Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2007., 00:11   #1
koliko se zadrzava alkohol

ne znam zapravo je li ovo uopce pravi podforum ali radi se o voznji ipak... dakle, ima li tko neke konkretne informacije koliko se alkohol zadrzava u krvi? drugim rijecima, koliko se recimo 0.25 pivi moze popiti tijekom veceri (4-5 sati) a da to sve ispari? (cisto informativno da se znam ravnati).

u hak-ovom udzbeniku za autoskole pise da otprilike jedan promil ispari za 10 sati (plus minus s obzirom na tezinu - sto teza osoba, to brze nestaje alkohol). e sad, ja sam nasao na netu neki kao kalkulator, i po njemu ispada da 2 litre pive ispare za 5 sati ili tako nesto. malo mi je tesko povjerovati u to.

osim toga, kakav je omjer prikazanih promila iz daha u odnosu na realne promile (u krvi)?

e da, suzdrzite se odgovora u stilu "NEMAS STO PITI KAD VOZIS MAMU TI NABIJEM". hvala.
__________________
||: 60 57 45 66 65 57 :||
crash0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 00:32   #2
"NEMAS STO PITI KAD VOZIS MAMU TI NABIJEM".


ako uzmes da covjek ima 80kg, popije 5 malih (0.25) piva 5% alkohola, to je njemu oko 0.8 promila... Znaci treba 8 sati da sve ispari.

ali o razgradnji alkohola ovisi koliko je covjek "istreniran", koliko ima misica, a koliko sala, u kakvoj je konciji, kolko je jeo... Po sebi znam da ako popijem 5 malih piva, da mi nije dosta, ali s druge strane sam svjestan da necu dobro proc ako me policija zaustavi, pa onda pijem mineralnu kad vozim.
Helios is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 00:36   #3
Quote:
osim toga, kakav je omjer prikazanih promila iz daha u odnosu na realne promile (u krvi)?
ako nije u 0.1 promil isti, onda cijela metoda nema smisla
Helios is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 08:08   #4
Koncentracija alkohola u krvi ti je na maksimumu nekih 1h nakon što ti popiješ, a zadržavanje najbolje možeš ubrzati iznojavanjem, al fuck, ak se nacugaš kak se spada, drugi dan još ne sjedaj za volan
__________________
mors vincit omnia
cochese is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 13:26   #5
Prosječno koncentracija alkohola pada 0,1 promil / satu
Ovo je PROSJEK
Ovisi o tome što se i koliko jelo. Alkohol na pun želudac kasnije "lupa" ali se i polakše čisti iz organizma
Mjerenje alkohola u dahu NIJE 100% točno. Postoje patologije (acidoza npr) koje daju totalno krive podatke. Zato se u dvojbenim slučajevima ide na vađenje krvi koje je totalno pouzdano (recimo plinska kromatografija)
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 18:39   #6
e tenks ljudi...

koliko npr ugrubo utjecu svi ti dodatni faktori kao tjelesna tezina, znojenje, boja trepavica i sve to?
znaci ako recimo 2 lika, ante i branko, popiju oba 2 litre piva, ante ima 50 kg, cjelu vecer je sjedio i najeo se ko prase, a branko ima 90 kg, cijelu vecer je plesao na prazan zeludac, hoce li im biti neka ogromna razlika u promilima?
__________________
||: 60 57 45 66 65 57 :||
crash0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 19:31   #7
normalno da hoce!
jer je razlika u kilazi jako velika.

Branko se kretao, plesao i bla bla, i sigurno je vise spalio alkohola nego ante koji je sjedio u kutu mrtav pijan
Helios is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 20:56   #8
Quote:
Helios kaže: Pogledaj post
ako nije u 0.1 promil isti, onda cijela metoda nema smisla
neslažem se baš.
kada bi to tako doista i bilo onda te (mene )policija nebi vodila na vađenje krvi...
prije nekih 10-12 godina ja napuhao 1.6 a u krvi bilo 1.21...


(čisto da nebi bilo ovo-ono: navečer ostavio auto na parkingu neke firme. e sad, kad smo već popili pa da se nemoram ranije ujutro ustati prije nego li dođu zaposlenici te firme ja otišao preparkirati. trebao sam preći cca 200 metara...na pola me ufatili revni švicarski policijoti...'bem ti sreću.)
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 21:34   #9
muž mi je prije tri godine dobio kaznu zbog vožnje u alkoholiziranom stanju, ali je odbio alkotest i oni mu danas šalju dopis kako mora na zdravstveni pregled što znači da će mu vaditi krv.On ne pije neke ogromne količine alkohola ali voli popiti pivu do dvije naveče. Koliko ne bi smio piti tj. koliko vremena treba proteći da se krv očisti od alkohola.
mama ma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 21:52   #10
Quote:
mama ma kaže: Pogledaj post
muž mi je prije tri godine dobio kaznu zbog vožnje u alkoholiziranom stanju, ali je odbio alkotest i oni mu danas šalju dopis kako mora na zdravstveni pregled što znači da će mu vaditi krv.On ne pije neke ogromne količine alkohola ali voli popiti pivu do dvije naveče. Koliko ne bi smio piti tj. koliko vremena treba proteći da se krv očisti od alkohola.
E30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 21:59   #11
daj i meni te rakije koja drži 3 godine

treba mi kad vidim neke face na tv-u
hrdragovoljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 22:16   #12
http://zigi2.pondi.hr/ALKOMETAR.HTM

