Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2012., 17:19   #81
Quote:
tel50 kaže: Pogledaj post
ti psi-prijatelji- to se toliko uvuce pod kozu da to nije normalno. i onda kad ih vise ne bude, to nastane praznina koja je veca od one da se nikad nije malo psa.
praznina koju ne mozes popuniti. cak nemas ni zelju da bi je popunio..
kao i kod svkog gubitka... sok, nevjerica, shvacanje... male stvari- male uspomene koje ince ni ne percipiramo.
Ne kaže se uzalud "Pas je čovjekov najbolji prijatelj "
Ok, meni je uginuo mačak ali bio je beskrajno privržen. Kao pas. Pravi prijatelj mi je bio.

Quote:
Starija Sestra kaže: Pogledaj post
Ovo je loš savjet. Ljudi se jako, jako, jako, vežu za te životinje i dođu im kao članovi obitelji pa jednako neprimjereno zvuči "nabavi novog ljubimca" kao što bi zvučalo "nabavi novu baku".
U potpunosti se slažem s ovim. Evo meni je trebalo više od 6 mjeseci da uzmem pesicu. Neka, trebalo je proći to vrijeme... Nekome treba više nekome manje. Dobro je kad je u kući više ljubimaca.. pa kad jedan ode imaš ove ostale ..Teško je kad je jedan pa on ode kao što je bio slučaj kod mene.
Makneš zdjelice. Pa jastučić,.. igračkice, sve. Više nema zdjelica, to mjesto u kuhinji je prazno. I svaki put kad bih ušla u kuhinju pogledala bih na mjesto gdje su stajale zdjelice.. Prazno je.
Tuga je to velika i teško je prevladati..
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 17:26   #82
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
Good for you
Kao da se meni ništa u životu nije dogodilo loše, meni možda teče med i mlijeko Kao da ja nikoga nisam nikada izglubila!
Iskreno drago mi je da si ti očvrsnuo i ako je tebi to glupo, to je tvoje mišljenje i odlično.
Da, svaki dan se oko nas događaju tragedije pa što sad to znači da ja ne smijem tugovati za svojim ljubimcem? (ovo je retoričko pitanje i ne moraš odgovarati na njega!)

To je kao da ne nahranim nekog psa a djeca u Africi gladuju. Pa sad ja neću nahraniti tog psa jer djeca gladuju.

Nisam otvorila temu da se raspravljam pa ovdje stajem.
Hvala na javljanju. Pozdrav
Nisam rekao da se nesmije tugovat,znam da su kucni ljubimci poput clana obitelji i da njihov gubitak boli,no sad tome pridavat preveliku paznju,smrt je dio zivota i jedina stvar koja se sigurno dogodi prije ili kasnije.
Najbolje je nabavit odmah drugog i na taj ga nacin lakse preboljet.
Mislis da se ocvrsne brzo?Godine i godine i godine treba za to.
Darko7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 17:31   #83
Quote:
Darko7 kaže: Pogledaj post
Nisam rekao da se nesmije tugovat,znam da su kucni ljubimci poput clana obitelji i da njihov gubitak boli,no sad tome pridavat preveliku paznju,smrt je dio zivota i jedina stvar koja se sigurno dogodi prije ili kasnije.
Najbolje je nabavit odmah drugog i na taj ga nacin lakse preboljet.
Mislis da se ocvrsne brzo?Godine i godine i godine treba za to.
To mi je najbolje kad netko ima nešto više godina pa misli da je svu pamet svijeta pobrao. Pa nemam ni ja 12.

Almost Rosey ti si zakon
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 17:44   #84
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
To mi je najbolje kad netko ima nešto više godina pa misli da je svu pamet svijeta pobrao. Pa nemam ni ja 12.

