Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2014., 16:20   #21
Koliko sam ja cuo, mozete ici u skolu koju god zelite, samo donesete potvrdu da ste podstanari i to je to (Izvor: www.upisuskolu.com )
__________________
Svijet-Satova.com
sipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 20:43   #22
O upisu djeteta u školu kojoj ne pripada po mjestu stanovanja u Zagrebu odlučuje Gradski ured, no o tome se molba daje školi u koju želite dijete upisati (mada toj školi ne pripada). Za neke škole zaista je potrebno napisati dobar razlog zašto biste dijete upisali u tu školu. Gdje nema navale, dovoljno je napisati iz obiteljskih razloga, gdje mislite da bi moglo biti problema, treba navesti strani jezik (koji postoji u toj školi, a ne postoji u školi u koju pripadate), neka aktivnost, program, specifičnost itd.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 14:41   #23
Mi smo lani predali kopiju ugovora o najmu stana i to je bilo dosta.
U Splitu, ne znam kako je za Zagreb.
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2018., 12:26   #24
Gdje se može saznati broj djece na upisnom području škole za iduću godinu? Zagreb.
Da li se može u više škola prijaviti dijete odnosno jesu li umreženi kao i vrtići?
Znam da moraju djecu sa svog upisnog područja primiti i formirati razrede prema njima, a kako rješavaju nas izvana? Po redoslijedu prijava ili nečim drugim? Gledam dvije škole u centru.
Gdama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2018., 12:32   #25
Quote:
Gdama kaže: Pogledaj post
Gdje se može saznati broj djece na upisnom području škole za iduću godinu? Zagreb.
Da li se može u više škola prijaviti dijete odnosno jesu li umreženi kao i vrtići?
Znam da moraju djecu sa svog upisnog područja primiti i formirati razrede prema njima, a kako rješavaju nas izvana? Po redoslijedu prijava ili nečim drugim? Gledam dvije škole u centru.
Upis i sve moraš proći u školi u kojoj pripadaš i tamo predati sve papire i sve obaviti

Onda ideš u školu u koju bi htjela upisati i pitaš jel ima mjesta i dalje sa njima rješavaš

Pitati možeš u više škola za mjesto, jer praktički nikakve papire ne predaješ u te druge škole
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2018., 13:47   #26
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Upis i sve moraš proći u školi u kojoj pripadaš i tamo predati sve papire i sve obaviti

Onda ideš u školu u koju bi htjela upisati i pitaš jel ima mjesta i dalje sa njima rješavaš

Pitati možeš u više škola za mjesto, jer praktički nikakve papire ne predaješ u te druge škole
To sam saznala da moramo u školi kojoj pripadamo obaviti testiranje i da onda pišemo molbu školi koju odaberemo. Iskreno, lakše bi nam bilo da obavljamo testiranje u školi koju odaberemo. I logičnije je. Ako se ne testiramo kod njih i ne predajemo papire kako znamo da nam čuvaju mjesto? Kako oni znaju da mogu računati na nas za popunjavanje razredne kvote?
Zato me zanima mogu li negdje saznat koliko je djece na upisnom području. A bilo bi mi lakše da znam i koliko je nas interesenata koji smo izvan da znam što mogu očekivati i kolike su šanse da nas odbiju ako je navala.
Gdama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2018., 14:51   #27
e to ne znam
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2018., 15:48   #28
Quote:
Gdama kaže: Pogledaj post
To sam saznala da moramo u školi kojoj pripadamo obaviti testiranje i da onda pišemo molbu školi koju odaberemo. Iskreno, lakše bi nam bilo da obavljamo testiranje u školi koju odaberemo. I logičnije je. Ako se ne testiramo kod njih i ne predajemo papire kako znamo da nam čuvaju mjesto? Kako oni znaju da mogu računati na nas za popunjavanje razredne kvote?
Zato me zanima mogu li negdje saznat koliko je djece na upisnom području. A bilo bi mi lakše da znam i koliko je nas interesenata koji smo izvan da znam što mogu očekivati i kolike su šanse da nas odbiju ako je navala.
Ja sam prošla upis u školu u koju ne pripadamo i čeka me još jedan takav upis. Čuvanja mjesta nema. Točan broj djece ne znaju ni u školi jer ne znaju koliko će biti odgoda ili prijevremenih upisa. Ono što su mi rekli da brojevi s kojima oni barataju su koliko je djece rođeno na njihovom području; e sada koliko se od te djece odselilo ili doselilo.... U svakom slučaju kada krene priča s upisima (testiranja) svakako nazovi školu u koju želiš upisati dijete i raspitaj se.

