Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2015., 12:00   #321
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva sa MAOI ADom?
Ako da; zanimalo bi me koja je, ako je, primječena [pros/cons] razlika/učinkovitost "kontra standardnog" SSRIa?
Imaš selektivne i neselektivne inhibitore monoaminooksidaze (MAO-I), a izbjegava se kombiniranje SSRI-a i MAO-I-a jer može doći do serotoninskog sindroma. Imaš još i tricikličke i tetracikličke antidepresive, itd. Kod uzimanja SSRI-a su česte ekstrapiramidne nuspojave (makar su one najčešće kod uzimanja antipsihotika, kaj se meni dogodilo na Zeldoxu). I kod uzimanja SSRI-a i MAO-I-a se javljaju seksualne nuspojave, a kod SSRI-a su česte dermatološke i endokrinološke nuspojave.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 13:25   #322
Kakve su to ekstrapiramidne nuspojave?
I kako stvari opcenito funkcioniraju sto se nuspojava tice?One sa vremenom nestaju ili su prisutne cijelo vrijeme?Koja bi uopce bila definicija tih nuspojava?
bobibobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 17:12   #323
Quote:
bobibobi kaže: Pogledaj post
Kakve su to ekstrapiramidne nuspojave?
I kako stvari opcenito funkcioniraju sto se nuspojava tice?One sa vremenom nestaju ili su prisutne cijelo vrijeme?Koja bi uopce bila definicija tih nuspojava?
Ekstrapiramidne nuspojave su ti zapravo poremećaji pokreta. Najteža je tardivna diskinezija, a tu su još distonija, akatizija i parkinsonizam (ne ga miješati s parkinsonovom bolešću). Obično lakše nuspojave traju na početku prilikom uvođenja lijeka, 2-3 tjedna. Kod mene se javila akatizija i ukinut je lijek. Inače, kod antipsihotika prve genreacije su česte ekstrapiramidne nuspojave.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 21:14   #324
Osjećam se dosta nervozno, ne mogu se koncentrirat... probala Haleu(prekinula zbog bolova u želudcu) i par dana Velafax
Didyima is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 06:31   #325
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
....
Hvala. Sve relativno poznato iz modela teorije.
Zanima me neka moguća praktična primjena.. ili bolje, osobna iskustva iz iste.
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 22:56   #326
Quote:
Didyima kaže: Pogledaj post
Osjećam se dosta nervozno, ne mogu se koncentrirat... probala Haleu(prekinula zbog bolova u želudcu) i par dana Velafax
Nisi jedina, ako te to može kaj utješit
orao9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 12:01   #327
Pila sam Zoloft,a s obzirom na nestašicu Zolofta trebam prijeći na Asentru?Dal netk ima iskustva,U ljekarni kažu da je to isto,al meni je svaka promjena grozna
ivona23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 13:05   #328
Quote:
ivona23 kaže: Pogledaj post
Pila sam Zoloft,a s obzirom na nestašicu Zolofta trebam prijeći na Asentru?Dal netk ima iskustva,U ljekarni kažu da je to isto,al meni je svaka promjena grozna
Ja sam pila Asentru skoro dvije godine...prvih 10 dana sam bila u komi i pomagala si sa Helexom, ali ja zato kasnije išlo samo na bolje...
Sretno!
__________________
˝A ship in port is safe, but that's not what ships are built for˝.
Calistam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 11:50   #329
Ova Alventa 150mg mene uopce ne smiruje!
Prije sam uzimal Zanfexu XR 150mg, koji je bil zamjena Velafaxu XL 150mg, kojeg uopce nije bilo.
U utorak mi je na kontroli doktorica rekla da je to sve isto ali ja mislim da nije, ovo je slabije.

Takoder, 3x5mg Diazepama mi isto ne pomaze, zadnjih mjesec dana mi je smanjila s 3x10mg, a i onda sam ponekad popil i cetvrtu...

Nis me nemre smiriti jer sam u takvom okruzenju...
No manje sam smiren nego prije.
kakziveti is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 20:51   #330
počela sam piti rivotril u subotu navečer, a portal u nedjelju ujutro i za sad je sve oke. puno mi se i stalno spava, a i apetit mi je porastao, ali to je ništa
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 01:31   #331
Meni nešto nije jasno što se tiće ovih nestašica lijekova.

Uzrok nestašice zolofta je nestašica djelatne tvari sertralin.

Zamjenski lijekovi koji se daju isto imaju djelatnu tvar sertralin. Nema mi to logike.. ako fali sertralina onda bi bila nestašica svih lijekova koji ga sadrže..