Almost Rosey ti si zakon
Po cemu to prodajem pamet?Racionalno razmisljanje je prodaja pameti?!
Nema veze,svatko ima pravo na svoje misljenje i necu vise pisat na ovoj temi.
Darko7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 17:48   #85
Quote:
Darko7 kaže: Pogledaj post
Po cemu to prodajem pamet?Racionalno razmisljanje je prodaja pameti?!
Nema veze,svatko ima pravo na svoje misljenje i necu vise pisat na ovoj temi.
supač

Zadnje uređivanje dorothyzg : 09.07.2012. at 17:59.
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 18:15   #86
Quote:
Darko7 kaže: Pogledaj post
Nisam rekao da se nesmije tugovat,znam da su kucni ljubimci poput clana obitelji i da njihov gubitak boli,no sad tome pridavat preveliku paznju,smrt je dio zivota i jedina stvar koja se sigurno dogodi prije ili kasnije.
Najbolje je nabavit odmah drugog i na taj ga nacin lakse preboljet.
Mislis da se ocvrsne brzo?Godine i godine i godine treba za to.
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
To mi je najbolje kad netko ima nešto više godina pa misli da je svu pamet svijeta pobrao. Pa nemam ni ja 12.
Ali na žalost rezoniraš kao da ti je 12.
Darko7 ti je na lijep način rekao jednu životnu istinu; ali ti prihvaćaš samo tetošenje, i ne želiš se izvuć iz tuge. Bit će da si jedna od onih osoba koje naprosto vole tugovati.
Što je ok, dok god si to mogu priuštiti. Dok ih život ne išamara raznoraznim iznenadnim olujama, dok ih ne potrga tako da jedva dalje mogu stajati na povjetarcu.
Draga moja, pa budi ratnica, a ne svađalica. Izvuci svoj ratoborni duh, nabavi novoga mačića, daj mu svoju ljubav, barem je to vrelo u načelu neiscrpno.
Život ide dalje.
Mačke žive 15 godina, cca.
Ljudi kako koji. Ali u načelu puno dulje.
__________________
treachery and treason - there's always an excuse for it
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 18:40   #87
Quote:
simon3 kaže: Pogledaj post
Ajme, nemoj krivo shvatiti To uopće nije išlo u smjeru nipodaštavanja tvoje
tuge
Nikako ne!!
Nego jednostavno, kad imaš djecu, toliko su ti dragocjena i toliko ne možeš pojmiti da ih izgubiš, da te jednostavno strah plakati za bilo čim drugim.
Jer te tvoja djeca trebaju i ti njih.
Hoću reći samo ovo, da se tuga za kućnim ljubimcem mora moć prevladati.
Ne smije joj se prepuštati.
To je sve.
Pa ja nisam baš dobar primjer, jer sam svoju tugu smotala pod tepih, slika svog čupavca nemam, i kad mi koja iskoči na mom kompjuteru, sva se slomim od plača.
Ali obrišem suze i okrenem se svom djetetu.
To je sve.
Quote:
simon3 kaže: Pogledaj post
Ali na žalost rezoniraš kao da ti je 12.
Darko7 ti je na lijep način rekao jednu životnu istinu; ali ti prihvaćaš samo tetošenje, i ne želiš se izvuć iz tuge. Bit će da si jedna od onih osoba koje naprosto vole tugovati.
Što je ok, dok god si to mogu priuštiti. Dok ih život ne išamara raznoraznim iznenadnim olujama, dok ih ne potrga tako da jedva dalje mogu stajati na povjetarcu.
Draga moja, pa budi ratnica, a ne svađalica. Izvuci svoj ratoborni duh, nabavi novoga mačića, daj mu svoju ljubav, barem je to vrelo u načelu neiscrpno.
Život ide dalje.
Mačke žive 15 godina, cca.
Ljudi kako koji. Ali u načelu puno dulje.
Ne, ja uopće ne rezoniram kao da mi je 12. Bit će da nisi nikada voljela životinju kao ja, pa ne razumiješ.
Darko mi nije otkrio nikakvu toplu vodu i sve ja to znam. Njegova djevojka je plakala zbog uginulog psa i njemu je to glupo. Oprosti, meni to nije glupo. Meni moj dečko nikada nije rekao da je to glupo što ja eto plačem i tužna sam.
Nisi dobro čitala, udomila sam pesicu prije mjesec i pol.
Ti si u startu podcijenila moju tugu - pa ako si već takva ponosna majka onda uzmi u obzir da sam i ja nečije dijete i da tugujem. Možda bi i tvoje dijete tako tugovalo?Mene je moja mama tješila noćima dok sam ridala pokušavajući zaspati i ona je plakala sa mnom i ni u jednom trenu mi nije rekla da je to glupo!!! (poslije sam se povukla i tugovala sama) I ne, nije grijeh tugovati za ljubimcem kao što si navela. (nisam ti mislila odgovarati na onaj post ali sad kad si se javila sad ću se osvrnuti i na to. ) Poznajem jako puno ljudi koji su izgubili ljubimca i tuguju - i to je grijeh? Neki od njih imaju djecu, a neki ne, samo ne znam uopće zašto je to bitno. Ne, to nije grijeh. Po tebi bi mi svi koji smo ostali bez ljubimca i koji tugujemo za njim(a) trebali u crkvu ispovijediti se jer smo počinili grijeh.
Oprosti, jako me rastužuje što tako razmišlja jedna majka.

