Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2016., 21:02   #241
Quote:
Shaina kaže: Pogledaj post
Nebitno je što ti sebi ponavljaš, zakone svemira ne možeš prevariti.

Svi smo mi povezani, i baš zato - kad naneseš drugome zlo, neizravno ga nanosiš sam sebi jer će ti se isto prije ili kasnije vratiti kao bumerang.

Ja ti sada ni ne govorim o moralu. Ako voliš sebe, trudit ćeš se raditi dobro. Jednostavno.
Imaš vrlo bajkovitu i infantilnu percepciju svijeta s obzirom koliko ima ljudi koji su radili neviđena sranja i izvukli se bez ikakvih posljedica, npr kriza u SAD-u 2008. godine je vrlo zoran primjer kako svijet funkcionira, jer za to sve praktički nitko nije odgovarao.
blort is offline  
Old 10.01.2016., 21:04   #242
Quote:
Shaina kaže: Pogledaj post
Karma je objektivan razlog. Jednostavno, dobiješ koliko i daš. Vrijedi u međuljudskim odnosima, vrijedi u svemu. Probaj gaziti po leševima pa čekaj da ti život mic po mic vrati za sve to.
...samo što je to djetinjarija i vrijedi samo u bajkama... mnogi (poput onih iz linka u mojem potpisu - žive kao carevi), a na drugom kraju ljudi umiru u neimaštini, nerijetko bez sredstava za kvalitetno liječenje i sl.

O onima koji umiru od gladi, o djeci koja umiru od gladi u nekim krajevima svijeta, da i ne govorim...

...no, dobro, to je već neka druga tema...
- Sizif - is offline  
Old 10.01.2016., 21:05   #243
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Ja bas nisam previse ni vjerovala u to u mladjim danima.
A sad kad gledam - doista oni koji su dobro postupali imaju dobre rezultate u zivotu, a oni koji su htjeli mimo zasluga, mozda su bili privremeno uspjesni, al u nekom se to trenutku srusi.
Haha Smijem li pitati koliko ti godina imaš?
laksativ is offline  
Old 10.01.2016., 21:05   #244
Ne radi se tu o tom da ta karma mora bit neka kazna ili nesto izvana.
Moze to biti iznutra - u obliku nezadovoljstva, praznine, ovisnosti, depresije, bolesti, nedostatka bliskih ljudi......
mantisa is offline  
Old 10.01.2016., 21:07   #245
Quote:
laksativ kaže: Pogledaj post
Haha Smijem li pitati koliko ti godina imaš?
Dosta, i previse.
mantisa is offline  
Old 10.01.2016., 21:07   #246
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Ne radi se tu o tom da ta karma mora bit neka kazna ili nesto izvana.
Moze to biti iznutra - u obliku nezadovoljstva, praznine, ovisnosti, depresije, bolesti, nedostatka bliskih ljudi......
Možeš mislit što psihopati osjećaju nezadovoljstvo, prazninu i depresiju radi onoga što rade.
blort is offline  
Old 10.01.2016., 21:09   #247
Quote:
Shaina kaže: Pogledaj post
Nebitno je što ti sebi ponavljaš, zakone svemira ne možeš prevariti.

Svi smo mi povezani, i baš zato - kad naneseš drugome zlo, neizravno ga nanosiš sam sebi jer će ti se isto prije ili kasnije vratiti kao bumerang.

Ja ti sada ni ne govorim o moralu. Ako voliš sebe, trudit ćeš se raditi dobro. Jednostavno.
Hitler je npr. imao životnu misiju. Jadni umjetnik koji je živio od dana do dana po Beču. Borio se u prvom svjetskom ratu i bio niko i ništa. Takav čovik je uspio od najnižeg sloja se popet do pozicije najmočnijeg čovika na svijetu. Imao misiju, ispunio i nestao. Da je baš bilo 50 milijuna ljudi u Njemačkoj koji ga nisu mogli zaustavit, ne virujem. Imao 50 pokušaja atentata na sebe i svaki put se izvukao. Ironično, sam sebi je okončao život.
Morpheus00 is offline  
Old 10.01.2016., 21:10   #248
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Možeš mislit što psihopati osjećaju nezadovoljstvo, prazninu i depresiju radi onoga što rade.
Nisu li oni psihopatijom vec kaznjeni?
mantisa is offline  
Old 10.01.2016., 21:12   #249
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Nisu li oni psihopatijom vec kaznjeni?
Ne u kontekstu karme.
blort is offline  
Old 10.01.2016., 21:12   #250
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Imaš vrlo bajkovitu i infantilnu percepciju svijeta s obzirom koliko ima ljudi koji su radili neviđena sranja i izvukli se bez ikakvih posljedica, npr kriza u SAD-u 2008. godine je vrlo zoran primjer kako svijet funkcionira, jer za to sve praktički nitko nije odgovarao.
Odgovarali su na neki drugi način, to mi ne možemo znati.

Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
...samo što je to djetinjarija i vrijedi samo u bajkama... mnogi (poput onih iz linka u mojem potpisu - žive kao carevi), a na drugom kraju ljudi umiru u neimaštini, nerijetko bez sredstava za kvalitetno liječenje i sl.

