Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Pogledaj rezultate ankete: Vaša (filozofska) presuda optuženom Tomiću je :
Kazniti i više od 30 tis. kn. 3 37.50%
Kazniti sa 30 tis. kn. 0 0%
Kazniti ,ali manje 1 12.50%
Osloboditi 4 50.00%
Glasovatelji: 8. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2016., 16:56   #21
Quote:
ur-faust kaže: Pogledaj post
Glasao sam za osloboditi, jer se očito radi o jednoj fazi u kulturnom ratu tijekom koje se pravi smijurija od bilo kakvog pravno operativnog pojma klevete.

Naime, neproblematično je javno reći ili napisati da neka osoba jednostavno nije vrijedna poštovanja; da je klaun, redikul i maloumnik.
Točno, ja to npr. mislim za Tomića - da je klaun nevrijedan poštovanja.

Ali svejedno nisam za to da ga državna sila kažnjava.


Quote:
ur-faust kaže: Pogledaj post
Ovakav osobni napad može biti i u službi javnog interesa. Ako se razumno i logično pokaže da je poštovanje koje se pokazuje osobi u izravnoj vezi s potencijalno destruktivnim posljedicama mišljenja i/ili djela te osobe, onda ne samo da je cijela priča s klevetom i sudom travestija, nego je i "kleveta" društveno koristan čin.
S tim da Tomić nije uspio u tome.


Quote:
ur-faust kaže: Pogledaj post
Ovdje je potrebno napomenuti da postoji bitna razlika između "on je klaun nedostojan poštovanja" i "on je klaun koji je počinio X i Y što je to i to". Drugi primjer, ako se ustanovi da nema nikakvih dokaza (i još da je kontekst izjave takav da se radi o defamaciji, recimo, u profesionalnom smislu koja se bazira na laži i/ili neprovjerljivoj "informaciji") u prilog čovjeka koji je to rekao, ok, kleveta.
Pa probaj mi u tom tekstu naći ikakav supstancijalni argument kojim bi se pokazalo da postoji neki razumski 'temelj' koji na ovaj gore način može 'oplemeniti' te uvrede? Ja ih nisam našao.


Quote:
ur-faust kaže: Pogledaj post
"Za početak, neobično će zvučati, osjećam stanovitu naklonost za toga retarda...
Dira me u srce slaboumnost ovoga zagrebačkog muslimana."

"čisto se sažalim nad ustaškim klaunom koji se trudi svidjeti onima koji ga preziru i iza leđa, potiho zovu balijom."

Ovo je zanimljivo. Da slučajno postoji konkretna osoba koja se optužuje za nazivanje Hasana balijom, situacija bi bila kompliciranija, ali avaj nije tako.
Pa da, radi se jednostavno o seriji prilično nemaštovitih uvreda...


Quote:
ur-faust kaže: Pogledaj post
"Njegovi su stavovi, dakako, skandalozni. Sasvim je neprikladan za ministra."

Tu imamo još jednu zanimljivu stvar. Ako je ovo dio optužbe, tj. cijelog argumenta u korist teze da je Tomić isklevetao Hasana, onda imamo dosta velik problem, a to je da bi se dalo zaključiti da bilo kakva ocjena stavova i prikladnosti za neko javno mjesto postaje potencijalna meta za tužbe.
No, da ponovim: ja također ne smatram da bi 'trebao' biti kažnjen na račun ovog gore. To, dakako, ne mijenja činjenicu da lik ničim suvislim nije argumentirao (ili bar potkrijepio) svoju ocjenu da Hasanbegović ima 'skandalozne' stavove i da je 'neprikladan' za ministra. No dakako, ima pravo iznijeti svoje neutemeljene i zapravo blesave stavove. To je pozitivno: pustiš čovjeka da piše, tako najbolje shvatiš s kime imaš posla. A nitko te ne tjera da ga čitaš...


Quote:
ur-faust kaže: Pogledaj post
A onda možemo da se tužimo prijeko i poprijeko. Koliko je to zdravo za društvene odnose i pravni sustav ove zemlje, sami procijenite.

"...ostao sam ravnodušan na bijednika."

