Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2011., 15:09   #381
moj problem su urasli nokti od palaca na nogama,problemi su počeli prije otprilike 2 godine,prvo su počeli bolovi sa desnim palcom,to je onda prošlo,nakon 2 mjeseca na ljeto su počeli bolovi u lijevom noktu,urastao je,bolio,nisam mogla bit u zatvorenoj obući,kasniej se počelo gnojit okolno meso,moja doktorica opće prakse mi ej 3 puta prepisala antibiotike i davala neke masti al nije bilo pomoći,na kraju se nokat vadio kiruškim putem,od toga ima više do godine dana,nokat raste ali opet ne kako bi trebao,ispada da je to bila gljivičan infekcija koja je još bila pojačana antibioticima jer oni uništavaju bakterije,a hrane gljivice,onda su počeli problemi s desnim noktom,on je urastao,žutio,al bolovi su bili manji i nije bilo gnojnog mesa okolo,bial sam antimikotike,dakle protiv gljivica ali isto nije bilo pomoći,krajem ljeta ponovno kirurgu,bez objašnjenaj ženska doktorica mi je vadila nokat BEZ ANESTEZIJE,od toga je prošlo oko pola godine a jedan dio još uvijek nije zarastao.pitanja za one sa sličnim problemom:
1.kako da si pomognem da se to više ne dogodi i da nokti počnu normalno rasti,što piti,mazati,koju obuću ne nositi?koliko vreemna treba da se stanje vrati u normalu,kako čujem do nekih,nikad kao što je bilo,osim zbog zdravlja važno mi je i zbog izgleda jer sam mlada cura pa želim da mi ljeti stopala izgledaju zdravo i lijepo.
2.kako mogu riješiti taj dio koji nije zarastao kako treba i ima li mogućnosti da se to dogodilo zbog nestručnosti doktorice?
3.ima li smisla tužiti prvu doktoricu opće prakse zbog krive dijagnoze i davanja antibiotika koji su pogoršali situaciju i druge kirurginje koja mi je vadila nokat bez anestezije,usput to mi je uz upalu uha najgora bol u životu,nisam još rađala,vadila sam nekoliko zubi....
mikitomic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 22:52   #382
Imam i ja problema s tim, i to već jedno, pa skoro godinu dana. Palac zarasta s unutarnje strane lijeve noge i za par dana idem u Klaićevu gdje su mi rekli da će čupati nokat. Vidim da ovdje doslovno svatko piše svoje, neke je bolila operacija, neke nije, neki su za pedikera, neki za nešto treće. Interesira me što da očekujem. Čini mi se da je dosta vas reklo da vam anestezija nije djelovala jer je nokat bio upaljen. Kako da to vidim? što se tiče boli, nokat uopće ni ne osjetim osim kad mi netko stane na njega, znači ne boli me. Ponekad me zna boliti dok hodam, a nisam siguran da li je 'unutra' mokro, odnosno zagnojeno, pa bi to valjda značilo upala. I da, meni je izašlo to 'divlje meso' iznad nokta. A što se tiče doktorova mišljenja, nije mi rekao niti da li misli da je upaljeno, niti išta, jednostavno mi je rekao da dodjem na čupanje nokta. Također me muči i to da svaka druga osoba piše da joj se taj problem vratio, odnosno da operacija baš i nije pomogla. Zahvaljujem ako mi itko moze pomoći.
-SOMEBODY- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 10:10   #383
Quote:
-SOMEBODY- kaže: Pogledaj post
Imam i ja problema s tim, i to već jedno, pa skoro godinu dana. Palac zarasta s unutarnje strane lijeve noge i za par dana idem u Klaićevu gdje su mi rekli da će čupati nokat. Vidim da ovdje doslovno svatko piše svoje, neke je bolila operacija, neke nije, neki su za pedikera, neki za nešto treće. Interesira me što da očekujem. Čini mi se da je dosta vas reklo da vam anestezija nije djelovala jer je nokat bio upaljen. Kako da to vidim? što se tiče boli, nokat uopće ni ne osjetim osim kad mi netko stane na njega, znači ne boli me. Ponekad me zna boliti dok hodam, a nisam siguran da li je 'unutra' mokro, odnosno zagnojeno, pa bi to valjda značilo upala. I da, meni je izašlo to 'divlje meso' iznad nokta. A što se tiče doktorova mišljenja, nije mi rekao niti da li misli da je upaljeno, niti išta, jednostavno mi je rekao da dodjem na čupanje nokta. Također me muči i to da svaka druga osoba piše da joj se taj problem vratio, odnosno da operacija baš i nije pomogla. Zahvaljujem ako mi itko moze pomoći.
mene je bolilo jer su čupali cijeli,ne znam kako je ako nekome odrežu samo dio,kod pedikera zbog ovog nisam išla,meni ej prvi put nokat tj.meso bilo upaljeno a dobila sam anesteziju,drugi put bez anestezije,a nije bio upaljen,nikakvog objašnjenja,eto meni se problem ponavlja,najviše mi je krivo što doktori ne kažu kako dalje treba,samo kažu u početku ne naprezat nogu,ne smije se igrat nogomet i slično,nosit širu obuću od prir.materijala ali kako njegovati nokat ništa,čujem da su neki stavljali neku žićanu pločicu ispod nokta da usmjeri daljni rast
mikitomic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 12:50   #384
Quote:
Polucilindar kaže: Pogledaj post
Da, ovo bi ti bilo puno pametnije obavit kod medipeda, no razumijem "stanje" u potpunosti. Kod pedikera ti to nebi bilo ispod parsto 400-500 kn ziher..(ako ne i puno vise sad vec, kad sam ja isao to je bilo jos relativno novo pa moguce da su cijene narasle).

