Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2017., 19:23   #81
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Onda ja ocito nisam pravi (ili jos bolje, savrseni) perfekcionist. Mene zabavlja kad se sparkiram nahero, a perfekcionist sam samo u nekim drugim stvarima.
Mene u depresiju vise baca kad zbog perfekcionizma nesto uopce ne napravim ili ne napravim navrijeme, nego to sto nisam nesto obavila savrseno.
Nisam ni ja, više. Skužila sam da je perfekcionizam karakterna mana pa sam je odlučila ispraviti.

Ali polaganje vozačkog mi je bila noćna mora. Zaboravim dati žmigavac i onda se deset minuta lupam po glavi što nisam dala žmigavac i tako skurcana napravim deset drugih prekršaja.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 10:18   #82
Quote:
Maggiee kaže: Pogledaj post
Da, perfekcionizam je povezan s prokrastinacijom, rekla bih da je njegova posljedica, a i u uskoj je vezi s manjkom samopouzdanja. Kako ti je to uspjelo da se riješiš toga?
Prokrastinacija iza koje stoji perfekcionizam iza kojeg pak stoji užitak i njegvo odgađanje iza kojeg stoji strah od uspjeha iza kojeg pak stoji strah da se taj užitak ne ponovi opet jednom kad ga doživimo. Sve se riješi vizijom novih uspjeha i posljedično užitaka. Ne znam jel to stvarno tak al ja sam si predočil da je i funkcionira.
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 10:59   #83
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Prokrastinacija iza koje stoji perfekcionizam iza kojeg pak stoji užitak i njegvo odgađanje iza kojeg stoji strah od uspjeha iza kojeg pak stoji strah da se taj užitak ne ponovi opet jednom kad ga doživimo. Sve se riješi vizijom novih uspjeha i posljedično užitaka. Ne znam jel to stvarno tak al ja sam si predočil da je i funkcionira.
Meni je perfekcionizam bio dokaz da vrijedim, jačanje ega, možda jedina stavka koja mi je to potvrđivala. Kako sam išao u srednju i kasnije studirao tehnički fakultet cilj mi je bio dovesti projekte do savršenstva. Sjećam se tako u drugom srednje svog prvog projekta, tjedne sam proveo da napravim sve pic pic do u beskraj. I kada je došao dan i ja otvaram projekt na A1 pred profesorom čitav razred je stao vauuuuuu, a sljedeći komentar je bio pih, nema šanse, falcifikat, to ti je neki inženjer radio..
Na kraju sam dobio mizernu ocjenu 3+, našle su se neke greškice u proračunu a trojka je pala jer ni profa nije vjerovao da sam ja to sam radio pa me kaznio. Bio sam tako bijesan, cijeli svijet mi se srušio. Zarekao sam se da će sljedeći put to biti 5 puta bolje. I bilo je, sjećam se čitavog razreda koji se nalaktio oko profesora gledajući projekt, savršen, bez iti jedne mane i dan danas otvorim i divim se, bio sam talent stvarno. I tako svaki sljedeći put, svi su čekali kad će moj projekt biti gotov, ja sam bio vrh, ostali samo prosjek bez obzira koliko se trudili...
Tako mi je bilo u većini stvari, orgazam, ja nisam htio obični orgazam, već fuckin jebeno savršen koji te lupi da ne znaš za sebe pola sata, i tako u svemu što sam radio. Vozački, na testovima me pozove imenom, gledam sigurno sam pao, kaže čovjek svaka čast bez iti jedne greške, na praktičnom odvozio 13 sati i pita čovjek hoćeš ti polagat, zašto ne, položio iz prve. Bilo je dobro dok je trajalo, kasnije odrasteš ne pere te više, a nema ni želje za dokazivanjem, znaš da vrijediš po defaultu, stvari postanu proječne i samim time manje vrijedne istraživanja i truda, skužiš da je život kratak za sva ta sranja i ne trošiš toliko vremena na te gluposti...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 22:30   #84
Volim imati stvari pod kontrolom, ali samo one koje se tiču mene. Nije mi baš previše stalo da organiziram drugima život. Znači, kod mene je sve uredno posloženo, posebno dokumentacija (pravne stvari, računi, garancije...), udžbenici i moje bilješke. Tako da se brzo snađem i nađem ako mi nešto hitno zatreba.
Također si u kompjuteru sve vodim u tablicama i folderima, sortirano i jasno označeno. Užas mi je kad vidim ekipu koja ima 1000 ikona na desktopu, nakrcanu memoriju fotkama koje niti ne pogleda, niti zna o čemu je riječ, razne nepotrebne dokumente i sl.
Eto, ja imam svoje viđenje reda i urednosti, a kako će drugi sebi organizirati, ne briga me. Jedino ako moram surađivati s nekim, onda isto volim da je sve jasno, nedvosmisleno i brzo.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 09:44   #85
Kod mene perfekcionizam uopće nije povezan s urednošću, naprotiv.

