoguce bilo skinut...od tad kozu brisem samo suvom krpom.

danas izvucem proslogodisnje kozne cizme i vidim da kozu treba malo nahraniti,sva se nagrispala..kao da ce da popuca

s cim?
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2005., 23:13   #2
zaboga.

ikad čula za kremu za cipele?
e da. nabavi sprej za zaštitu od vlage.

to bjelkasto i suho se vjerojatno zove sol.
ja uništila čizme tako..


inače kožu, kaput, remen i sli možeš "nahraniti" i ulaštiti najobičnijom univerzalnom kremom.
Kruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2005., 23:19   #3
probaj i vazelin, daje sjaj a pri tome i njeguje kozu!

Neobicno, ali jako djelotvorno
__________________
Cartman: "It's a man's obligation to stick his boneration in a women's separation; this sort of penetration will increase the population of the younger generation"
svadjalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 13:59   #4
Jakne, kaputi, suknje itd. od kože mažu se kremom za ruke, 2puta godišnje je dovoljano - savjet iz korjačkog salona kožne galanterije gdje sam ja kupila jaknu.
Cipele, čizme, tenisice i sl. mažu se kremom za cipele odgovarajuće boje, ali ništa se neće pogriješiti ako ih namažete isto kremom za ruke.
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 01:23   #5
Odjevne predmete - sredstvom za njegu kožnog namještaja (u DM-u) -bude fino, mekano, al treba proluftat, malo "kemijski" miriši dok ne ispari...
Cipele - krema za cipele, ili kao namještaj (ljetne, nježnije, koje se ne moče...)
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 10:42   #6
Imam jedan mantil od bijele brušene kože. Sad sam ga izvukla iz ormara, i na nekim mjestima se dosta zaprljao, npr, orukvice, rubovi i sl. Međutim, na deklaraciji piše da se ne čisti, jer je njegova ljepota u tome da poprimi patinu godina.
E sad, ja baš nisam oduševljena s tim da hodam okolo prljavih rukava, a budući da je bijele boje, valjda je vrlo osjetljiv pa svaki dodir sa tijelom, znojem, ostavlja tragove.
Molim vas za savjet kako da ga očistim. Postoji li nekakva krema, sprej, spužvica?
Thanks
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 13:52   #7
Quote:
Mme Pipi kaže:
Imam jedan mantil od bijele brušene kože. Sad sam ga izvukla iz ormara, i na nekim mjestima se dosta zaprljao, npr, orukvice, rubovi i sl. Međutim, na deklaraciji piše da se ne čisti, jer je njegova ljepota u tome da poprimi patinu godina.
E sad, ja baš nisam oduševljena s tim da hodam okolo prljavih rukava, a budući da je bijele boje, valjda je vrlo osjetljiv pa svaki dodir sa tijelom, znojem, ostavlja tragove.
Molim vas za savjet kako da ga očistim. Postoji li nekakva krema, sprej, spužvica?
Thanks
Mekanim, nježnim šmirglom (iliti brusni papir)lagano četkaj po tim mjestima.
Ili odi u specijaliziranu čistionicu za kožu.
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 10:15   #8
dakle, subota navecer, vracanje doma pjesice po onom lijepom vremenu i moje nove crne kozne cizme su zauvijek unistene od soli!
mazem ih vec 3 dana onom pastom/kremom sa spuzvicom gore, budu crne samo dok se to ne osusi i odmah pobijele isto kako su bile i na pocetku.
sto da radim? jel postoje neke druge kreme koje mogu ubiti/izvuci/izbrisati tu sol ili nema pomoci??

hvala puno!
nickolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 16:51   #9
Quote:
nickolina kaže: Pogledaj post
dakle, subota navecer, vracanje doma pjesice po onom lijepom vremenu i moje nove crne kozne cizme su zauvijek unistene od soli!
mazem ih vec 3 dana onom pastom/kremom sa spuzvicom gore, budu crne samo dok se to ne osusi i odmah pobijele isto kako su bile i na pocetku.
sto da radim? jel postoje neke druge kreme koje mogu ubiti/izvuci/izbrisati tu sol ili nema pomoci??

