Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2004., 00:08   #21
Re: ima jos

Quote:
goga kaže:
i ako te dopune prebacim u clipboard, u novom dokumentu se citaju sa zidovima....ako je prvobitni cd u kompu

iz istog clipboarda, 10 sekundi kasnije, cim izvadim cd, mogu izvuci opet samo krnju varijaciju
Možda na cd-u postoji još neki file koji koristi crtež,ako je to prebaci i taj file na komp i to će riješiti probleme
__________________
Renault klub Hrvatska
sinisa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2004., 00:20   #22
Autocad je promašaj ......
Samo valjda kod nas po firmama strojarske nacrte rade u acadu...zato nam i je produktivnost konstrukcijskih odjela...malo veće nego da se crta rukom..(i to tamo gdje su brzi na mišu )
Acadov DXF je praktično neupotrebljv za CAM...osim za 2D ...
nije mi jasno kako netko opče ima živaca crtati i 2D , a za 3D nemam pojma tko su ti ljudi...sadomazohisti !?
kako u acadu crtati vodovone instalacije po zidovima i strujne vodove, pa alarmni sustav...jednostavno nije mi jasno..malo sam zaostao , navukal sam se na CATY

TIGMAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2004., 00:31   #23
Quote:
TIGMAN kaže:
Autocad je promašaj ......
Samo valjda kod nas po firmama strojarske nacrte rade u acadu...zato nam i je produktivnost konstrukcijskih odjela...malo veće nego da se crta rukom..(i to tamo gdje su brzi na mišu )
Acadov DXF je praktično neupotrebljv za CAM...osim za 2D ...
nije mi jasno kako netko opče ima živaca crtati i 2D , a za 3D nemam pojma tko su ti ljudi...sadomazohisti !?
kako u acadu crtati vodovone instalacije po zidovima i strujne vodove, pa alarmni sustav...jednostavno nije mi jasno..malo sam zaostao , navukal sam se na CATY

Uzmeš miš u ruke i navali.Postoje besplatni programi koji su potukli Cad do koljena
__________________
Renault klub Hrvatska
sinisa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2004., 00:45   #24
Quote:
TIGMAN kaže:
Autocad je promašaj ......
Samo valjda kod nas po firmama strojarske nacrte rade u acadu...zato nam i je produktivnost konstrukcijskih odjela...malo veće nego da se crta rukom..(i to tamo gdje su brzi na mišu )
Acadov DXF je praktično neupotrebljv za CAM...osim za 2D ...
nije mi jasno kako netko opče ima živaca crtati i 2D , a za 3D nemam pojma tko su ti ljudi...sadomazohisti !?
kako u acadu crtati vodovone instalacije po zidovima i strujne vodove, pa alarmni sustav...jednostavno nije mi jasno..malo sam zaostao , navukal sam se na CATY

ma u biti nije tesko .....u stvari uopce nije tesko
mozda ako ti je to bio prvi susret sa nekim cad programom...ovako, znas jedan, znas principe...nijanse lako prokljuvis...ovdje ga svi koriste za sve i sva...doduse, jos su na 14-tici, ali dobro...gura se

goga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2004., 00:47   #25
Quote:
sinisa007 kaže:
Uzmeš miš u ruke i navali.Postoje besplatni programi koji su potukli Cad do koljena
koji
gdje
goga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2004., 00:48   #26
Re: Re: ima jos

Quote:
sinisa007 kaže:
Možda na cd-u postoji još neki file koji koristi crtež,ako je to prebaci i taj file na komp i to će riješiti probleme
ovo mi zvuci razlozno
samo kako cu to znati..kako cu naci

no dobro, ionako sam poslala onako krnje...
goga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2004., 01:01   #27
Quote:
TIGMAN kaže:
Autocad je promašaj ......
Samo valjda kod nas po firmama strojarske nacrte rade u acadu...zato nam i je produktivnost konstrukcijskih odjela...malo veće nego da se crta rukom..(i to tamo gdje su brzi na mišu )
Acadov DXF je praktično neupotrebljv za CAM...osim za 2D ...
nije mi jasno kako netko opče ima živaca crtati i 2D , a za 3D nemam pojma tko su ti ljudi...sadomazohisti !?
kako u acadu crtati vodovone instalacije po zidovima i strujne vodove, pa alarmni sustav...jednostavno nije mi jasno..malo sam zaostao , navukal sam se na CATY

