Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2010., 11:44   #41
Quote:
Nessych kaže: Pogledaj post
a preporuka je zato jer kad pukne vodenjak može se desiti da se pupčana vrpca zaglavi između bebe i maternice i prestane protok krvi što onda može biti toliko opasno da ne treba uopće pričati koliko, i zato treba ići odmah u bolnicu ako pukne vodenjak.
yes
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 11:49   #42
Meni nije sam puknuo neg u radjaoni pred porod su mi prokinuli i nisam ni osjetila ni bol ni vodu ni nist....valjda od bolova.
A prijateljici je pukao doa kad se sagela da dohvati nesto,samo je pljasnulo po podu...
Mene je uvjek bio strah u zadnjem mjesecu trudnoce da mi nepukne negdje u pol grada
I sad ce me opet bit to isto strah,al aj kontam zima ce vec bit pa necu ni hodat puno vani
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 11:51   #43
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
preporuka je da se u slucaju puknuca vodenjaka odmah ide u rodiliste (da se u cca sat vremena od puknuca bude kod njih)
Meni rodilište udaljeno 3 i pol sata,sa otoka moram u Rijeku,išla bi onda prvo na hitnu da se desi da pukne doma ali nadam se da neće
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 11:53   #44
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Meni rodilište udaljeno 3 i pol sata,sa otoka moram u Rijeku,išla bi onda prvo na hitnu da se desi da pukne doma ali nadam se da neće
uh
ako mislis na "obicnu" hitnu (bez ginica), ne znam koliko ti oni uopce mogu pomoci
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 11:59   #45
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
mene bilo strah da mi ne pukne negdje vani, u kakvoj birtiji ili ducanu
Prekjučer je jednoj trudnici u billi puknuo vodenjak dok je plaćala na blagajni.
Onako odjednom lokva na njoj i počelo curiti po podu. Žena se lijepo zahvalila blagajnici,ispričala za "nered" i izašla van. Onak totalno smirena Vjerojatno joj nije prvo dijete. Ja bih se sva uzjebala
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 12:03   #46
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
uh
ako mislis na "obicnu" hitnu (bez ginica), ne znam koliko ti oni uopce mogu pomoci
Ima ginekologica,kirurg,anesteziolog ali porađaju samo ako je jako hitno,ostale voze s kolima do Rijeke
Inače same idemo na dan termina u Ri
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 12:05   #47
Quote:
marta26 kaže: Pogledaj post
eto, mozda je naslov nespretan, al ne znam kako bih ga drukcije slozila, ako ima takva tema, ispricavam se, zatvorite moju, al ja nisam nasla. uglavnom, kak sam u 35 tj, zanima me u kojim vam je situacijama puknuo vodenjak, da li usred noci kad ste isle na wc, pa pod pritiskom? ili pak dok ste sjedile u bircu i kafenisale tog mi najvise bed... ili vas je probudio mokar krevet?? i dal ste prije imale bolove, tj trudove ili tek kad je otisao vodenjak?
Ja sam ti se tu noć prije poroda naspavala ko nikad tokom trudnoće. Oko 5 sam se probudila i otišla na wc i natrag legla. U 5:55 sam čula nešto kao "kvrc" (to me probudilo) i osjetila kako mi se toplo nešto cijedi...znala sam da je vodenjak, ali se nisam odmah digla (čekala ja da iscuri - kao toga ima saaamo litru ). Napokon kad sam vidjela da ne staje sam ustala i onda je onako u mlazu izletilo iz mene
14,5 sati kasnije sam rodila - bez svojih trudova.....

Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
u rodiliste sam isla s najdebljim nocnim uloskom
A ja sa ručnikom među nogama
__________________
Ponosna na svoju djecu!!
Fae is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 12:08   #48
Jel ovisi i o težini bebe?
kaže mama da je njoj puknuo vodenjak jel sam bila teška(4200)pa joj ga dr.nije morao bušiti
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 12:10   #49
znaci, svasta mi je za ocekivati! hmmmm.... nekom pljas, nekom kap po kap, aj dobro, nadam se da ce meni pljas pa da ipak skuzim! a ovo za billu, ufff, tog me i frka, tak da necu ni puno setati uokolo kad vec udjem u termin. a ionak sam skuzila da se to uglavnom dogadja u neke sitne jutarnje sate, oko 3,4,5, tak da ce me valjda u krevetu uloviti, a fakat bi trebala kupiti nepromocivu neku presvlaku, ak se sve smoci, to bu se danima susilo
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 12:11   #50
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Jel ovisi i o težini bebe?
kaže mama da je njoj puknuo vodenjak jel sam bila teška(4200)pa joj ga dr.nije morao bušiti
Mislim da ne. Moj maleni je bio 3600g pa mi je pukao vodenjak....
__________________
Ponosna na svoju djecu!!
Fae is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 12:12   #51
Quote:
marta26 kaže: Pogledaj post
znaci, svasta mi je za ocekivati! hmmmm.... nekom pljas, nekom kap po kap, aj dobro, nadam se da ce meni pljas pa da ipak skuzim! a ovo za billu, ufff, tog me i frka, tak da necu ni puno setati uokolo kad vec udjem u termin. a ionak sam skuzila da se to uglavnom dogadja u neke sitne jutarnje sate, oko 3,4,5, tak da ce me valjda u krevetu uloviti, a fakat bi trebala kupiti nepromocivu neku presvlaku, ak se sve smoci, to bu se danima susilo
Samo si stavi ručnik pored kreveta...kad (ako) osjetiš da ti curi staviš ručnik među noge i mirna si
__________________
Ponosna na svoju djecu!!
Fae is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 12:13   #52
mojoj mami su probusili oba puta kad je rodila. ja bi najradije da pukne, pa lijepo se spremim(ko fol ne bu panike) i laganini u bolnicu, jos bi i da sam otvorena 3,4 prsta, pa dobijem epi i super bas sam skromna
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 12:13   #53
e vidis, dobra ideja za rucnik, morat cu ga staviti bas da bude pri ruci
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 12:29   #54
Quote:
Fae kaže: Pogledaj post
Mislim da ne. Moj maleni je bio 3600g pa mi je pukao vodenjak....
moja kuma rodila bebu od 2700 i isto joj je puknuo vodenjak
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 12:32   #55
meni uopce nije pukao nego su ga prokidali...valjda nisam skolona tim pucanjima
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 12:32   #56
Quote:
tina06 kaže: Pogledaj post
Prekjučer je jednoj trudnici u billi puknuo vodenjak dok je plaćala na blagajni.
Onako odjednom lokva na njoj i počelo curiti po podu. Žena se lijepo zahvalila blagajnici,ispričala za "nered" i izašla van. Onak totalno smirena Vjerojatno joj nije prvo dijete. Ja bih se sva uzjebala

ja mislim da bi sve ostavila na blagajni i bris
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 12:50   #57
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post

ja mislim da bi sve ostavila na blagajni i bris
Ja mislim da bih jos izigravala cistacicu kakva sam jer bi mi bilo

Ono: dajte mi kantu,rukavice i malo sanitara..i koju pelenu za medjunozje
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 15:03   #58
Meni su u 1. bušili a u 2. sam samo u krevetu osjetila bebu kako se protegla od želuca do cerviksa i zabolilo me. obzirom da me drmnulo po mjehuru krenula sam ustati na piš i osjetim da mi curnu nešto ko iscjedak. odem na wc i vidim da je sluzavo i blijedo, blijedo rozo. vratim se do kreveta i ispadne mi i čep i onda je curkalo malo po malo. od 1 15 a bebu sam držala već prije 4 . Unatoč tome što sam sve skupa imala možda 7, 8 jakih i nepravilnih trudova jurnula sam, nakon te vode i dva, tri truda koji su uslijedili, u rodilište. obje su imale istu kilažu.
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 15:24   #59
meni je frendica medicinarka rekla nikako cekati, cim pukne vodenjak u bolnicu, a i ako ne pukne a trudovi su razmak 8 min, opet u rodiliste, meni je blizu, pa sam sretnica, tak i da fulam, bum natrag u krevetac za pol sata. svesami, idealno mi se cini tvoj porod, tako brzo!
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 15:29   #60
Quote:
marta26 kaže: Pogledaj post
meni je frendica medicinarka rekla nikako cekati, cim pukne vodenjak u bolnicu, a i ako ne pukne a trudovi su razmak 8 min, opet u rodiliste, meni je blizu, pa sam sretnica, tak i da fulam, bum natrag u krevetac za pol sata. svesami, idealno mi se cini tvoj porod, tako brzo!
je, stvarno za poželjeti. Ni 1. nije trajao dugo, od ulaska u box, dripa i bušenja vodenjaka do bebe na meni isto 2 sata.
sad ćemo vidjeti kako će biti 3. put.
sami is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:59.