Kako si ti to opisala, mogu ti reci da su velike sanse da ti nece ni cijelu trecinu cak rezat, nego samo do tog dijela di se komplicira (nesto malo ispod toga). Vjerujem da neces imati nekih problema sa kretanjem, eventualno ce ti biti dan-dva-tri dok se malo ne priviknes, i mislim da ces moci normalno hodati i sve.

Eh da to poznato "hrvatsko stanje". Ne mogu istovremeno studirati i financirati privatne zahvate.

Uostalom hoću bar 3 inekcije prije toga. Prag boli mi se strahovito mjenja.

Hvala na savjetima i informacijama, čekam toplije vrijeme i japanke, sad mi nekako nije za nabadanje u zimskim čizmama sa zavojima.
hope_010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 19:11   #385
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
sazetak, redovito kod pedikera
to i još tisuću puta to
Mislim si, što bezveze ponavljaš u 10 postova kod pedikera no eto..

Nakon što mi doktor niti pogledao nije već me poslao na čupanje, otišao sam kod pedikera, doslovno 10 minuta posla, zabolilo je samo kada je gospodja nokat povukla van, no to zbilja nije bilo ništa naspram svega što sam stalno proalzio, a i vjerojatno me jače bolilo jer nokat tako stoji već godinu dana..

I eto, sve je izvadila van, prvi mi put to tako zaraslo, kaže možda će se ponoviti, možda sad naraste normalno, ali sad ću bar znati odmah otići kod pedikera, a ne godinu dana čekat u nadi da će otić samo od sebe

također sam još zaboravio napomenuti da mi je rekla da si mažem s nekom kremom/masti (napisati ću ime samo da ga nadjem ) i stavim vatu dok se to sve ne smiri..
-SOMEBODY- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 11:49   #386
Thumbs up gljivice...

Quote:
hope_010 kaže: Pogledaj post
Dobro da sam našla ovu temu. Hoću poluditi, imala sam pad imuniteta, navukla gljivice i sad kad je nokat izrastao, urasao je u meso, naravno svako malo se ugnoji ali ja to rješavam kojekakvim kremicama i tekućinama iz ljekarne. Znam da neću dugo tako moći pa se spremam po uputnicu za kirurga.