Najsmješnije od svega, predzadnji paragraf je zapravo dubiozan tu - ali tu se ne govori, evo da se i ja pridružim listi meta za tužbu, o ovom kretenskom šupku Hasanbegoviću, nego o drugim ljudima.
Meni je pak Tomić jadni pizdek - da se pridružim i ja toj listi - ali to što je čovjek pizda, nije dovoljno dobar razlog da ga se osudi...
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is online now  
Old 06.07.2016., 17:04   #22
Quote:
La Baba yaga kaže: Pogledaj post
@parsifal
............ Normalno tebe to ne brine kad nisi konkretnije nosom promolio van drzave. No vani smo mi balkanci. .....
Naapisao si poduži zanimljiv post , na koji ću replicirati kada odgovorim Apemantu.
Tvoj je upis kao mljeko dobre krave , koja dadne 5 litara mlijeka.
Onda si se ritnuo i sve prolio ovim gore što si citirao i kako da te shvatim kao ozbiljnog sugovornika.

Nije mi jasno zašto si u svoj članak uvrstio izjavu (uvredu ,klevetu ) da ja nisam nosom promolio van države a sve u kontekstu toga da ja malo toga razumijem i tko zna sve što.

na krivog si se namjerio.
Teško da ćeš u nekoliko inkarnacija pobiti moj rekord

Proputovao sam 25 RAZLIČITIH država (ali ne kao vozač ili turist nego poslovno (neke nekoliko puta, ne znam da li se to broji pa da povećam broj ),a u jednoj koja je od Zagreba udaljena 5 tisuća kilometara zračne linije i živio 8 godina.U svakoj od tih 25 RAZLIČITIH zemlja imam brojne prijatelje s kojima sam u kontaktu.
(Moj prijatelj iz UK kaže da je ono najbolje što je doživio u Hrvatskoj parsifal (i moja obitelj ) .

Govorim aktivno engleski i ruski, a pasivno poznajem i služim se njemačkim i arapskim. (A esperanto govorim kao da sam tamo rođen (ok ovo za esperanto se šalim pa moram napomenuti jer ipak,ima retardiranih koji me možda ne bi skužili)

Dakle, htio sam ti reći da pošto je moj koeficijent putovanja i INOZEMNIH KONTAKATA veći od tvoga da li je opravdano reći da si ti ustvari bijednik,retard,maloumnik i forumski klaun kao što bi napisao Tomić,a tebi to nije ništa strašno nego objektivno vrednovanje Hasanbegovića i tvojih i njegovih ''inozemnih kredibiliteta'' .
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš

Zadnje uređivanje parsifal : 06.07.2016. at 17:14.
parsifal is offline  
Old 06.07.2016., 17:31   #23
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Dakle, htio sam ti reći da pošto je moj koeficijent putovanja i INOZEMNIH KONTAKATA veći od tvoga da li je opravdano reći da si ti ustvari bijednik,retard,maloumnik i forumski klaun kao što bi napisao Tomić,a tebi to nije ništa strašno nego objektivno vrednovanje Hasanbegovića i njegovih ''inozemnih kredibiliteta'' .
Neznam dali je opravdano tebi no meni je logicno da su onda svi koji su proputovali manje od tebe opisivi navedenim epitetima. Bar ti je takva semantika recenice. No dobro uzmimo da ne izmisljas pa sam pogrijesio. No sada se zapravo jos vise cudim, ovako-> tvojim upisima. Iinace trebalo bi biti jasno da kod nas ne postoji lijevica. Postoji dojam lijevice koji samo sluzi ko palijativa za ove uplasene od desnice i dobro ayde one ridikule sto svake godine idu na gay pride u kumrovec zajedno sa svojim jugonostalgicnim tijneđerskim potomcima. No oni su irelevantni. Dakle uglavnom se netko sluzi dojmom da zapravo imamo izbora . Uh blize nam se izbori.
La Baba yaga is offline  
Old 06.07.2016., 17:35   #24
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Ja mislim da ipak ne bih, zbog Chilling effect.
Prije par dana sam pročitao izjavu koja je kako duhovita tako i poučna istinita.
Ona glasi otprilike ovako.

Ako je neki tekst nejasan, dvosmislen, čudan,zbunjujuć, možete biti sigurni da ga je napisao pravnik

Pošto se, unatoč tome što mi je u postu iza tvoga napisao La baba yaga , ja smatram europljanininom i intelektualcem mislim da tvoj citirani tekst JEST NAPISAO PRAVNIK I JA GA NE KUŽIM.
Mžeš li mi ga prevesti na tvoj jezik koji ipak kužim.

