Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2009., 15:27   #1
Graditeljska tehnička škola - Zagreb

Jel ima neko ovdje ko ide u tu školu, ili je išao?
Jel je teško upast!
Kakva je ekipa, profesori?
Kajgod samo pisite sve kaj znate ... :P
__________________
Pravila o potpisima
TKD-Tehnic-DT is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 16:57   #2
eo ovak...
ja sam ti u Zagrebu, i imal sam 58 bodova na kraju, sad zavrsavam prvi srednje u gtš-u...
malo sam bil skeptičan kaj se tiče te skole, znas ono kak te svi bombardiraju da strukovne skole nevaljaju i to....
E PA ZAJEBI TO....
skola je mrak, ALI SAMO AKO TE TO ZANIMA, pod milim Bogom neidi u nju samo zato kaj ima mjesta, ili slične pizdarije....
ima crtanje PUNO, crtas redovito svaki dan.....
za skolu ti u pocetku treba oko 200 eura, da pokupujes sve ono kaj trebas imat za normalno skolovanje...struci će te naućit, a ni opći predmeti nisu za bacit, sve stima, i moras ucit....(ja ne jebem biologiju 5 posto, i tjelesni, jedino ta sva predmeta ne ucim ...a tzk se ne trudim previse, pa me sjebali na polugodistu, pa nisam proso s 5....
arhitektonske konstrukcije su ti glani predmet(ucis o kons. sustavima, materijalima, uređenju, ....
dalje su ti nosive konstrukcije(statika , fizika + matematika) --->>>prejeben predmet...
tc i praktikum crtas i to naveliko, mi smo sad bas radili glavni nacrt kuće, oank po pravilima i onak kak ide u papire( dozvole itd.)
u drugom razredu dobivas povijest arhitekture...-->o umjetnosti...
ja ti idem za arhitektonskog tehničara, mislim na faks......
a građevinski tehničari su ti vise za niskogradnju(ceste, mostovi, željeznice, luke....( vise geometrije)
samo da ti velim...iz ove skole MOZE SE NA FAKS, I NIKO TE NESMIJE U DRUGO UVJERIT, SAMO MORAS IMATI VOLJU...znam iz poznanstava....i profesori nam kazu da se dosta iz nase skole upisu na faks...
I SKOLA NIJE ZAJEBANCIJA, AK HOCES UCIT, PROCI CES PRIJAMNI, a onda si u debeloj prednosti nad gimnazijalcima, vladas pojmovima, znas o materijalima, sto se desava s njima....meni je skola prva liga...
mjau mjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 17:09   #3
Quote:
mjau mjau kaže: Pogledaj post
mi smo sad bas radili glavni nacrt kuće, oank po pravilima i onak kak ide u papire( dozvole itd.)


Vvvvvvvvvvi to u prvom radite?

Mi u trecem

U istoj skoli, kod drugog profesora, generacija mladja godinu dana to radi u drugom, a mi u trecem

