Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2016., 20:43   #1
Strah/osjetljivost na zvukove

Pozdrav ljudi.U zadnjih par godina poceli su mi grozno smetati i ometati u svakodnevnom zivotu razliciti iznenadni i jaki zvukovi,tipa lik prode skuterom i svirne.poznaniku a.ja se tako.iznenadim i preplasim da.se zatresem tako da svi u blizini to vide i pocmu se nekako smijuljiti valjda jer.misle da sam jako plah.Isto je sa svim drugim sirenama,vlaka,auta itd,prepadne me i stresem se i uvijek me sramota takorec nove sramote.Isto je i sa zvukovima pucnja ili petarde,pocelo me zaista to ometati u zivotu i zivcirati.Ima li ko barem slicnih iskustava i u cemu bi mogao biti problem i da li je psihicke naravi?,imam 25 godina...
AnotherDay is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 21:51   #2
isti problem imam i ja. na svaki malo jači zvuk odletim do plafona i nazad... netko kihne, ja skačem. nekome padne nešto na pod, ja skačem. gledam na tv-u film i ako me iznenadi neki jači zvuk - ja skačem ! a da ne pričam kad dođe 12mj i petarde..koma !!

nažalost nemam rješenje, ali te potpuno razumijem !
lucy85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 22:06   #3
Meni je tako unazad par godina ali ne gledam to kao problem... Osjetljiva sam na zvukove i ok. Šta sad.
PurpleGem is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 22:08   #4
Quote:
PurpleGem kaže: Pogledaj post
Meni je tako unazad par godina ali ne gledam to kao problem... Osjetljiva sam na zvukove i ok. Šta sad.
nije to sad neka drama, ali ipak te ometa na neki način u svakodnevnom životu.
lucy85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 23:25   #5
E drago mi je sta ovde susretoh supatnike a nikako mi nije drago sta i vas muci to...Ja sam muskarac od.25 ,godina i zbog.ovoga imam osjecaj kad neko vidi da se tresem na ovakve podrazaje odma osjetim po tudim motima da misli da sam slabic,osjetljivac i sl.,ne znam mene polako izjeda to i jako koci u svakodnevnici i na poslovima koje radim nekad,svaki zvuk kad nesto padne,neko zagalami il zatrubi autom
AnotherDay is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 08:46   #6
Quote:
AnotherDay kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi.U zadnjih par godina poceli su mi grozno smetati i ometati u svakodnevnom zivotu razliciti iznenadni i jaki zvukovi,tipa lik prode skuterom i svirne.poznaniku a.ja se tako.iznenadim i preplasim da.se zatresem tako da svi u blizini to vide i pocmu se nekako smijuljiti valjda jer.misle da sam jako plah.Isto je sa svim drugim sirenama,vlaka,auta itd,prepadne me i stresem se i uvijek me sramota takorec nove sramote.Isto je i sa zvukovima pucnja ili petarde,pocelo me zaista to ometati u zivotu i zivcirati.Ima li ko barem slicnih iskustava i u cemu bi mogao biti problem i da li je psihicke naravi?,imam 25 godina...
Riječ je o hipersenzibilnosti i/ili stanju pobuđenosti organizma. Ja sam cijeli život slično takva, ali od kad mi se razvila povećana anksioznost, to je skočilo na N-tu. Sjećam se scene kad sam sjedila u kafiću sa nekom ženom u vezi osiguranja auta i pila neki šejk sa slamkom. Mi pričamo i slamka se odjednom pomakne sama od sebe (kliznula je s jedne strane čaše na drugu), a ja poskočim kao da je netko upravo s puškom krenuo na prolaznike. Koji blam A mislim, ako mi se tako nešto dogodi pred poznatim ljudima, smijem se sebi zajedno s njima
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 11:12   #7
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Riječ je o hipersenzibilnosti i/ili stanju pobuđenosti organizma. Ja sam cijeli život slično takva, ali od kad mi se razvila povećana anksioznost, to je skočilo na N-tu. Sjećam se scene kad sam sjedila u kafiću sa nekom ženom u vezi osiguranja auta i pila neki šejk sa slamkom. Mi pričamo i slamka se odjednom pomakne sama od sebe (kliznula je s jedne strane čaše na drugu), a ja poskočim kao da je netko upravo s puškom krenuo na prolaznike. Koji blam A mislim, ako mi se tako nešto dogodi pred poznatim ljudima, smijem se sebi zajedno s njima
Aha,dakle anksioznost bi mogla biti uzrok...inace par ljudi mi je savjetovalo da pokusam bit sto vise smiren i da ce proc to samo od sebe...ne znam sta da radim vise
AnotherDay is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 11:46   #8
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Riječ je o hipersenzibilnosti i/ili stanju pobuđenosti organizma. Ja sam cijeli život slično takva, ali od kad mi se razvila povećana anksioznost, to je skočilo na N-tu. Sjećam se scene kad sam sjedila u kafiću sa nekom ženom u vezi osiguranja auta i pila neki šejk sa slamkom. Mi pričamo i slamka se odjednom pomakne sama od sebe (kliznula je s jedne strane čaše na drugu), a ja poskočim kao da je netko upravo s puškom krenuo na prolaznike. Koji blam A mislim, ako mi se tako nešto dogodi pred poznatim ljudima, smijem se sebi zajedno s njima
ista stvar i kod mene... samo što me već to počelo izluđivati...ne mogu tražitiod ljudi da hodaju po jajima oko mene...
lucy85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 11:58   #9
Quote:
lucy85 kaže: Pogledaj post
ista stvar i kod mene... samo što me već to počelo izluđivati...ne mogu tražitiod ljudi da hodaju po jajima oko mene...
Bas tako! A posebno jos kad dodu 11 i 12 mjesec i.petarde...
AnotherDay is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 12:27   #10
Quote:
AnotherDay kaže: Pogledaj post
Bas tako! A posebno jos kad dodu 11 i 12 mjesec i.petarde...
ne spominji mi petarde..
lucy85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 00:32   #11
Od rođenja ili se razvilo kasnije?