Quote:
je dovoljno primijeniti isti princip na Tomića, pa reći da je to jedan ovako ružan čovjek koji između ostalog pati i od žešćeg provincijskog kompleksa...
Nije mi ovo jasno. Što bi sudac trebao učiniti. U ime pravde trebao bi izvrijeđati Tomića ??

Quote:
A ne baš primjenjivati državnu silu, ako nije posve nužno. Država se treba petljat u razmirice među ljudima što manje, jedino ako nema druge opcije.
Ama čovječe a tko ćete štititi ako ne država koja ti između ostalog i uzima novac od plaće za svoje suce, policajce, i LBGT udruge

Quote:
To međutim misle svi koji uopće imaju neku političku poziciju.
Da ne misle - pa valjda bi je onda promijenili. Ili bi im bilo svejedno, pa ne bi zastupali ni jednu ni drugu.
Ama ako i umišljaju da im je pozicija superiorna nemaju PRAVO nazivati onog drugog Tomićevim izrazima.
To više nije pitanje prava ,nego normalnog odnosa među ljudima.

Jedan moj kum je ateist ,a jedan katolički desničar. Ali unatoč tome što su politički i religiozni ''retardi'' oni su LJUDI KOJI SU MI DRAGI
Kada smo mi za stolom ja sam centar koji priča viceve protiv ljevičara i desničara i mi se svi dobro slažemo.
Pa ljudi su valjda više od njihovog političkog opredjeljenja .!
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš

Zadnje uređivanje parsifal : 06.07.2016. at 17:54.
parsifal is offline  
Old 06.07.2016., 17:35   #25
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Točno, ja to npr. mislim za Tomića - da je klaun nevrijedan poštovanja.
Eh, a misliš da je u mom upisu implicirano da je Ante svjetionik naprednjaštva?


Quote:
S tim da Tomić nije uspio u tome.
To je točno. Al u tome nije problem, kao što nije ni problem:


Quote:
Pa probaj mi u tom tekstu naći ikakav supstancijalni argument kojim bi se pokazalo da postoji neki razumski 'temelj' koji na ovaj gore način može 'oplemeniti' te uvrede? Ja ih nisam našao.
Jer je pitanje sasvim drugo. A to pitanje se tiče razumne pravne granice između klevete i uvreda na račun javnih osoba. Citirat ću ti dio jednog članka koji se bavi američkim pravom:

Quote:
Defamation is a statement that injures a third party's reputation. The tort of defamation includes both libel (written statements) and slander (spoken statements).

To win a defamation case, a plaintiff must show four things: 1) a false statement purporting to be fact; 2) publication or communication of that statement to a third person; 3) fault amounting to at least negligence; and 4) damages, or some harm caused to the person or entity who is the subject of the statement.
https://www.law.cornell.edu/wex/defamation

I cijela Hasanova priča pada u vodu u bilo kojem društvu koje do neke mjere smisleno pristupa problemu defamacije, a bitan uvjet toga je ovo pod 1). Lažna izjava koja se predstavlja kao točna, tj. kao izraz činjeničnog stanja.

Taj aspekt nedostaje u Tomićevom slučaju.





Quote:
No, da ponovim: ja također ne smatram da bi 'trebao' biti kažnjen na račun ovog gore. To, dakako, ne mijenja činjenicu da lik ničim suvislim nije argumentirao (ili bar potkrijepio) svoju ocjenu da Hasanbegović ima 'skandalozne' stavove i da je 'neprikladan' za ministra. No dakako, ima pravo iznijeti svoje neutemeljene i zapravo blesave stavove. To je pozitivno: pustiš čovjeka da piše, tako najbolje shvatiš s kime imaš posla. A nitko te ne tjera da ga čitaš...
Sve to stoji, samo nema direktne veze s tzv. chilling effectom, nego s postojećim pravnim korpusom koji se tiče defamacije. Istina, moram priznat da je sve ovo što pišem pod pretpostavkom da se RH korpus ne razlčikuje po ovim bitnim odrednicama od ovog što sam citirao.