Zasto smo mi najjadniji

Hocu i ja u Zagreb u skolu
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 17:26   #4
Quote:
mjau mjau kaže: Pogledaj post
eo ovak...
ja sam ti u Zagrebu, i imal sam 58 bodova na kraju, sad zavrsavam prvi srednje u gtš-u...
malo sam bil skeptičan kaj se tiče te skole, znas ono kak te svi bombardiraju da strukovne skole nevaljaju i to....
E PA ZAJEBI TO....
skola je mrak, ALI SAMO AKO TE TO ZANIMA, pod milim Bogom neidi u nju samo zato kaj ima mjesta, ili slične pizdarije....
ima crtanje PUNO, crtas redovito svaki dan.....
za skolu ti u pocetku treba oko 200 eura, da pokupujes sve ono kaj trebas imat za normalno skolovanje...struci će te naućit, a ni opći predmeti nisu za bacit, sve stima, i moras ucit....(ja ne jebem biologiju 5 posto, i tjelesni, jedino ta sva predmeta ne ucim ...a tzk se ne trudim previse, pa me sjebali na polugodistu, pa nisam proso s 5....
arhitektonske konstrukcije su ti glani predmet(ucis o kons. sustavima, materijalima, uređenju, ....
dalje su ti nosive konstrukcije(statika , fizika + matematika) --->>>prejeben predmet...
tc i praktikum crtas i to naveliko, mi smo sad bas radili glavni nacrt kuće, oank po pravilima i onak kak ide u papire( dozvole itd.)
u drugom razredu dobivas povijest arhitekture...-->o umjetnosti...
ja ti idem za arhitektonskog tehničara, mislim na faks......
a građevinski tehničari su ti vise za niskogradnju(ceste, mostovi, željeznice, luke....( vise geometrije)
samo da ti velim...iz ove skole MOZE SE NA FAKS, I NIKO TE NESMIJE U DRUGO UVJERIT, SAMO MORAS IMATI VOLJU...znam iz poznanstava....i profesori nam kazu da se dosta iz nase skole upisu na faks...
I SKOLA NIJE ZAJEBANCIJA, AK HOCES UCIT, PROCI CES PRIJAMNI, a onda si u debeloj prednosti nad gimnazijalcima, vladas pojmovima, znas o materijalima, sto se desava s njima....meni je skola prva liga...
e to sam tražio
ma ovo je super kaj se cesto crta... to mi je jos najvaznije kod te skole....
al ja cu najvjerojatnije za građevinskog a na arhitekta... al uglavnom je sve isto, jel tak?

i mozes jos reci... kakva je ekipa, dal ima zafrkancije na satovima i to?
__________________
Pravila o potpisima
TKD-Tehnic-DT is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 19:03   #5
Quote:
mjau mjau kaže: Pogledaj post
eo ovak...

tc i praktikum crtas i to naveliko, mi smo sad bas radili glavni nacrt kuće, oank po pravilima i onak kak ide u papire( dozvole itd.)
sta preko praktikuma crtate?
ja san cuja da ovi ugl. gledaju filmove o struci (tipa ytong,most u mostaru,posebnosti nekakvih građevina,noviteti i ostale građevine) i da onda moraju pisat ogroma izvješća o tome.
Cak da se imaju i kontrolni o tome šta su gledali.
Dok se rijetko ide na gradilišta i rade makete,cca 1-3 puta godišnje...
(1. razred)
to ovisi do škole????
__________________
NE ZAJEBAVAJ SE SA MNOM,
PROGUTAT ĆE TE MRAK!
Bijela Ofca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 20:03   #6
mjau mjau
vi u 1. razredu samo crtate te gl.nacrte kuce ili i znate dozvole koje trebaju?
ovde u splitu se radi gl.nacrt kuce po tim pravilima u 1.,ali te dozvole koje trebaju tek se uce u 2.raz

skroz glupo,tipa dns cemo naucit mnozit ,a sutra zbrajat
__________________
NE ZAJEBAVAJ SE SA MNOM,
PROGUTAT ĆE TE MRAK!
Bijela Ofca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 12:15   #7
a di sve uopce ima tas graditeljska? zagreb, split i rijeka? ili?
__________________
Pravila o potpisima
TKD-Tehnic-DT is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 13:47   #8
Quote:
Bijela Ofca kaže: Pogledaj post
sta preko praktikuma crtate?
ja san cuja da ovi ugl. gledaju filmove o struci (tipa ytong,most u mostaru,posebnosti nekakvih građevina,noviteti i ostale građevine) i da onda moraju pisat ogroma izvješća o tome.
Cak da se imaju i kontrolni o tome šta su gledali.
Dok se rijetko ide na gradilišta i rade makete,cca 1-3 puta godišnje...
(1. razred)
to ovisi do škole????