Poštujem da ti voliš svoju djecu i ne tuguješ zbog njih, pa ti poštuj moju tugu.
Ne poznaš me i daj nemoj mi suditi ovako.
Da, dogodile su mi je i gore stvari od ovoga, ako baš želiš znati.
Ali to sam preboljela. To sam prihvatila nekako.
To što si ti majka ne daje ti za pravo da me osuđuješ i tako podcjenješ to što se meni dogodilo.
Svakoj majci su njena djeca najbolja, najljepša i vole ih najviše na svijetu (da se ispravim, svakoj normalnoj majci) ali to ne znači da se svijet vrti oko tebe i tvoje djece. I samim tim ne znači da je moja tuga manje vrijedna jer ja eto vidi čuda nemam dijete.

Nisam ja nikakva svađalica, ja sam samo tipična lavica koja brani svoje

Hvala što si se javila i sretno s novom papigom.

Zadnje uređivanje dorothyzg : 09.07.2012. at 18:50.
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 19:20   #88
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
Draga moja Dorothyzg
stavljam ti jedan link i preporučam ti da ga pogledaš.
Tebi i svima koji će nekad zalutat na ovu temu.
Svaki put kad te uhvati očaj zbog slomljenog srca, uginulog ljubimca, zavidne bivše prijateljice i svih drugih stvari kojima mladost pridaje pažnju, jer da nije, tada ne bi bila mladost, sjeti se ovoga.

Pogledaj gdje je i kako je protekao dobar dio moje i ne samo moje mladosti.

I tada, tada reci je li ili nije grijeh paralizirat svoj život zbog smrti kućnog ljubimca.
http://www.klix.ba/vijesti/bih/chris...-bih/120706076
__________________
treachery and treason - there's always an excuse for it
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 21:11   #89
Quote:
simon3 kaže: Pogledaj post
Draga moja Dorothyzg
stavljam ti jedan link i preporučam ti da ga pogledaš.
Tebi i svima koji će nekad zalutat na ovu temu.
Svaki put kad te uhvati očaj zbog slomljenog srca, uginulog ljubimca, zavidne bivše prijateljice i svih drugih stvari kojima mladost pridaje pažnju, jer da nije, tada ne bi bila mladost, sjeti se ovoga.

Pogledaj gdje je i kako je protekao dobar dio moje i ne samo moje mladosti.

I tada, tada reci je li ili nije grijeh paralizirat svoj život zbog smrti kućnog ljubimca.
http://www.klix.ba/vijesti/bih/chris...-bih/120706076
Znaš, nije u redu tako podcjenjivati pa niti umanjivati tuđu tugu a niti mladost.
O da, i ja sam isto preživjela rat, bila sam mala ali dovoljno velika da se sjećam, ali to nije tema. O tom se radi, da ti skrećeš s teme s djece na rat.

