Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2017., 09:23   #21
zeleni mentol, sve se moze sta se hoce, citaj knjige. I nadite partnera koji ima bar neke osjecaje i kontrolu osjecaja pa ucite. Mene je bivsa naucila da budem strpljiviji, blazi, smireniji...
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 09:34   #22
kod psihijatara i psihologa ti ne vrijedi ići, izludit ćeš ih samo
Jednostavno si drugačija, imaš tu nekakvu univerzalnu ljubav u sebi za koju je malo ljudi sposobno, tip majke Tereze...to nikako ne znači da ne voliš sebe ujedno ali mislim da se baš ne prihvačaš ovakvom kakva jesi te da bi trebala poraditi na tome...
Član obitelji mi je poput tebe i nema kome ne pomaže a pritom voli sebe i zna sebi ugoditi, psihički iznimno stabilna i jaka osoba no emotivno površna.

Takvi ljudi nisu baš dobar materijal za vezu koliko god dobre osobe bili jer bi kroz dublje povezivanje s nekim izgubili sebe...vjerojatno trebaš težiti sebi sličnoj osobi koja će te razumjeti i prihvačati takvu
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 10:04   #23
Al se hrvati u sve kuze, sve znaju, sve mos se mislit. I to je za u knjige staviti. Ne znaju nista i zato se prave da sve znaju.
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
Član obitelji mi je poput tebe i nema kome ne pomaže a pritom voli sebe i zna sebi ugoditi, psihički iznimno stabilna i jaka osoba no emotivno površna.
Ta osoba pati. Ti si lazes da ne pati jer je tebi to ljepse mislit.
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 10:12   #24
Quote:
zemljanin80 kaže: Pogledaj post
Ta osoba pati. Ti si lazes da ne pati jer je tebi to ljepse mislit.
ta osoba iz obitelji se jedino meni i otvara kolko tolko i povjerava tako da znam sve o njezinim unutarnjim stanjima...a ako pati reci mi ti molim te zbog čega jer ti očito članove moje obitelji poznaješ bolje od mene
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 10:37   #25
Kako to da se ne možeš zaljubiti.
Odnosno imati neke flertove s muškarcima.

Dok ljubav ili voliti nekoga je kompliciranije nešto. (odustajanje od vlastite slobode) Ili je vjerovanje u projekciju (što je zaljubljenost zapravo) ili smo našli osobu koja je to što nam se sviđa.
Dio toga (sigurno pola) uvjetovano je i sekusalnošću.

voljeti sebe je samodostatnost (to je jedna stabilnost bez koje nemožeš voljeti) ili može i narcizam, odnosno egoizam. (većina ljudi ima takve poremećaje, traume, loša iskustva itd.)
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 10:41   #26
Alienica jel to slika tebe na avataru?
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
ta osoba iz obitelji se jedino meni i otvara kolko tolko i povjerava tako da znam sve o njezinim unutarnjim stanjima...a ako pati reci mi ti molim te zbog čega jer ti očito članove moje obitelji poznaješ bolje od mene
nije to moje podrucje i nebi htio filozofirati o takvim stvarima.
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 11:13   #27
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Onda sam čula i ovdje na forumu i drugdje (u crkvi) da ljubav nije osjećaj nego odluka? Pa ako ima nekog da mi objasni malo više što to znači, bila bih zahvalna.
...
To što sam napisala je blisko nekakvom budističkom viđenju stvari, ali i u kršćanstvu se sve što je Isus govorio može sažeti na: voli Boga i voli čovjeka. Ali kako?
Ljubav treba gledati isključivo kroz duhovnost, religiju, kao nešto iznad ovog stvarnog svijeta. Npr. biblijski opis ljubavi Isusa prema ljudima ti može dati neke odgovore.
U modernoj znanosti nećeš naći definiciju ljubavi.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 11:24   #28
Pa kaže, that special feeling. Pa kaže, kad vidiš, znat ćeš. Kao, kad nekoga pogledaš duboko u oči... Sve prave su ljubavi tužne. Prebio je jer je voli, osjećajan tip.
Ovaj gore piše o duhovnosti i nekoj eteričnosti. Bogati.
Jesu nas zajebali oni jezerski pjesnici, ali baš.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 12:14   #29
Quote:
flyene kaže: Pogledaj post
Mi vodenjaci...
I ovdje, dame i gospodo, prestaje svaki razuman razgovor. :facenapalm:
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 13:27   #30
Jesi li i Inace sklona introspekciji (uvidu u sebe)? Pitam zato jer nam je jos davno profesor psihologije dok je objasnjavao introkspekciju kao metod psihologijskog istrazivanja, rekao da nikada ne vrsimo introspekciju cuvstava (ljubav) i odnosa (prijateljstvo npr.) do kojih nam je stalo i koja su nam vazna u zivotu. Razlog? Ni jedna emocija kao ni ni jedan odnos ne moze prezivjeti introkspekciju. Sve uzviseno postaje profano.
miggyd1967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 14:58   #31
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Ljubav treba gledati isključivo kroz duhovnost, religiju, kao nešto iznad ovog stvarnog svijeta. Npr. biblijski opis ljubavi Isusa prema ljudima ti može dati neke odgovore.
U modernoj znanosti nećeš naći definiciju ljubavi.