prek praktikuma cratamo jer nes profu bilo noga ili tak nesto, pa crtamo...inaće se ide razgledavati građevine.....
sajmovi i te fore....
a zakoni se uče u 3 razredu kolko sam ćul, ekipa ti je full ok, barem u Zagrebu, prag ti je 45 bodova (bio) pa se dosta dobra ekipa upise, ne neki klosari sad bas( iako napominjem da nemoras bit klosar ak imas i losije ocjene, al jbg tak je...)
a kaj se tiće arhitekti-<<<--->>građevinari-u pocetku su ti mislim skroz isti predmeti, ali ti se poslje razdvajaju smjerovi.....
skola je fkt za preporučiti , ali moras imati ŽIVACA I ŽIVACA( jebo me pas ak ne popizdis kad ti se prolije tus iz jedne točke pri samom kraju tuširanja)...
e da, u drugom razredu počinješ i radit u autoCAD, tak da stvarno kaj se tiče struke ias podlogu z afaks, samo kaj si prije prijamnog uzmes instrukcija iz matematike( da dodjes na razinu da si tu negdje s gimnazijalcima) al kad upadnes, onda si debelo u plusu.....


i da, vec ak ti crtanje dobro ide u prvom razredu, vjeruj mi, moze se i dobro zaraditi...program iz arh. konstrukcija ti ja računam negdje oko 100 kn, pa si misli, oni kojima se neda , fino plate i ti em vjezbas, em para dobijes...
mjau mjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 13:57   #9
kul , tenks, stvarno znas odgovoriti bas ono kaj me zanima

imam jos jedno pitanje... kolko ceto godisnje u zagrebu idete na gradilista.... jel idete cesce od ovih u splitu?

p.s. sad je prag 44 boda
__________________
Pravila o potpisima
TKD-Tehnic-DT is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 14:01   #10
Quote:
TKD-Tehnic-DT kaže: Pogledaj post
kul , tenks, stvarno znas odgovoriti bas ono kaj me zanima

imam jos jedno pitanje... kolko ceto godisnje u zagrebu idete na gradilista.... jel idete cesce od ovih u splitu?

p.s. sad je prag 44 boda

pa n agradilista se cesce ide u visim razredima
mi bili u wienerbergeru, i sad idemo u Austriju na gradiliste neko....
sad sam se sjetil....kod arhitekata imas puno cura( oko pol pol ti je omjer)
i pazi na bodove, jer ti za građevinare zna bit guzva...
i moram ti reć, poćni vec vjezbat percepciju prostora, vizualna inteligencija ti je jako vazna, jer mozes znat ctrat ko calatrava, al ak nemres vizualizirati u glavi, mos ge hebat....
mjau mjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 14:09   #11
Quote:
mjau mjau kaže: Pogledaj post
pa n agradilista se cesce ide u visim razredima
mi bili u wienerbergeru, i sad idemo u Austriju na gradiliste neko....
sad sam se sjetil....kod arhitekata imas puno cura( oko pol pol ti je omjer)
i pazi na bodove, jer ti za građevinare zna bit guzva...
i moram ti reć, poćni vec vjezbat percepciju prostora, vizualna inteligencija ti je jako vazna, jer mozes znat ctrat ko calatrava, al ak nemres vizualizirati u glavi, mos ge hebat....
hvala bogu... vec sam se uplasil da u toj skoli nema cura
__________________
Pravila o potpisima
TKD-Tehnic-DT is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 23:14   #12
upis

Pozz,
mene bi zanimalo dali bih se mogao
upisati za Arhitektonskog tehničara sa
46-49 bodova ?
Zamshin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 09:17   #13
Ako ciljate na gradjevinski fakultet poslje te skole, onda vam ju ne preporucam, jer necete nimalo profitirati na faksu.
Ovi iz gimnazije sto drilaju matematiku ce imati debelu prednost.

Sto se tice mog osobnog misljenja o toj skoli....nista posebno, pogotovo ako vas gradjevina ne zanima. U moje vrijeme tamo su uglavnom isli klosari, nezreli teenager, face...a danas je to jos i gore.