Podcjenjuješ me jer sam očigledno mlađa od tebe i nemam djece a ti imaš pa smatraš da si iskusnija i da si puno više toga prošla a da ja nemam pojma o životu.

Krivo.

Ako sam tako teško prihvatila njegovu bolest i na kraju krajeva kraj - to nije zbog "mladosti" kako ti to nazivaš, to je zato jer sam mu pružila dom, bila uz njega kad je bio bolestan, hranila ga, mazila, vezala se za njega... Jednako bih patila da imam 20 ili 40 ili 60 godina, tu se ne radi o godinama, radi se o emotivnosti. O tome kako sam se vezala za njega a nebitno koliko sam godina imala ili imam.
Uvijek sam voljela životinje i bila i ostala izrazito empatična kad se radilo o tim malim stvorenjima.

No ja i dalje smatram i znam da tugovati za kućnim ljubimcem nije grijeh.
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 22:37   #90
Quote:
Darko7 kaže: Pogledaj post
Kao klinca me to boljelo strasno,no kasnije sve manje.Cak i kad sam davao svog psa zbog bolesti na uspavljivanje,zapeklo me jako ali zivot mora ici dalje!Nedavno mi je draga izgubila psa sa kojim se stalno igrala(srusio se zbog toplinskog udara),ona je plakala,shvacam ju no meni je to postalo glupo!Svaki dan se oko nas dogadjaju tragedije i da sad placem zbog psa ili nekog drugog kucnog ljubimca?Covjece izgubio sam roditelje,imam bolesnog brata i sestru.Nema sanse!Ocvrsnuo sam i sad na puno stvari gledam drugacije!
zao mi je zbog tvojeg gubitka, ali meni je glupo ovo sto si napisao

a sad sto su se ljudi pobahatili i umislili da su jedina vrijedna vrsta na zemlji i uz to direktori svemira, e to je vec neka druga tema..

ali slazem se s tobom da zivot mora ici dalje, tako to sad i sama gledam..
chevrolet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 22:44   #91
Quote:
simon3 kaže: Pogledaj post

Ne mislim više o tome, jer sam majka. Kratko i jasno. Žalovati za ljubimcem je grijeh, kad imaš djecu. Samo to guram od sebe.

Kupit ću si opet papigu.
ti to ozbiljno ili.. ?
chevrolet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 22:55   #92
Quote:
simon3 kaže: Pogledaj post
Ajme, nemoj krivo shvatiti To uopće nije išlo u smjeru nipodaštavanja tvoje
tuge
Nikako ne!!
Nego jednostavno, kad imaš djecu, toliko su ti dragocjena i toliko ne možeš pojmiti da ih izgubiš, da te jednostavno strah plakati za bilo čim drugim.
Jer te tvoja djeca trebaju i ti njih.
Hoću reći samo ovo, da se tuga za kućnim ljubimcem mora moć prevladati.
Ne smije joj se prepuštati.

To je sve.
Pa ja nisam baš dobar primjer, jer sam svoju tugu smotala pod tepih, slika svog čupavca nemam, i kad mi koja iskoči na mom kompjuteru, sva se slomim od plača.
Ali obrišem suze i okrenem se svom djetetu.
To je sve.
aha valjda shvacam sto si htjela reci...
prevlada se, i ne smije se tome prepustati.

ali recimo osobno ja sma se susrela s time da je netko podcjenio moju tugu za mojim psom, u stilu ---> ti to previse uzimas srcu (radi se o jednom mom prijatelju), a kad je on izgubio prijateljicu pola mjeseca poslije izrazila sam mu sucut i na neki nacin nisam ga otkantala kao on mene, ali nisam se mogla u potpunosti susosjecati s njim, a iskreno ne mogu to niti dan danas zbog njegovog bezobrazluka i bezobzironosti u onom trenutku. tocka.

Zadnje uređivanje chevrolet : 09.07.2012. at 23:13.
chevrolet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 23:05   #93
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Ne želim advokatirati, no osvrnula bih se na prethodna dva posta.

