Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2011., 14:16   #81
Meni je ovo prilično nestabilno,da ne kažem opasno a i nejasna mi je uloga drugog motora,izigrava konja sa šiljkom ili grešim?
__________________
Popravlja sve osim karaktera-nema delova
ognjeni_zmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 22:17   #82
Pokazalo se stabilno na prvim probama,širina ploče je 22cm.
Doljnji dio je ostavljen bez nogara jer nisam bio siguran ( zbog visine ) u stabilnost .Tako da sam ostavio mogučnost stavljanja širokog poprečnog oslonca ako se pokaže potrebnim. Namjera je različita montaža - na radni stol ( pank od željeznih cijevi ) zbog kroničnog problema sa prostorom i ovakav sistem za van kad je lijepo vrijeme.Doradiću kad budem točno znao što trebam ( na probi mi je recimo iskrsnuo problem sa piljevinom i njezinim čišćenjem).
U pravu ste - drugi motor vrši ulogu konjića, iskoristio sam kučište sa osovinom ( rotor je izvađen ).
__________________
ciljevi su snovi sa rokom ispunjenja
MBSK is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 22:47   #83
Sad mi je mnogo jasnije,naoko izgleda da su motori isti ali pažljivom posmatraču neće promaći da su "stradale"jedna Gorenje i jedna Niška veš mašina.I zapamti zlatno pravilo tokarenja(bez obzira koji materijal je u pitanju),komad mora biti dobro stegnut...
__________________
Popravlja sve osim karaktera-nema delova
ognjeni_zmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 11:55   #84
da li postoji neka mala tokarica,stvarno mala za naprimjer potokarit prsten recimo... znaći da je jako precizna... ona mini bernardova naprimjer košta nekih 700 eura, ovo pa bauhausu i pevecu je oko 5000 kuna al kažete da je to loše,optimum najmanja je preko 1000 eura, ove tipa sherline sitne glodalice su pak jako skupe ko i proxxxon koji je stvarno bezveze firma... da li neko zna neku malu tokarilicu za metal koja bi mi bila dobra? nisam nikad tokario metal niti mi netreba za navoje ili nešto komplicirano,nego beš recimo za potokarit prsten za prst..
xaco is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 16:26   #85
Ako ti je potrebno istokariti jedan prsten - ako sam dobro shvatio - tada ti je kupovina stroja neisplativa.
zdeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 16:44   #86
Quote:
zdeba kaže: Pogledaj post
Ako ti je potrebno istokariti jedan prsten - ako sam dobro shvatio - tada ti je kupovina stroja neisplativa.
da se isplati onda nebi bio hobi,,,kažem prsten radi dimenzija,da mi neko ne preporući stroj od prvomajske
xaco is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 14:20   #87
oslonac za dlijeto

Zna li netko gdje se može nabaviti samo oslonac za dlijeta za tokarski stroj? Dakle, ono na što se nasloni dlijeto pri obradi drveta.
planinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 13:47   #88
za koji stroj? model, tip...
zdeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 00:16   #89
Nema marke ni modela...stroj je sklepan od starih dijelova i napravljen za obradu metala.
planinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 23:29   #90
Kažeš da je stroj napravljen za obradu metala a tražiš oslonac za dlijeta.Dlijeta se ne koriste za obradu metala već za drvo.Možda tebi treba suport sa glavom gdje se stežu halteri(nosači) sa noževima za tokarenje metala.Još bi bilo najbolje kada bi bila neka slika stroja i onda bi ti lakše pomogli.
Damir66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 23:53   #91
Ima nosač za noževe (za metal), ali bi stroj koristila za obradu drveta i to korištenjem dlijeta. Zato sam mislila ako bi se mogao pripasati oslonac za dlijeto. Ako ga se uopće može posebno nabaviti. Trenutno nemam sliku mada mislim da bi olakšala riješavanje mog problema. U svakom slučaju, fala!
planinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 20:52   #92
Quote:
planinka kaže: Pogledaj post
Ima nosač za noževe (za metal),.....!
Učvrsti u tu glavu cijev ili nešto slično za oslonac dlijeta!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 23:17   #93
Fala na prijedlogu!
planinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 00:10   #94
Nema gotovih osim na ebay-u.
Ali varioc ga može napraviti bez problema. Može se napraviti i od drva pa na njega staviti metalni profil.
__________________
ciljevi su snovi sa rokom ispunjenja
MBSK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 01:48   #95
Pozdrav, razmisljam o kupovini ovoga stroja :
vauvau br. oglasa 2776533
Moze li mi netko reci nesto o njemu, na sto da obratim pozornost. mane, prednosti, kvarovi,,,sl.
Jos ga nisam isao pogledati, ali namjeravam uskoro.
Prodavatelj kaze da je talijanska izrada, 2 trofazna motora da ima dosta alata itd... cijena oko 5000kn.
Namjeravam ga korisiti najvise za tokarenje diskova, dobosa i sl.
i da, treba reci kako nemam puno iskustva u radu s tokarskim strojem, samo ono iz skole, davno je to bilo...
Svakako cu prije kupovine povesti nakog kvalificiranog, sada me zanima svaka informacija koju mogu dobiti unaprijed o navedenom stroju ako ga netko prepoznaje marku i tip pa moze nesto napisati, dobro ili lose.
Hvala.
ZDzdZD is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 10:24   #96
Quote:
ZDzdZD kaže: Pogledaj post
......vauvau br. oglasa 2776533......
u kojem oglasniku gugl se ne odaziva
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 11:40   #97
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
u kojem oglasniku gugl se ne odaziva
onaj sa njuškom, VAU, VAU, a u meduvremenu sam primjetio i drugi stroj na istom oglasniku, br.oglasa 5145487 koji je mozda i bolji izbor - pa ako je moguce i za njega koja rijec, uglavnom koji bi trebao biti bolji obzirom da su oba oko 5000kn.
Ako me netko posavjetuje = puno hvala
ZDzdZD is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 23:53   #98
Cuo sam se s prodavateljem drugog tokarskog stroja ovaj 5145487, i saznao da je stroj navodno izraden u Cakovcu-te je moguce naci djelove za njega, takoder trofazni motor, ima brzine, moze raditi navoje, konjic nije original neki zamjenski, i jos u kvaru...dosta alata ide uz stroj.
najveci nedostatak za mene je mala visina (staze - špic) samo 120mm, dakle moguce npr. diskove promjera cca do 240mm he samo fiat Punto.....
nista od toga.. kaze da bi ga dao i ispod 5000kn.

Ostaje mi jos onaj prvi izbor, sutra-prekosutra idem pogledati, volio bih imati neku informaciju o stroju prije....
netko??????
ZDzdZD is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 18:22   #99
Tražiš savjet za kupnju stroja pa si mogao bar sliku staviti(ako postoji) a ne da ljudi traže po oglasniku.
Damir66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 13:17   #100
Pokusao sam staviti sliku ali bez uspjeha, prevelika je mislim.
ne baratam bas s tim stvarima.
ZDzdZD is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.