Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2010., 22:47   #221
Thumbs up

Quote:
agt kaže: Pogledaj post
-mile-I, mislim da ne moraš strahovati za opskrbu peletima. U Hrvatskoj je do prošle godine 19 drvoprerađivača iskazalo interes za proizvodnju peleta. Preko 90% naših peleta ode u izvoz, a cijena mu pada iz godine u godinu. Ne zaboravi da je početna pred par godina u Europi bila 250 eura po toni. Vjerujem da će uskoro kad se kod nas poveća potražnja netko kupiti i cisternu za prijevoz, a onda je cijena 25% niža. Mislim da ti je ulaganje u kombiniranu peć bacanje novaca, jer kad se navikneš na komociju i čistoću koju pruža upotreba peleta nećeš ni razmišljati o drvima. Moja preporuka ako ne tražiš previše od automatike je Viadrus Hercules-eco.
A u slucaju da rikne plamenik ili automatika,a tose bas desava kada netreba,kadaje najveca zima.pozdrav
damso cbr is offline  
Old 21.03.2010., 23:35   #222
Quote:
damso cbr kaže: Pogledaj post
A u slucaju da rikne plamenik ili automatika,a tose bas desava kada netreba,kadaje najveca zima.pozdrav
Po tvojoj logici bi svatko trebao ugraditi rezervnu opciju. I peć na drva može otkazati.
agt is offline  
Old 22.03.2010., 16:48   #223
Quote:
agt kaže: Pogledaj post
Po tvojoj logici bi svatko trebao ugraditi rezervnu opciju. I peć na drva može otkazati.
pozdrav evo me ponovno ugradio sam pelet set na svoju peć od 25kw i imam problem peć radii besprijekorno ali mi je nariktana temp. na sobni termostat 22 stupnja radi nse naime o tome da mi se nepali pumpa pošto temp. ode prirodno u neke radiatore u boravku je naprimjer 24 stupnja a u kupatilu uopće ne griju pumpa se ne pali pošto nema potrebe jer je temperatura u boravku ionako velika molim pomoć što ugradiri da bi ujednačio temperaturu unaprijed zahvalan!!!
maya3 is offline  
Old 22.03.2010., 17:05   #224
Quote:
maya3 kaže: Pogledaj post
pozdrav evo me ponovno ugradio sam pelet set na svoju peć od 25kw i imam problem peć radii besprijekorno ali mi je nariktana temp. na sobni termostat 22 stupnja radi nse naime o tome da mi se nepali pumpa pošto temp. ode prirodno u neke radiatore u boravku je naprimjer 24 stupnja a u kupatilu uopće ne griju pumpa se ne pali pošto nema potrebe jer je temperatura u boravku ionako velika molim pomoć što ugradiri da bi ujednačio temperaturu unaprijed zahvalan!!!
Ugradi termostatske ventile na radijatore ili termostat stavi u prostoriju gdje ne grije prirodnim putem.
agt is offline  
Old 22.03.2010., 20:21   #225
Thumbs up

Quote:
agt kaže: Pogledaj post
Ugradi termostatske ventile na radijatore ili termostat stavi u prostoriju gdje ne grije prirodnim putem.
da znam ali mi je nešto majstor govorio da bih trebao staviti četveroputni ručni mješajući ventil ili gravitacijsku kočnicu ili oboje skupa a da sobni termostat stavim u kupatilo mislim da bi bila ludnica u boravku 30 stupnjeva pošto je boravak iznad peći pa su radijatori najbliži pumpi imam u planu staviti termo ventile a dali je i ova solucija sa ovim majstorovim prijedlogom točna da bi tad rebalo biti sve ok
maya3 is offline  
Old 22.03.2010., 20:39   #226
Čuj maya3, možeš li (znaš li) hrvatski pisati?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 22.03.2010., 21:10   #227
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Čuj maya3, možeš li (znaš li) hrvatski pisati?
nekužim te jeli to pomoć za moje pitanje ili pisanje!!!
maya3 is offline  
Old 22.03.2010., 23:27   #228
Quote:
maya3 kaže: Pogledaj post
da znam ali mi je nešto majstor govorio da bih trebao staviti četveroputni ručni mješajući ventil ili gravitacijsku kočnicu ili oboje skupa a da sobni termostat stavim u kupatilo mislim da bi bila ludnica u boravku 30 stupnjeva pošto je boravak iznad peći pa su radijatori najbliži pumpi imam u planu staviti termo ventile a dali je i ova solucija sa ovim majstorovim prijedlogom točna da bi tad rebalo biti sve ok
slazem se sa agt najeftinija varijanta termostatski ventil u dnevni boravak a termostat u drugu prostoriju.
duh22 is offline  
Old 23.03.2010., 11:31   #229
hvala na pomoći znači netreba mi ovaj četveropolni ventil i gravitacijska kočnica i još nešto ja na izvodu peći nemam zaklopku pošto sam je uklonijo kad sam grijao na drva pošto mi je smetala pri čišćenju i neznam dali je trebam ugrađivati ponovno
maya3 is offline  
Old 23.03.2010., 15:30   #230
pelet set

