Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2015., 23:26   #21
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Uh, o ovme boldanom bi se dali romani napisati.

No, opet za stjecanje zelja za disciplinom.. sto je jos potrebno? Nije li i kroz ta bjezanja na neki nacin i stvorena nekakva sira slika oko toga da se krene u neke promjene?
.. trazis li rjesenje ili ispriku?
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 23:33   #22
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
.. trazis li rjesenje ili ispriku?

Vecinom nastojim traziti rjesenja, iako kroz ta nastojanja ponekad kasnim vec u startu.
I inda se, uz pojacan osjecaj povremeno i cesce samoce, dogadja da teze uvidjam neke od svojih realnijih mogucnosti.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 00:10   #23
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Vecinom nastojim traziti rjesenja, iako kroz ta nastojanja ponekad kasnim vec u startu.
I inda se, uz pojacan osjecaj povremeno i cesce samoce, dogadja da teze uvidjam neke od svojih realnijih mogucnosti.
vecinom ... nastojis ..

a sto manjinom .. radis?

no nije tema pa da ne odemo predaleko od komleksnosti
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 00:24   #24
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
vecinom ... nastojis ..

a sto manjinom .. radis?

no nije tema pa da ne odemo predaleko od komleksnosti

Cekaj...stani, u sirem smislu jos uvijek smo u temi. Ako mi nesto zauzima puno prostora, a ja se u tome bas i ne snalazim, onda se moze reci da su to djelomicno i kompleksi {neke pojave koje sam dugo zanemarivao, a onda dosao do ideja za to da brze pokusam neke procese izmjeniti}.

Sto manjinom radim? Pa, rekao bih da mozda i previse analiziram ono na sto mozda i nisam jos spreman. Javljaju mi se povremeni strahovi od toga da se brinem puno o tome sto sam mogao bolje napraviti {i neke tajne koje zelim reci, ali jos mislim da nisam spreman}.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 00:40   #25
majstore sto okolisas .. neznam zasto .. mucis sebe najvise time no cini mi se da si toga svijestan samo je hebiga .. tesko je .. znam .. puno je tereta koji nije tvoj .. to je okolina .. no da s ekoncentriramo na pojedinca .. iako naravno da si nije covjek sam nabijao komplekse .. no u njemu je jedino rjesenje da ih izbjegne ili kak se veli "izljeci" .. naglasio bi na human nacin = da drugi ne pate u procesu

.. ja bi koliko te znam vise paznje posvetio samopouzdanju .. ono je tak i tak neophodne da se krene u "okrsaj" sa kompleksima .. dok ti ne nadjes neki sustav .. nesto sto radis nebitno tko sta reko .. nek tebi to bude ko hobi ili aktivnost bilo kakva .. i kad uocis rezultat tog djelovanja .. dozivi ga .. prepoznaj ga .. prihvati kao ono sto je .. tvoje postignuce .. rezultat djelovanja tvoga bica ..

.. izbjegavao bi publiku .. nepotrebno .. stovise kontraproduktivno jer onda se tek nabijaju kompleksi .. dakle samo sebe gledaj .. u oci .. i taj osjecaj prirodno je zadovoljavajuci i dobar .. i onda lagano "siris" tu djelatnost .. po svojoj svijesti i savjesti u sebi pa s vremenom ako imas viska energije i sa okolinom .. po zaslugama ako smijem savjetovat

evo nekak sam ukratko opisao i svoj "put" rjesavanja nekih kompleksa/problema
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 16:26   #26
A tako, ceznem za time da imam vise samopouzdanja. Na svome nekom putu mi se prije povremeno dogadjalo da sam premalo vaznosti davao tome.
Na neki nacin, ponekad imam osjecaj da se zapletem jer nekako neke stvari nisam dobro povezivao.

Osjecam se bolje kada uspijem steci podrsku, i kada vidim da nisam stranac u svome gradu {tu mislim na duhovno stanje}.

Zivotne okolnosti me postepeno uce da neke granice postepeno pomicem. A eto, nastojim prosiriti sliku nekih ideja o kojima razmisljam, no u zivotu me koci povremena nesigurnost, kao i neodredjenost, ili bolje receno puno odogovlacenja i odgadjanja mi povremeno zatvara siri pogled {na realne mogucnosti}.

Teret kojeg nosim? Pa, mozda taj teret je i veci nego sto se usudim priznati, ali eto, nastojim saznati cim vise toga sto bi me potaknulo na nastavak intezivnijeg rada na sebi. Vazno mi je da u tome nisam sam, no opet, neke stvari vjerojatno ipak zelim rijesiti sa sobom.
Ponekad sam na granici konkretnoga i idejnoga. Svakodnevnicu nastojim uciniti zanimljivijom, no cini mi se da bih u nekim stvarima trebao vise riskirati.