Moj se najviše očituje kad trebam napisati neki znanstveni rad. Onda me želja da to ispadne što bolje blokira u toj mjeri da ne mogu napisati ništa ili samo nešto brljavim, prokrastiniram i sl.

Drugo gdje se javlja (ali to nije neki problem) jest da mi u svakoj poruci, pa bilo to na forumu, SMSu, Viberu, WhatsAppu moraju svako veliko slovo, interpunkcija i razmak biti na svom mjestu i da nema tipfelera, po mogućnosti.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 10:15   #86
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Kod mene perfekcionizam uopće nije povezan s urednošću, naprotiv.

Moj se najviše očituje kad trebam napisati neki znanstveni rad. Onda me želja da to ispadne što bolje blokira u toj mjeri da ne mogu napisati ništa ili samo nešto brljavim, prokrastiniram i sl.
Ista stvar. Neuredna sam kao svinja, ali kad nešto radim tu sam pravi Japanac - ako ne napravim savršenu katanu moram se baciti na nju. Ako napravim lošu klopu, također.

Odgađanje mi spašava život jer kad je dedlajn blizu onda je brljanje opravdano u ime višeg cilja, budući da je od nesavršeno obavljenog posla jedina veća sramota 'proizvod' koji nije isporučen.

Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Drugo gdje se javlja (ali to nije neki problem) jest da mi u svakoj poruci, pa bilo to na forumu, SMSu, Viberu, WhatsAppu moraju svako veliko slovo, interpunkcija i razmak biti na svom mjestu i da nema tipfelera, po mogućnosti.
To nije perfekcionizam. To su tekovine civilizacije.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 10:49   #87
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ista stvar. Neuredna sam kao svinja, ali kad nešto radim tu sam pravi Japanac -
Nikad mi to nije bilo jasno, na jednu stranu kaos, na drugu pic pic...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 11:44   #88
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Nikad mi to nije bilo jasno, na jednu stranu kaos, na drugu pic pic...
Srećom mi u životu nije cilj živjeti tako da drugima bude jasno zašto živim onako kako živim.
Meni je sasvim OK voljeti red u nekim stvarima i kaos u drugim.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 12:17   #89
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Srećom mi u životu nije cilj živjeti tako da drugima bude jasno zašto živim onako kako živim.
Meni je sasvim OK voljeti red u nekim stvarima i kaos u drugim.
Meni, kad uđem u nečiji stan sve mi bude blistavo jasno...
Nije stvar drugih ljudi nego slaganja prioriteta. Na jednu ruku genije a na drugu lik koji ne zna recimo oprati si tur, staviti domestos u školjku, u sudoperu ima suđe na kojima se izlegla pljesan, na tepihu sobe tri prsta prašine i paučine, roba bačena na hrpe kao da je pala boba, o smradu neću niti govoriti. Nisam čistunac ali brate! Znam jako mnogo takvih. Hvala-doviđenja..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 13:19   #90
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Meni, kad uđem u nečiji stan sve mi bude blistavo jasno...
Nije stvar drugih ljudi nego slaganja prioriteta. Na jednu ruku genije a na drugu lik koji ne zna recimo oprati si tur, staviti domestos u školjku, u sudoperu ima suđe na kojima se izlegla pljesan, na tepihu sobe tri prsta prašine i paučine, roba bačena na hrpe kao da je pala boba, o smradu neću niti govoriti. Nisam čistunac ali brate! Znam jako mnogo takvih. Hvala-doviđenja..
Kod mene u stanu je nered, ali nije prljavo, suđe se redovito pere i ne smrdi. No ti bi vjerojatno svejedno stekao loš dojam već samo na temelju nereda i mislio bi da ti je sve jasno. I bio bi u krivu, naravno, kao i obično.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 13:23   #91
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Kod mene u stanu je nered, ali nije prljavo, suđe se redovito pere i ne smrdi. No ti bi vjerojatno svejedno stekao loš dojam već samo na temelju nereda i mislio bi da ti je sve jasno. I bio bi u krivu, naravno, kao i obično.
Naravno da sam u krivu, ako sam ja u krivu, to znači da si ti u pravu...
Možda bi stekao loš dojam, možda ne bih, ako bih se vagao nastojao bih te ipak malo bolje upoznati...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 13:29   #92