Znaš li što je dwg, a što dxf, i u čemu je razlika ??
Rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2004., 01:09   #28
ma gledaj ...do sada sam isprobao skoro sve što postoji...i dvoumim se za dva iz iste firme, ali opet sam se vratio CATY..jer Solidworks ima strašan 3D , ali komplicirani drag&drop za 2D me ubija več u pomisli da trebam iscrtati drawing nacrt...
Acad je ..takva pušiona , ali kako kažeš svi ga koriste..., vjeruj na riječ da imamo ozbiljne firme i ljude koji znaju što znači riječ produktivnost acad bi se koristio u vrtičima , a ne u konstrukcijskim odjelima
koliko ljudi koji koriste acad znaju raditi s IGES, CATIA,SOLIDWORKS.., znam iz iskustva da u njima ne znaju ni započeti crtati , ni podesiti opcije...jer onaj tko radi u acadu misli da su i ostali programi slični...kmmmeee
no to nije opče točno...svi vrhnski programi koriste potpuno drugačije sučelje koje kada acadaši ulete u njega nakon par minuta odustaju jer ne kuže ni kako započeti.., a nedaj bože da sada kada znaju raditi u acadu da idu na instrukcije za nešto drugo...
Evo ovako...
ako u acadu nacrtaš neki produkt , da to staviš u drawing , sjeti se procedure koje moraš obaviti...dok se sve kotira ....i td.., e onda napraviti NC kod, (obavezno iz DXF-a nešto neče... ) pa moraš ručno dokrpavati, i naravno bez ikakve simulacije u 3D..., čista muka....i onda shvatiš da nemožeš spojiti u DNC mrežu jer ACAD nema postprocessore koji ga razumiju...eto opet belaja...i što poslje toga ostaje .... problem
Sada ne kužim da se po firmama još radi s tim jer to nije ekonomski isplativo...več u samom crtanju brzina je očajna , a kasnije izrada drawinga , pa NC koda ...i naravno analiza i simulacija (statika i dinamika produkta i mjerenje naprezanja i ..da ne nabrajam što sve ne) je nešto što je neizvedivo s acadom u normalnom vremenu.....ako je opče i izvedivo ...
prednosti nekih drugih programa su i u samoj mogučnosti podjele rada između nekoliko vođa timova iz raznih specijaliziranih područja gdje se ubrzava izrada projekta na minimalno vrijeme...

i tako bla, bla, bla...naučite kaj pošteno ...bit čete sretniji, a tek moja malenkost ako mi ostavite koju kunu
TIGMAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2004., 01:31   #29
DWG meni ne služi ničemu jer do sada sam samo negdje načuo da se iz njega može ići u CAM , ali to radije ne bih ni probao..DXF je več upotrebljv (trenutno je interesantan na starim erozimatima sa žicom) , ali opet kažem...nije pouzdano jer postprocessori jednostavno neče napraviti konturu uvjek do kraja, ...evo ako crtaš u Bobcadu nema greške u generiranju NC koda, ali ako istu stvar nacrtaš u acadu 2004 obavezno ukoliko se pojavljuju spajanja zaobljenih površina ..obavezno dolazi do pucanja ...
e da sada ne razmišljm zašto...deinstalirao sam ga da ne smeta u računalu ..imam samo 250+120 GB diskova , a on ničemu ne služi....
TIGMAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2004., 01:39   #30
tek sam sada vidi zašto si postavio pitanje...

očito da nisi strojar...jer ne kužiš ono "DXF-CAM-2D"
to ti je za trosne strojeve s G17 radnim područjem
TIGMAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2004., 08:40   #31
Pazi ovako, sam autocad je rudimentaran cad program, ali ako uzmeš nešto jače kao npr autocad map i pridodaš tome raster design dobiješ odličan cad alat. Pri tome primarna svrha nije puko crtanje objekata već uspostava topologije i raznorazne analize koje onda možeš raditi s crtežom. Ako želiš još veće mogućnosti uzmeš autocad electric, land developer, survey....itd, postoji niz specijaliziranih rješenja, dok je čisti autocad samo osnova.

Drugo Autocad podržava sql, visual basic lisp i autolisp, tako da se većina stvari može nadograditi ili automatizirati.

Ako već imaš nekakav 3D prikaz neke zgrade, u principu nema potrebe da sam crtaš npr. električne vodove, već fino kreiraš topologiju, definiraš razvodne kutije i pustiš path trace da sam definira optimalno vodove.

Pri tome svaka ploha, linija ili čvor može imati svoju specifičnu težinu, dvostranu, tako da možeš utjecati na svaki korak postupka.