O onima koji umiru od gladi, o djeci koja umiru od gladi u nekim krajevima svijeta, da i ne govorim...

...no, dobro, to je već neka druga tema...
Uvijek se isti argument povlači u ovakvim raspravama... sve što se događa, ima točno određeni razlog, tj. uzrok, koliko god se neki od njih nama iz neznanja činili nelogični. Bilo bi dobro to gledati na taj način a ne problemu pristupati emocionalno.
Shaina is offline  
Old 10.01.2016., 21:14   #251
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Ne u kontekstu karme.
Ja ne razmisljam doslovno u kontekstu karme. U svom razmisljanju zapravo ne koristim taj termin.
Dakle biti lisen empatije i bliskosti s drugima je po meni kazna i nije sreca.
mantisa is offline  
Old 10.01.2016., 21:14   #252
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
...samo što je to djetinjarija i vrijedi samo u bajkama... mnogi (poput onih iz linka u mojem potpisu - žive kao carevi), a na drugom kraju ljudi umiru u neimaštini, nerijetko bez sredstava za kvalitetno liječenje i sl.

O onima koji umiru od gladi, o djeci koja umiru od gladi u nekim krajevima svijeta, da i ne govorim...
Da, ufff, "karma", nakon toliko stranica pametovanja posegnu za nekakvim u biti mističnim/religioznim

objašnjenjem/rješenjem/utjehom.

Stvarno sam lud što to čitam, moram otić radit nešto smislenije.
Jeka is offline  
Old 10.01.2016., 21:14   #253
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Nisu li oni psihopatijom vec kaznjeni?
Hm, ja mislim da psihopati najviše osjećaju dosadu. Emocije koje ti osjećaš su njima prigušene na možda 5% jačine (ako ćemo to ovako abstraktno prikazat). Možda im je dosadnije nego prosjeku, pa traže stimulaciju al ne znači da su zbog toga depresivni i tužni. Dosta ljudi i uzima faramceutska pomagala di si uguše emocije, a pošto takvi nisu nikad ni vidili drugu stranu ljudskog iskustva ne mogu ni znat što im fali.
Morpheus00 is offline  
Old 10.01.2016., 21:16   #254
Quote:
Shaina kaže: Pogledaj post
Odgovarali su na neki drugi način, to mi ne možemo znati.
Samo se ti tješi s bajkama ako ti je tako lakše.

Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Ja ne razmisljam doslovno u kontekstu karme. U svom razmisljanju zapravo ne koristim taj termin.
Dakle biti lisen empatije i bliskosti s drugima je po meni kazna i nije sreca.


Tj nagađaš, možda im je baš zbog toga puno bolje nego prosječnom čovjeku.
blort is offline  
Old 10.01.2016., 21:17   #255
Quote:
Morpheus00 kaže: Pogledaj post
Hm, ja mislim da psihopati najviše osjećaju dosadu. Emocije koje ti osjećaš su njima prigušene na možda 5% jačine (ako ćemo to ovako abstraktno prikazat). Možda im je dosadnije nego prosjeku, pa traže stimulaciju al ne znači da su zbog toga depresivni i tužni. Dosta ljudi i uzima faramceutska pomagala di si uguše emocije, a pošto takvi nisu nikad ni vidili drugu stranu ljudskog iskustva ne mogu ni znat što im fali.
to je sve grozan zivot
dosada i praznina, tupost .... kud ces gore?
napola mrtav
mantisa is offline  
Old 10.01.2016., 21:17   #256
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Samo se ti tješi s bajkama ako ti je tako lakše.
Sigurno mi je lakše nego biti stalno frustrirana i ljuta na cijeli svijet.
Shaina is offline  
Old 10.01.2016., 21:21   #257
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Samo se ti tješi s bajkama ako ti je tako lakše.

[/B]

Tj nagađaš, možda im je baš zbog toga puno bolje nego prosječnom čovjeku.
dozivjela sam i ja u zivotu privremena stanja praznine, otupjelosti....pa prema tome prosudjujem

a sto ti mislis, jel im bolje?
mantisa is offline  
Old 10.01.2016., 21:22   #258
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
to je sve grozan zivot
dosada i praznina, tupost .... kud ces gore?
napola mrtav
Al zato će baš takvi tražit iskustva koja nas prosječnjake prestimulira. Njih neće blokirat ni strah ni sram. To znači da mogu živit život daleko iznad prosječnog, al neće imat toliku jačinu emocija koju bi prosječan čovik imao. Ne mora to bit loše jer neće ga ništa kočit da sakupi što više iskustva što bi nas mentalno možda kočilo.
Morpheus00 is offline  
Old 10.01.2016., 21:23   #259
Quote:
Morpheus00 kaže: Pogledaj post
Al zato će baš takvi tražit iskustva koja nas prosječnjake prestimulira. Njih neće blokirat ni strah ni sram. To znači da mogu živit život daleko iznad prosječnog, al neće imat toliku jačinu emocija koju bi prosječan čovik imao. Ne mora to bit loše jer neće ga ništa kočit da sakupi što više iskustva.
Koja je korist od tih iskustava koja ih se zapravo nece dotaknut?

Mene prestumilira i ono sto prosjecnoj osobi OK.
mantisa is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:07.