Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2011., 21:08   #2021
Pih, on je tako last year, imam ja bolje
__________________
love's such an old fashioned word
bilokoje is offline  
Old 04.10.2011., 21:13   #2022
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Zasto mislite da ce izbori pobogu izazvat nekaku pozitivnu histeriju?
Moje je misljenje da ce crobex pratiti svjetske burzovne indekse u padu , samo manjim postotkom jer ima 3 i pol likvidne dionice ,i u eventualnom rastu ali opet u manjem postotku..Moja prognoza - nemogu vremenski jasno odrediti, ali kad se sredi situacija sa EU.Sad jel to ovo jesen, proljece 12, ili bankrot Grčke pa se ide ispod 1500 pa polako dizenje..to je tesko rec.
Baš zato šta ima tri i pol likvidne dionice podložniji je naglim promjenama, ili bar naglijim od zapadnih indeksnih velikana.
kolino is offline  
Old 04.10.2011., 21:16   #2023
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Točno. Ali imam ja konja za utrku za traženje žita
Shef?
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Old 04.10.2011., 21:23   #2024
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Sumnjam da bi ikoji strani fond manager pri zdravoj pameti ovih dana i u skorije vrijeme utukao lovu u ZSE.
...
Tako... da je trebao doći neki strani fond spasitelj, već odavno bi se pojavio.
Budi sretan da ga nije bilo ove godine.
Nisam govorio o fondu koji bi naveliko kupovao dionice po ZSE, nego samo dionice HT-a. I to ga je zanimao samo veći paket.
Vjerujem da bi se mirovinci rado riješili dijela svojih dionica (naročito ROMF koji opasno blizu zakonske granice 10%), a onda bi većinu te love morali ulupati u druge dionice.

Quote:
Faca5 kaže:
A ZSE je fakat kikiriki za većinu fondova. Pojedine dionice vani u minuti imaju više prometa nego cijeli ZSE u mjesec dana.
Nerelevantno. A i opet ista priča, uspoređuješ kruške i jabuke.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Old 04.10.2011., 21:39   #2025
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Shef?
Naravno

Samo njega treba oprezno koristiti
__________________
love's such an old fashioned word
bilokoje is offline  
Old 04.10.2011., 21:59   #2026
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Nisam govorio o fondu koji bi naveliko kupovao dionice po ZSE, nego samo dionice HT-a. I to ga je zanimao samo veći paket.
Vjerujem da bi se mirovinci rado riješili dijela svojih dionica (naročito ROMF koji opasno blizu zakonske granice 10%), a onda bi većinu te love morali ulupati u druge dionice.
2 pitanja:

1) Zašto bi taj fond kupio baš HT pokraj tolikih firmi u svijetu?

2) Zašto bi se mirovinci rješavali HT, jedne od rijetkih likvidnih, dividendnih i blue chip dionica kod nas? I što bi trebali kupovati? Firme sa upitnom budućnosti poput naših građevinara? Brodare kojima je nemirno more?
Postoji razlog zašto mirovinci imaju toliko HT-a.

Sanjariš
__________________
Old school.

Zadnje uređivanje Faca5 : 04.10.2011. at 22:04.
Faca5 is offline  
Old 04.10.2011., 22:00   #2027
Kakvo finale u USA... ak su oni normalni
http://www.finviz.com/
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Old 04.10.2011., 22:08   #2028
ma 'idioti' ko da nije bilo aska.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Old 04.10.2011., 22:09   #2029
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Ma nisam ja zloguki prorok, kako možda zvuči iz ovih par rečenica
Ovo je minus faza svjetskog gospodarstva, doći će opet plus, kao i svaki put dosad
Tako je danas bilo "vani na burzama".

Stocks Stage Late Rally, Erasing Early Losses
josip yyyy is offline  
Old 04.10.2011., 22:13   #2030
Po tom grafu na finvizu izleda kao short squeeze.

Nema kod amera zajebancije, pomislis ovo je sure thing, cijeli svijet propada, ides short, pa te osisaju
Netzach is offline  
Old 04.10.2011., 22:22   #2031
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
2 pitanja:

1) Zašto bi taj fond kupio baš HT pokraj tolikih firmi u svijetu?

2) Zašto bi se mirovinci rješavali HT, jedne od rijetkih likvidnih, dividendnih i blue chip dionica kod nas? I što bi trebali kupovati? Firme sa upitnom budućnosti poput naših građevinara? Brodare kojima je nemirno more?
Postoji razlog zašto mirovinci imaju toliko HT-a.

Sanjariš
1) To pitaj njih. Oni su iskazali interes.

2) ROMF bi sasvim sigurno prodao dio svoijih dionica jer je opasno blizu zakonskog limita. On sad recimo ne može dopustiti da cijena HT-a probije 300 kn (a nakupovao se ovih godina mašala na 300+ cijeni), morat će prodavati dionice.
Za ostale mirovince nisam siguran.