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Naravno da sam u krivu, ako sam ja u krivu, to znači da si ti u pravu...
Možda bi stekao loš dojam, možda ne bih, ako bih se vagao nastojao bih te ipak malo bolje upoznati...
Uopće ne patim na to da budem u pravu.
I neću te pustiti u stan.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 13:37   #93
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Uopće ne patim na to da budem u pravu.
I neću te pustiti u stan.
Hm.. učinilo mi se onda..
Zašto me ne bi pustila u stan? Sram te nereda..?
Evo prijedlog, pustiš me u stan, upoznat ćemo se malo bolje, a zatim sve lijepo složiti i staviti na svoje mjesto..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 14:47   #94
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Nikad mi to nije bilo jasno, na jednu stranu kaos, na drugu pic pic...
Prioriteti. Prvo posao, onda klopa, hobiji, zajebancija... pospremanje je negdje na dnu liste. Ili još niže.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 16:09   #95
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Prioriteti. Prvo posao, onda klopa, hobiji, zajebancija... pospremanje je negdje na dnu liste. Ili još niže.
Logika nalaže da pozitivna energija moja biti koncentrirana na mjestu na kojem živiš i provodiš najviše vremena. Kreativni nered je ok, ali živjet u prljavoj šupi je fakat depresivno i pomisliti a kamo li živjeti, a ne pospremanje je samo druga riječ za lijenost.
Ma u biti koga boli kurac...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 16:13   #96
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Logika nalaže da pozitivna energija moja biti koncentrirana na mjestu na kojem živiš i provodiš najviše vremena. Kreativni nered je ok, ali živjet u prljavoj šupi je fakat depresivno i pomisliti a kamo li živjeti, a ne pospremanje je samo druga riječ za lijenost.
Ma u biti koga boli kurac...
Koji si tip po Myer-Briggsu? Sto kuna u to da si senzorac.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 19:18   #97
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Prioriteti. Prvo posao, onda klopa, hobiji, zajebancija... pospremanje je negdje na dnu liste. Ili još niže.
Meni su prioriteti malo drukčije poslagani: prvo hobiji, zafrkancija, klopa, pa tek onda posao, ali mi je pospremanje isto gdje i tebi, na dnu ili još niže.

Nisi mene pitala, ali ja sam INFP.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 22:12   #98
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Koji si tip po Myer-Briggsu? Sto kuna u to da si senzorac.
This trait determines how we interact with our environment.
40%
EXTRAVERTED
60%
INTROVERTED
ENERGY
This trait shows where we direct our mental energy.
53%
INTUITIVE
47%
OBSERVANT
NATURE
This trait determines how we make decisions and cope with emotions.
65%
THINKING
35%
FEELING
TACTICS
This trait reflects our approach to work, planning and decision-making.
62%
JUDGING
38%
PROSPECTING
IDENTITY
This trait underpins all others, showing how confident we are in our abilities and decisions.
70%
ASSERTIVE
30%
TURBULENT
GET RESULTS BY E-MAIL
START READING
956K
SHARES





ARCHITECT PERSONALITY (INTJ, -A/-T)

It’s lonely at the top, and being one of the rarest and most strategically capable personality types, Architects know this all too well. Architects form just two percent of the population, and women of this personality type are especially rare, forming just 0.8% of the population – it is often a challenge for them to find like-minded individuals who are able to keep up with their relentless intellectualism and chess-like maneuvering. People with the Architect personality type are imaginative yet decisive, ambitious yet private, amazingly curious, but they do not squander their energy.

Nothing Can Stop the Right Attitude From Achieving Its Goal

Ukratko ovaj test nema veze sa zdravim mozgom...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 19:53   #99
Perfekcionizam je strah od gubitka kontrole.
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 21:10   #100
Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
Perfekcionizam je strah od gubitka kontrole.
Ne nužno i ne uvijek. U mom slučaju nipošto ne.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:37.