hmmmm, gledati ljubav kroz bibliju ili kroz znanost?
kingmaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 15:07   #32
Quote:
kingmaker kaže: Pogledaj post
hmmmm, gledati ljubav kroz bibliju ili kroz znanost?
Ne možeš gledati ljubav kroz znanost jer strogo znanstveno gledano ljubav ne postoji.

Dakle ostaje ti samo bibilja.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 16:04   #33
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Ne možeš gledati ljubav kroz znanost jer strogo znanstveno gledano ljubav ne postoji.

Dakle ostaje ti samo bibilja.
Mislim odakle ovako morbidan zaključak da ljubav znanstveno ne postoji.?
Zapravo je dokazano da potreba za ljubavlju leži u najprimitivnijim dijelovima mozga zaduženim za nagrađivanje, zna se koji dijelovi mozga postaju iznimno aktivni kada se zaljubimo i volimo, znamo koji centri potaju manje aktivni i da se ljubav se može vidjeti na svakoj MR snimci. Znanost jako lijepo opisuje ljubav, pa ewo informiraj se malo:

https://www.youtube.com/watch?v=OYfoGTIG7pY
https://www.youtube.com/watch?v=0YP4n9G0qtQ
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 16:12   #34
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Mislim odakle ovako morbidan zaključak da ljubav znanstveno ne postoji.?
Zapravo je dokazano da potreba za ljubavlju leži u najprimitivnijim dijelovima mozga zaduženim za nagrađivanje, zna se koji dijelovi mozga postaju iznimno aktivni kada se zaljubimo i volimo, znamo koji centri potaju manje aktivni i da se ljubav se može vidjeti na svakoj MR snimci. Znanost jako lijepo opisuje ljubav, pa ewo informiraj se malo:

https://www.youtube.com/watch?v=OYfoGTIG7pY
https://www.youtube.com/watch?v=0YP4n9G0qtQ
Samo sam čekao kad će netko Helen Fisher ugurat u ovo.

Žena godinama proučava kemiju i zaljubljenost, i kako to održati što duže. Za to nitko ne tvrdi da ne postoji.

Ali ovdje pričamo o ljubavi, ono "nešto" što navodno dolazi nakon te kemije.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 16:51   #35
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Samo sam čekao kad će netko Helen Fisher ugurat u ovo.

Žena godinama proučava kemiju i zaljubljenost, i kako to održati što duže. Za to nitko ne tvrdi da ne postoji.