Usput ako malo pratiš CAD možeš primjetiti da i ESRI i Bentley idu prema dwg formatu, koji je u prednost nad ostalima utoliko što je struktuiran kao objektna baza podataka.

A kad već spominješ da si probao sve što postoji, jesi li ikada radio s microstationom?? Na prvi pogled očajan, besmislen program, glup do bola, a onda skineš sa neta prvi mdl, drugi mdl, napišeš sam nekoliko novih mdlova i lagano sve počinje dobivati smisao dok ti ne postane nezamjenjiv.

Jesi li ikada radio sa surferom, ili si koristio grass??
Rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2004., 09:20   #32
ne..nismo se razmeli...

ono u vezi strojarstva..acad s svim dodacima nikada ..neče i nebi smio biti osnovni CAD za strojare..jer jednostavno nije podoban sa svojim sučeljem prema korisniku...
Gledaj , obzirom da sam strojar , meni se acad čini kao nočna mora i oznojim se kada mi netko da model izrađen u acadu jer znam da bi u gvožđu iskopao "formu" obavezno sljedi mučenje pri izradi NC koda ( strojni jezik CNC strojeva)
Meni sami crtež ništa ne znači ako iz njega štekaju CAM , a za CAE nije na odmet imati i takvu mogučnost.
no za arhitekte...stvarno ne znam što im treba, ali ako CATIA ima simulacije (iako je solid orjentirana) na naprezanja za zidove i opče sve što postoji može se izvesti CAE onda mi se čini da prostiš ACAD sa svim dodacima ..smješan..
Možda ne znam jer nisam arkitekta , ali kako na ACAD-u simulirati npr, naprezanja neke čelične konstrukcije zgrade na nekakva dinamička naprezanja, kao potres , "avion" u zgradi i slično....
Ako acad iz DWG ili DXF fajla to može ..ili čak da se ubaci u neki jači program takva simulacija..onda je OK, ali nekako sam skeptičan glede mogučnosti da se to i napravi kada puca več pri izradi NC koda po konturi...
Jednostavno ACAD i sve verzije do sada nisam našao dobru stranu za korištenje...
TIGMAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2004., 09:25   #33
Enovia, Dalmia, solidworks, Catia, IGES, SGI i slični su programi koji mene zanimaju...
ako nešto nacrtam ..u mojoj struci , ta stvar se mora jednostavno napraviti i nema poslje , ajde da "navarimo"...ili nabacimo mali "melte"
no da sam u Kraljevici , tamo se može i meltu staviti gdje fali
TIGMAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2004., 10:48   #34
Quote:
TIGMAN kaže:
ne..nismo se razmeli...

ono u vezi strojarstva..acad s svim dodacima nikada ..neče i nebi smio biti osnovni CAD za strojare..jer jednostavno nije podoban sa svojim sučeljem prema korisniku...
Gledaj , obzirom da sam strojar , meni se acad čini kao nočna mora i oznojim se kada mi netko da model izrađen u acadu jer znam da bi u gvožđu iskopao "formu" obavezno sljedi mučenje pri izradi NC koda ( strojni jezik CNC strojeva)
Meni sami crtež ništa ne znači ako iz njega štekaju CAM , a za CAE nije na odmet imati i takvu mogučnost.
no za arhitekte...stvarno ne znam što im treba, ali ako CATIA ima simulacije (iako je solid orjentirana) na naprezanja za zidove i opče sve što postoji može se izvesti CAE onda mi se čini da prostiš ACAD sa svim dodacima ..smješan..
Možda ne znam jer nisam arkitekta , ali kako na ACAD-u simulirati npr, naprezanja neke čelične konstrukcije zgrade na nekakva dinamička naprezanja, kao potres , "avion" u zgradi i slično....
Ako acad iz DWG ili DXF fajla to može ..ili čak da se ubaci u neki jači program takva simulacija..onda je OK, ali nekako sam skeptičan glede mogučnosti da se to i napravi kada puca več pri izradi NC koda po konturi...
Jednostavno ACAD i sve verzije do sada nisam našao dobru stranu za korištenje...
Nisam arhitekt, ali s menom u kancelariji je jedan, a u susjednima ih ima barem 50, i koliko vidim sve se radi klasično, a CAD alati se koriste isključivo u svrhu vizualizacije projekta e da bi se isti progurao kod investitora. A radi se tako da se u autocadu nacrta tlocrt koji se onda skech upom podigne, naljepi se krovište opiče teksture i gotovo.
Rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2004., 12:24   #35
da ..to i rade.., ali osim predefiniranih simbola Acad nije nikakav ozbiljan program za analize i simulacije jer to ni nemože ..ima modula, ali ne bih ulazio u vjerodostojnost odnosno preciznost tih simulacija...
kako kažeš , Acad se širi poput virusa jer druge CAD programe skoro nitko ni nezna koristiti...
ajde pitaj te arkitekte kojim se još CAD-om koriste ?
TIGMAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2004., 12:40   #36
3dmax