Inače, gledaj matematiku gore. kad se jako napiješ, i jutro poslije sam znao imati dosta alkohola u krvi(imam svoj uređaj) da ne mogu za volan. Poslije litre vodke iduće jutro ide i po 1.5 promil, a osjećaš se trijezno 100%.

Ili stara partizanska provjera: dok te ne boli glava, postoji šansa da imaš etanola u krvi.
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork
Felicius is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 22:22   #13
specijalci inače pravilo jest da hlapi približno 0,1 promil po satu.

e sad, zaboravio sam, al me zanima, koliko okvirno alkohola treba za 0,1 promil kod osobe mase 90 kg, odnosno postoji li neka"formula" kako izračunati bez puhanja
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 22:25   #14
Quote:
mama ma kaže: Pogledaj post
muž mi je prije tri godine dobio kaznu zbog vožnje u alkoholiziranom stanju, ali je odbio alkotest i oni mu danas šalju dopis kako mora na zdravstveni pregled što znači da će mu vaditi krv.On ne pije neke ogromne količine alkohola ali voli popiti pivu do dvije naveče. Koliko ne bi smio piti tj. koliko vremena treba proteći da se krv očisti od alkohola.
Dali muć voli jesti bajadere, jaffa kekse ili torte jakog okusa?Ako bar jednom mjesecno pojede nesto od ovog , postojo mogucnost da mu nikad nece skroz ispariti iz organizma.
ivo patijera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 22:48   #15
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
specijalci inače pravilo jest da hlapi približno 0,1 promil po satu.

e sad, zaboravio sam, al me zanima, koliko okvirno alkohola treba za 0,1 promil kod osobe mase 90 kg, odnosno postoji li neka"formula" kako izračunati bez puhanja
Distribucija alkohola je čista matematika. Čvrsto tkivo(npr kosti) čini manji postotak organizma, pa se uglavnom zanemaruje u računici. Masno tkivo prilično dobro sudjeluje u distribuciji alkohola. Najviše alkohola završi u krvi kad tek počneš piti. tako da, ako si tek popio 2-3 ljute, neka minorna razlika će biti ako si mali i mastan nego visok i mršav.

Uglavnom trebaš računati koliko ima alkohola u piću-npr litra žestice ima 400ml alkohola, jednostavnom računicom, ako je izeksaš imat ćeš

80kg = 400:80 000= 5 promila.

E sad, kod manjih količina popijenih, npr jedna piva razlike kod ljudi su mnogo izraženije, jer kapacitet detoxikacije znači više.
Npr, mjerili smo na faxu (pili smo razrijeđeni med. alkohol) i u osoba iste težine kod testa opterećenja sa 30g alkohola razlike su bile od 0.2 do 0.5 promila za težinu od 75-90kg.(ja sam bio onaj sa 0.2 i 75 kg)

Bolje popiti jednu čašu vina/piva i onda si 100% siguran da si unutar 0.5, osim ako nisi žena od 55kg.
Jel za mlade vozače vrijedi još 0.0?(pitam za sebe)
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork
Felicius is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 23:17   #16
ma okvirno me zanima, u 0,1-0,15l žešće ima cca 40 ml alkohola. i to je ono što popijem do 12, a dalje do 4-5 popijem još 2-3 soka

a nikad nisam puhao u toj situaciji
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 23:45   #17
e

Pa recimo ja 3 case do pola cistog stoka popijem i vec me uhvati i to lijepo a imam 59kg i 172 visok i to ljulja.Za novu sam 3 pune case eksiro i za 5 min ja
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 23:49   #18
Quote:
ex_1 kaže: Pogledaj post
a imam 59kg
što ste i u africi dobili internet
E30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 23:55   #19
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
ma okvirno me zanima, u 0,1-0,15l žešće ima cca 40 ml alkohola. i to je ono što popijem do 12, a dalje do 4-5 popijem još 2-3 soka

a nikad nisam puhao u toj situaciji
Pa ak popis recimo 4 0,03 zestice kroz 2-3 sata i nakon tog 4-5 sata ne diras alkohol po alkometru uz prosjecnu kilazu imas 0.0 promila. Jos na to koji sokic i sve 5.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 23:56   #20
ex, pod "čaše" misliš one od 2 dl ako je tako sa 3 dl si debelo u prekršaju, a ja računam jesam li sa 1dl vodke nakon 5 sati dovoljno čist uz 50% veću kilažu
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:04.