Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2012., 16:16   #3821
Quote:
Paradisaea kaže: Pogledaj post
Kako to? Misliš da je moglo pomoći što drugo osim lijekova, psihoterapija ili tako nešto?

Ona je jako, jako zatvorena. Nije ni roditeljima rekla da je bila kod psihijatra, samo mužu i meni. Inače je i jako nesigurna i boji se svega. Zato sam joj obećala da ću se ja pokušati raspitati za tuđa iskustva. Sad se jako boji djelovanja i nus pojava lijekova.

Samo se nadam da će joj terapija pomoći. Reci mi, ako znaš, koliko je dugo uobičajeno piti ovakvu terapiju?
Aha, sad mi je jasnije. Nije to samo epizoda, ona je u depresivnom stanju i to vjerojatno već duže vrijeme. Jer, depresivne epizode imaju svi i to prođe samo od sebe ali depresija je bolest kao i svaka druga i treba je shvatiti vrlo ozbiljno. Uz to, koliko vidim, ima i anksioznost, zbog nje Lorsilan. A nek si pročita i o socijalnoj fobiji.

Ovi lijekovi će joj pomoći, to je sigurno ali se i ona mora truditi i raditi na sebi jer su lijekovi samo štaka, ona je ta koja mora sama sebe izliječiti pomoću psihoterapije i lijekova.

A terapija se uzima po potrebi, ovisno o stanju u kojem se pacijent nalazi. Od tri mjeseca pa do tri godine, time mislim na Velafax koji i sama uzimam a za drugi se ne bih usudila ništa reći jer ne nisam uzimala. Ali imaš sve na netu, googlaj i naći ćeš dosta informacija o svakom lijeku i o samoj bolesti.
luna777 is offline  
Old 04.09.2012., 17:03   #3822
Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
Neznam di je nestao i meni čudno,sav sam ozbiljan jer postoji mogućnost da se ubacim u dobru firmu pa si razmišljam dali će me zdravlje poslužiti i dali će tko primjetiti nešto na meni i tako to.

E da danas sam popio prvi lorsilan i tableta je zakon,čak su mi i prisilne misli skroz slabe na njoj.pijem 2,5mg 3 puta dnevno.

Najgori su mi ti padovi psihe a to baš na poslu kad si novi ne toleriraju.

Ajd uvjek mogu na građevinu ili kopat,možda za drugo ni nisam
posve shvaćam što kažeš i osjećaš s time : možda za drugo ni nisam.
a opet, bože moj, mislim da smo nepravednio prema sebi s takvim stavom.
mene je isto strah tražiti bolje mradno mjesto, bojim se da ću zakazati, da sam preosjetljiva, da će me napustiti koncentracija i slično.
sad radim jedan fizički zahtjevan posao, muči me već kičma, a od uvjeta u tom prostoru pojača se i depresija.
kao da se vrtim u krug.

sjetila sam se jedan dan da ja imam dobru narav, vedar duh i da ne trebam tražiti posao s određenim papirima, i slično.
postoje poslovi u kojima osoba poput mene itekako može dobro raditi.

polako, polako. računam sa svojim osobinama a manje sposobnostima.
imam granicu jer ne volim papire i zatvoren prostor.

znam..otšla sam u off.
ali, ima poslova i za "osjetljivce"
bijelatama is offline  
Old 04.09.2012., 17:09   #3823
Ja pijem Deprozel i Tegretol gotovo godinu dana. Osjećam se stabilnije nego ikad prije.
Ne znam koliko dugo mogu piti Deprozel. Nisam ni sigurna kakvo je njegovo djelovanje jer znatno bolje doživljavam djelovanje tegretola. Zaista je kao dobra ruka vodilja prema mirnoći i realitetu. Nekako sam ga zavoljela.
Za Deprozel uopće ne znam kako djeluje, znam da sam bolje. Pijem ga s povjerenjem , funkcioniram solidno.
Iako, ja sam sanjar..Nisam ljubitelj praktičnih stvari.
Pa, ipak, činim što treba. Radim, dobro spavam, brinem za sina.
Ali, znaju me i manji stresovi dosta uzdrmati.
jednostavno..umorna sam od svewga.
Katkad bih, dok hodam prema kući, najradije legla na travu da odmorim, zaspim, da ne mislim..da ne budem..
Ali, prođe.
Tu sam.
Takva.
bijelatama is offline  
Old 04.09.2012., 18:02   #3824
Quote:
luna777 kaže: Pogledaj post
Ovi lijekovi će joj pomoći, to je sigurno ali se i ona mora truditi i raditi na sebi jer su lijekovi samo štaka, ona je ta koja mora sama sebe izliječiti pomoću psihoterapije i lijekova.
Slažem se. Drago mi je što ti imaš pozitivna iskustva s lijekom, a nadam se da će i njena biti pozitivna, jer od jutros je krenula sa terapijom i kaže da nije osjećala ni vrtoglavice ni mučninu.