Prvo, Darko, drago mi je da tebi gubitak ljubimca ne pada teško, no žao mi je što imaš drugih problema u obitelji. Ti ne moraš tugovati za psom, sve dok razumiješ da ima ljudi kojima to pada teže nego tebi. Nadam se da razumiješ svoju dragu i da si joj podrška.

Dorothy, shvaćam da je tebe Darkova reakcija mogla piknuti, i da si možda dobila dojam kao da je napisao da je tvoja reakcija glupa, no ja sam ga shvatila kao da se on odlučio na takav način nositi s tim gubitkom jer je tako njemu lakše. Imam dojam da si je to na neki način racionalizirao.

Netko gubitak (ljubimca) doživljava ovako, netko onako. Bitno je naglasiti da nema ispravnog i pogrešnog načina i da se svi sa svojim gubicima i drugim problemima nose na svoj način.
imam i ja teskih problema u obitelji vec dosta godina i suretala sam se s jako stresnim situacijama u najosjetljivijim godinama zivota, pa si ne dajem za pravo podcjenjivati neciju bol i tugu za bilo cim.

naravno da nema ispravnog nacina, svatko ima svoj nacin kako se s necim nosi. ali ne slazem se s podebljanim. jer da je to doista tako ne bi podjecnio njen gubitak svojim postom..
chevrolet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 23:05   #94
Nisam za uspoređivanje ljudi i životinja to jednostavno nema smisla, ali treba poštovati svako živo biće.

Inače i meni je prije 4-5 mj. uginuo ljubimac kojeg sam imao 11 god. Svaki dan me dočekao ispred vrata, mahao veselo repom i lizao mi ruke.

Tuga je još uvijek u meni ali barem znam da se više ne muči jer je zadnjih god. dana bio bolestan i veterinar nam je rekao da nažalost neće još dugo živjeti.

BTW naravno da treba realno sagledati situaciju i reći da, žao mi je što je uginuo, jedno vrijeme ću biti malo potišten ali život ide dalje.
__________________
This is just my opinion so don't get all butt hurt.
adidasclimacool is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 23:26   #95
Quote:
simon3 kaže: Pogledaj post
Draga moja Dorothyzg
stavljam ti jedan link i preporučam ti da ga pogledaš.
Tebi i svima koji će nekad zalutat na ovu temu.
Svaki put kad te uhvati očaj zbog slomljenog srca, uginulog ljubimca, zavidne bivše prijateljice i svih drugih stvari kojima mladost pridaje pažnju, jer da nije, tada ne bi bila mladost, sjeti se ovoga.

Pogledaj gdje je i kako je protekao dobar dio moje i ne samo moje mladosti.

I tada, tada reci je li ili nije grijeh paralizirat svoj život zbog smrti kućnog ljubimca.
http://www.klix.ba/vijesti/bih/chris...-bih/120706076
oprosti jel ti to ozbiljno pricas o grijehu? o grijehu u kojem smislu? ili spominjes to vise metaforicki?

vec sam rekla, a to sma i samoj doroty u privatnoj poruci malo bolje pojasnila, da sam se naucila nositi s takvom vrstom gubitka i naravno da i ja mogu staviti na delete jedan dio moje mladosti (zbog nekih drugih mucnih razloga), ali dajte ljudi shvatite da se sa svojom tugom svatko nisi na svoj nacin i da svatko od nas nailazi na svoje osobne prepreke u zivotu koje se razlikuju vecim dijelom od drugih i iz tog razloga podcjenjivati neciji gubitak i tudju bol vise govori o ljudima koji ne da su samo ocvrsnuli nego i otvrdnuli u empatiji (ako su je naravno ikad i imali)..
chevrolet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 23:41   #96
Quote:
adidasclimacool kaže: Pogledaj post
Nisam za uspoređivanje ljudi i životinja to jednostavno nema smisla, ali treba poštovati svako živo biće.

