Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2015., 16:22   #4101
Bespotrebno komplicirate stvar,ja jadnostavno stavim dizalicu pod prednji kraj i dignem je u trenu,zalegnem,postružem i gotovo u trenu.
viking 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 16:59   #4102
Ja sam taj flašencug imal i koristil puno prije nego sam kupio traktorić. Trebalo je samo napraviti dva konopca za kopčanje, i sad sve mogu raditi na stoječki, bez ležanja na zemlji.

I automehaničari danas podižu aute, a nekad su radili iz grabe, ili su se pigali okolo njega
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 18:41   #4103
Viking ti si od toga napravio biznis i otplatio traktor, ti nemas vremena, juris i zuris, razumijem te, ali razumi i ti nas besposlene...

Champ u pravu si 100% danas su kanali prošlost, svi dižu na dizalice koje su najnovije izvedbe ravne sa podlogama.

Zavidim ti na orahu, i kad ih bereš i kad dižeš traktor.

Skartit cu gurtne, bilo ih je samo za kupit od 4 m, par puta cu zamotat oko osovine i skratit ih gdje cu dobiti cca 50-60 cm u vis.

Dok ne napravim podnu dizalicu...


swez kako ti sa visinom

Zadnje uređivanje mr.ivek : 04.06.2015. at 19:37.
mr.ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 00:14   #4104
Quote:
mr.ivek kaže: Pogledaj post
Viking ti si od toga napravio biznis i otplatio traktor, ti nemas vremena, juris i zuris, razumijem te, ali razumi i ti nas besposlene...
Nisam u toku,kakav sam ja biznis napravio? Ja ne idem s traktorićem u zaradu.
viking 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 00:27   #4105
Quote:
viking 22 kaže: Pogledaj post
Nisam u toku,kakav sam ja biznis napravio? Ja ne idem s traktorićem u zaradu.
Ljudi lakse malo sa zakljuccima jos cete covjeku natovarit poreznu na vrat
SwEz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 10:52   #4106
Quote:
mr.ivek kaže: Pogledaj post
...
Skartit cu gurtne, bilo ih je samo za kupit od 4 m, par puta cu zamotat oko osovine i skratit ih gdje cu dobiti cca 50-60 cm u vis...
Nemreš više skratiti gurtne. Sad ti imaju idealni kut (60 stupnjeva).

Ako hoćeš veću visinu podizanja, napravi gredu (kak je na onoj slici s kamionom).
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 18:05   #4107
Quote:
viking 22 kaže: Pogledaj post
Nisam u toku,kakav sam ja biznis napravio? Ja ne idem s traktorićem u zaradu.

Viking, fiskalna blagajna može se rješiti nabavkom tableta i džepnog štampača za račune. A kak računaš površinu, imaš neki skener ugrađeni?
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 23:26   #4108
Kaj da svojoj ženi naplatim kaj sam joj pokosio travu
Na koju ideju dolaze ljudi.
viking 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 10:14   #4109
Quote:
viking 22 kaže: Pogledaj post
Kaj da svojoj ženi naplatim kaj sam joj pokosio travu
Na koju ideju dolaze ljudi.
ja to uredno napravim
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 12:00   #4110
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
ja to uredno napravim :
Nije problem žena.... Kaj sa susjedom, kojoj se pokvarila kosilica, i prerasla je trava? Dvostruki kriteriji, ili za sve isto?
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 21:03   #4111
sve u rok sluzbe , musterija mora bit zado...na
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 07:17   #4112
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Nije problem žena.... Kaj sa susjedom, kojoj se pokvarila kosilica,?
Ne smiješ ostaviti žensku u nevolji,treba i njenu travu urediti.
viking 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 22:13   #4113
Znam da je ovo chat! Znam da se ponekad treba i našaliti, ali da to traje danima i još na ovako ozbiljnoj temi??? Da ne povjeruš kako ste svi dobri brijači??? Ali narod ima dobru izreku " Sama fala niš ne valja" Pa da nebi uz morali obaviti i bolje da se dalje ne hvalite!
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 23:11   #4114
(off) U jebote Majstore pa ti si izgleda ljubomoran na forumaše koji povremeno uskoće njihovim susjedama. Pa što onda ako je ženska zauzeta obavezama, a treba joj urediti travnjak, pa netko to uredno pomaže urediti, u ostalom još te počasti i pivom.
Nisu sve takve kao jedna od mojih: da joj ja moram pokositi i još na našoj terasi dati gemišt i kavu, vidiš da kolege forumaši imaju i boljih angažmana...