A što bi kupovali? Ima toga ohoho što mogu i što bi trebali (od PTKM, ADPL, KORF, KOEI...). Doduše mogu i sada pa ne kupuju.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Old 04.10.2011., 22:27   #2032
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
1) To pitaj njih. Oni su iskazali interes.

2) ROMF bi sasvim sigurno prodao dio svoijih dionica jer je opasno blizu zakonskog limita. On sad recimo ne može dopustiti da cijena HT-a probije 300 kn (a nakupovao se ovih godina mašala na 300+ cijeni), morat će prodavati dionice.
Za ostale mirovince nisam siguran.

A što bi kupovali? Ima toga ohoho što mogu i što bi trebali (od PTKM, ADPL, KORF, KOEI...). Doduše mogu i sada pa ne kupuju.
I odustali, valjda sa dobrim razlogom

Od svega navedenog, kao budući umirovljenik blagoslovio bih samo KOEI.

Svrha mirovinskih fondova ne bi trebala biti ostvarivanje natprosječnih prinosa uz viši rizik, nego ostvarivanje skromnih ali redovnih prinosa uz što niži rizik.
Nažalost do sada se baš nisu iskazali u tome.
Kad se samo sjetim prijašnjih kupnji tijekom balona odmah mi muka dođe, bolje bi bilo da su kupovali uboge hrvatske obveznice umjesto toga
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Old 04.10.2011., 22:42   #2033
Gospodo, dugoročno gledajući, svi smo u plusu - dok se ljudski vijek produžuje, trajanje gospodarskih kriza se smanjuje. Jedino što stare i mlade generacije i danas dijele jest nedostatak strpljenja.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Old 04.10.2011., 23:16   #2034
Quote:
Netzach kaže: Pogledaj post
Po tom grafu na finvizu izleda kao short squeeze.

Nema kod amera zajebancije, pomislis ovo je sure thing, cijeli svijet propada, ides short, pa te osisaju
I euro je poletio u isto vrijeme. A prije pol sata srezan kreditni rejting italije od strane moodya.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Old 05.10.2011., 09:05   #2035
Ma nešto poslije 9 FT objavio vijest sa sastanka EU ministara( već će te saznati što)
News driven market, euro je već u azijskom trgovanju vidio dugoročnost takvih uzleta.
"Sutra" će već te iste glasine rušit tržišta. Dosadno.

Pišem post samo da ponovim Housovu pjesmu s TA, baš mi je

Waitin' On A Sunny Day



trebalo bi je propisivati u terapeutske svrhe, pogotovo na vorumu punom bolešćina
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Old 05.10.2011., 12:17   #2036
sta moody kaze mi vrijedi isto ko i vijest koju procitam u 24 sata. i S&P i svih ostalih americkih agencija za odredivanje kreditnog rejtinga. dok sebi ne skinu kreditni rejting na D- ne moraju nikakve kreditne rejtinge ni objavljivat. zalosno je da ih ljudi nakon svega jos uzimaju u obzir. i goldman sachs i moodys bi zakljucao na novi kontinent neka si tamo odreduju kreditne rejtinge jedni drugima, ovdje su tolko zla napravili da ce trebat 10 godina da se stvar opet popravi.
__________________
bok
markotros is offline  
Old 05.10.2011., 12:22   #2037
dode mi da ja oformim hrvatsku agenciju za odredivanje kreditnog rejtinga i da amerima dam D---, a grckoj D+, smece s tendencijom oporavka. grci barem smanjuju potrosnju svakodnevno, ameri su izglasali besplatno zdravstvo s dugom od 400% BDPa. GO USA!
__________________
bok
markotros is offline  
Old 05.10.2011., 12:27   #2038
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
dode mi da ja oformim hrvatsku agenciju za odredivanje kreditnog rejtinga i da amerima dam D---, a grckoj D+, smece s tendencijom oporavka. grci barem smanjuju potrosnju svakodnevno, ameri su izglasali besplatno zdravstvo s dugom od 400% BDPa. GO USA!
Bivši ministre Šuker, jeste li to vi? http://limun.hr/main.aspx?id=476853

Al slazem se da ti rejtinzi vrijede koliko i lanjski snijeg na Kilimanđaru.
Netzach is offline  
Old 05.10.2011., 14:04   #2039
na žalost nema više snijega na Kilimandžaru.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Old 05.10.2011., 14:18   #2040
nisam ja, i evo ti dobra vijest. mozda i mi nesto iskopamo iz razdoblja bivse juge.
http://danas.net.hr/svijet/page/2011...06.html?pos=n1
__________________
bok
markotros is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:46.