Ali ovdje pričamo o ljubavi, ono "nešto" što navodno dolazi nakon te kemije.
Zaljubljenost je nemoguće održati duže od nekoliko godina, ili se zaljubljenost pretvori u ljubav ili sve ide k vragu. Prvih nekoliko godina najkritičnije je za svaku vezu, kada sljepilo popusti i suočimo se sa realnošću. Ako par nije u stanju to prebroditi, veza puca. Ako prebrodi veza traje i povezanost se učvršćuje.
Ništa nema bez kemije, kemija je osnova svega, na njoj počiva naš um. Bilo da se zaljubimo ili kroz sex i druženje s vremenom potaknemo žudnju za partnerom, bilo da kemija učini svoje i pripremi muškarca i ženu na dolazak djeteta, bilo da dijete iz potrebe za sigurnošću, pažnjom i podrškom stvara duboku povezanost sa roditeljem koji pruža i podržava.

Ne vjeruješ u ovo, pa ništa pokušaj se moliti svom Bogu da ti se digne na tebi ružnu i neprivlačnu ženu, tko zna možda ti i ostvari želje..

Inače u sklopu vjere možeš vjerovati u što god želiš, ionako su sve religije samo zgodne bajke , što ne znači da su generalno loše i da se iz njih nešto ne može naučiti.

Reći da Bog daje ljubav jednako je kao reći da te bog tjera da pišaš i sereš, ako želiš slobodno ti u to vjeruj, realnosti neće ništa naškoditi, i dalje ćeš srati i pišati kada ti nagonski dođe (Bog te prosvjetli..).
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 18:42   #36
@Flat, seksualnost mi je ok, normalno me privlače žene. Stvar je u tome što ja prema niti jednoj osobi ne osjećam nešto posebno, nekakvu privrženost baš toj određenoj osobi. Barem do sada nisam osjetio. Kako je autorica napisala, meni su sve osobe podjednake. Naravno da ću cijeniti i biti zahvalan osobama koje mi u nekom smislu pomognu, ali na primjer neću biti tužan ako je netko do danas sa mnom bio prijatelj i od danas to više ne želi. Ok, neka ide svojim putem, meni će već doći neka druga osoba. Isto sam odreagirao kad me cura ostavila, istina da mi je u početku falio seks i da mi je bilo čudno što više nemam s kim provoditi vrijeme, ali to je bilo više iz navike i nakon desetak dana je taj osjećaj prošao.


Quote:
zemljanin80 kaže: Pogledaj post
zeleni mentol, sve se moze sta se hoce, citaj knjige. I nadite partnera koji ima bar neke osjecaje i kontrolu osjecaja pa ucite. Mene je bivsa naucila da budem strpljiviji, blazi, smireniji...
Pa ne može se baš sve što se hoće. Postoje stvari koje se steknu tijekom odrastanja i takve ostaju zauvijek. Ako dijete ne nauči govoriti ili hodati kad treba, neće naučiti ni kao odrasla osoba. Ove karakteristike koje si naveo naravno da možeš promijeniti, i ja sam nakon prekida veze shvatio koje greške u postupanju sam radio i te greške ću u sljedećoj vezi izbjegavati raditi. Ali tu se ne radi o nečemu što je u tebi nego o tvojem postavljanju i samokontroli u određenim situacijama.
zeleni mentol is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 22:27   #37
evo vam prave definicije ljubavi, a ne kao definicije neke religije ili mainstream kulture

https://en.oxforddictionaries.com/definition/love
kingmaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 22:34   #38
Ljudi, puno vam hvala svima na vašem vremenu i što ste podijelili svoja mišljenja. Kad sam otvarala temu, uopće nisam ni pomislila da ću dobiti ovako sjajne i kvalitetne odgovore. Puno ste mi rasvjetlili pojmove, svatko iz svog kuta gledanja. Malo sam ganuta iskreno sam željela doći do nekih meni važnih odgovora, a eto, sve što je trebalo je otvoriti temu

Da ne citiram sve postove jer bi bilo previše, uglavnom ste napisali da se ljubav razvija kad se provodi vrijeme s nekom osobom i kad ta osoba čini lijepe stvari za nas.