Kaj je po tebi bolje: dati si malo truda i pokositi susjedin malo previše zapušteni grunt ili čekati na najezdu puževa i razne druge gamadi? Uz to gospođi se ne da "izravnati" grabe, ili povaditi koje kakve mine iznenađenja, radije bi ona par put' na leto "poflaksala" pedalj na visoko. A ima bogami dosta veliku zatravljenu površinu. E sad ako misliš da je sve ovo čista laž, OK, ako pak možeš vjerovati još bolje; ali kak je da je toga ohohoho, pa definitivno kao takvo i ovo moje laprdanje spada u ovu temu.
Ak' se i dalje srdiš pod hitno si i ti najdi jednu takvu za košnju potrebnu susjedu
plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 23:19   #4115
Kaj god , još da se srdim, odluka je pala idem u potragu!!!!!!!!!!
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 20:51   #4116
ljudi molim pomoć, naime imamo oko 3500 m2 voćnjaka kojeg treba kositi 5-6 puta godišnje.
Za tu svrhu smo prvo uzeli labin progress motokultivator s priključkom kosilice. Stroj je zvijer ali je upotrebu istoga potrebne dvije osobe, s obzirom da su priključi dosta teški. Također, pri malo većoj travi isti nije uspio obaviti dužnost, redovito se gušio. Kad bi i obavio posao, onda bi morao mlatiti flaksericom između redova jer je stroj razgibljiv kao trudna kornjača.

Sada tražimo drugo rješenje i dvoumimo se između dvije vrste kosilica. Prva vrsta je samohodna ovog tipa
http://www.masineialati.ba/shop/moto...a-72cm-105-ks/

naime, stari je vidio da ga koriste komunalci koriste i oduševio se.

Ja više naginjem traktor kosilici, nešto tipa ovoga:
http://www.masineialati.ba/shop/moto...-travu-vt-980/

molio bih savjet, što nam je bolje uzeti, tj. s čime ćemo to obaviti brže i lakše.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 21:00   #4117
Dilema tu nikakva ne postoji, traktorić i samo traktorić. Bit ćeš zahvalan sam sebi, zaboravi da samohodne kosilice uopće postoje... Prošle godine ja sam JEDNOM upalio kosilicu, ove godine nijednom. Doslovno, još je nisam ni izgurao iz garaže.

Traktorić rješava sve, brzo i lagano.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 23:42   #4118
imaš kakav savjet što točno uzeti i gdje? u Zagrebu sam, ali može i negdje drugdje.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 14:38   #4119
Smile Kosilice

Društvo, ima nas koji uz redovni posao imaju i posao kod kuće, dvorišta, travnjaci, vinogradi i obično imamo svoje zujalice koje nam pomažu u održavanju tog našeg zelenila.
Zanima me s kakvim zujalicama se družite u savladavanju trave.

Meni društvo prave Viking MB 6RC (55cm, 6KS Briggs), Tomo Vinković TV SRK70 (70cm, 10KS Lombardini) i tek nekoliko dana u ovom društvu Gorenje Muta (80cm, 9KS ACME) (staro, obnovljeno, model ne znam, možda mi vi pomognete)



semperfidelis67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 23:05   #4120
Ta Muta ti je jedna varijanta MKT - mali komunalni traktor.
Imam upute za onaj drugi tip, na kojem je kosilica ispred kotača.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:18.