Sad, gdje vi mislite da bi bilo najbolje, koja bolnica i koliko se čeka? Da li se može to odmah riješiti? Da ne moram prvo pregled pa tako dalje?
Draga moja, probat ću ti pomoći imala sam sličan problem i navukla gljivice. Otišla sam po preporuci prije Nove godine u jedan salon kod trešnjevačkog placa Dermo-med i tamo su mi doslovno spasili nokat. Sestra mi je imala sličan problem davno dok još nismo znali za taj salon i završila je kod kirurga koji joj je na kraju čupao nokat. Trpila je užasne bolove i kad je vidjela kako je meni žena u tom salonu sredila nokat bez puno bolova i muke (još i danas tretiram gljivice sa preparatima koje sam kod njih kupila) žao joj je što i ona nije tada znala za njih. Moja ti je preporuka da prije odlaska kirurgu probaš kod njih, stručni su i ljubazni (nije običan pedikerski salon) i vjerujem da nećeš požaliti.
alma28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 11:57   #387
Izgleda da nisam jedini s problemom... ja sam si isto sr... napravio samo na oba palca na nogama...
nemreš vjerovati, dobro ovaj na desnoj nogi malo bolja situacija dok na ljevoj nije baš
ja sam isto krivo rezao nokat tj. išao sam preduboko bezveze... sad još neću ići na čupanje
jer još nosim tenisicu. najvjerojatnije u ljeto kad bum mogao nositi sandale itd....
nego namjeravam ići u bolnicu Sv. duh , dali imate preporuku možda ?
dali je bolno i kolko traje ?

Hvala !
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 11:56   #388
kaj nitko ne javlja ? dali ima kakva nova metoda rezanja noktiju ? laser ?

tnx
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 18:26   #389
Za sada najučinkovitija metoda posjet kirurgu ako ti je stanje ozbiljnije. Ali evo da vas utješim ja se naručila, čekam samo 3 mjeseca. yuppiiiii
hope_010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 21:25   #390
mene zanima kako se riješiti gljivica? dali je baš nužno ići kod liječnika? studentica sam u zagrebu, a i dalje sam prijavljena kod doktora u mjestu stanovanja. sad, glupo je izostajati s faksa zbog noktiju (a morala bih izostati barem 1-2 dana), pa me zanima dali mogu sama kupiti neki proizvod?

hvala unaprijed
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 19:13   #391
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
... i necesh imati problema s 'preuskom obucom', 'rubom kreveta kojeg obvezno zakacish s takvim palcem', 'nespretnim frendom koji ti stane bash na tu nogu'...
totalno! ja bih još dodala 'dečka (pritajenog sadista ) koji ne vjeruje da to toliko boli, pa svako malo pritisne palac!'
Mene zanima razmjer stanja vaših prstića kad odete na ''čupanje nokta''? Dakle kod mene nema gnoja, nabubrenosti i sl...samo bol prilikom pritiska palčeva? Da li je to početak pa ne moram na čupanje?
BornLippy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 16:50   #392
jooj znam kak vam je..
ja sam prije par mjeseci čupala nokte na oba palca.. strašno.. i sad kad su nokti izrasi bar malo..ono opet na jednom palcu pravi se ko ono "divlje meso" ne zove se to tak..al me podsjeća na to..

i bila sam kod doktorice..i opet jedna te ista priča..betadin, tablete i svaki dan kontrola.. neznam vise sta da radim..sta da obujem.. majke mi kilnit ću se


no ajd vi ste imali istih problema..ak ne istih bar sličnih..
što ste obuvali na noge.. mislim, jer mi doktorica govori kak ce mi to se povuć ak budem obukla nest drugo, a ŠTA više..