Tako da je stvar čak da se Hasan zajebao; ili je čovjek, kao i pravna ekipa koja ga okružuje, prosto glup, ili mu se činilo da bi ispao mekušac da tuži na osnovu emocionalne, duševne boli zbog ovih jako jako zločestih riječi

U biti, sad malo i guglam baš, i ima Hasan pravo. Naime, možeš me tužit ako ti ovdje napišem da si glup ko kurac i da te nitko ne bi trebao slušat.

Kaže pravna klinika za uvredu:

Quote:
Fakultativno oslobođenje od kazne predviđeno je u tri slučaja: 1) ako uvrijeđeni uzvrati uvredu; 2) ako je počinitelj bio izazvan nedoličnim ponašanjem oštećenika; 3) ako se počinitelj ispričao oštećeniku, a oštećenik prihvati njegovu ispriku zbog počinjenja djela pred sudom.
I ovo, u što bi se moglo ubrojiti vrijeđanje kripto-ustaških nacionalista:

Quote:
Nema kaznenog djela uvrede ako iz načina izražavanja i drugih okolnosti proizlazi da je omalovažavanje počinjeno radi zaštite drugih opravdanih interesa.
http://klinika.pravo.unizg.hr/conten...ugleda-i-casti

Tako da je poanta o chilling effectu u biti vrlo značajna tu.
ur-faust is offline  
Old 06.07.2016., 17:36   #26
Quote:
La Baba yaga kaže: Pogledaj post
@parsifal
Nadam se da ce hasan izgubiti sud. Isto tako nemam nista potiv toga da primjerice bujanec javno vrijeđa ljevicare. Za mene je on ridikul pa ga covjek ni ne moze uzimati ozbiljno.
To je zapravo dobra usporedba - Bujanec je 'desničarska' varijanta Tomića. Oba su tikvani.

<cut>

Quote:
La Baba yaga kaže: Pogledaj post
I da neko gubi novac. Npr gradjani kojima desnicari vlastito srebrozderstvo tj lesinarsko nelegalno bogacenje te posljedican ekonomski retardluk kamufliraju u ideologiju ljubavi prema domovini i narodu. Tako da nije konkretno malouman onaj ko to producira vec onaj ko to konzumira.
Gle, slažem se glede nečeg. I meni su degutantni takvi kojima svi tobožnji ideali služe uglavnom u svrhu maskiranja vlastite pohlepe.

Jedino što ja ne mislim da 'desničari' po tom pitanju imaju nekakav monopol. Pogledaj samo Clintonove, koliko su namlatili para... a zanimljivo je pitanje i 'kako točno'.


Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
Kad već reče "Državna sila", u čijim rukama je?
U čijim god, trebala bi se ionako mijenjat svako malo, a koja god bila taj čas, ne bi se trebala petljat u trivijalne razmirice između pojedinaca.

(po mom mišljenju)
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is online now  
Old 06.07.2016., 17:45   #27
@apemant
Meni su republikanci i demokrati u sad-u isti q. I jedni i drugi podjednako vole dronove. Jedino narod vjeruje da su potonji letargicniji na okidacu. No zadnjeg demokrata koji je bio neodlucan su strelili. Ali bilo je to davno.
La Baba yaga is offline  
Old 06.07.2016., 17:50   #28
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
U čijim god, trebala bi se ionako mijenjat svako malo, a koja god bila taj čas, ne bi se trebala petljat u trivijalne razmirice između pojedinaca.

(po mom mišljenju)
Jeste, al' jednom kad upotrijebiš silu protiv nekog, zadnje što ćeš ikad uraditi je da tu silu predaš u ruke onom protiv koga si je bio upotrijebio, ono, čisto drugarski.