Ja sam u rubnoj ulici između dvije škole i većina susjeda upisuje djecu u školu u koju ne pripadamo. Kada sam zvala u školu koju smo htjeli, odgovor je bio da uglavnom nema problema s prebacivanjem ali da oni ne mogu ništa garantirati do samog kraja (znači znaš tek kada počnu upisi ona 3 dana u 6 mj). I uglavnom nema problema ali prošle godine je recimo bilo gusto i jedva su upisali dodatnu djecu koja ne pripadaju školi.

Ako se gleda nekakava prednost onda bi to bila djeca koja već imaju starijeg brata ili sestru i školi.

Moguće da ako je škola u centru koja ima manje djece stvari malo drugačije funkcioniraju tj da ranije znaš hoće li te primiti, no testiranje se svakako radi po mjestu gdje pripadaš.
buba4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2018., 12:06   #29
mislim da bi Gradski ured trebao znat koliko je djece na upisnom podrucju (ne prema rodjenju nego prebivalistu, tj podatke stare par mjeseci a ne 6 ili 7 godina.)
naravno da ima djece koja su odselila a zadrzala adresu, prijevremenih upisa i odgoda, ali i bez tihpodataka neki okvirni broj bi se trebao znati.
sad, dal oni to daju slucajnom prolazniku, mislim da ne. al skole bi trebale dobit info puno prije lipnja pa u skladu s podacima informirat roditelje i svoje zaposlenike.

ovo Buba sto ti pises, meni zvuci uzas od kaosa: pa oni trebaju organizirat i testiranja, za organizaciju rada trebaju info dal ce imat 2, 3 ili 8 razrednih odjeljenja u generaciji, tj za kolko uciteljica trebaju raspisat natjecaj odn dal ce koja biti visak.
ak to ne znaju do lipnja, kak uopce mogu upisivat neupisna podrucja???

po meni bi predupisne obrade trebalo radit u skoli koju ce dijete pohadjat. i zbog transparentnosti i djeteta koje za skolu treba pripremit pa mu/joj je to prvi susret sa skolom i ima vise smisla.

dakle roditelj se treba odlucit za jednu skolu do nekog razumnog roka, a ne obradjivat se u jednoj, predbiljezit se u dve i na kraju upisat neku petu (ak vec nece onu koja ga je po ulici dopala).
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2018., 15:12   #30
Da, nažalost, kaos je. Jedne godine su prvi dan upisa odbijali svu djecu koja nisu s upisnog područja da bi na kraju drugi dan upisa dobili odobrenje za dodatni razred i onda su upisali sve.
buba4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2018., 15:51   #31
Quote:
buba4 kaže: Pogledaj post
Moguće da ako je škola u centru koja ima manje djece stvari malo drugačije funkcioniraju tj da ranije znaš hoće li te primiti, no testiranje se svakako radi po mjestu gdje pripadaš.
Svi kažu da u centru ima manje djece, a dvije škole koje gledam upisuju po tri razreda učenika. Nisu mali razredi, jedna je prošle godine upisala i četiri razreda.
Znam da je najbolje otići na razgovor u škole i budem, al mislila sam da negdje mogu vidjeti podatke o tome koliko se djece može očekivati i da su jasni kriteriji po kojima se mi izvan upisnog područja upisujemo.
S jedne strane kažu da se možemo u bilo koju školu upisat, a sa druge da nas mogu odbit i to kad upisi već krenu. Zato nisam pametna, predbilježit se u obje škole ili ne?
Gdama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2018., 19:55   #32
Quote:
buba4 kaže: Pogledaj post
Da, nažalost, kaos je. Jedne godine su prvi dan upisa odbijali svu djecu koja nisu s upisnog područja da bi na kraju drugi dan upisa dobili odobrenje za dodatni razred i onda su upisali sve.
al odobrenje daje GU, agencija, ministarstvo? od danas do sutra
ovo mi je jakooo, jakoooo cudno.
pretpostavljam da je onda i u susjednoj skoli guzva, jer zasto npr. ne bi njima odobrili, to je ipak zaposlenik vise, ak ne i dva (RN+boravak) i satnica za svakog predmetnog nastavnika vise, sto moze rezultirat potrebom za novim zaposljavanjem
(ak npr vjeroucitelj ima punu satnicu a upisan je jos jedan razred)