Također, rekli ste da možda ne volim sebe ako sam dopustila da me se manipulira i tu se slažem da trebam razmisliti o tome. Bio mi je to prvi susret s tako nekom osobom, nisam znala da to uopće postoji, pa se nisam najbolje snašla od početka, ali sam vrlo brzo otišla iz toga. Mislim da je možda čak bio problem da sam imala i preveliki ego jer da sam bila malo skromnija, prije bih skužila da mi dijeli lažne komplimente i da je to nenormalno ponašanje. Ovako sam mislila: Pa da, znam da sam savršena, ništa čudno - što mi se zapravo obilo u glavu. Ali dobro, takve stvari dobro dođu za preispitivanje sustava.

Sad pojedinačni postovi (uzela sam samo neke na koje sam imala nešto odgovoriti jer bi bilo predugačko da sam sve citirala):

Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pa lijepo si napisala da nikada nikog voljela nisi nikada. Niti nikoga od svoje familije. Da ne znaš kakav je to osječaj. To meni zvuči kao neki ozbiljni problemčić koji iziskuje malo profesionalne pomoći pošto smatram da većina ljudi ipak spozna neku vrstu ljubavi u svom životu prema nekoj drugoj osobi.
Tek kad sam pročitala tvoje parafraziranje mojih riječi sam shvatila da se taj moj problem stvarno čini ozbiljan i neuobičajen. Ja sam iskreno vjerovala da se većina ljudi osjeća kao ja, samo da se o tome ne priča previše jer svi su kao dragi, dobri, puni ljubavi za druge ljude itd. i da će većina ljudi doći na temu sa priznanjem da ni oni nemaju baš puno ljubavi za ljude oko sebe. Tek sad kužim da to nije tako...


@ Zeleni mentol - AJME HVALA ti što si to napisao! Naježila sam se koliko je sve identičnoi kod mene bilo - isto bez ikakve discipline i granica, što sam smatrala super, ali i bez ljubavi, barem te neke prema meni kao posebnoj osobi. (A poslije sam pročitala da je za dijete baš važno da ima puno ljubavi i puno granica/discipline.) I to isto da mi ne treba neka osoba da me prati kroz život i stav: koga nema bez njega se može.

Znači, ipak nije stvar u horoskopu A čudi me kako mi to nikad nije palo na pamet, da mora imati veze s odrastanjem. Ti si s 24 već sve izanalizirao i pojasnio sebi, ja s 24 nisam ni znala za sebe, mislim u smislu da nisam o ničemu previše razmišljala.

Da budem skroz iskrena, kad sam pročitala tvoj post, osjetila sam neku povezanost s tobom (koja nema veze sa zaljubljivanjem, da ne bi ispalo) - što baš ne osjetim često, pa sad mislim da se možda zbog te prošlosti smatram previše različita od drugih ljudi i zato se teško s nekim mogu povezati, jer da ovakih kao ja nema baš puno (iako realno znam svaka osoba na ovom svijetu ima svoje probleme, nekome su roditelji živi, ali primjerice alkoholičari ili u depresiji ili ih zlostavljaju, tako da ne mislim da je meni najgore, ali svejedno da drugi ljudi nisu kao ja i da ne mogu doživjeti ili razumijeti jedan veliki dio mene), tako da nikad nisam onako skroz prepuštena i sretna, ni kao da negdje pripadam, uvijek kao da više odrađujem odnose.


@ Kingmaker - Pa zadovoljna sam svojim životom, prijateljima i standardima, pa nemam potrebe željeti više. Imam izražene vrijednosti kojih se držim i znam što cijenim u drugima... i da, definitivno nemam puno strpljena prema onome što ne toleriram, vrlo se brzo okrenem i odem.