Inače i meni je prije 4-5 mj. uginuo ljubimac kojeg sam imao 11 god. Svaki dan me dočekao ispred vrata, mahao veselo repom i lizao mi ruke.

Tuga je još uvijek u meni ali barem znam da se više ne muči jer je zadnjih god. dana bio bolestan i veterinar nam je rekao da nažalost neće još dugo živjeti.

BTW naravno da treba realno sagledati situaciju i reći da, žao mi je što je uginuo, jedno vrijeme ću biti malo potišten ali život ide dalje.
naravno da treba postovati svako zivo bice jer svi mi zivimo pod istim suncem i okrecemo se oko njega. zivot ide dalje u svemu, u gubitku bilo cega. ali kad netko sugerira nekome da jednostavno zivot ide dalje zbog gubitka kucnog ljubimca a istovremeno npr. pocinje spocitavati ratna zbivanja u proslosti (koja smo vecinom svi osjetili ovdje na razne nacine) samim time ide u suportnost s klisejom zivot ide dalje

zao mi je zbog tvog ljubimca... i ja sam svog uspavala nedavno i takoidjer sam na neki nacin mirna i jer znam da se vise ne muci...
chevrolet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 00:05   #97
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
U potpunosti se slažem s ovim. Evo meni je trebalo više od 6 mjeseci da uzmem pesicu. Neka, trebalo je proći to vrijeme... Nekome treba više nekome manje. Dobro je kad je u kući više ljubimaca.. pa kad jedan ode imaš ove ostale ..Teško je kad je jedan pa on ode kao što je bio slučaj kod mene.
Makneš zdjelice. Pa jastučić,.. igračkice, sve. Više nema zdjelica, to mjesto u kuhinji je prazno. I svaki put kad bih ušla u kuhinju pogledala bih na mjesto gdje su stajale zdjelice.. Prazno je.
Tuga je to velika i teško je prevladati..
Kad smo imali dva mačka a jedan nam je poginuo svi smo bili izvan sebe od tuge dobrih tjedan dana. Kasnije smo se već nekako privikli i sve to ali prvih tjedan dana nisam mogla proći tom cestom a da se ne rasplačem. Nakon toga, drugog smo mačka čuvali kao zjenicu oka no i on je uginuo nakon par mjeseci. I to nam je užasno teško palo.
Nakon nekog vremena uzeli smo novog mačića no ja ga dugo vremena nisam mogla prihvatiti jer mi se nekako činilo da on pokušava zauzeti mjesto onih starih a s druge strane se nisam htjela vezati od straha da se i njemu nešto ne desi pa da ponovo prolazim sve to. Ipak, počela sam ga obožavati a nakon par godina on je samo nestao. I to je bilo užasno. Baš sam danas u ulici vidjela mačka nalik njemu i rasplakala se kad sam skužila da to nije on i da njega više nema (nestao je prije 2 mj.). Zapravo, i dok ovo pišem na rubu sam suza.

Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
Darko mi nije otkrio nikakvu toplu vodu i sve ja to znam. Njegova djevojka je plakala zbog uginulog psa i njemu je to glupo. Oprosti, meni to nije glupo. Meni moj dečko nikada nije rekao da je to glupo što ja eto plačem i tužna sam.
Nisi dobro čitala, udomila sam pesicu prije mjesec i pol.
Moguće je da ljudi koji nisu doživjeli nešto slično naprosto ne razumiju. Mislim, nisu oni za to krivi, jednostavno ne znaju kako je to, ne mogu se zamisliti u takvoj situaciji i ne mogu shvatiti zašto bi netko tako reagirao na gubitak ("samo") ljubimca.
No, radi se o tome da to nije "samo" ljubimac jer se ljudi za tu životinju vežu i ona doista postane članom obitelji.

Quote:
adidasclimacool kaže: Pogledaj post
Nisam za uspoređivanje ljudi i životinja to jednostavno nema smisla, ali treba poštovati svako živo biće.