Quote:
Gdama kaže: Pogledaj post
Svi kažu da u centru ima manje djece, a dvije škole koje gledam upisuju po tri razreda učenika. Nisu mali razredi, jedna je prošle godine upisala i četiri razreda.
Znam da je najbolje otići na razgovor u škole i budem, al mislila sam da negdje mogu vidjeti podatke o tome koliko se djece može očekivati i da su jasni kriteriji po kojima se mi izvan upisnog područja upisujemo.
S jedne strane kažu da se možemo u bilo koju školu upisat, a sa druge da nas mogu odbit i to kad upisi već krenu. Zato nisam pametna, predbilježit se u obje škole ili ne?
koja je to skola u centru upisala 4 razreda
djece u centru ima vise nego sto se misli, al ne bas za tri, pogotovo ne za cetiri razreda u generaciji u jednoj skoli.
mislim da nije pametno sjediti na dve, tocnije, tri stolice (vidi gornji post oko kaosa).

u skolu u koju spadate sigurno ce dijete primiti jer moraju, bez obzira na broj ucenika (nece ostat neupisan ). Fer je da im kazes da ne planirate upisati njih, cisto da i oni imaju uvid za ucenika manje (mozda vas ima vise koji ne planirate, a to sveukupono utjece na formiranje razreda, boravka i ostalog).

u skolu u koju ne spadate, primit ce dijete da si popune razred(e), a ono sto bi trebalo olaksat upis, je neka specificnost skole koju zelis, a pripadajuca nema, sto ti je pretpostavljam i interes
strani jezici, slobodne aktivnosti/"projekti", jedna smjena, produzeni boravak (vidi kako je produzeni u maticnoj organiziran, mozete li ga uopce dobiti, centar je tu u prednosti jer ima sva tri razreda i imaju prostorne uvjete za to).
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2018., 20:17   #33
Ne tražim neke posebne aktivnosti i dodatne jezike, bitan mi je boravak do 3. razreda, poželjno i 4. razred.Da je kvalitetno organiziran i da se zadaća napiše u školi, da ne nosi torbu kući svaki dan jer će putovati. Gledam škole blizu svog posla i njenog sadašnjeg vrtića, najbliže su nam Kršnavi i Krajiška (p.zrinski). Naginjem više Krajiškoj jer želim biti sigurna da će dobiti engleski jezik u prvom razredu, ali me strah da nas ne odbiju jer je upisno područje veće i možda je više djece. Oni su upisali prošle godine 4razredna odjeljenja. Zato pitam da se predbilježim u obje škole. I zato me zanima koliko je djece na području tih škola.

Školi kojoj trenutno pripadamo otvoreno ću reći da se ne upisujemo kod njih. Podstanari smo i lako je moguće da ćemo se seliti u idućih 8 godina a ne želim da sam ograničena jednim kvartom u izboru stana. Niti da diete stalno mora mijenati škole.
Sigurna sam da njima nećemo faliti jer škola ima i pet razrednih odjeljenja u godištu. Boravak samo do 2. razreda, škola je u smjenama. Vrtić nismo dobili u kvartu pa pretpostavljam da je gužva za školu.
Gdama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:53.