Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2015., 13:45   #1
Drveće, grad, tegle...

Evo dragi moji, da i ja nesebično podijelim jednu od svojih ideja.

Ne mogu se zaustaviti- samo smišljam, izmišljam i trošim novac na ono što ja zovem kreativnom silom i inovativnošću, a izabranik srdašca moga gluparijama koje nekim čudom i srećom uspiju

Htjela sam ovo držati inkognito i u tajnosti, pa se za određeni broj godina prljavo obogatiti, no ne vidim zašto bih bila jedina u tome.
A i trebate mi.
Pa od vas tražim isto- nesebično dajte svaki savjet na temu, pa ideja možda zaživi.
Ne samo na mojoj zemlji, nego diljem Lijepe, neiskorištene naše.

Jeste li čuli za "city making"?
Planiranje, transformacija i uređenje vizure gradova.
Viđate li velike, plastične i nezgrapne suncobrane po kafićima koji se moraju sklapati i micati po kiši i vjetru?
Viđate li prekrasne plaže, od sunčanih do pješčanih, kojima je jedini nedostatak neimanje hlada?

Što kada bi drveće zamijenilo suncobrane?
Kada bi raslo u ogromnim teglama s automobilskim gumama i bilo prenosivo?
Dovezeš, otkačiš, skineš gume i imaš veliku teglu s tamarisom, dvadesetak njih koje postaviš na opustošenu plažu Nina, recimo.

Pitanja su ova:

1. Koje drveće saditi(naravno, ne samo jednu vrstu, trebalo bi ih biti više, trebale bi biti što ljepše i svrsihovitije: manji korijen, lijepa krošnja, različitih visina)

2. Što s teglom, kako ju osmisliti?
Drvo je ljepše, no trune, pa bi trebala biti dugotrajnija plastika.
Meni su pale na pamet velike plastične kace, kroz koje bi išle šipke na koje se montiraju automobilske gume.

3. Bi li bilo isplativo, kada bi se i ostvarilo?

Evo, stvarno ne znam bi li to bilo ok i koja bi uopće bila cijena svega toga i isplativost.
Ali meni je fora imati prenosivo drvo- za kampove, za terase, za dvorišta, za plaže, parkove, pa i za sam centar grada.
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 14:05   #2
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post

2. Što s teglom, kako ju osmisliti?
Drvo je ljepše, no trune, pa bi trebala biti dugotrajnija plastika.
Meni su pale na pamet velike plastične kace, kroz koje bi išle šipke na koje se montiraju automobilske gume.
Ili bi "teglica" mogla biti od tkanine, smještena na podlogu s kotačima?

http://mojbalkon.com/revolucija-medu...a-i-teglicama/
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:18.