Quote:
Ali imaš sve na netu, googlaj i naći ćeš dosta informacija o svakom lijeku i o samoj bolesti.
Čitala sam ja to sve, ali me zanimalo vezano za kombinaciju ova dva lijeka, da čujem nekoga tko ima konkretno iskustvo (ili, naravno, sa bilo kojim od lijekova). Ona sama ništa od toga ne čita jer se jako uznemiri kad je riječ o psihijatrima i simptomima bolesti. Sad je opsjednuta mišlju da je bolesna i da će se uvijek tako osjećati.
Paradisaea is offline  
Old 04.09.2012., 18:15   #3825
Evo da se ja javim ....

Prozac... 4-5-6 mjeseci...ne znam koliko točno.
Sve bolje i bolje.

Osjećam čitavu paletu emocija. To mi je najbitnije.
Nisam otupljena. Toga sam se najviše bojala u vezi antidepresiva.

A koncentracija na zavidnoj razini. Evo sad malo u pauzi od učenja, ali učim nakon tri godine... pobogu...ja učim i pamtim????? jel to moguće???

Riješila se socijalne fobije. Riješila stvari na faksu. Dogovorila se s dekanom neke stvari sasvim kulturno i lijepo.
Počela pisati članke za jedan časopis na faksu.
Rješavam sve što sam odgađala godinama.
Stekla hrpetinu novih frendova... živa sam...wow...

Jedino mi se u jednoj fazi dogodilo to da sam bila zbunjena...nakon silnih godina nekakve tuge dođe ta sreća i pitam se...jebote, zaslužujem li je?
mogu li se nositi s time?...

A da ne pričam o seksu... Kriste... koji doživljaj seksa...u životu takav nisam imala.
Čudi me kad kažu da od Prozaca libido pada jer ja sam jednostavno...luda....


I još jedna stvar... koja me mrvicu muči... imam energije, ali ne osjećam glad. Skoro pa nikad...uopće. Jedem uglavnom na silu reda radi samo da mi tijelo ne pojede samo sebe. LoL.
Al nema veze. To je najmanji problem.