hvala puno!
isti problem.....što napraviti.....kako izgleda ta patina, gdje to kupiti...jel to može pomoći....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 12:32   #10
Quote:
Mme Pipi kaže: Pogledaj post
Imam jedan mantil od bijele brušene kože. Sad sam ga izvukla iz ormara, i na nekim mjestima se dosta zaprljao, npr, orukvice, rubovi i sl. Međutim, na deklaraciji piše da se ne čisti, jer je njegova ljepota u tome da poprimi patinu godina.
E sad, ja baš nisam oduševljena s tim da hodam okolo prljavih rukava, a budući da je bijele boje, valjda je vrlo osjetljiv pa svaki dodir sa tijelom, znojem, ostavlja tragove.
Molim vas za savjet kako da ga očistim. Postoji li nekakva krema, sprej, spužvica?
Thanks
BIJELA BRUŠENA KOŽA...Probaj ju dati u kemijsku čistionicu možda uspije, jer problem kod takve kože je da nema "lica" i sve upije još k tome i bijelo al pazi kod čiščenja u kem. postoji mogućnost da izvuku svu "vlagu" iz kože i poslije se potrga kao papir. Takvu brušenu kožu može se posprejat sa neutralnim sprejem za njegu i malo sa četkicom istrljati ali kad se jako zamasti na vratu i rukavima nema baš neke pomoći ( Može se jedino staviti neki tamniji komadić kože na ta mjesta pa da još iznosiš jaknu koju sezonu, tako sam radila nekim ljudima na takvim jaknicama.
mamalu01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 22:55   #11
na čizmama mi nitko ne odgovara pa da probam ovdje: hoće li čizme svjetlije smeđe (cca oker) ppotamniti ako se smoće (kiša)?
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 12:35   #12
Quote:
znatiželja kaže: Pogledaj post
na čizmama mi nitko ne odgovara pa da probam ovdje: hoće li čizme svjetlije smeđe (cca oker) ppotamniti ako se smoće (kiša)?
Hoće, al kad se posuše vratiti će se prvobitna boja al uz mogućnost da ostanu bijeli flekovi..Kad se namoći stavite komadić papira u čizme da papir izvuće vlagu al nemojte stavljati blizu izvora topline. Očetkajte ih četkom i namažite kremom ili sprejem za njegu.
mamalu01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 23:06   #13
hoce, gamos se ne smije mociti. ako ti ostanu rubovi na smoceno/nesmoceno dijelu taj rub lagano namoci samo da bi granica postala manje vidljiva. ako se smoci ne susiti fenom nego pustiti da se osusi na zraku i tjekom susenja tu i tamo ocetkati. postoje tvrde spuzvice za gamos koje se kupe, ali i stara cetkica za zube/nokte ce biti jednako dobra. postoje i gumice za 'brisanje' mrlji ali nisu nesto efikasne, pogotovo na svijetlom gamosu.

gamos jaknu jedino eventualno u cistionici za kozu, s tim nemam iskustva.

cipele od glat koze je najbolje njegovati pastom za cipele i to ne onim instant sredstvima sa spuzvicama i slicnim nego bas patinom. da ponovimo, patina se nanosi cetkom ili pamucnom tkaninom utrlja se u kozu i ostavi 10 min. zatim se mekanom cetkom ili cistom pamucnom krpom uglanca. za visoki sjaj cipela se patina malo navlazi pri stavljanju (sta vidite da pljunu na cipele cistaci na ulici).

ostale koze (sa aplikacijama, šavovima i sl) cistiti mlijekom za ciscenje lica i namazati obicnom niveom, ne sa kremama za ruke sa glicerinom jer se za njih lijepi prljavstina. jakne, kauce, sjedala u autu vazelinom za njegu i instant sjaj.
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 23:15   #14
nije gamoš, glatka koža samo su svjetlije pa ne bih htjela riskirati ili ih paziti ludo.
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 23:20   #15
Quote:
znatiželja kaže:
nije gamoš, glatka koža samo su svjetlije pa ne bih htjela riskirati ili ih paziti ludo.
onda ih trebas impregnirati sprejem za impregnaciju i redovito odrzavati dok traje kisna sezona. ako ti se smoce i ostane ti granica, tj. potamne ti na nekom djelu isto ih lagano navlazi na rubu, da ti nestane crta. ako ih bas namocis/promocis, racunaj na to da ce ti definitivno potamnit.
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 03:24   #16
sranje, a jedine dobre koje sam našla. hvala ti.
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 10:27   #17
Ja isto imam svijetlo smeđe čizme. Tek kad sam ih kupila učinile su mi se da imaju koju tamniju smeđu mrlju (ali to je bilo od mokrih ruku koje nisam dobro obrisala), kasnije se to osušilo i nije bilo razlike u boji.

Di se kupuje taj sprej za impregnaciju?
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 14:03   #18
DM, kemoboja, planet obuce, peko, nera... svugdi. pa ako se poprska i to, nece ostat mrlje, ali ako bas promoce i dugo stoje u vodi ostat ce.
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 10:09   #19
jedno pitanje - kupila sam smedji prslucic od brusene koze.
koji uzasno smrdi odn ta koza

kako da istjeram smrad? any ideas?
plavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 21:14   #20
imam jedan kozni mantil malo tvrdja koza postoji li nesto s cim bih ga mogla tretirati pa da samo malo omeksa
kolt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:18.