Zelje za vecom slobodom {u duhovnom smislu} su poprilicno prisutne, ali mi tragovi prijasnje cesce izolacije se jos uvijek prepoznaju. Imam uvid da neka zbivanja koja su mi se dogodila imaju jos uvijek preveliki trag u sadasnjosti.

Mozda sad malo ovo zvuci kao dramatiziranje, ali eto, promatram puno dogadjaja koji izravno {posredno} i neizravno {neposredno} i samim time mi se dogadja da ponekad od sume ne vidim drvo.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 18:39   #27
mislim da imam ovaj i ovo i naprasnu želju ne čitati ih dalje..
FiorellaTerenzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 07:09   #28
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post

Ako ćemo o kompleksima pričati konkretno imam ih ja još dosta mnogo. Dobro nije to nije ni sjena onog kroz što sam prolazio u djetinjstvu i prijašnjih godina, ponosan sam što su mi upravo strahovi i kompleksi pomogli da izađem iz kutije i pokušam gledati svijet drugim očima.

Sa aspekta osjetljivog djeteta prepunog strahova, naročito strahom od odbacivanja, socijalnom fobijom, negativnim pogledom na sexualnost, manjkom samopouzdanja, depresijom bio sam jako vezan za obitelj koja je bila nezdrava i jako traumatična. Njihov zatvoreni egoistični svijet držao me je u lancima, čineći sve ono što se kosi sa obiteljskim mišljenjem jako lošim i neprikladnim.


Mnogo puta sam se kao djete pitao dobro, svoju obitelj smatram dobrom no zašto se onda osjećam tako loše, zašto nema ljubavi. Zbog čega su drugi sretniji? Priznati sebi da si loš kao osoba u općenitom smislu i da imaš strašno lošu obitelj je zaista najteži korak u životu. Teško si je priznati da ti je život promašen i još gore da većina onih prema kojima si gajio jake strahove i negativno mišljenje zapravo žive ispunjeniji, bolji i kvalitetniiji život.

Većina naših strahova i kompleksa plod su lošeg djetinjstva te negativnog mišljenja o sebi i svijetu oko sebe. Ljudi su ponekad spremni radije si oduzeti život nego si preispitati stavove, pogledati duboko u sebe, zanemariti ego i prihvatiti da si đubre, da si loš i da trebaš naučiti živjeti, da činjenica što živiš i postojiš ne znači da si čovjek vrijedan života..


Traumaticna obitelj zbog bolest u obitelji.
Sebe sam smatrala dobrom i toplom osobom ali sam se povlacila u sebe jer nisam zeljela da niko iskoristava moju dobrotu i uvijek sam osjecala u mojim vezama fali postovanja.
F.A.Q. odlicno receno. Energija je bitna ljudima koje se bore sa manjkom samopouzdanja.
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.

Zadnje uređivanje EmiliaK : 26.06.2015. at 07:32.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 11:26   #29
Quote:
EmiliaK kaže: Pogledaj post


Traumaticna obitelj zbog bolest u obitelji.
Sebe sam smatrala dobrom i toplom osobom ali sam se povlacila u sebe jer nisam zeljela da niko iskoristava moju dobrotu i uvijek sam osjecala u mojim vezama fali postovanja.
F.A.Q. odlicno receno. Energija je bitna ljudima koje se bore sa manjkom samopouzdanja.
Povlacenje u sebe zna nastupiti kada se teze snaci u situacijama na koje pojedinac nije naciknut.

Mislim da je iskrenost i inace najbitinija vrlina u zivotu, ali ponekad cijena te iskrenosti zna biti sasvim neocekivana i neugodno iznenadjujuca.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 23:31   #30
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Povlacenje u sebe zna nastupiti kada se teze snaci u situacijama na koje pojedinac nije naciknut.

Mislim da je iskrenost i inace najbitinija vrlina u zivotu, ali ponekad cijena te iskrenosti zna biti sasvim neocekivana i neugodno iznenadjujuca.
meni ovako generalno geldajuci .. opcenito .. zvuci racionalno .. realno .. prirodno .. dakle zna biti dobro .. zna biti i lose .. situacije i okolnosti utjecu .. na dobro ili lose .. tesko ili lako .. ovako ili onako