Šabović Adis is offline  
Old 06.07.2016., 17:50   #29
Quote:
La Baba yaga kaže: Pogledaj post

No sada se zapravo jos vise cudim, ovako-> tvojim upisima.
Pa čudiš se zato što operiraš binarnim horizontalnim konceptima lijevo- desno ,a zbilja je kompleksnija od te siromašne i nejasne podjele .Za početak ima i treću dimenziju tj'' z'' ili -gore
Osim toga ja nisam ni ljevičar ni desničar. Politički su mi odbojni i jedni i drugi kao i tebi Hasanbegović )

Ne znam što sam ali jako dobro znam da prosječni ljevičar misli da sam desničar ,a prosječni desničar misli da sam ljevičar

Dokaz tome je da me tvrdo kuhani ljevičar Ego parcijalno banirao sa religije zato što sam otvorio temu s mojim potpisom

(Iako tamo na religiji slobodno možeš pisati da je poslanik Muhamed (pokoj duši njegovoj) pedofil,a Isus homoseksualac (zbog njegovog odnosa sa Ivanom )

A prosječan katolik će reći da sam heretik
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 06.07.2016., 18:00   #30
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Pa čudiš se zato što operiraš binarnim horizontalnim konceptima lijevo- desno ,a zbilja je kompleksnija od te siromašne i nejasne podjele .Za početak ima i treću dimenziju tj'' z'' ili -gore
Osim toga ja nisam ni ljevičar ni desničar. Politički su mi odbojni i jedni i drugi kao i tebi Hasanbegović )

Ne znam što sam ali jako dobro znam da prosječni ljevičar misli da sam desničar ,a prosječni desničar misli da sam ljevičar

Dokaz tome je da me tvrdo kuhani ljevičar Ego parcijalno banirao sa religije zato što sam otvorio temu s mojim potpisom

(Iako tamo na religiji slobodno možeš pisati da je poslanik Muhamed (pokoj duši njegovoj) pedofil,a Isus homoseksualac (zbog njegovog odnosa sa Ivanom )

A prosječan katolik će reći da sam heretik
Prosječan drug će reći da si drug, šta bi drugo?

Šabović Adis is offline  
Old 06.07.2016., 18:06   #31
Inace uhati haso do sad kolko znam nije kompromitiran tj optuzen za kriminalne radnje. E a kod nas je to osnovni uvjet za ministarsko mjesto. I zasto je tomic u krivu kad ga diskvalificira kao podobnog za ministra?

Zadnje uređivanje La Baba yaga : 06.07.2016. at 18:47.
La Baba yaga is offline  
Old 06.07.2016., 18:06   #32
Quote:
ur-faust kaže: Pogledaj post
Eh, a misliš da je u mom upisu implicirano da je Ante svjetionik naprednjaštva?
Ne mislim.

Enivej, rekoh već da se slažem da se to ne bi trebalo kažnjavat.


Quote:
ur-faust kaže: Pogledaj post
Jer je pitanje sasvim drugo. A to pitanje se tiče razumne pravne granice između klevete i uvreda na račun javnih osoba. Citirat ću ti dio jednog članka koji se bavi američkim pravom:
Ma... to je sve u redu, nije to bilo u kontekstu pitanja 'treba li kažnjavati ili ne' - nego je to bila digresija.

Ja isto nisam pravnik, ali mi ni nismo na pravu... čak i ako sud presudi kontra Tomića, ja ću i dalje misliti da 'nije trebao'.


Quote:
ur-faust kaže: Pogledaj post
U biti, sad malo i guglam baš, i ima Hasan pravo. Naime, možeš me tužit ako ti ovdje napišem da si glup ko kurac i da te nitko ne bi trebao slušat.
To je jedan od razloga zašto sam protiv takvog zakona.

Po njemu bi mene moglo hrpa ljudi tužiti, a i ja njih.

Tj. ne bi ipak, jer obično je bilo uzvraćeno. No svejedno mi je bezveze taj zakon. Ne bih rekao da se kultura javnog diskursa može proizvesti zakonskom represijom; čini mi se obrnuto. Da zakon i nastane tek kad nešto postane 'common sense'. Jednom kad mogućnost vrijeđanja postane common sense, zakon koji to brani postane bespredmetan. Dakle, zakoni su posljedica kulture, a ne nešto što može represijom 'proizvesti' kulturu.

(po mom mišljenju; ima i onih koji takvo nešto zagovaraju, dakako )


Quote:
ur-faust kaže: Pogledaj post
Tako da je poanta o chilling effectu u biti vrlo značajna tu.
Pa da. Nije da nema bezbroj komentara okolo na medijima koji Tomića nazivaju kojekakvim pogrdnim imenima. Ergo, ne bih rekao da je baš konkretno *Tomićevo* beštimanje bogzna kako narušilo Hasanbegovićev 'ugled'. Čini mi se da bi se mogao razmjerno jednostavno s njim obračunat putem uobičajene javne polemike; nije da nema takvu mogućnost. Pa da javnost sama procijeni ugled jednog i drugog.

