Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2008., 19:53   #241
Imao sam i ja sličnih problema sa uraslim noktom na nožnom palcu kao i ovdje slični (isti) slučajevi pa sam morao kod kirurga jel se to jednostavno mora odrezat i ne pomažu nikakvi babini lijekovi i ostale điđe-miđe jednostavno se mora odrezat strana koja je urasla i sve se riješi samo pravilnim rezanjem noktiju inače se zna pojavit opet.
__________________
Keep Jason handsome. Keep Jason making videos. Jason Rupp
@gentSMITH is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 15:37   #242
Quote:
Creative82 kaže: Pogledaj post
Evo ja sam bio kod Calage..... za sad je ok..... a dalje ce mo vidit :P
Izvjestavaj nas i dalje brz oporavak
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 16:38   #243
prije 4 tjedna sam izvadio skoro cijeli nokat na nožnom palcu. Kirurg je ostavio samo početak nokta i to na sredini. 10 dana nako operacije sam uspio ugurat nogu u tenisicu i onda sam odšepao do trgovine i nazad. Evo, nakon četri tjedna rana još nije zarasla i svako dva dana ja sam to previjem. ne da mi se ić u ambulantu. Stavim vazelinsku gazu, kompresu, zalijem rivanolom i previjem. Odugovlačio sam to skoro godinu ipo dana. Vidim da se nekim ljudima to vraća. Meni je sve počelo kad sam samo jednom krivo otkinio nokat na palcu, tj otkinio sam ga malo previše s unutarnje strane. Odmah sam znao da sam napravio problem.
Nadam se da će sad nokat izrast, ma može i ukrivo, briga me, samo da ne moram više ić u kirurga i još više, samo da ne zaraste sam od sebe.
stipko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 12:49   #244
Uff...dug ti je taj oporavak, ali ipak si ti vadio cijeli nokat.
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 00:00   #245
udubljenja po noktima

mjestimična udubljenja koja se povremeno javljaju i po ručnim i po nožnim noktima. osim toga nožni nokti mi pucaju uzdužno. tj. ne da pucaju nego ih je par puklo, prije o-ho-ho vremena i otada tako rastu-puknuto. inače su poprilično čvrsti i nemam nekih pretjeranih problema s njima.
pa ako ima netko sličan problem i/ili savjet, da prvo sama nešto pokušam prije nego idem doktoricu gnjaviti... hvala!
black_sheep is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 04:05   #246
Moguce da sama prouzrokujes taj problem stalnim kopkanjem oko cuticles ... Mzda ti nedostaju neki vitamini i minerali ...
__________________
Stuck in the middle of nowhere.
Air is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 09:02   #247
pronađi svoj nokat
absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 12:43   #248
Quote:
Air kaže: Pogledaj post
Moguce da sama prouzrokujes taj problem stalnim kopkanjem oko cuticles ... Mzda ti nedostaju neki vitamini i minerali ...
otkud ti znaš da stalno kopam?? špijuniraš me?
ali ipak mislim da nije to. ne kopam po nožnima, a s njima imam najviše problema.

Quote:
absoluta kaže: Pogledaj post
ne mogu otvoriti njihove stranice.
black_sheep is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 14:17   #249
a zbilja ne znam u čemu je problem.
jutros se otvaralo.