.. no spoznaja toga je cista spoznaja i ne utjece na nista osim sto bi po mom iskustvu bila razlog vise za prihvacanje takvih zivotnih iskustava .. hocu ti reci da analiziranje i filozofiranje ima smisla u bilo kojem smislu no u prakticnom smislu moze biti puno "korisnije" nego da bude samo sebi smisao .. .. super je vidjeti ogranicenja .. po meni jako dobro .. realne prepreke isto .. ali ne stati na tome .. nego traziti rjesenja problema .. aktivno sudjelovati u zivotu .. iskusiti i greske i pogreske .. lakse ili teze .. nema nista bez iskustva!
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 10:59   #31
Mislim da sam najveci kompleksas u svom gradu. To me je dosta kostalo do sada u zivotu, najvise sto se tice djevojaka i veza. Ja kada bih nabrajao svoje komplekse, moglo bi to ici u nedogled, ali evo, pokusacu nabrojati par onako bitnih. Prije svega, tu je kompleks nize vrijednosti, posebno ga izrazavam kada sam u vezi, smatram da nisam dovoljno dobar za tu djevojku, da ona zasluzuje mnogo bolje od mene itd..; kompleks malog penisa ( 14 cm, transparentan sam zar ne ? );kompleks da finansijski lose stojim ( i to mi utjece na veze, zbog toga dosta patim i smatram da ta djevojka zasluzuje bolje); kompleks da imam malu i neurednu kucu ; kompleks da zivim u selendri; kompleks da mi roditelji nisu skolovani ljudi;

Zbog svih ovih silnih kompleksa sam dosta propustio u zivotu do sada ( imam 25 godina ), seks sam imao sa skoro 24 godine, prva moja ozbiljnija veza ( koju sam debelo usrao zbog nezrelog ponasanja i kompleksa, zbog koje sam u depresiji ). Sada zivim dosta povuceno, jos uvijek se oporavljam od tog raskida, radim na sebi i tim kompleksima ... vjerovatno kada sam sebe prihvatim i sve sto dolazi uz mene ce znaciti i da sam postao zrela licnost i prestao biti balavac zbog cega sam i dobivao noge u vezama ...
Penatragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 16:52   #32
Quote:
Penatragon kaže: Pogledaj post
Mislim da sam najveci kompleksas u svom gradu. To me je dosta kostalo do sada u zivotu, najvise sto se tice djevojaka i veza. Ja kada bih nabrajao svoje komplekse, moglo bi to ici u nedogled, ali evo, pokusacu nabrojati par onako bitnih. Prije svega, tu je kompleks nize vrijednosti, posebno ga izrazavam kada sam u vezi, smatram da nisam dovoljno dobar za tu djevojku, da ona zasluzuje mnogo bolje od mene itd..; kompleks malog penisa ( 14 cm, transparentan sam zar ne ? );kompleks da finansijski lose stojim ( i to mi utjece na veze, zbog toga dosta patim i smatram da ta djevojka zasluzuje bolje); kompleks da imam malu i neurednu kucu ; kompleks da zivim u selendri; kompleks da mi roditelji nisu skolovani ljudi;

Zbog svih ovih silnih kompleksa sam dosta propustio u zivotu do sada ( imam 25 godina ), seks sam imao sa skoro 24 godine, prva moja ozbiljnija veza ( koju sam debelo usrao zbog nezrelog ponasanja i kompleksa, zbog koje sam u depresiji ). Sada zivim dosta povuceno, jos uvijek se oporavljam od tog raskida, radim na sebi i tim kompleksima ... vjerovatno kada sam sebe prihvatim i sve sto dolazi uz mene ce znaciti i da sam postao zrela licnost i prestao biti balavac zbog cega sam i dobivao noge u vezama ...
da ti je duplo manji bio bi tipicni politicar

pitanje .. jesu li tvoji kompleksi realni odnosno sto mislis da je potrebno da se kompleks razvije odnosno kako dolazi pojave zvane kompleks?

ili drugacije da imas vise novaca veci penis i inteligentne roditelje mislis li d abi ti to osiguralo sve ono sto mislis da su kompleksi ucinili nedostiznim?

naime ima puno ljudi koji zadovoljavaju uvijete koje nabrajas i imaju neke druge komplekse .. ak me razmes .. nema covjeka koji si nemoze stvoriti kompleks .. sigurno da okolina pomaze u razvijanju kompleksa .. to je neminovno .. da nema okoline siguran sam da si ljudi nebi umisljali da su ovakvi il onakvi pa se onda kaznjavali a nekad i opravdavali svojim nedostacima

ljudi su puni ogranicenja i najzdraviji i stereotipni covjek ih ima ..
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 18:33   #33
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
da ti je duplo manji bio bi tipicni politicar


a jbmu društvo i nametnute vrijednosti. Ko da je bitno kaj je 14 cm. Muškarci, naučite žensku anatomiju
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 19:50   #34
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
da ti je duplo manji bio bi tipicni politicar

pitanje .. jesu li tvoji kompleksi realni odnosno sto mislis da je potrebno da se kompleks razvije odnosno kako dolazi pojave zvane kompleks?

ili drugacije da imas vise novaca veci penis i inteligentne roditelje mislis li d abi ti to osiguralo sve ono sto mislis da su kompleksi ucinili nedostiznim?