Kultura tužakanja sudu za svašta mi se nikad nije sviđala... recimo, nisam u životu pritisnio onaj trokutić na forumu.
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is online now  
Old 06.07.2016., 18:14   #33
Quote:
La Baba yaga kaže: Pogledaj post
A ja cu reci da vidim da volis pisati o sebi.
Pa poznajem čoveeekaa

Onda si ti Hegelijanac i Sigmundu drag. Hegel kaže da sve ono što je u njegovoj filozofiji osobno NIJE ISTINITO.

Ja sam Kjerkegorovac. On kaže- sve ono što u mojoj filozofiji nije osobno nije istinito!

__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 06.07.2016., 18:15   #34
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
Prosječan drug će reći da si drug, šta bi drugo?

Dok je bio drug TITO
sve je bilo........ SITO

__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 06.07.2016., 18:25   #35
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Prije par dana sam pročitao izjavu koja je kako duhovita tako i poučna istinita.
Ona glasi otprilike ovako.

Ako je neki tekst nejasan, dvosmislen, čudan,zbunjujuć, možete biti sigurni da ga je napisao pravnik

Pošto se, unatoč tome što mi je u postu iza tvoga napisao La baba yaga , ja smatram europljanininom i intelektualcem mislim da tvoj citirani tekst JEST NAPISAO PRAVNIK I JA GA NE KUŽIM.
Mžeš li mi ga prevesti na tvoj jezik koji ipak kužim.
Pa evo ti plastičan primjer.

Zamisli da se podiže gomila tužbi ovdje na forumu - da za svaku pizdu materinu netko nekoga tuži *sudu*. Dapače, da si čuo za 100 slučajeva gdje je netko novčano oderan zbog nečega što je napisao na forumu.

Što misliš, kako bi to utjecalo na situaciju na forumu? E, taj utjecaj se zove 'chilling effect'.

Kratko rečeno, on obeshrabruje iznošenje mišljenja naglas, zbog straha od entiteta koji ima *monopol na inicijaciju sile*. Meni se sasvim dovoljan čini strah od gubljenja brownie pointsa - dakle, socijalni strah. Državna sila bi se trebala uplitati što rjeđe, jedino ako doslovno nema alternative.


Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Nije mi ovo jasno. Što bi sudac trebao učiniti. U ime pravde trebao bi izvrijeđati Tomića ??
Ne sudac, nego Hasanbegović. Ne mora točno tim riječima, može onak' nešto sarkastično odbrusiti i to je to.


Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Ama čovječe a tko ćete štititi ako ne država koja ti između ostalog i uzima novac od plaće za svoje suce, policajce, i LBGT udruge
Štititi od čega? Treba me štititi da me netko ne ubije, ne prebije, ne otme, ne opljačka, ili da ne širi doslovne klevete koje ja nemam mogućnost opovrgnuti. Ne treba me štititi od toga da mi netko kaže da sam tikvan ili maloumni kreten.


Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Ama ako i umišljaju da im je pozicija superiorna nemaju PRAVO nazivati onog drugog Tomićevim izrazima.
To više nije pitanje prava ,nego normalnog odnosa među ljudima.
Pa - očito da više nije, ja ne mislim da je država tu da 'odgaja' ljude. Nego da 'reflektira' postojeću kulturu, recimo. A kultura se stalno suptilno mijenja... hmm znači i zakoni se trebaju mijenjat... eh, gle, komplicirana je to materija...


Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Jedan moj kum je ateist ,a jedan katolički desničar. Ali unatoč tome što su politički i religiozni ''retardi'' oni su LJUDI KOJI SU MI DRAGI
Kada smo mi za stolom ja sam centar koji priča viceve protiv ljevičara i desničara i mi se svi dobro slažemo.
Pa ljudi su valjda više od njihovog političkog opredjeljenja .!
No, i zamisli da se njih 2 jedan dan posvađaju oko nečega i onda si izgovore cijelo čudo epiteta?

I zamisli da su obojica kolumnisti, i onda jedan izvrijeđa ovog drugog (ali bez da nešto *izmisli*, slaže - nego onako, jel, napiše mu da je majmun itd).