@ Maggiee - Ok, znači, to bi bila kao neka svijest o vlastitoj vrijednosti. Hvala na postu, lijepo napisano.


@ RedSonia - Ma vjerojatno nemam ni tu univerzalnu ljubav, ali nju mogu lakše shvatiti i doživjeti. Meni je isto taj što me, kako sam se izrazila, izmanipulirao rekao da mu se nekad činim površna (u emocionalnom smislu). Ma možda je to samo jedna osobina. Ali hvala ti da si napisala za člana obitelji, da znam da ima još takvih ljudi.

Ako možeš samo još objasniti zašto misliš da bismo izgubili sebe ako se povežemo?

Zadnje uređivanje Alienica : 12.08.2017. at 22:45.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 22:37   #39
nastavak...

Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Kako to da se ne možeš zaljubiti.
Odnosno imati neke flertove s muškarcima.

Dok ljubav ili voliti nekoga je kompliciranije nešto. (odustajanje od vlastite slobode) Ili je vjerovanje u projekciju (što je zaljubljenost zapravo) ili smo našli osobu koja je to što nam se sviđa.
Dio toga (sigurno pola) uvjetovano je i sekusalnošću.

voljeti sebe je samodostatnost (to je jedna stabilnost bez koje nemožeš voljeti) ili može i narcizam, odnosno egoizam. (većina ljudi ima takve poremećaje, traume, loša iskustva itd.)
Ma mogu se zaljubiti i imati flertove. Ali ova definicija - odustajanje od vlastite slobode mi se čini jako važna. Ne bi mi pala na pamet u vezi ljubavi, a mislim da bih baš u tom području imala dosta problema.

Također i ovo što si napisao za samodostatnost, odlično! Baš pišete inovativne stvari, nisam nikad na taj način razmišljala. Ali ako je to to, ja sam definitivno samodostantna. To mi je defaultno stanje, za ostala se moram prilagođavati.

Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Ljubav treba gledati isključivo kroz duhovnost, religiju, kao nešto iznad ovog stvarnog svijeta. Npr. biblijski opis ljubavi Isusa prema ljudima ti može dati neke odgovore.
U modernoj znanosti nećeš naći definiciju ljubavi.
To i ja mislim, da je u tome rješenje. Kad razmišljam, ja mislim da je Isus stvarno intenzivno volio ljude, da je izgarao od ljubavi i da je volio svakog čovjeka pojedinačno i različito. I da mu je bilo stalo da ljudi vole njega.

Tako je pitao Petra tri puta jel ga voli više nego drugi. I onda mu je ostavio neke zadatke.

A i Mariji Magdaleni je rekao da joj je puno toga oprošteno jer je puno ljubila (misli se na voljela).

Tako da iz toga sve više mislim da je sposobnost voljenja jedan blagoslov koji imaju jako dobri ljudi i koji je jako važan u cijeloj toj priči o spasenju.

Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
Pa kaže, that special feeling. Pa kaže, kad vidiš, znat ćeš. Kao, kad nekoga pogledaš duboko u oči... Sve prave su ljubavi tužne. Prebio je jer je voli, osjećajan tip.
Ovaj gore piše o duhovnosti i nekoj eteričnosti. Bogati.
Jesu nas zajebali oni jezerski pjesnici, ali baš.
Pročitala sam negdje da je taj termin ljubav najviše zloupotrebljavan termin jer se svašta trpa pod njega.

Quote:
miggyd1967 kaže: Pogledaj post
Jesi li i Inace sklona introspekciji (uvidu u sebe)? Pitam zato jer nam je jos davno profesor psihologije dok je objasnjavao introkspekciju kao metod psihologijskog istrazivanja, rekao da nikada ne vrsimo introspekciju cuvstava (ljubav) i odnosa (prijateljstvo npr.) do kojih nam je stalo i koja su nam vazna u zivotu. Razlog? Ni jedna emocija kao ni ni jedan odnos ne moze prezivjeti introkspekciju. Sve uzviseno postaje profano.
Ovo jako ima podlogu i uporište! Sjajno, još jedan odličan upis za food for thought. Možda je i to moj problem.