ništa zato, evo ti, mislim, jednako vrijedan site

http://www.beautymag.net/tijelo/njeg...telji_zdravlja
absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 20:12   #250
Imam isti problem. Ne kopam po noktima i uzimam već godinama vitaminske nadomjestke za svaki slučaj, ali ništa ne pomaže. Primjećujem da se stanje pogoršava kad sam pod stresom i kad perem suđe bez rukavica (to što se tiće suhoće noktiju). Bila sam kod doktorice čim se pojavilo, ali naravno, ništa nisam saznala.
Kama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 18:13   #251
ako imate +30 godina to je normalno..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 19:42   #252
Evo da vas izvjestim... ovako znaci, imo sam 3 prsta u komi, 2 prsta je rijesio a na trecem prstu na lijevom dijelu se vratilo sve na staro. Na kontroli mi je rekao da sačekam još 1mj ak ne bu bolje, reže ponovno. Ostali prsti su mi uglavnom crveni svaki dan kad dodem doma... kasnije splasnu. Ali sve u svemu ne boli više ništa i sve izgleda kao da nikad ničega nije ni bilo.
Creative82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 19:45   #253
Quote:
stipko kaže: Pogledaj post
prije 4 tjedna sam izvadio skoro cijeli nokat na nožnom palcu. Kirurg je ostavio samo početak nokta i to na sredini. 10 dana nako operacije sam uspio ugurat nogu u tenisicu i onda sam odšepao do trgovine i nazad. Evo, nakon četri tjedna rana još nije zarasla i svako dva dana ja sam to previjem. ne da mi se ić u ambulantu. Stavim vazelinsku gazu, kompresu, zalijem rivanolom i previjem. Odugovlačio sam to skoro godinu ipo dana. Vidim da se nekim ljudima to vraća. Meni je sve počelo kad sam samo jednom krivo otkinio nokat na palcu, tj otkinio sam ga malo previše s unutarnje strane. Odmah sam znao da sam napravio problem.
Nadam se da će sad nokat izrast, ma može i ukrivo, briga me, samo da ne moram više ić u kirurga i još više, samo da ne zaraste sam od sebe.
E pa preporucam ti ovog kod kojeg sam ja iso. Gle platit ces 500ak kn al ti on to riješi za 15ak min sa anestezijom i ne čupa već ti samo rub sredi. Za dva dana, ja osobno nisam vjerovo, ali možeš hodat ko da ti nije nikaj. Čovjek ti to fino zašije (kasnije nema ožiljka) i za tjedan dana ti končić samo bezbolno izvadi van i od onda moš di god hoćeš. Ja sam već isti taj tjedan danco u klubu lol!
Creative82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 03:58   #254
evo prošlo je dva mjeseca i 20 dana otkad sam izvadio nokat. Nokta više nema. Da sranje bude veće, sad je ponovo počelo rast divlje meso.
A ono...jeben ti boga...
stipko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 14:35   #255
Ma nikakav kirurg i operacije. To je živo sranje, barem u mom slučaju. Operirala ja nokat na palcu lijeve noke i zarezo njega čiko pošteno s obje strane. Ok je sve bilo i sad je ok, nokat mi ne urasta zato što ga više nema! Jebote... Da sam znala... Od te operacije ostao mi samo neki mali komadić nokta i svako ljeto moram kod kozmetičarke na ljepljenje umjetnog. On je dobro napravio to kirurški, ali estetski nikako. Zarezao je skroz u dubinu i odsjekao i valjda te neke živce za rast nokta il šta ti je znam... Neću uopće više japanke obuć! Grozno... Sad redovito idem pedikerki i drugi nokat redovito kod nje siječem i super mi je. Nikad više na operacije!
InEsKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 17:09   #256
pjege na noktima

evala svima, e iman vec dugo one bijele pjege na noktima pa me zanima sta to znaci, pjege mi same po sebi ne smetaju nisan maneken ili sta ja znan sta, al me zanima zbog cega ih iman, inace prehrana mi je dobra, citaj zdrava i kako to vec ide, pa eto ako neko zna
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 15:39   #257
To ti je nedostatak nekog vitamina(mislim e ili d) ili kalcija.
To ja imam od kad znam za sebe.
__________________
Be yourself, everyone else is taken.
Techio is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 18:15   #258
Evo prošlo je 4 mjeseca od mog posjeta Calagi, od 5 strana prstiju riješio je 4, sutra idem da mi još ovu jednu sredi. Sve je super.
Creative82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 16:03   #259
Najbolje je otići na medicinsku pedikuru i to čim prije dok se problem još da riješiti sa što manje boli i muke. U većini slučajeva se problem da riješiti bez operacije.

Kozmetički salon Vita, tel: 01/ 6272 872, Kneza Mislava 3, Jastrebarsko. Lokacija:
http://www.cromaps.com/index.php?id=...rmForm1_Page=6
3ll3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 10:32   #260
otpao nokat na nozi

Kao što već sam naslov govori, otpao mi je nokat na malom prstu na nozi. Ne znam kako niti zašto. Znam samo da od rođenja imam taj nokat "popucan" po dužini. Manji dio mi je cjeli otpao prije jedno 2 mjeseca, a sada mi je otpao i onaj drugi dio. Sada mi je tamo umjesto normalnog nokta ostao samo jedan tanak sloj nečega što je prije bilo pravi nokat. Jeli imao netko slični problem i jeli nokat ponovo izrastao ili ??
Rachellina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:53.