Smatraš li ti da bi tu država trebala uskočiti? Rekoh, postoje i takva mišljenja, no ja mislim da bi trebala uskočiti samo tamo gdje je to baš onako 'nužno'. A ovdje mi se čini da nije.
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is online now  
Old 06.07.2016., 18:25   #36
Quote:
ur-faust kaže: Pogledaj post



https://www.law.cornell.edu/wex/defamation

I cijela Hasanova priča pada u vodu u bilo kojem društvu koje do neke mjere smisleno pristupa problemu defamacije, a bitan uvjet toga je ovo pod 1). Lažna izjava koja se predstavlja kao točna, tj. kao izraz činjeničnog stanja.

Taj aspekt nedostaje u Tomićevom slučaju.
Imam pitanje kolega:

1) ja sam sudac koji bi Tomića osudio na kaznu od 3 osobna dohodka.

Obrazložite mi kako to kod Hasana nema 1. kada ga ja vidim svojim okom kokosovim.

Pa cijeli Tomićev tekst zrači vibrom kojom se predstavlja točnim ,a lažna je izjava.JER HASAN NIJE retard, i maloumnik i bijednik.
Pošto u pravu i po elementarnom pravu svako ima pravo na dobar glas (dok se NE dokaže drugačije ) onda kažnjavam Tomića koji daje lažne izjave o ministru
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš

Zadnje uređivanje parsifal : 06.07.2016. at 18:37.
parsifal is offline  
Old 06.07.2016., 18:26   #37
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Pa poznajem čoveeekaa

Onda si ti Hegelijanac i Sigmundu drag. Hegel kaže da sve ono što je u njegovoj filozofiji osobno NIJE ISTINITO.

Ja sam Kjerkegorovac. On kaže- sve ono što u mojoj filozofiji nije osobno nije istinito!

Jedan je idealist drugi egzistencijalist. Ja vise vjerujem egzistencijalistu koji imperativ stavlja na humor. Inace osobno se iscitava u onom izmedju ostalog. Ili kako je napoleonov ministar vanjskih poslova talejran ili kako se vec zvao zakljucio da rijeci ( verbalizacija istih )sluze da bi prikrile misli. Daleko je dogurao. Sluzio je i kralju i caru sto znaci da mu se glava nije otkotrljala. Malo me podsjeca na Mladena Bajica.
La Baba yaga is offline  
Old 06.07.2016., 18:36   #38
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post

Ne sudac, nego Hasanbegović. Ne mora točno tim riječima, može onak' nešto sarkastično odbrusiti i to je to.
Idem se kupat(more mi je 20 m od kuće ( la baba yagi ) pa ne mogu dulji odgovor na interesantna pitanja,ali hoću drugom prilikom.

Ovo što si napisao je strašno sa spiritualne točke gledišta.
Da je ''ispravan '' odgovor spustiti se na razinu onog što je uradio Tomić je
...
je....

je.......



ma nemam riječi za taj šok da ti je to bolje rješenje od toga da se optuženi Tomić kazni...

idem se kupat.....

pa će mi moja muza u moru šapnut ostatak ...

__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 06.07.2016., 18:37   #39
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Imam pitanje kolega:

1) ja sam sudac koji bi Tomića osudio na kaznu od 3 osobna dohodka.

Obrazložite mi kako to kod Hasana nema 1. kada ga ja vidim svojim okom kokosovim.

Pa cijeli Tomićev tekst zrači vibrom kojom se predstavlja točnim ,a lažna je izjava.JER HASAN NIJE retard, i maloumnik i bijednik.
Pošto u pravu i po elementarnom pravu svako ima pravo na dobar glas (dok se dokaže drugačije ) onda kažnjavam Tomića koji daje lažne izjave o ministru
Ouff...ako ti Hasan nije retard, hajmo ga uzet' za primjer neretarda i hajmo svi biti neretardi, po Hasanu!

Šabović Adis is offline  
Old 06.07.2016., 18:48   #40
Inace uhati haso do sad kolko znam nije kompromitiran tj optuzen za kriminalne radnje. E a kod nas je to osnovni uvjet za ministarsko mjesto. I zasto je tomic sad u krivu kad ga diskvalificira kao podobnog za ministra?
La Baba yaga is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:14.