Poslano sa Lenovo Mobicha
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 00:50   #12
Uh, meni posebno idu na živce brusilice, kosilice i motokutivatori, a i nara vno kad neko naglo potrubi. Ponekad mi tada koncentracija tolko padne da mi treba dobrih pola sata i dulje da se vrati kolko tolko koncentracija
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 01:02   #13
ja često stavim vatu u uši, jači zvukovi me naprosto "bole". ne uplaše me već su mi jedva podnošljivi, još živim u centru, u prometnoj ulici. kanim naći neke kvalitetne ćepiće za uši, to pomaže ☺
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 01:13   #14
Quote:
Iveky kaže: Pogledaj post
Od rođenja ili se razvilo kasnije?

Poslano sa Lenovo Mobicha
Konkretno,meni se razvio ovaj strah i izrazita neugodnost u 22oj godini,dakle prije tri godine ,a koliko se sjecam u pitanju je bila iznenadna truba auta...a prije toga mi ama bas nista.od svih iznenadnih jakih zvukova nije smetalo,dobro trznuo bi se kao svatko kad te iznenadi al nakon ovoga preslo mi je vec.u teski.psiholoski strah.I tako tri godine vec,gdje god.izadem moram razmisljat hoce li neko ztrubiti,baciti petardu,pucati iz kojecega,a.nije mi prije smetalo,i uvijek se pitam da li trebam kod psihologa ili trpiti sve pa kud puklo...u drustvu,kao sto vec napisah.ispadam plah i bojazljiv

Zadnje uređivanje AnotherDay : 25.07.2016. at 01:23.
AnotherDay is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 07:38   #15
Moj sin je od rođenja tako osjetljiv, pogotovo petarde, sirene puno manje, voli nogomet ali ne želi na utakmicu radi buke i pirotehnike. Sada mu je 13

Poslano sa Lenovo Mobicha
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 11:32   #16
Gledajte, radio sam godinama u vojsci, pucao sam iz sveg mogućeg oružja, kao izvidnik u topništvu sam navodio vatru i nikada straha, ALI ono što mi smeta i pored čega se ne osjećam ugodno su baloni i petarde. Pazite, normalno koristim sve moguće oružje tj. volim pucati, ali skrenem kada se neko dijete igra pored mene s balonom. Nema smisl, ali i uz razne tehnike smirivanja jednostavno se ne mogu opustiti pored balona ili kada se ljudi bacaju petarde (a kada gledam, nemam problema, a pogotovo ne straha od npr. bacanja bombi, a petarde i balone ne mogu smisliti).

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."
win32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 13:25   #17
Quote:
bijelatama kaže: Pogledaj post
ja često stavim vatu u uši, jači zvukovi me naprosto "bole". ne uplaše me već su mi jedva podnošljivi, još živim u centru, u prometnoj ulici. kanim naći neke kvalitetne ćepiće za uši, to pomaže ☺
meni ni čepići za uši ne pomažu....
lucy85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 14:28   #18
Quote:
win32 kaže: Pogledaj post
Gledajte, radio sam godinama u vojsci, pucao sam iz sveg mogućeg oružja, kao izvidnik u topništvu sam navodio vatru i nikada straha, ALI ono što mi smeta i pored čega se ne osjećam ugodno su baloni i petarde. Pazite, normalno koristim sve moguće oružje tj. volim pucati, ali skrenem kada se neko dijete igra pored mene s balonom. Nema smisl, ali i uz razne tehnike smirivanja jednostavno se ne mogu opustiti pored balona ili kada se ljudi bacaju petarde (a kada gledam, nemam problema, a pogotovo ne straha od npr. bacanja bombi, a petarde i balone ne mogu smisliti).

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Zanimljivo,ne znam meni su rekli da mi se to razvilo zbog pretjerane nervoze a sad i misam siguran, i kad sam opusten neko prode svirne autom ja se tresem kao da ce me streljat sad...uzasno me.ometa u zivotu ove tri godine,uzasno.
AnotherDay is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 17:31   #19
Quote:
AnotherDay kaže: Pogledaj post
Zanimljivo,ne znam meni su rekli da mi se to razvilo zbog pretjerane nervoze a sad i misam siguran, i kad sam opusten neko prode svirne autom ja se tresem kao da ce me streljat sad...uzasno me.ometa u zivotu ove tri godine,uzasno.
i mene isto ometa...suosjećam s tobom...
lucy85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 21:51   #20
Quote:
AnotherDay kaže: Pogledaj post
Zanimljivo,ne znam meni su rekli da mi se to razvilo zbog pretjerane nervoze a sad i misam siguran, i kad sam opusten neko prode svirne autom ja se tresem kao da ce me streljat sad...uzasno me.ometa u zivotu ove tri godine,uzasno.
Zanimljivo, kad sam nervozan i auto neki naglo probudi, to mi cak ni ne smeta toliko nego kada sam izrazito opusten i pozitivan, tada me recimo naglo trubljenje moze prilicno uznemiriti, i za povratak na priblizne emocije prije trube treba itekako puno {ako se uopce i barem 50 % postigne}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:10.