Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2015., 22:09   #2321
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
uvijek je dobro čuti da je problem u instruktoru...ali i ono što kažeš on je tu radi mene i za to je plaćen, i to masno, jako masno...pa 1 sat vožnje plaćam 200 kuna! a moja dnevnica na poslu mi je 150 kn! puno je to novaca , jako puno

vratila sam se baš sa vožnje, imala sam pauzu od 2 mjeseca i bila sam ugodno iznenađena, bio je smiren, ljubazan...detaljno mi je objasnio jednu grešku koju sam napravila, na nizbdici nisam dobro namjestila kuplung od pokretanja, lijepo je stišao radio i objašnjavao mi je kako moram slušati zvuk motora...bilo je baš ugodna atmosfera i sve sam bolje skužila

inače mu stalno zvoni mobitel, svira radio, pa se neko iza vozi, drugi kandidat koji onda priča ili trača o nekomu i nečemu....sve me to dekoncentrira...grešku mi nabrzaka objasni...više kao ...moraš to tako....nemožeš to ovako

i na kraju vožnje sam skužila zakaj je tako smiren...čovjek se vratio sa godišnjeg i bolovanja...nije ga bilo 1 mjesec...čovjek je sad smireniji....samo da vidim do kolko će to trajat....držite mi fige da položim prije nego on opet poludi!

možda mi se posrećilo....odlučila sam dogovoriti samo sate da sam mu ja prva u tom danu...pa da dođe friško odmoren
Gle, kad jednog dana položiš vozački, a nadam se da taj dan neće doći uskoro, za dobrobit svih nas ostalih sudionika u prometu, bit će ti milijun stvari koje će te dekoncentrirati.
Neće ti biti savršenog mira i tišine.
Imat ćeš pješake kamikaze koji ti samo iskaču iz grmlja na cestu, imat ćeš motoriste/skuteraše koji uopće ne paze na prometna pravila, imat ćeš kretene koji će ti oduzimati prednost, itd. itd. itd.

Nema savršenog mira u vožnji, ako smatraš da te sve previše dekoncentrira još u autoškoli, možda bolje da dva puta promisliš je li volan za tebe.

Shvatite da vožnja nije zajebancija, možete svojom nepažnjom i lošom vožnjom ubiti sebe ili nekog drugog.

Ti nemaš nimalo samokritike, ovo što si opisala kako voziš, ja nisam tako vozila ni na prvim satima. Ali, kad sam radila greške, bez obzira što sam imala instruktora kretena koji se derao, slušala sam što mi govori i ispravljala to.
Ti misliš da super voziš, samo eto, sve te dekoncentrira pa griješiš. Krivo, ti loše voziš, samo tražiš izlike i koga drugog možeš okriviti za to.

Nije volan za svakoga, i nije to ni sramota. Sramota je sjesti za volan, misliti si da si super vozač i sjebati svoj ili tuđi život.


Quote:
Coss kaže: Pogledaj post
Danas sam polagala prvi put vožnju i pala sam. Naime vožnja mi je trebala počet u 13:30 a ispitivač je došao u 13:40 tu sam odradila poligon 5 minuta i išla na cestu. Kad sam se trebala parkirat kako se to kaže na "guzicu" prvi put sam otišla u krivo a drugi put normalno al mi je rekao da sam predaleko parkirala. Parkirala sam možda 30 cm od susjednog auta. Izašla sam na sporednu cestu koja se križa sa cestom sa prednošću prolaska, nisam pogledala dal ima ikoga, ali nema znaka STOP znači samo stati ako moraš propustit nekoga. U 14:00 sam se vratila na poligon i vožnja je bila gotova, vozila sam oko 15 minuta najviše. Bacio me jer kao "oprostio bih ti ja to parkiranje al nisi pogledala pa padaš". Znači imala sam 2 greške ali niti jedna nije bila diskreditirajuća. Rekao mi je da sam vozila savršeno al eto da me bacio jer nisam pogledala. Tremu opće imala nisam, bila sam opuštena maximalno. A kao možeš imat 20 grešaka i on mene bacio radi 2. Još mi je moj instruktor kao rekao da ne bacaju radi toga ako nisi pogledao jedan put. Sad vi meni recite dal je to normalno da oni tako rade? Očito je on već prije zaključio da će me bacit jer nisam ni 15 minuta vozila. Sve drugo sam od prve prošla i testove i prvu pomoć.
Ček, ček, sa sporedne si išla na glavnu, nisi napravila provjeru i misliš da te trebao pustiti?

How about no.