ajd ljudi pomagajte
zoo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 16:55   #393
Quote:
BornLippy kaže: Pogledaj post
totalno! ja bih još dodala 'dečka (pritajenog sadista ) koji ne vjeruje da to toliko boli, pa svako malo pritisne palac!'
Mene zanima razmjer stanja vaših prstića kad odete na ''čupanje nokta''? Dakle kod mene nema gnoja, nabubrenosti i sl...samo bol prilikom pritiska palčeva? Da li je to početak pa ne moram na čupanje?
jooj meni je tak počelo..ja sam se navlačila s tim godinu dana..prvo su mi otranili samo jedan dio nokta..tj. taj urasli dio..
al nije pomoglo jer mi se pojavilo na oba dva palca..pa kad više nisam mogla stat na nogu ošla sam da mi to isčupaju cijeli nokat na oba dva..
et sad sam na početku..

probaj otić kod pedikerke da ti to ona proba riješit..ak je još je početak..nadam se da ćeš uspjet to riješit..
ali odi kod doktora za svaki slučaj da se konzultiraš s njim..
zoo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 01:11   #394
Problem sa noktima

Imam 3 problema

1) na nekim noktima na ruci pojavile su se neke bele crte male i cuo sam da je to od nedostatka vitamina nekog, o cemu se radi?

2) na skoro svim noktima na ruci imam od korena tj pocetka kao neke crne koje se prostiru do pola nokta i to su kao ispupcenja neka, i izgleda kao da nije gladak nego ima te neravnine

3) na palcevima na ruci nokti mi rastu tj na sredini imaju kao neka ispupcenja i udubljenja i to povelika, kao mali sam se par puta udario cekicem i to malo jace pa mozda je to nesto poremetilo, ali do cega moze biti?

hvala na odgovorima
 
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 00:50   #395
Quote:
Forum.. kaže: Pogledaj post
Imam 3 problema

1) na nekim noktima na ruci pojavile su se neke bele crte male i cuo sam da je to od nedostatka vitamina nekog, o cemu se radi?

2) na skoro svim noktima na ruci imam od korena tj pocetka kao neke crne koje se prostiru do pola nokta i to su kao ispupcenja neka, i izgleda kao da nije gladak nego ima te neravnine

3) na palcevima na ruci nokti mi rastu tj na sredini imaju kao neka ispupcenja i udubljenja i to povelika, kao mali sam se par puta udario cekicem i to malo jace pa mozda je to nesto poremetilo, ali do cega moze biti?

hvala na odgovorima
bilo ko
 
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 07:33   #396
Moglo bi biti gljivično oboljenje noktiju. Idi kod doktora da ti to pogleda.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 13:05   #397
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Moglo bi biti gljivično oboljenje noktiju. Idi kod doktora da ti to pogleda.
za koji od ova 3 problema?
 
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 20:31   #398
A u biti sve troje što si naveo može biti od gljivica s tim da ovo prvo (znači bijele crte, fleke) može biti i zbog nedstatka kalcija.

Trebao bi otići kod doktora da ti to pogleda.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 22:13   #399
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A u biti sve troje što si naveo može biti od gljivica s tim da ovo prvo (znači bijele crte, fleke) može biti i zbog nedstatka kalcija.

Trebao bi otići kod doktora da ti to pogleda.
ali ne vidim nigde gljivite i to? sve je sasvim ok, moje misljenje da je sve to od nedostatka kalcijuma.
ps; U kom jelu/picu ga ima?
 
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 13:12   #400
Quote:
Forum.. kaže: Pogledaj post
ali ne vidim nigde gljivite i to? sve je sasvim ok, moje misljenje da je sve to od nedostatka kalcijuma.
ps; U kom jelu/picu ga ima?
Pa ne možeš ih vidjeti golim okom, to se uzme strugotina sa nokta pa se onda radi analiza da se vidi jesu li gljivice i koje su vrste.

A za kalcij pogledaj malo ove linkove:

http://www.centar-zdravlja.net/zdrav...se-kosti/1656/

http://www.coolinarika.com/clanak/kalcij/

http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/325/
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:28.