autocad i nema nekih bog zna opcija, ali autocad map, e to je druga priča boundary dissolve path trace, flood trace, shortest route best route....da ne nabrajam
Rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2004., 13:52   #37
Quote:
cereal kaže:
Ljudi autocad je program kojim se služe u industriji za projektiranje strojnih dijelova ili sl. dok je Arhicad namijenjen arhitektima i građevinarima koji crtaju projekte i sl.
Normalno je da se u autocad-u nece crtati zidovi i sl pa ni arhicad ne može crtati recimo klip motora.
Dušo, a jesi li ti arhitekt? Archicad se reklamira ko program namijenjen arhitektima, al koristan ti je samo na razini faxa, pa čak ni onda, jer ovo je bila reakcija profesora kad su vidli da je neš crtano u archicadu... Onda mi je to bilo glupo od njih (bila sam mlada i naivna) al sad ih u potpunosti kužim...
A kaj se zidova tiče, linijski ih se sasvim ok može nacrtati u acadu, i to puno bolje nego u archicadu.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2004., 14:27   #38
kao da sam znao da češ reći 3D Max....
sve što je nabrojano od toga može se napraviti slikice i to je to...
napraviti analize i simulacije...to neče ići...
Uvjek mogu okriviti zidare da nisu smješali dobru meltu
ako se sruši kuća...
TIGMAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2004., 14:39   #39
ne volim kad netko priča kak se u auto cadu nekaj nemre, jer i sa golim acadom se može puno ak znaš. je na pedale, ali se jako jako puno može. za ono kaj se ne može, koriste se ostali proizvodi iz autodeskove palete...

isto tak, između svih mogućih i nemogućih desktopa, postoji i architectural desktop za arhitekte pa mislim da je nekome tko je već naviknut na acad lakše preći na tak nekaj, nego učiti novi program...

hans, za instalacije također postoji building systems, koji u novoj verziji ima sve module, kako za crtanje elektrike, tak i za sve ostalo...

inventor je također mrak program koji sam koristio i ne pada mi na pamet iz fore učiti solid works kad s ovim mogu sve kaj trebam.

tko hoće crtati npr. pipinge i ventile i konstruirati farmacijske pogone, automatski dobivati njihove izometrije i vrlo precizan bill of material, onda je tu, rekao bih, najbolji Rebisov AutoPlant koji kao podlogu isto koristi acad.

na kraju, nije mi se jednom dogodilo da treba nekakav crtež poslan mailom u pdf-u ubaciti u word, ali prije toga nekaj promijeniti, tekst ili debljinu linija rastera...za to sam uvijek koristio i koristit ću cad overlay, odnosno raster design (kak se od lani zove)...ima hrpu mogućnosti za obradu 'mrtve slike' koje ni photoshop nema...

kaj se tiče odgovora na gogino pitanje, mislim isto kao netko iznad da bi na cd-u trebao biti još neki nacrt kao xref ili ak nije to, palo mi na pamet da nije možda stvar u layoutima...ak koristiš acad 14, probaj doma ili negdje gdje možeš file otvoriti novijom verzijom acada...

ak nije ni to, imaš virus na kompu pa pobriši sve fajle sa ekstenzijom .vxd koje nađeš
__________________
tough ain't enough
Garovix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2004., 17:25   #40
Quote:
chrissy kaže:
Dušo, a jesi li ti arhitekt? Archicad se reklamira ko program namijenjen arhitektima, al koristan ti je samo na razini faxa, pa čak ni onda, jer ovo je bila reakcija profesora kad su vidli da je neš crtano u archicadu... Onda mi je to bilo glupo od njih (bila sam mlada i naivna) al sad ih u potpunosti kužim...
A kaj se zidova tiče, linijski ih se sasvim ok može nacrtati u acadu, i to puno bolje nego u archicadu.
Slazem se, meni je taj Arhicad katastrofa... kvalitetan u prikazu kao makete od Lego kockica
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:44.