Inače i meni je prije 4-5 mj. uginuo ljubimac kojeg sam imao 11 god. Svaki dan me dočekao ispred vrata, mahao veselo repom i lizao mi ruke.

Tuga je još uvijek u meni ali barem znam da se više ne muči jer je zadnjih god. dana bio bolestan i veterinar nam je rekao da nažalost neće još dugo živjeti.

BTW naravno da treba realno sagledati situaciju i reći da, žao mi je što je uginuo, jedno vrijeme ću biti malo potišten ali život ide dalje.
Da, svako se biće treba poštovati i možda je malo, kad racionalno pogledamo sve to, neprimjereno uspoređivati ljude i životinje no radi se o tome da se i prema životinjama može osjećati čitav spektar osjećaja kao i prema ljudima i da je to teško objasniti nekome tko to nikad nije doživio. Ugl, osjećaji su bitni.
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 01:00   #98
Quote:
chevrolet kaže: Pogledaj post
zao mi je zbog tvojeg gubitka, ali meni je glupo ovo sto si napisao

a sad sto su se ljudi pobahatili i umislili da su jedina vrijedna vrsta na zemlji i uz to direktori svemira, e to je vec neka druga tema..

ali slazem se s tobom da zivot mora ici dalje, tako to sad i sama gledam..
chevrolet slažem se s tobom u svemu.
Kao što sam već i rekla Darko mi bome nije otkrio nikakvu toplu vodu a to što je njemu to glupo to je njegovo mišljenje. Svi znamo da moramo ići dalje što god nam se dogodilo, izgubili majku, oca, dijete, ljubimca ili mobitel govorim hipotetski, jel. Dakle samo želim reći kako god da jest treba ići dalje, no to znam i sama već odavno.

Quote:
chevrolet kaže: Pogledaj post
aha valjda shvacam sto si htjela reci...
prevlada se, i ne smije se tome prepustati.

ali recimo osobno ja sma se susrela s time da je netko podcjenio moju tugu za mojim psom, u stilu ---> ti to previse uzimas srcu (radi se o jednom mom prijatelju), a kad je on izgubio prijateljicu pola mjeseca poslije izrazila sam mu sucut i na neki nacin nisam ga otkantala kao on mene, ali nisam se mogla u potpunosti susosjecati s njim, a iskreno ne mogu to niti dan danas zbog njegovog bezobrazluka i bezobzironosti u onom trenutku. tocka.
Izjava da je grijeh tugovati zbog ljubimca - to sam već komentirala. Da, ne smije se tome prepuštati kao ni tuzi bilo kakvoj. Pa što? I to znam ionako. Shvaćam simon3 što je htjela reći ali mislim da je rekla na pogrešan način a itekako je podcijenila moju tugu pa i mladost - ona valjda misli da imam 15 i da sam balavica koja ništa drugo u životu ne radi nego doma sjedi i plače. Znači mi "mladi" tugujemo bezveze, zbog ljubimaca i propalih ljubavi ili pak zavidnih prijateljica
Daleko sam ja od toga.
a i kao što sam rekla tako jedna majka ne bi smjela govoriti ... jer jednom će i tvoje dijete biti tuzno zbog ovog i onog razloga. I što sada ne bi smjelo biti tuzno zbog rata prije desetljeće ili dva. Nebitno.
To je kao da ja imam dijete koje je tuzno jer je izgubilo igračku ali grijeh je biti tuzan za igračkom kad je mama izgubila ljubimca. Pišem hipotetski nemojte me sad hvatat za riječi. To je samo jedan banalan primjer a mogu ih dati još koliko hoćeš.
Kuzim ja simon3 što je ona htjela reći i ne mislim da je mislila nešto ružno ili loše namjerno, ali smeta mi kad netko tako podcjenjuje nečije osjećaje i još to opravdava "mladošću".
Mislim da sam sve lijepo napisala u postu 87 no ona ga nije uzela u obzir barem mi se tako čini. Onda je ona meni htjela ukazati na rat što sada nema veze s vezom u ovoj cijeloj priči.
Sad će opet reći da sam svađalica

Zadnje uređivanje dorothyzg : 10.07.2012. at 01:29.
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 01:11   #99
Quote:
adidasclimacool kaže: Pogledaj post
Nisam za uspoređivanje ljudi i životinja to jednostavno nema smisla, ali treba poštovati svako živo biće.