...eh da...ako ste se vec odlucili tamo ici, pozdravite ZEUSA!
efodiks is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 16:21   #14
Quote:
efodiks kaže: Pogledaj post
Ako ciljate na gradjevinski fakultet poslje te skole, onda vam ju ne preporucam, jer necete nimalo profitirati na faksu.
Ovi iz gimnazije sto drilaju matematiku ce imati debelu prednost.

Sto se tice mog osobnog misljenja o toj skoli....nista posebno, pogotovo ako vas gradjevina ne zanima. U moje vrijeme tamo su uglavnom isli klosari, nezreli teenager, face...a danas je to jos i gore.

...eh da...ako ste se vec odlucili tamo ici, pozdravite ZEUSA!
1.sad je novi program,nemoj nas strasit starim informacijama ,matematika se uci kao u gimnazijama(4h tjedno),koriste se udž. za tehnicke škole cije je gradivo isto kao u udž. za gimn. s manjim razlikama ,tj. prilagodjeno je vise tehnickim zanimanjima i zadacima....u principu je sad to isto....tj.mogu rec da se cak ima i vise matematike nego u opcim gimnazijama...

2.dns bude 60-ak ucenika upisano,medju kojima je 20-ak odlikasa (st)
__________________
NE ZAJEBAVAJ SE SA MNOM,
PROGUTAT ĆE TE MRAK!
Bijela Ofca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 16:48   #15
Quote:
Zamshin kaže: Pogledaj post
Pozz,
mene bi zanimalo dali bih se mogao
upisati za Arhitektonskog tehničara sa
46-49 bodova ?
s 49 ces upast 99.9999 %
a s 46 je upitno...50%
__________________
NE ZAJEBAVAJ SE SA MNOM,
PROGUTAT ĆE TE MRAK!
Bijela Ofca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 17:12   #16
super
ja cu imat nekih 47-48
__________________
Pravila o potpisima
TKD-Tehnic-DT is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 17:13   #17
Quote:
TKD-Tehnic-DT kaže: Pogledaj post
super
ja cu imat nekih 47-48
super
Ja cu imat 55-56
__________________
NE ZAJEBAVAJ SE SA MNOM,
PROGUTAT ĆE TE MRAK!
Bijela Ofca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 18:07   #18
u jebt. odkud ti tolko.... :O
__________________
Pravila o potpisima
TKD-Tehnic-DT is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 20:28   #19
Quote:
TKD-Tehnic-DT kaže: Pogledaj post
u jebt. odkud ti tolko.... :O
zapravo me zajebalo
treba sam imat 57 (loooooooong story)
al kad pogledam 55 bodova...to je moj razumni minimum
__________________
NE ZAJEBAVAJ SE SA MNOM,
PROGUTAT ĆE TE MRAK!
Bijela Ofca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 20:46   #20
Quote:
Bijela Ofca kaže: Pogledaj post
1.sad je novi program,nemoj nas strasit starim informacijama ,matematika se uci kao u gimnazijama(4h tjedno),koriste se udž. za tehnicke škole cije je gradivo isto kao u udž. za gimn. s manjim razlikama ,tj. prilagodjeno je vise tehnickim zanimanjima i zadacima....u principu je sad to isto....tj.mogu rec da se cak ima i vise matematike nego u opcim gimnazijama...

2.dns bude 60-ak ucenika upisano,medju kojima je 20-ak odlikasa (st)
1)Stvar je u tome da su profesori isti, a program više-manje, i mi smo imali knjige za tehničke škole, al slabo je to, previše vremena se potroši dok slabiji učenici svladaju gradivo, pa ispravci, pa zaostaci...
2)U gimnaziji na 60 učenika bude 50 odličnih. Razlika je velika.

Na kraju 8. razreda i ja sam mislio da je to super škola, ali jedino čemu te dobro nauči je iscrtavanju nacrta u acad-u, a neke čak ni to. Uglavnom za fakultet puno je bolje ići u gimnaziju

Zadnje uređivanje 8bitoperator : 04.05.2009. at 20:51.
8bitoperator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.