Uglavnom. moje iskustvo.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Old 04.09.2012., 18:26   #3826
Quote:
Prozac... 4-5-6 mjeseci...ne znam koliko točno.
Sve bolje i bolje.
Ne zovu Prozac uzalud Happy Pill. Još sam bila klinka ali sjećam se reklama preko kabelske i u stranim časopisima (dok su se lijekovi smjeli još reklamirati) pa su radili smajliće od Prozaca... Presmješno.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Old 04.09.2012., 22:15   #3827
Imam jedno pitanje. Kolika je najveća doza Misara od 1mg koju smijem popiti a da nemam ozbiljne posljedice?
__________________
In a strange way, I had fallen in love with my depression.
Delilah_ is offline  
Old 05.09.2012., 00:04   #3828
Steta sto ne postoji antidepresiv kojim se iskljucivo lijeci anksioznost. Hocu reci, da anksionnost nestane primjenom lijeka koji nije anksiolitik. Nekako imam osjecaj da se AD-ima uspjesnije lijeci depresija od anksioznosti, makar su sasvim u redu za borbu protiv panicnih napadaja. Znam, znam, psihoterpaija i rad na sebi, ali ne mozemo postati bas toliko druge osobe. Jednom prilikom sam pitao shrinkicu, a je l imate Vi neke tablete koje nisu anksiolitici, a da meni skroz zbrisu anksioznost i sve sto mi se vrti po glavi. Rekla je da nema. Mislim, ne zalim se ja, tko zna koliko bih anksiozan bio da nisam na AD-u, ali nekad covjek malo izgubi vjeru. Ja bas ne volim kad sam pod nekim anksiolitikom, osim ako bas nije u pitanju panicni ili neka kriza. Ali mi je dosta tog anksioznog, doduse podnosljivog, osjecaja koji se vrlo cesto javlja.
zvonx78 is offline  
Old 05.09.2012., 00:39   #3829
Ja dobila Zonadin za spavanje 10 mg,ali to meni ne funkcionira.Ja popijem jednu tabletu oko 12 i sat i pol kasnije još uvijek buljim u prazno,oči pune pjeska a ja ko da sam popila Red bull.I onda popijem još 5 i nekako zaspim na tri sata????A o ljeku piše 7 -8 sati sna!Jučer sam popila 10 mg oko 12 oko pet ujutro nakon vrtenja po krevetu i besmislenog sna od 10 minuta popila još 10 i spavala do 7 i 45.Zašto ti ljekovi na mene ne djeluju???Nisam naučena na njega jer ga ne pijem svakodnevno ,još kad pročitam nuspojave muka mi dođe.Jebeni Xanax od 1 mg mi bolje dijeluje na spavanje nego hipnotik.
__________________
lola
Lola 27 is online now  
Old 05.09.2012., 00:50   #3830
Quote:
Delilah_ kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje. Kolika je najveća doza Misara od 1mg koju smijem popiti a da nemam ozbiljne posljedice?
Maksimalna doza za anksioznost je 4mg dnevno, a za panicni poremecaj i do 10mg. Vise od toga stvarno ne bi trebala uzimati.
Naravno, moze se dogoditi da popijes i puno vecu dozu bez ikakvih vidljivih posljedica (osim sto naravno zaspes i ne sjecas se niceg sto je bilo za vrijeme djelovanja), ali to je izazivanje srece.
Opća opasnost is offline  
Old 05.09.2012., 08:42   #3831
Quote:
Opća opasnost kaže: Pogledaj post
Maksimalna doza za anksioznost je 4mg dnevno, a za panicni poremecaj i do 10mg. Vise od toga stvarno ne bi trebala uzimati.
Naravno, moze se dogoditi da popijes i puno vecu dozu bez ikakvih vidljivih posljedica (osim sto naravno zaspes i ne sjecas se niceg sto je bilo za vrijeme djelovanja), ali to je izazivanje srece.
Hvala
__________________
In a strange way, I had fallen in love with my depression.
Delilah_ is offline  
Old 05.09.2012., 10:39   #3832
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Steta sto ne postoji antidepresiv kojim se iskljucivo lijeci anksioznost. Hocu reci, da anksionnost nestane primjenom lijeka koji nije anksiolitik. Nekako imam osjecaj da se AD-ima uspjesnije lijeci depresija od anksioznosti, makar su sasvim u redu za borbu protiv panicnih napadaja. Znam, znam, psihoterpaija i rad na sebi, ali ne mozemo postati bas toliko druge osobe. Jednom prilikom sam pitao shrinkicu, a je l imate Vi neke tablete koje nisu anksiolitici, a da meni skroz zbrisu anksioznost i sve sto mi se vrti po glavi. Rekla je da nema. Mislim, ne zalim se ja, tko zna koliko bih anksiozan bio da nisam na AD-u, ali nekad covjek malo izgubi vjeru. Ja bas ne volim kad sam pod nekim anksiolitikom, osim ako bas nije u pitanju panicni ili neka kriza. Ali mi je dosta tog anksioznog, doduse podnosljivog, osjecaja koji se vrlo cesto javlja.
moj ad, inače spada u stariju generaciju, fevarin ima anksiolitičko djelovanje
ray of light is offline  
Old 05.09.2012., 11:16   #3833
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Steta sto ne postoji antidepresiv kojim se iskljucivo lijeci anksioznost. Hocu reci, da anksionnost nestane primjenom lijeka koji nije anksiolitik. Nekako imam osjecaj da se AD-ima uspjesnije lijeci depresija od anksioznosti, makar su sasvim u redu za borbu protiv panicnih napadaja. Znam, znam, psihoterpaija i rad na sebi, ali ne mozemo postati bas toliko druge osobe. Jednom prilikom sam pitao shrinkicu, a je l imate Vi neke tablete koje nisu anksiolitici, a da meni skroz zbrisu anksioznost i sve sto mi se vrti po glavi. Rekla je da nema. Mislim, ne zalim se ja, tko zna koliko bih anksiozan bio da nisam na AD-u, ali nekad covjek malo izgubi vjeru. Ja bas ne volim kad sam pod nekim anksiolitikom, osim ako bas nije u pitanju panicni ili neka kriza. Ali mi je dosta tog anksioznog, doduse podnosljivog, osjecaja koji se vrlo cesto javlja.
Koliko ja znam seroxat je jako dobar kod anksioznih poremećaja. Meni je vise manje izlijecio anksioznost i soc. fobiju. Treba samo prilagoditi dozu, meni je najbolje djelovalo 60 mg dnevno.
__________________
...taming the beast within...
blacx is offline  
Old 05.09.2012., 11:19   #3834
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Ja dobila Zonadin za spavanje 10 mg,ali to meni ne funkcionira.Ja popijem jednu tabletu oko 12 i sat i pol kasnije još uvijek buljim u prazno,oči pune pjeska a ja ko da sam popila Red bull.I onda popijem još 5 i nekako zaspim na tri sata????A o ljeku piše 7 -8 sati sna!Jučer sam popila 10 mg oko 12 oko pet ujutro nakon vrtenja po krevetu i besmislenog sna od 10 minuta popila još 10 i spavala do 7 i 45.Zašto ti ljekovi na mene ne djeluju???Nisam naučena na njega jer ga ne pijem svakodnevno ,još kad pročitam nuspojave muka mi dođe.Jebeni Xanax od 1 mg mi bolje dijeluje na spavanje nego hipnotik.

