Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Pogledaj rezultate ankete: Mislim da će vozačku titulu ove godine uzeti:
Hamilton 7 35.00%
Vettel 13 65.00%
Glasovatelji: 20. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2017., 17:14   #201
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Vettel makes best start to a season for a Ferrari driver since 2004

Dobro to i nije neko čudo
No ono kaj iznenađuje je nekaj drugo...
Ova sezona je ujedno i Vettelov najbolji start u sezonu, naime samo još 2011 je u prve tri utrke imal 2 pobjede i 1 drugo mjesto, sve ostale sezone osjetno lošije
Nemoj zaboraviti da kojim slučajem u Kini nije Giovanazzi onako glupo izletio i prouzročio safety car -Vettel bi izgledno imao 3 pobjede u tri utrke

A to je nešto, što nitko nije očekivao.

Mercedes je i dalje najbolji bolid, ali taj tim nije naviknut da ih netko stišće. Kad ih netko stisne počnu očito grešiti. Nije ni čudo kada su posljednje 3 godine samo lagano krstarili po stazi. Razmeš!? Nisu navikli na presing.

Svega će još biti ove sezone.
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 18:52   #202
Mercedes se od 2014. uopće nije puno morao brinuti oko strategije s obzirom koliko su superiorniji bolid imali.

Sada im se otkrivaju slabosti. Žderu gume, taktički pucaju pod pritiskom.


Al ono što je još iznenađujuće jeste Ferrari. Besprijekorni.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 20:02   #203
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Al ono što je još iznenađujuće jeste Ferrari. Besprijekorni.
Meni baš i nije s obzirom da je Vettelov trkači inženjer Riccardo Adami
Znaju se još odavno iz STR-a di mu je takaj bio trkači inženjer, a i u to doba su znali imat odlične taktike i funkcionirali su odlično

Osim toga sad se već sigurno uhodao i Jock Clear, tak da to sve skupa i ne čudi...

Jedina slaba karika su Kimi i njegov trkači inženjer David Greenwood, koji klinac dela taj lik to mi baš i nije jasno...
Njih dva se sve više i više svade na team radio, a ovaj očito ima čistu copy-paste taktiku i ništ više
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 20:09   #204
Quote:
dmw kaže: Pogledaj post
Jel i dalje nije pobedio sa losijeg od 3 na gridu?
Nije, a bogme se nadam ni da neće tak skoro...
Dapače kad to napravi onda bu zrel za penziju.

A ti sad razmišljaj zakaj sam napisal to kaj sam napisal, kad shvatiš javi se
No prije toga se nemoj javljat
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 22:17   #205
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Meni baš i nije s obzirom da je Vettelov trkači inženjer Riccardo Adami
Znaju se još odavno iz STR-a di mu je takaj bio trkači inženjer, a i u to doba su znali imat odlične taktike i funkcionirali su odlično

Osim toga sad se već sigurno uhodao i Jock Clear, tak da to sve skupa i ne čudi...

Jedina slaba karika su Kimi i njegov trkači inženjer David Greenwood, koji klinac dela taj lik to mi baš i nije jasno...
Njih dva se sve više i više svade na team radio, a ovaj očito ima čistu copy-paste taktiku i ništ više
Mislim da trkaći inženjeri ne zovu strategiju, to radi netko drugi, oni se bave stanjem bolida i stvarima na stazi.
Franem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 05:52   #206
Quote:
Franem kaže: Pogledaj post
Mislim da trkaći inženjeri ne zovu strategiju, to radi netko drugi, oni se bave stanjem bolida i stvarima na stazi.
To mi i ne zvuci pretjerano logicno...

Strategija se sigurno odredi prije utrke, od tud plan A i B, target lap i.t.d.
No logicno je da izmjene u hodu ovisno o situaciji na stazi rade vozac i trkaci inzenjer...sve drugo bi bilo presporo i nebi stigli reagirat na vrijeme.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 23:30   #207
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Nemoj zaboraviti da kojim slučajem u Kini nije Giovanazzi onako glupo izletio i prouzročio safety car -Vettel bi izgledno imao 3 pobjede u tri utrke

A to je nešto, što nitko nije očekivao.

Mercedes je i dalje najbolji bolid, ali taj tim nije naviknut da ih netko stišće. Kad ih netko stisne počnu očito grešiti. Nije ni čudo kada su posljednje 3 godine samo lagano krstarili po stazi. Razmeš!? Nisu navikli na presing.

Svega će još biti ove sezone.
Sva sreca pa imaju Hamiltona koji nemora imati nuzno brzi bolid da dobije Vettela, treba mu samo pouzdan bolid koji moze i smije stiskati.

Zadnjih 20 krugova ste gledati cudo i jos vam uvjek nije jasno kaj ste gledali, samo je problem sto se kasno stavio u taj click mod.