Quote:
maya3 kaže: Pogledaj post
pozdrav evo me ponovno ugradio sam pelet set na svoju peć od 25kw i imam problem peć radii besprijekorno ali mi je nariktana temp. na sobni termostat 22 stupnja radi nse naime o tome da mi se nepali pumpa pošto temp. ode prirodno u neke radiatore u boravku je naprimjer 24 stupnja a u kupatilu uopće ne griju pumpa se ne pali pošto nema potrebe jer je temperatura u boravku ionako velika molim pomoć što ugradiri da bi ujednačio temperaturu unaprijed zahvalan!!!
pozdrav. reci molim te čiji pelet set si ugradio i po kojoj cijeni bez naravno cijene koliko te koštao majstor? Hvala
Još nešto, ako netko zna gdje nabaviti pelet set za viadrus peć hercules 22. slovenski eragon je preskup, možda neka druga varijanta. Peć mi na donjim vratima ima otvor za plamenik.
viadrus is offline  
Old 23.03.2010., 19:32   #231
Thumbs up

Quote:
viadrus kaže: Pogledaj post
pozdrav. reci molim te čiji pelet set si ugradio i po kojoj cijeni bez naravno cijene koliko te koštao majstor? Hvala
Još nešto, ako netko zna gdje nabaviti pelet set za viadrus peć hercules 22. slovenski eragon je preskup, možda neka druga varijanta. Peć mi na donjim vratima ima otvor za plamenik.
pelet set je centrometalov i najeftiniji je u ikoma plin bjelovar majstor mi je uzeo 400kn za puštanje u rad i nemam nikakvih problema peleti su viševica iz perušića to mi je 10 km od mene sve je ok peć radi super nema štekanja ni zastoja peći imam sitnih problema oko radijatora ali to je sitnica i nema veze sa pelet setom
maya3 is offline  
Old 23.03.2010., 19:32   #232
gdje kupujete pelete?
Noemi is offline  
Old 23.03.2010., 22:40   #233
Quote:
maya3 kaže: Pogledaj post
hvala na pomoći znači netreba mi ovaj četveropolni ventil i gravitacijska kočnica i još nešto ja na izvodu peći nemam zaklopku pošto sam je uklonijo kad sam grijao na drva pošto mi je smetala pri čišćenju i neznam dali je trebam ugrađivati ponovno
Ako misliš na zaklopku na dimnjaku bilo bi dobro da je vratiš. Za pelet ti je dovoljan manji "cug" dimnjaka nego za drva.
agt is offline  
Old 23.03.2010., 23:07   #234
Quote:
agt kaže: Pogledaj post
Ako misliš na zaklopku na dimnjaku bilo bi dobro da je vratiš. Za pelet ti je dovoljan manji "cug" dimnjaka nego za drva.
da zaklopka na dimnjaku je izbačena pošto je bilo lakše čistiti sad moram kupiti na sebi cjev nastavak koji ima zaklopku jer mi se čini da mi ode dosta topline u dimnjak jer je skoro direktno spojena
maya3 is offline  
Old 24.03.2010., 13:39   #235
Evo mog malog doprinosa temi:
Posjedujem CENTROMETAL kotao sa pelet setom od 35 kw.
Radijatorsko grijanje sa termostatom u dnevnom boravku i termo glavama na svim radijatorima, cca 140 m2.
Koristim ovaj sistem dvije sezone, s tim da pretprošle godine nisam stanovao u kuci nego sam je grijao zbog zastite instalacija od smrzavanja.
Kuća je nova, sa dobrom izolacijom i novom stolarijom ( 10 cm stiropora, + 15 cm kamene vune u krovu).
Lokacija: Centralnoj Bosni.
Dimnjak: Schiedel fi 200 mm, visine 10 m.
Ukupna potrošnja peleta je ispod 3t, u periodu od sredine listopada 2009 g. do danas, sa dnevnim prosjekom oko 19 kg. Napomena- temperatura u kuci nikada nije bila ispod 20 stupnjava.
Elektronika je podesena na tvornicke postavke. Igrao sam se malo sa parametrima, ali sam na kraju sve vratio na tvornicke postavke jer sve pristojno funkcionira.
Pelet sam nabavio po cijeni od 100 EUR/t u Nemili, BiH u kolovozu prošle godine.
Količina otpada se krece oko jedne pune posudice za pepeo koja se napuni od jednog potrosenog spremnika peleta.

