Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2015., 23:16   #21
Quote:
lanajurce kaže: Pogledaj post
ona je odgojila tog sina i ako je on loš i prema njoj i prema vlastitom djetetu, možda je i ona dobrim dijelom kriva za to, zar ne?

te priče "evo ti za sladoled" od bake i nazovem te tri puta godišnje kutroazno i za rođendan meni to ništa ne znači. sama kažeš da im je vanjska forma jako bitna. a to "hodanje po minskom polju" neću ni komentirati. no, kažem, nismo nismo svi isti i pokušavam ti samo ukazati da si u krivu i da trebaš više brinuti o sebi a ne "o hodu po jajima" zbog neke egoistične babetine.

ja mislim da je najbolje da se ti useliš k njima i budeš im kućna pomoćnica i njeguješ ih do smrti. ipak je ona stara, i on sve stariji i nije najboljeg zdravlja. i onda kad oni umru, oporučno će ostaviti stan vjerojatno caritasu ili susjedovom pesu, jer ipak tebe ne poznaju najbolje i ustvari si strankinja koja im je pod stare dane samo htjela oteti stan, a ustvari se niste ni poznavali.
sto se mene tice, mogu zajedno biti jadni, stari i crknuti skupa. ljuta sam na sebe sto sam se mucila sa emocionalnim debilima i trazila isprike zasto se tako ponasaju. da, ona je dijelom kriva jer nju je muz varao, prevario i njenog sina furao sa sobom svojim ljubavnicama i tako godinama a ona je to trpila i zato je on danas sjeban. nema veze sto se to desilo pred 50g. pa su si zapravo super zajedno.

ne, preseljenje ne dolazi u obzir. ja kod nje nisam nikad prespavala, za takvo nesto nismo bile dovoljno bliske. sto se tice pomoci, odbila je moju (besplatnu!!) pomoc bezbroj puta, radije je masno placala svog susjeda koji je eto prosle godine bio malo zlocest i ukrao joj cijelu ustedjevinu iz ladice. iako ja sumnjam na oca, on to voli raditi, koliko sam cula.

sve sto su imali, uspjesno su unistili, tako da nema price o nekom nasljedjivanju njegov sin se nada nekom novcu kad stari navodno proda taj famozni prostor ali ja to nista ne vjerujem. mozda mu ostavi veeliki dug kao i dosad.

ma ne zelim vise ici ni blizu, zgadili su mi se totalno, pfuj
anna518 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 00:15   #22
Quote:
anna518 kaže: Pogledaj post
hej.

evo problem rijesen. zvala sam zadnji put baku, ne da mi se vise pitat kad mogu doci, a ni slusat isprike zasto nije doma. ocito me ne zeli tamo, pa nek im sretno bilo. zaboli me, iskreno, predugo sam se i trudila.


sto se tice ljubavi i veza - moj decko ne osjeca potrebu da me utjesi ili podupre ili ikako pokaze da ga je briga sto se trenutno usrano osjecam. kad krenem pricati nesto njemu negativno, a sve sto je vezano za moju obitelj je njemu negativno, jednostavno nije zainteresiran i uopce ne reagira na to. princ se pretvorio u zapca.

ne znam kolika kolicina psihoterapije je dovoljna da ovo rjesim, nemam novca za privatnike a preko socijalnog cu cekati mjesecima ili se vuci po nekim besplatnim klinikama i sl gdje zapravo nikog nije briga, glavno da nesto odrade. to je samo moje dosadasnje iskustvo.
Zao mi je, jer sam i ja bila u takvoj situaciji.Dogovorim susret, a gospodin se ne javlja i ignorira. Kad to napravi par puta , osvjestis se i vidis da nikad nece tu bit odnosa caca-kcer.

Mislim da nisam nista izgubila ( kao dar mi je ostavio uspomenu traumaticno djetinjstvo) . Naravno , svjesna sam i dan danas da neke stvari stekaju i da ih predugo vucem, ali ne dam se. Nastojim ne misliti na to. Samo zahvaljujem Bogu sta je majka bila razumna i na vrijeme se makla od njega.


Ovo za decka ne mogu vjerovati.Da li se oduvijek tako ponasao ili samo u zadnje vrijeme?

Za terapiju ti nazalost nemam savjet , nadam se da ce se javiti netko od forumasa s iskustvom.

Drzim fige da ovo sve pobjedis !
mjesecarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 00:21   #23
Quote:
mjesecarka kaže: Pogledaj post
Zao mi je, jer sam i ja bila u takvoj situaciji.Dogovorim susret, a gospodin se ne javlja i ignorira. Kad to napravi par puta , osvjestis se i vidis da nikad nece tu bit odnosa caca-kcer.