Ima li netko tko bi mi to mogao objasniti, tnx na odgovoru
mislio is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 22:15   #332
Ne fali sertralina nego ocito doktori, sto je po meni ok, prepisuju prvog proizvodjaca sertalina, a to je marka Zoloft. I cini se da se ne stigne proizvesti u dovoljnim kolicinima ili, sto mi je logicnije, smanjuje se uvoz lijeka kako bi se promovirali generici koje proizvode hrvatske farmaceutske ili susjedne kuce.
Mislim da ce svaki farmaceut u ljekarni znati odgovor ako mu etika ili dobra volja dopustaju da razjasni.


Skickas fr
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 22:17   #333
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
počela sam piti rivotril u subotu navečer, a portal u nedjelju ujutro i za sad je sve oke. puno mi se i stalno spava, a i apetit mi je porastao, ali to je ništa

Odlicno samo tako
Ja sam si maknuo Lyricu, ne mogu biti na tom amfetaminu, samo moram javiti dr.


Skickas fr
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 01:05   #334
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Odlicno samo tako
Ja sam si maknuo Lyricu, ne mogu biti na tom amfetaminu, samo moram javiti dr.


Skickas fr
iskreno, mislila sam da će to sa pospanosti smanjivat, al meni se sve više i više spava. danas sam došla doma s posla, jedva sam imala snage jest i odmah sam morala ić spavat. strah me da me takva faza uhvati na poslu, jer doslovno nisam u stanju držat oči otvorenima.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 05:30   #335
Ja od fevarina non stop zijevam.Ono umjesto da me lansira u orbitu meni se njonja.Ne kuzim...
Valjda je to pocetna faza od par mjeseci.
bobibobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 20:39   #336
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
iskreno, mislila sam da će to sa pospanosti smanjivat, al meni se sve više i više spava. danas sam došla doma s posla, jedva sam imala snage jest i odmah sam morala ić spavat. strah me da me takva faza uhvati na poslu, jer doslovno nisam u stanju držat oči otvorenima.
sta mislis od cega ti se spava, od rivotrila? jer ja trazim nesto da zaspim, sinoc sam se mucila od 10 do 2 ali portal ne uspavljuje, ja ga pijem svaki drugi dan
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 21:12   #337
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
sta mislis od cega ti se spava, od rivotrila? jer ja trazim nesto da zaspim, sinoc sam se mucila od 10 do 2 ali portal ne uspavljuje, ja ga pijem svaki drugi dan
mislim da je od portala, jer navečer kad popijem rivotril nemam taj osjećaj pospanosti.
ali mislim da bi portal morala uzimati par dana za redom, jer meni je prva dva dana bio ko placebo, a tek onda je krenula pospanost.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 10:22   #338
Quote:
bobibobi kaže: Pogledaj post
Ja od fevarina non stop zijevam.Ono umjesto da me lansira u orbitu meni se njonja.Ne kuzim...
Valjda je to pocetna faza od par mjeseci.
Fevarin je anksioliticki AD, nije dizalica i nikad te nece lansirati u orbitu
__________________
Who are you trying to get crazy with ese? Dont you know I'm loco?
LadyStardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 10:45   #339
pošto sam nedavno počela radit, prilično sam živčana, pa ako mi neko može preporučit nešto za smirenje i u kojoj dozi, i naravno da neide prek recepta.

Svojoj psihijatrici se više nemogu javit jer je raskrstila samnom, pa ako mi neko može dati savjet što pomaže kod živčanosti ili anksioznosti i u kojoj dozi.

inaće godinama imam anksiozno depresivni i svašta sam pila od ad-a, međutim to na mene nema neki učinak, međutim ako mi žvčanost nikako nebude prolazila budem se javila psihijatrici, al sad mi nešto treba na prvu ruku, dok još ništa nepijem od ad-a.
jelenkoo28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 14:59   #340
Quote:
jelenkoo28 kaže: Pogledaj post
pošto sam nedavno počela radit, prilično sam živčana, pa ako mi neko može preporučit nešto za smirenje i u kojoj dozi, i naravno da neide prek recepta.

Svojoj psihijatrici se više nemogu javit jer je raskrstila samnom, pa ako mi neko može dati savjet što pomaže kod živčanosti ili anksioznosti i u kojoj dozi.

inaće godinama imam anksiozno depresivni i svašta sam pila od ad-a, međutim to na mene nema neki učinak, međutim ako mi žvčanost nikako nebude prolazila budem se javila psihijatrici, al sad mi nešto treba na prvu ruku, dok još ništa nepijem od ad-a.
Za smirenje je dobar misar, ali bez recepta ga ne možeš dobiti. To ti može prepisati LOM ako želi. Samo problem je što uspavljuje, ali odlično za anksioznost i nervozu.
My time is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:58.