Inače i meni je prije 4-5 mj. uginuo ljubimac kojeg sam imao 11 god. Svaki dan me dočekao ispred vrata, mahao veselo repom i lizao mi ruke.

Tuga je još uvijek u meni ali barem znam da se više ne muči jer je zadnjih god. dana bio bolestan i veterinar nam je rekao da nažalost neće još dugo živjeti.

BTW naravno da treba realno sagledati situaciju i reći da, žao mi je što je uginuo, jedno vrijeme ću biti malo potišten ali život ide dalje.
najprije, žao mi je zbog tvojeg gubitka
Ako je bio bolestan barem se više ne muči i to je jedina utjeha.

Ja ne vidim ništa sporno u uspoređivanju ljudi i životinja, ok postoje razlike itekakve no za mene su životinje bolje od ljudi i volim ih više od ljudi.
Pas ne mrzi jer ne zna mrziti a čovjek zna. Pas nije zao, čovjek može biti, još kako.
Poznajem takve "ljude" koje se ne bi ni smjelo nazvati ljudima... Čast iznimkama, a danas je nažalost takvih jako jako malo
Zato ja volim životinjice.
Pa sam se stoga tako i vezala za miceka.
Miš moj jedini .. dobrica mala. tako mi nedostaje

Quote:
chevrolet kaže: Pogledaj post
oprosti jel ti to ozbiljno pricas o grijehu? o grijehu u kojem smislu? ili spominjes to vise metaforicki?

vec sam rekla, a to sma i samoj doroty u privatnoj poruci malo bolje pojasnila, da sam se naucila nositi s takvom vrstom gubitka i naravno da i ja mogu staviti na delete jedan dio moje mladosti (zbog nekih drugih mucnih razloga), ali dajte ljudi shvatite da se sa svojom tugom svatko nisi na svoj nacin i da svatko od nas nailazi na svoje osobne prepreke u zivotu koje se razlikuju vecim dijelom od drugih i iz tog razloga podcjenjivati neciji gubitak i tudju bol vise govori o ljudima koji ne da su samo ocvrsnuli nego i otvrdnuli u empatiji (ako su je naravno ikad i imali)..
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 02:04   #100
dragi moj lunjo

Davno sam te našla uplašenog,nepovjerljivog,silno zapuštenog,imao si već koju godinicu , nisi mi dopustio da te pomazim mjesecima jer su ti ljudi nanijeli puno boli,tjerali te od sebe gladnog i žednog,gađali te kamenjem dok si im prilazio mašući repom a najteže ti je bilo provesti noći u nekom zaklonu sasvim sam kada je bila studen,prolomi oblaka sa bljeskanjem gromova i baš takve jedne noći sam te pozvala i ti si mi došao u život,donio mi puno čiste radosti i utjehe ne tražeći plaću dok je netko meni jako drag godinama umirao od teške bolesti,kada je to biće umrlo bio si mi dragocjena tanana spona ...samo ti ja znamo besane noći kada sam ustajala iz kreveta bezbroj puta, kada si uvijek,baš uvijek i ti ustajao sa svoga ležaja i capkao do kreveta umirućeg a on ti se nasmješio i raskuštrao ti frizuru koliko bi mogao doseći tvoju glavu...živio si uz mene i poklonio mi 18 godina tvoje zapretene prisutnosti,(a koliko si zapravo imao godina neću nikada znati).Mirno spavaj u našem vrtu,aj,tako je prazan i pust bez tebe.Na mjestu gdje si najviše volio kopati i uvaliti se u prašnjavu zemlju, sada niče jasmin.Hvala ti na daru prijateljstva.
ton-na-ton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:01.