Uvijek kad dolaziš na križanje, usporavaš i provjeravaš, UVIJEK.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 23:38   #2322
Quote:
Coss kaže: Pogledaj post
Šta tebe boli kurac šta meni piše u profilu i da mi piše da sam dvospolac to nije tvoja stvar nit ikoga sa foruma. Zato f off dude.
Quote:
Coss kaže: Pogledaj post
Al je problem u tome šta tamo gdje sam ja parkirala nije bilo nikakve crte. Već samo kao neki dio ispred dućana za parking. Bdw nisam ništa potpisala nit mi je iko dao da išta potpišem??
f off dude si reci onom tko te napravio

ispiši se iz autoškole za dobrobit ljudi oko sebe i nemoj se nikad razmnožavati, takvih kao ti je i previše ovoj državi i svijetu.

EOD
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 00:46   #2323
Quote:
Coss kaže: Pogledaj post
Debilu retardirani ako san rekla da nije bila diskreditirajuća pogreška šta koji kurac kenjaš ti? Esi popia pamet ciloga svita majmune retani? Ako san rekla da nije bila glavna cesta, već csta između zgrada nekih di ima il ćeš naprid il ćeš desno a ovi desno imaju prednost prolaska. Stvarno si glup prvo pročitaj pa komentiraj. I nisan nikome prednost uzela jer nije ni bilo nikoga.
Nažalost, rušio te opravdano. Izostanak provjere je diskreditirajuća pogreška.
Na ispitnom listu, to je stavak:
3. UTVRĐIVANJE UVJETA ZA SIGURNO OBAVLJANJE RADNJI VOZILOM I UPOZORENJE O NAMJERI IZVOĐENJA
Točka 14. "Utvrđivanje uvjeta prije započinjanja radnje vozilom (bez opasnosti za druge sudionike.)"

Ti si se uključivala na glavnu cestu i nisi napravila provjeru, prema tome ugrozila si potencijalne sudionike na glavnoj cesti, iako ih taj tren nije bilo.
__________________
~....The mistakes are somewhere in future , waiting to be made...~ ♥
~Z~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 12:05   #2324
Možeš imati 20 grešaka, ali to su sitnarije, tipa krenuti iz 2. (bar je bilo dopušteno kad sam polagala), a ne prije ulaska u križanje gdje nemaš prednost.
Kao u svemu imaju velike i male bezbolne greške.
Koliko se sjećam morali smo pravite te glupe provjere i kad smo obilazili kantu koja viri na cesti 20 cm.

Zadnje uređivanje sojoza10 : 27.02.2015. at 12:16.
sojoza10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 18:00   #2325
Evo položila sam u utorak i to kod najstrožeg ispitivača, vozila sam otprilike 20-25 min. Rekao mi je da se mogu parkirati kako got oću tj unatrag ili na nos. Cure ne slušajte ove debile koji glume da su popili svu pamet svijeta, samo slušajte svog instruktora i POLAKO! A sad vi koji ste kakali da me ne treba pustit, pojedite se do srži.
Coss is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 21:51   #2326
budući si možebitno iz ae govornog područja sudeći po dosadašnjim upisima zaboli me k hoćeš ubiti sebe ili druge, samo nemoj dolaziti u metropolu...

i samo da znaš da neće biti instruktora pokraj tebe da zakoči kad ćeš se bez provjere uključivati iz sporedne na glavnu

pusa
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 23:00   #2327
aaaaajme kako mi se to neda...cemu nesto polagat sto mi iducih 5 god nece trebati...
maidish is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 11:44   #2328
Quote:
Coss kaže: Pogledaj post
Evo položila sam u utorak i to kod najstrožeg ispitivača, vozila sam otprilike 20-25 min. Rekao mi je da se mogu parkirati kako got oću tj unatrag ili na nos. Cure ne slušajte ove debile koji glume da su popili svu pamet svijeta, samo slušajte svog instruktora i POLAKO! A sad vi koji ste kakali da me ne treba pustit, pojedite se do srži.
Pa onaj put si griješila i pala, ovaj put nisi griješila i položila.
Da si prošli put zbog nečeg 3. pala, ko kaže da ne bi ovaj put recimo zaboravila tu provjeru (naučila si lekciju od prošlog puta, to je dobro) i pala zbog toga.
Ne kužim šta bijesniš, došla si tu da bi iznijela svoj problem i naravno da će ljudi odgovoriti na to.
Ne možeš biti pametnija u vožnji ti koja tek polažeš od mene sa 7 godina vozačkog iskustva i nekim ko možda već 20 ima.
Očito si očekivala tapšanje i tješenje pa ostala povrijeđena...ako imaš 18, ništa iznenađujuće, a ako si starija...šteta još nisi osjetila šta je život, a trebala si.
sojoza10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 19:30   #2329
Je li točno da liječnički ističe nakon 6mj i da ga se treba ponovno raditi ako je od upisa u autoškolu do polaganja vozačkog prošlo više od 6mj?
__________________
...ya agarraste por tu cuenta las paaaaaaarrandas, paloma negra, paloma negra, dónde andarás...
majoneza88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 09:49   #2330
Quote:
majoneza88 kaže: Pogledaj post
Je li točno da liječnički ističe nakon 6mj i da ga se treba ponovno raditi ako je od upisa u autoškolu do polaganja vozačkog prošlo više od 6mj?
Da