naime ima puno ljudi koji zadovoljavaju uvijete koje nabrajas i imaju neke druge komplekse .. ak me razmes .. nema covjeka koji si nemoze stvoriti kompleks .. sigurno da okolina pomaze u razvijanju kompleksa .. to je neminovno .. da nema okoline siguran sam da si ljudi nebi umisljali da su ovakvi il onakvi pa se onda kaznjavali a nekad i opravdavali svojim nedostacima

ljudi su puni ogranicenja i najzdraviji i stereotipni covjek ih ima ..
Mislim da na razvijanje odredjenog kompleksa drustvo ima dosta utjecaja. Te neke nametnute norme "savremenog" drustva, da moras imati ovo ili ono, da moras biti ovakav ili onakav itd. Npr. danas je dosta aktuelan princip zdravog zviota, fotomodela, manekena. I sad osoba je prinudjena gledati takve reklame, svaki dan im se puni mozak takvim reklamama i osoba jednostavno u glavi stvori kompleks kako ona nije savrsena, kako ima visak kilograma, celulit itd. Covjek kada bi zanemario takve stvari i bio uistinu ono sto jeste, a ne neko sa maskom, mislim da bi imao i manje kompleksa. Moje neko misljenje. Mada, opet, ne mora znaciti da je ispravno.
Penatragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 20:08   #35
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post


a jbmu društvo i nametnute vrijednosti. Ko da je bitno kaj je 14 cm. Muškarci, naučite žensku anatomiju
Veci problem je od toga sto sam imao super djevojku i sve s njom, a pri tome glumatao frajera i jebaca sa tih 14 cm, a nisam i onda sam je izgubio. Sad sam u teskoj depresiji, evo godina ..
Penatragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 20:14   #36
Quote:
Penatragon kaže: Pogledaj post
Veci problem je od toga sto sam imao super djevojku i sve s njom, a pri tome glumatao frajera i jebaca sa tih 14 cm, a nisam i onda sam je izgubio. Sad sam u teskoj depresiji, evo godina ..
to ti kod većine ljudi tako ide, bitno da na iskustvu naučiš za sljedeći put
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 21:10   #37
više ne vidim ništa hrabro u samom pričanju o svojim kompleksima. nekoć jesam, pa sam se i sama divila ljudima koji tako otvoreno pričaju o takvi stvarima. danas, ne da me to ne fascinira, nego mi je potpuno sve ravno. toliko ravno da valjda i nemam kompleksa. jesam ti ok? super. nisam ti ok? a jbga, to nije moj problem.
jesam li savršena? ma kakvi. ja sam jedna od sjebanijih ljudi koji ćeš sresti, al to sam ja...radim u životu najbolje što mogu, al često pogriješim.
no, s vremenom je zapravo postalo najbitnije to kome što pričam. i zaključila sam da sam mnogo vremena potrošila na potpuno nebitne ljude. no i to je dio života koji valja apsolvirati i krenuti dalje.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 21:58   #38
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
i zaključila sam da sam mnogo vremena potrošila na potpuno nebitne ljude.
to je to .. NEBITNO! .. to je srz kompleksa

Quote:
no i to je dio života koji valja apsolvirati i krenuti dalje.
nema druge .. nema kompleksa .. stvarni .. realni zivotni problemi ..


pitanje;
vidim da spominjete "neke druge ljude" .. jeste li vi upoznali tako dobro te ljude da sebe stavljate u skupinu "sjebanih" .. kako znate da su drugi toliko razliciti od vas?!
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 22:01   #39
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
pitanje;
vidim da spominjete "neke druge ljude" .. jeste li vi upoznali tako dobro te ljude da sebe stavljate u skupinu "sjebanih" .. kako znate da su drugi toliko razliciti od vas?!
Po onome kaj znam svako je sjeban na svoj način (ne govorim napamet)
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 22:15   #40
Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
Po onome kaj znam svako je sjeban na svoj način (ne govorim napamet)
ja mislim da svi imaju problema ovakvih i onakvih i to na svim podrucjima uzivotu ..

mislim da ljudi previse "puše" spike o nekakvih stereotipovima i "ciljevima" kojim abi po ko zna kojim kriterijima trebali teziti .. i onda ako ti ciljevi covjeka unesrecuju za pravo .. logikom zdravog razuma bi ih trebalo odbaciti no .. sto s edesava .. covjek odbacuje n akraju sebe i predstavlja se kao zrtva zato sto je takav kakav je .. odnosno nije onakakv kakvog ga je netko uvjerio da treba biti da bi "kao" bio privacen i to neki nebitni ljudi koje zapravo nije ni briga z anikoga a kamoli za to u sto uvjeravaju ljude ..

mislim ... da uvjeravaju ljude da je lijepo biti debel svi bi manekeni i manekenke plakali jer su mrsavi .. .. jel Vam jasno koliko je to apsurdno?
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:28.