Cuda budete gledali ove sezona cuda sineki., biti ce te privilegirani, privilegirana generacija.
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 19:03   #208
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Sva sreca pa imaju Hamiltona koji nemora imati nuzno brzi bolid da dobije Vettela, treba mu samo pouzdan bolid koji moze i smije stiskati.

Zadnjih 20 krugova ste gledati cudo i jos vam uvjek nije jasno kaj ste gledali, samo je problem sto se kasno stavio u taj click mod.

Cuda budete gledali ove sezona cuda sineki., biti ce te privilegirani, privilegirana generacija.
Kakva čuda ?

Svježije gume, prazna staza pred njim.

Vettel nije ni stiskao, a naletio na promet. Kada je Hamilton došao na 6 sekundi, Vettel stisnuo gas i imali ista vremena ili Hamilton imao neznantno brža.

Mazanje očiju. Da je Rosberg bio umjesto Bottasa, Hamilton bi ostao treći.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 20:47   #209
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Kada je Hamilton došao na 6 sekundi, Vettel stisnuo gas i imali ista vremena ili Hamilton imao neznantno brža.
Kad je došao na 6 sekundi i kad je Vettel stisnuo gas, e onda je Vettel bio brži pola sekunde, a ne da su imali ista vremena
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 23:04   #210
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Kad je došao na 6 sekundi i kad je Vettel stisnuo gas, e onda je Vettel bio brži pola sekunde, a ne da su imali ista vremena
Zato kaj je Ham u tom krugu na koji ti aludiras bio u prometu a i davno prije je pustil gas jer je video da nema sanse, da je utrka trajala jos 5 krugova onda bi mogli gledati usporedna vremena, i ne sumnjam da bi ovaj bio Vettelu negdje u difuzoru.

Netko je rekao da je Ham imao novije gume, ok, ali ne bas puno krugova novije, covjek je skinuo realno Vettelu i Bottasu 20 sekundi u jednom stintu, ako Vettela izuzmemo koji vjerojatno nije isao max ostaje Bottas kojem je Hamilton ne samo skinuo cca 10 sekundi nego ga je jos ostavio 14 sekundi do kraja.

Osim guma netko je spomenuo i praznu stazu, imao je jednako praznu stazu kao i ova dvojica ispred.

Gledati ste cudo, gledati ste jurnjavu bez stednje guma i goriva, a ja vas uvjeravam da Hamilton koji ne mora stedjeti gume i gorivo je trenutno no1 vozac u f1 i u takvim nekalkulantskim uvjetima je nenadmasan.

Netko je spomenuo Roseberga, naravno da je isti svemirski brod za Bottasa i onog pijanog Raikkonena, taj bi ako nista drugo bio na Poleu bez kompromitiranja set-upa za utrku, sto puta vam naglasavam, Roseberg je tokom cijele svoje karijere bio kvalifikacijski alien, i upravo u tom podrucju lezi njegova nadmoc nad Bottasom cak i kad bi imali jednak race pace a nemaju ni to.
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 23:09   #211
Mario, sad se ti navijacki gubis... Kad Ham spara motor i gume i kontrolira situaciju, onda je genije, kad to cini Vettel, onda je Ham vanzemaljac jer ga je stizao iako ne i stigao.
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 00:33   #212
Quote:
Dorian.Gray kaže: Pogledaj post
Mario, sad se ti navijacki gubis... Kad Ham spara motor i gume i kontrolira situaciju, onda je genije, kad to cini Vettel, onda je Ham vanzemaljac jer ga je stizao iako ne i stigao.
Pa Vettel je genije i vanzemaljac , kaj to mjenja ?

U nekim stvarima je bolji od Hamiltona u nekim losiji , sve skupa prilicno blizu.

U divljanju na stazi kad netreba stedjeti gume i gorivo je mozda malcice iza.

Nekaj si krivo shvatio, i bilo bi ljepo da odgledas zadnjih 20 krugova Hamiltona, Vettel to neki dan nije morao raditi sto ne znaci da tako nesto nije radio ili nece raditi.

Znas njih su dvojica prilicno slicni ako malo bolje pogledas. Pocesvsi da su obojica strasni talenti i strasni egoisti.

Mislis da Vettel nije radio cuda, potrati Spa i pogodi o kojoj se godini radi i ne nije pobjedio, jednu od najboljih voznji je prikazao kada nije pobjedio kao Hamilton neki dan.

Ja nisam nikada rekao da je Hamilton genijalac ako je sparao motor i gume, stovise bio je nekada poprilicno dosadan, cak je donekle izgubio ludost kao da je sazrio ,a to nije nesto sto je automatski bolje
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 09:25   #213
Prvenstvo je maraton. Pushanje PU bez ikakvog razloga sa pravilima o 4 PU, svima je bilo jasno da neće ni stići, a ne prestići Vettela, je jako glup potez.