Ima li tko iskustvo s promjenom instruktora nakon pada i kakva je procedura?
__________________
Ruše se zvijezde u prostor svijeta bez ravnoteže.
nebeskoplava is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 21:07   #2331
Pozdrav, uskoro polažem vožnju.Instruktor me dosada učio okomito parkiranje,bočno nije spominjao.pa me zanima jel samo okomito pitaju na ispitu? I kod poligona, koliko čunjeva bude na cesti?
kdance is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 21:23   #2332
Quote:
kdance kaže: Pogledaj post
Pozdrav, uskoro polažem vožnju.Instruktor me dosada učio okomito parkiranje,bočno nije spominjao.pa me zanima jel samo okomito pitaju na ispitu? I kod poligona, koliko čunjeva bude na cesti?
Kakvo je to okomito parkiranje? Naprijed? Jebote, pa nije vozački ispit koji prolaziš na foru "možda ovo ne pitaju". Mora ti pokazati bočno parkiranje.

Što se provjeravanja tiče - moj stari nikad ne provjerava mrtvi kut, gleda samo retrovizore. Za to bi pao u školi. Ja se držim tih školskih provjera.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 21:32   #2333
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Kakvo je to okomito parkiranje? Naprijed? Jebote, pa nije vozački ispit koji prolaziš na foru "možda ovo ne pitaju". Mora ti pokazati bočno parkiranje.

Što se provjeravanja tiče - moj stari nikad ne provjerava mrtvi kut, gleda samo retrovizore. Za to bi pao u školi. Ja se držim tih školskih provjera.
pa postoji okomito i bočno,on me učio okomito,i kad sam ja pitala,jel ovo pitaju na ispitu,on je rekao da.
kdance is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 21:36   #2334
Quote:
kdance kaže: Pogledaj post
pa postoji okomito i bočno,on me učio okomito,i kad sam ja pitala,jel ovo pitaju na ispitu,on je rekao da.
Kad sam ja polagala nije bilo nikakvog okomitog parkiranja, nego naprijed, u rikverc i bočno. Moraš znati sve. Kakav ti je to instruktor koji te ne nauči sve? A bočno je skroz lagano, u biti.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 22:43   #2335
Meni instruktor nijednom nije pokazao kako se bočno parkira.
Vježbala sam jedino parkiranje unatrag i to su me pitali na polaganju.
Mary00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 01:22   #2336
Quote:
Mary00 kaže: Pogledaj post
Meni instruktor nijednom nije pokazao kako se bočno parkira.
Vježbala sam jedino parkiranje unatrag i to su me pitali na polaganju.
za tvog instruktora. I jel te netko drugi naučio parkirati bočno ili to jednostavno ne znaš? Što te još nije naučio?
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 09:22   #2337
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
za tvog instruktora. I jel te netko drugi naučio parkirati bočno ili to jednostavno ne znaš? Što te još nije naučio?
Nisam ni ja učila bočno. To nije radnja na poligonu više i fućka se njima što to nećeš znati
__________________
Ruše se zvijezde u prostor svijeta bez ravnoteže.
nebeskoplava is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 09:54   #2338
Quote:
nebeskoplava kaže: Pogledaj post
Nisam ni ja učila bočno. To nije radnja na poligonu više i fućka se njima što to nećeš znati
Opet . Dvostruko su poskupili od mog polaganja, a kvaliteta manja.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 12:18   #2339
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
za tvog instruktora. I jel te netko drugi naučio parkirati bočno ili to jednostavno ne znaš? Što te još nije naučio?
Kad nema puno gužve, usudim se pokušati bočno parkirati. Vodim se uputama s interneta i gledam videa. Vodim računa da ne ugrozim druge aute. Ako mi je prostor za parkiranje učini premali (po mojim mjerilima ),nema šanse da se pokušam ugurati.

Nikad me nisu učili ni kako krenuti na uzbrdici uz pomoć ručne. Učila sam samo kretanje vagom.
Mary00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 13:30   #2340
Quote:
Mary00 kaže: Pogledaj post
Kad nema puno gužve, usudim se pokušati bočno parkirati. Vodim se uputama s interneta i gledam videa. Vodim računa da ne ugrozim druge aute. Ako mi je prostor za parkiranje učini premali (po mojim mjerilima ),nema šanse da se pokušam ugurati.

Nikad me nisu učili ni kako krenuti na uzbrdici uz pomoć ručne. Učila sam samo kretanje vagom.
Na stranu to što te nisu naučili (debili!), kretanje pod ručnom je daleko lakše nego pod vagom tako da to stvarno nije problem. U biti, ako znaš krenuti pod vagom, i ovo ćeš znati bez učenja.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:18.