Mislim da nisam nista izgubila ( kao dar mi je ostavio uspomenu traumaticno djetinjstvo) . Naravno , svjesna sam i dan danas da neke stvari stekaju i da ih predugo vucem, ali ne dam se. Nastojim ne misliti na to. Samo zahvaljujem Bogu sta je majka bila razumna i na vrijeme se makla od njega.


Ovo za decka ne mogu vjerovati.Da li se oduvijek tako ponasao ili samo u zadnje vrijeme?

Za terapiju ti nazalost nemam savjet , nadam se da ce se javiti netko od forumasa s iskustvom.

Drzim fige da ovo sve pobjedis !

decko se nije prije tako ponasao, da je, odjebala bi ga. danas sam stvarno ostala bez rijeci jer zna koliko mi je to znacilo sto sam trebala ici kod nje i da sam bila u bedu radi cijele price. ocito mu nije stalo.
hvala ti i tebi puno srece
anna518 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 19:05   #24
Quote:
anna518 kaže: Pogledaj post
ne idem, javila sam se jednoj osobi preko foruma za pt ali iskljucivo trazi ljude iz zagreba, a ja sam iz rijeke. za privatne sate nemam novca a preko socijale ce me mrcvarit kojekakvi psiholozi koji samo nesto odrade. nemam povjerenja vise u psihologe, opekla sam se jednom. zamisli osobu koja je mjesecima nesto svrakala u notes/papire kad smo nas 4 djece dolazili se ''ispovijedati'' i onda na kraju je bila prelijena prepisati taj svoj svrakopis da bi to bilo citljivo na sudu? i to se radi o nekakvom centru za zlostavljanu djecu lol. stvarno mi ne treba tako nesto opet. ma ne vjerujem vise nikome, to su samo glumci
Na zalost Ne znam za socijalns, nemam ni ja iskustvo dobro, uvjerena sam da je potrebna pfivatna pt, znaci ako imas novaca. Ovako moras probati neke grupne, preko hzzo, ili potpore ako si vjernik, ne znam.
Ne znam koji posao radis, ali razmisli o nekom koji je vani trazen, tipa programer, njegovateljica, med sestra, i upisi njemacki,norveski i sl. Sigurno nalazis posao vani, i zivis ko covjek. Ovdje te nista ne veze.


Sent from my GT-P5110 using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 13:05   #25
[QUOTE=Kymatica;54515643]Na zalost Ne znam za socijalns, nemam ni ja iskustvo dobro, uvjerena sam da je potrebna pfivatna pt, znaci ako imas novaca. Ovako moras probati neke grupne, preko hzzo, ili potpore ako si vjernik, ne znam.
Ne znam koji posao radis, ali razmisli o nekom koji je vani trazen, tipa programer, njegovateljica, med sestra, i upisi njemacki,norveski i sl. Sigurno nalazis posao vani, i zivis ko covjek. Ovdje te nista ne veze.


hvala na prijedlozima. nemam struku, tj zavrsila sam gimnaziju a faks vucem godinama jer me zezaju financije (studiram uz placanje, izvanredno).sad mi je dodatno problem sto moram putovati 200km do faksa, tako da je i prijevoz trosak. za tecajeve za neku novu struku/prekvalifikaciju opet nemam novca (zacarani krug).
sto se tice veze - ne znam sta napraviti, mozda postam o tome u novoj temi
anna518 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 01:03   #26
update: nasla sam se na dosad dvije kave sa ''ocem'', trajale su po sat i pol, dva sata i 90% vremena je pricao o sebi, svojem poslu (propalom, kako su uspjeli itd), kako je jadan, kako su ga prijatelji napustili, poslovni partner izigrao itd.
nisam pozalila sto smo se nasli jer tek sad vidim kakav je kao osoba i da stvarno nisam puno izgubila time sto nije bio blizu. pitala sam ga za misljenje o jednom problemu koji imam i tretirao me kao da sam curica od 15g, tj ne shvaca da sam odrasla osoba i da ne zelim da me se spusta.
sto je najbolje - ta praznina koju sam imala dok se nismo upoznali - popunila se i prestala boljeti. znaci vise me ne boli kad se sjetim napustenosti koja me pratila kroz cijelo djetinjstvo.
ukratko nisam pozalila sto smo se nasli i vjerojatno cu se povremeno vidjat s njim na kavi.
anna518 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:48.