Dosadašnje greške elektronike- ubrzo nakon instalacije fotocelija nije registrirala plamen sto je serviser otklonio za 5 min.
Vise puta mi se desavala pogreska E3 (cini mi se), koja me upozorila da mi je nestalo peleta u spremniku
Dosadasnja subjektivna ocjena za centrometal: 5+
( Nadam se da ce imati za mene razumjevanja ako mi se desi neki problem )
Sada imam pitanje:
Gdje se pojavljuje kondenzat u kotlu? Gdje to trebam uociti buduci da ga do sada nisam primjetio?

Moram dodati da u susjedstvu sa istim kotlom i elektronikom imaju velikih problema (pregaranje grijaca), ali se ispostavilo da im je pelet loseg kvaliteta.
Zaklopka od dimnjaka mi je u poluzatvorenom polozaju, jer sam zakljucio da kroz dimnjak mogu izgubiti dosta energije.
Pozdrav

Zadnje uređivanje Rolinger : 24.03.2010. at 13:42. Reason: Dopuna
Rolinger is offline  
Old 24.03.2010., 22:09   #236
Quote:
maya3 kaže: Pogledaj post
pozdrav evo me ponovno ugradio sam pelet set na svoju peć od 25kw i imam problem peć radii besprijekorno ali mi je nariktana temp. na sobni termostat 22 stupnja radi nse naime o tome da mi se nepali pumpa pošto temp. ode prirodno u neke radiatore u boravku je naprimjer 24 stupnja a u kupatilu uopće ne griju pumpa se ne pali pošto nema potrebe jer je temperatura u boravku ionako velika molim pomoć što ugradiri da bi ujednačio temperaturu unaprijed zahvalan!!!
mogu biti dvije stvari, ako je tako kao što kažeš:

1. ugradi odmah poslije crpke nepovratni ventil, prirodna cirkulacija ga ne može otvorit nego samo crpka kad radi. riješen problem prirodne cirkulacije

2. konstanta grijenja ( Viadrus), referent temp, (buderus), (različite tvrtke daju različita imena), ti je visoko podešena na automatici, znači postoji jedna vrijednost koja je prioritetna u odnosu na kompletno podešavanje automatike.
ona se računa prema vanjskoj temperaturi i najnižoj točki temperture polaza ili kotla zavisi od proizvođača. npr uvijek se uzima vanjska temperatura negdje oko -10C i prema dijagramu određena najmanja tempertura polaza je 55C što znači da za održavanje konstantne temp. prostora na vanjskoj temp. -10C mora biti temp. radijatora 55C. konstanta drijanja se da podešavati negdje u izborniku automatike.

termostaski ventili su dosta tromi, možeš i obični malo prigušit da dobiješ iste rezultate.
stmat is offline  
Old 24.03.2010., 23:05   #237
Thumbs up

Quote:
agt kaže: Pogledaj post
Po tvojoj logici bi svatko trebao ugraditi rezervnu opciju. I peć na drva može otkazati.
Pec na drva otkazuje rijetko docim pelet je veca mogucnost,a rezervnu opciju
ce ugraditi onaj tko moze,financiski ali tako i prostorno pozdrav.
damso cbr is offline  
Old 25.03.2010., 11:30   #238
Quote:
damso cbr kaže: Pogledaj post
Pec na drva otkazuje rijetko docim pelet je veca mogucnost,a rezervnu opciju
ce ugraditi onaj tko moze,financiski ali tako i prostorno pozdrav.
Tvrdim da za to nema potrebe, jer kotao koji sam mu ja preporučio možeš u nuždi ložiti i drvima.
agt is offline  
Old 25.03.2010., 21:03   #239
Quote:
agt kaže: Pogledaj post
Tvrdim da za to nema potrebe, jer kotao koji sam mu ja preporučio možeš u nuždi ložiti i drvima.

slažem se u potpunosti, u nuždi može se i drvima ložit,

agt, hvala još jednom, prebacio sam osjetnik dimnih plinova
funkcionira besprijekorno.
stmat is offline  
Old 25.03.2010., 22:18   #240
Thumbs up

[QUOTE=agt;25744319]Tvrdim da za to nema potrebe, jer kotao koji sam mu ja preporučio možeš u nuždi ložiti i drvima.[/QUOTE

Upravuste i usput jedno pitanje stoje jeftinije za lozenje drvo ili pelet,
pozdrav.
damso cbr is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:08.