Ali to će Hamilton shvatiti tek poslije.

Ovo prvenstvo je prvenstvo između sivonje koji sve riskira za brz krug i čovjeka koji je brz kad treba biti brz i proračunat u ostalim segmentima i podsjeća na jedno opjevano iz prošlosti F1.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 09:30   #214
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Prvenstvo je maraton. Pushanje PU bez ikakvog razloga sa pravilima o 4 PU, svima je bilo jasno da neće ni stići, a ne prestići Vettela, je jako glup potez.

Ali to će Hamilton shvatiti tek poslije.

Ovo prvenstvo je prvenstvo između sivonje koji sve riskira za brz krug i čovjeka koji je brz kad treba biti brz i proračunat u ostalim segmentima i podsjeća na jedno opjevano iz prošlosti F1.
no coment, valjda ti shvacas kaj si napisal!!
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 09:35   #215
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
no coment, valjda ti shvacas kaj si napisal!!
Jesam, kad počne kmečanje fanboya širom svijeta nakon parkiranja i crknute PU, neka se zna da je mogla izdržat još koji km
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 09:39   #216
http://www.gptoday.com/full_story/vi...s_good_for_F1/

Evo imas ovdje u tekstu osvrt na Vettelove vozacke sposobnosti.

Onaj gore tvoj upis je fanbojizam.

I neznam odakle ti da je Hamilton unistaval PU, mozda zato kaj je bio brz?

Btw Schumacher i opjevano razdoblje nemaju nikakve dodirne poveznice sa Vettelom i ovim Ferrarijem.

Velika je razlika sto Schumacher funkcionira i kada bolid ne funkcionira.
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 09:58   #217
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
U divljanju na stazi kad netreba stedjeti gume i gorivo je mozda malcice iza.
F1 nikad nije bila natjecanje divljaka, i niti u jednoj F1 eri se nije desilo da faktor guma ili potrošnje goriva ne bude od krucijalnog značaja.
Pobjednik je onaj koji prvi prođe ciljem, a najčešće to nije onaj koji je nesmotreno divljao cijelu ili većinu utrke.
el Torro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 10:01   #218
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
http://www.gptoday.com/full_story/vi...s_good_for_F1/

Evo imas ovdje u tekstu osvrt na Vettelove vozacke sposobnosti.

Onaj gore tvoj upis je fanbojizam.

I neznam odakle ti da je Hamilton unistaval PU, mozda zato kaj je bio brz?

Btw Schumacher i opjevano razdoblje nemaju nikakve dodirne poveznice sa Vettelom i ovim Ferrarijem.

Velika je razlika sto Schumacher funkcionira i kada bolid ne funkcionira.
Pogriješio si ti eru na koju sam ja aludirao.

Hamilton emulira Sennu koji mu je idol, iako je Vettelu idol Schumacher, mislim da pametnim vožnjama prije sliči na Prosta. Schumacher i nije bio baš profesor i prokalkuliran vozač, pogotovo u prvim godinama u F1.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 11:07   #219
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Pogriješio si ti eru na koju sam ja aludirao.

Hamilton emulira Sennu koji mu je idol, iako je Vettelu idol Schumacher, mislim da pametnim vožnjama prije sliči na Prosta. Schumacher i nije bio baš profesor i prokalkuliran vozač, pogotovo u prvim godinama u F1.
Znaci Hamilton je bolji vozac od Vettela?.

Nebi se slozio, Senna i Prost su bili dijametralno suprotni, Hamilton i Vettel su jako slicni, Vettel je sve samo nije kalkulant i strateg kao Prost.
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 11:33   #220
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Znaci Hamilton je bolji vozac od Vettela?.

Nebi se slozio, Senna i Prost su bili dijametralno suprotni, Hamilton i Vettel su jako slicni, Vettel je sve samo nije kalkulant i strateg kao Prost.
Otkad je Senna bolji vozač od Prosta pa si donio taj zaključak za Hamiltona ?

Vidjeti ćemo kroz sezonu tko je kalkulant, a tko nije i kako će se stvari odigrat, naravno ako Mercedes i Ferrari budu stalno u egalu, a ako se i RB pridruži bit će veselo.

Ja se uglavnom radujem ovoj sezoni, napokon imamo pravu borbu. Nisam je vidio godinama.

Hamilton i Vettel nisu zapravo nimalo slični, Vettel je veliki radnik, pa taj čovjek zna skoro svaki aspekt svoga bolida, ide na sva testiranja, povučen je iz medijskog svijeta itd. itd.

Hamilton on the other hand...
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.