Ma to ti je zolpidem tj. sanval, samo pliva proizvodi. Meni djeluje samo 15-20 mg. I meni je 10 premalo.
__________________
...taming the beast within...
blacx is offline  
Old 05.09.2012., 12:49   #3835
Quote:
blacx kaže: Pogledaj post
Ma to ti je zolpidem tj. sanval, samo pliva proizvodi. Meni djeluje samo 15-20 mg. I meni je 10 premalo.
sanval samo u velikim dozama oko 30-40 mg, zapravo ga ne trebam ni piti, no od prazine-a se jako teško razbuđujem, ali morat ću opet samo i isključivo njih jer ovo nije normalno kolka količina sanvala mi treba
ray of light is offline  
Old 05.09.2012., 13:10   #3836
Quote:
blacx kaže: Pogledaj post
Ma to ti je zolpidem tj. sanval, samo pliva proizvodi. Meni djeluje samo 15-20 mg. I meni je 10 premalo.
Ali koliko ti spavaš sa time?Koliko sati?Ja mislim da je 20 mg i 3 ili 4 sata malo .Noćas sam ribala kuću do 4 ujutro išla spavat popila samo 10 mg i spavala do 7 ,u sedam popila 25 mg xanaxa i još malo spavala.Hvala Bogu radim popodne.A probudila sam se sa takvom napetosti i tremom u želucu i trbuhu.
__________________
lola
Lola 27 is online now  
Old 05.09.2012., 14:23   #3837
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Ali koliko ti spavaš sa time?Koliko sati?Ja mislim da je 20 mg i 3 ili 4 sata malo .Noćas sam ribala kuću do 4 ujutro išla spavat popila samo 10 mg i spavala do 7 ,u sedam popila 25 mg xanaxa i još malo spavala.Hvala Bogu radim popodne.A probudila sam se sa takvom napetosti i tremom u želucu i trbuhu.
Ja koristim sanval za uspavljivanje i ne redovno nego povremeno. Jednom sam se opekao sanvalom i nikad vise. Ja sam imao jako velikih problema sa spavanjem, ali uspostavljanje pravilne higijenu spavanja je meni pomoglo vise od lijekova.
__________________
...taming the beast within...
blacx is offline  
Old 05.09.2012., 14:46   #3838
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
moj ad, inače spada u stariju generaciju, fevarin ima anksiolitičko djelovanje
Znam Probao sam ga piti, ali nije islo
zvonx78 is offline  
Old 05.09.2012., 14:50   #3839
Quote:
blacx kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam seroxat je jako dobar kod anksioznih poremećaja. Meni je vise manje izlijecio anksioznost i soc. fobiju. Treba samo prilagoditi dozu, meni je najbolje djelovalo 60 mg dnevno.
Bio sam ja na Seroxatu dosta dugo i bilo mi je ok, a onda sam ga prestao piti na svoju ruku, nastalo sranje, vratilo se sve, stavili me natrag na Seroxat, nakon tri tjedna max doze nije bilo bolje, hm, od tada sam na Elicei (Cipralexu) 15 mg, ok je, samo da si maknem jos tu anksioznost, mozda da pitam dokt da mi doda 20 mg Seroxata, i smanji Eliceu. Nemam pojma, ona ce valjda znati.
zvonx78 is offline  
Old 05.09.2012., 16:04   #3840
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
sanval samo u velikim dozama oko 30-40 mg, zapravo ga ne trebam ni piti, no od prazine-a se jako teško razbuđujem, ali morat ću opet samo i isključivo njih jer ovo nije normalno kolka količina sanvala mi treba
Jel me i prazine mogu uspavat, pošto nemam sanvala? U kojoj dozi?
__________________
In a strange way, I had fallen in love with my depression.
Delilah_ is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:59.