Međutim, i kad netko kaže: "volim te", nije li on napravio introspekciju da sazna kako se osjeća. Jel se s time gubi ili smanjuje ljubav?

Također bih htjela pitati - zašto mi na taj način ne nestane ljutnja? Kad se usmjerim introspekcijom na nju, ona nestane, ali poslije opet dođe i tako mi može dolaziti mjesecima.

Zanimljivo, jel bi onda tako svatko tko želi prekid, mogao bezbolno prekinuti putem introspekcije (ili tko je tužan, u depresiji i sl.)

Zadnje uređivanje Alienica : 12.08.2017. at 22:47.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 02:01   #40
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
nastavak...



Ma mogu se zaljubiti i imati flertove. Ali ova definicija - odustajanje od vlastite slobode mi se čini jako važna. Ne bi mi pala na pamet u vezi ljubavi, a mislim da bih baš u tom području imala dosta problema.

Također i ovo što si napisao za samodostatnost, odlično! Baš pišete inovativne stvari, nisam nikad na taj način razmišljala. Ali ako je to to, ja sam definitivno samodostantna. To mi je defaultno stanje, za ostala se moram prilagođavati.



To i ja mislim, da je u tome rješenje. Kad razmišljam, ja mislim da je Isus stvarno intenzivno volio ljude, da je izgarao od ljubavi i da je volio svakog čovjeka pojedinačno i različito. I da mu je bilo stalo da ljudi vole njega.

Tako je pitao Petra tri puta jel ga voli više nego drugi. I onda mu je ostavio neke zadatke.

A i Mariji Magdaleni je rekao da joj je puno toga oprošteno jer je puno ljubila (misli se na voljela).

Tako da iz toga sve više mislim da je sposobnost voljenja jedan blagoslov koji imaju jako dobri ljudi i koji je jako važan u cijeloj toj priči o spasenju.



Pročitala sam negdje da je taj termin ljubav najviše zloupotrebljavan termin jer se svašta trpa pod njega.



Ovo jako ima podlogu i uporište! Sjajno, još jedan odličan upis za food for thought. Možda je i to moj problem.

Međutim, i kad netko kaže: "volim te", nije li on napravio introspekciju da sazna kako se osjeća. Jel se s time gubi ili smanjuje ljubav?

Također bih htjela pitati - zašto mi na taj način ne nestane ljutnja? Kad se usmjerim introspekcijom na nju, ona nestane, ali poslije opet dođe i tako mi može dolaziti mjesecima.

Zanimljivo, jel bi onda tako svatko tko želi prekid, mogao bezbolno prekinuti putem introspekcije (ili tko je tužan, u depresiji i sl.)
Nije poanta ljubavi odustajanje od sebe. Poanta ljubavi je da si odlučila prihvatiti i voljeti drugu osobu s svim njihovim vrlinama i manama u svim uvijetima a ne samo kad je dobro. Postoji više vrsta ljubavi imaš dječiju sama riječ ti već objašnjava dakle ljubav djeteta. Imaš tinejđersku ljubav, imaš ljubav koja je odrasla. Dakle kako se ti mijenjaš tako se i definicija ljubavi mijenja budući da ti kao i druga osoba mijenjate sebe i svoje želje, rastete tako i ta ljubav raste. Kao što je radical rekao iz jedne zaljubljenosti može doći ljubav. A isto tako može doći prvo ljubav pa tek onda zaljubljenost.
Po meni je ljubav odluka da ćeš voljeti nekoga bez obzira na sve. I to treba da bi opstalo dvije osobe.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
__________________
Zaljubiti se ne znači voljeti. Čovjek se može zaljubiti i mrzeći. (Braća Karamazovi)
simple_tina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:28.