Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2012., 17:19   #1
Od transfera do bete...

Dobro znamo da je razdoblje od transfera do bete dosta psihički napeto-a ova tema neka nam svima olakša to iščekivanje-
pišite:
-koliko zametaka vam je vraćeno?

-da li strogo mirujete,kako spavate,općenito kako provodite to vrijeme do bete?

-a trudnice nakon svega nam mogu pisati svoje simptome koje su osjetile u tom razdoblju...

i tako...piši te a ja želim nam svima veeelike bete i još veče trbušine

meni danas vraćena 3 zametka

punkcija bila u petak

planiram 4-5 dana biti doma i odmarati,a onda laganini kavice,kupovine i tako...
prpa me spavati na trbuhu pa molim da me utješite i kažete da nema veze položaj spavanja
__________________
Najveca mi je zelja da se probudim s 2 muske osobe u krevetu: 1. da mi kaze "Dobro jutro ljubavi",a 2. "Dobro jutro mama! ♥

Zadnje uređivanje Tashi : 03.05.2013. at 06:15.
dalia28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 17:37   #2
1. Postupak - zavrsila u hiperu tak da sam lezala i umirala od bolova sve do kraja
Vracena jedna blastica
2. Postupak - opet hiper pa hospitalizacija, ostatak do bete opet strogo odlezan
Vracene dve blastice i jedna ne blastica
3. Postupak - bio je klomifenski pa nije bilo hipera
Svejedno sam ostala doma na bolovanju i ne radila nista, hodala po kavama i tak
Vracen jedan zametak 3. Dan
4. Postupak - bio neki lagani hiper al cim sam dosla s transfera malo sam usisavala po stanu jer su mi dolazili gosti
Ostatak vremena sam bila doma i isto ne radila nista
Vracena 3 zametka, 3. Dan - jedan se pretvorio u Zmajeka

Sva cetri puta sam naravno beskrajno bila zivcana s tim da mi je drugi tjedan uvijek puno gori od prvog
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 18:04   #3
Meni su vraćena 2 osmerostanična

nakon transfera sam jedan dan mirovala ( zapravo dan transfera + jedan dan), nakon toga sam normalno išla na posao, samo nisam nikakvu fizičku aktivnost obavljala

šta se tiće spavanja na trbuhu, med sestra u CITA mi je naglasila da pokušam dva dan baš spavat na trbuhu jer da imaju nekakva saznanja da to može pomoći ugnježđenju

moj postupak na žalost nije bija uspješan, tako da o simptomima nemam šta reć
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 18:08   #4
Quote:
jednababaroga kaže: Pogledaj post
Meni su vraćena 2 osmerostanična

nakon transfera sam jedan dan mirovala ( zapravo dan transfera + jedan dan), nakon toga sam normalno išla na posao, samo nisam nikakvu fizičku aktivnost obavljala

šta se tiće spavanja na trbuhu, med sestra u CITA mi je naglasila da pokušam dva dan baš spavat na trbuhu jer da imaju nekakva saznanja da to može pomoći ugnježđenju

moj postupak na žalost nije bija uspješan, tako da o simptomima nemam šta reć



nema veze što se ovaj put trudnoča nije dogodila-al jesi li osluškivala svoje tijelo?
kako se ono ponašalo?jesi imala neki feeling bilo pozitivan ili negativan...i o tome možemo pisati
__________________
Najveca mi je zelja da se probudim s 2 muske osobe u krevetu: 1. da mi kaze "Dobro jutro ljubavi",a 2. "Dobro jutro mama! ♥
dalia28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 18:14   #5
1. IVF - prvih par dana su me dosta bolili jajnici od punkcije pa sam dosta lezala, kasnije nisam bas mirovala radila sam sve ko i prije, spavala uglavnom na trbuhu, transfer 3 zametka je bio 3. dan, 7dnt sam osjetila ostre bolove bas u maternici. Pocela zgaravica, kihanje, osjetilacudne mirise, cice porasle, vidle su mi se plave zile na njima. Nikad prije takvih simptoma, stvarno sam se ponadala al sam se bojala to priznat. 9dnt me mm nagovorio da pisam test i bio je plus. Divan osjecaj. 12dnt beta 460. Odma sam se javila na mpo odjel i jedna dr. i sestra su rekle da je po beti jedna beba, na prvom uzv su se vidjele dvije gestacije, a na drugom tri mala srca koja sretno kucaju.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=t99KH0TR-J4
kordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 18:16   #6
prvi put je proslo bez fertilizacije, tako da sam u toj drugoj fazi ciklusa bila toliko jadna..
drugi put sam osjetila neko 'verglanje' prvi tjeddan, drugi tjedan je to nestalo..beta je bila 4.86 ili tako nekako. nisam dobila boster

zadnji put sam imala simptoma kao u priči.
očaj
no primila sam i klasične lučijevske bostere - dakle na dan transfera, tri dana kasnije i 8dpt.
ne moram reći da sam prerano radila test i tako kidala živce. test sam radila 5 dana nakon zadnje štoperice 1500IE brevactida (samo zato jer sam jednom just for fun radila test sedam dana nakon 5000IE i test je bio negativan..imalal sam hrpu testova pa sam se malo igrala). no ovaj put je razgradnja HCG-a bila drugačija.

htjedoh reći da mi pogotovo teško pada zadnji tjedan pred betu..grozno. kad bi samo mogla odspavati i preskočiti taj period.

mirovanje - teško je uz dijete puno mirovati, ali sam gledala da ne dižem teško i slično.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 18:22   #7
nisam imala ama baš nikakvih simptoma, osim 5-6dnt me bolilo kao da će mi doć stvari, i ta dva dana sam baš ležala. I to mi je bila jedina nada da se nešto događa, al na kraju ništa, beta 4,6
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 19:10   #8
prvi IVF, transfer 2 zametka, 3 DNP(nisu mi rekli koliko stanični, a ja zaboravila pitat, samo su rekli da je sve u redu) 31.01. zadjih par dana me propikava u jajnicima i maternici..i napuhnuta sam od utrića, inače super se osječam, nemam neke nuspojave od utrogestana kao što je bio slučaj nakon AIH. Mirujem dosta, radim samo lakše kućanske poslove i skuham ručak, ali to je više preventive radi zbog tri spontana u prirodnim trudnoćama...pa Bože mi pomozi...a i svima ostalima, betu bi trebala vaditi na Valentinovo...
-balonček- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 10:13   #9
ako mi je u petak bila punkcija,a u ponedjeljak transfer(jučer),koji mi je danas dan?kako mi se računa?
i da li je transf.bio 4 dan ili

inaće,od probadanja nekog još ništa,cike malo boluckaju al sam na utrićima pa...
malo češče sam na wc
__________________
Najveca mi je zelja da se probudim s 2 muske osobe u krevetu: 1. da mi kaze "Dobro jutro ljubavi",a 2. "Dobro jutro mama! ♥
dalia28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 10:37   #10
Quote:
dalia28 kaže: Pogledaj post
ako mi je u petak bila punkcija,a u ponedjeljak transfer(jučer),koji mi je danas dan?kako mi se računa?
i da li je transf.bio 4 dan ili

inaće,od probadanja nekog još ništa,cike malo boluckaju al sam na utrićima pa...
malo češče sam na wc
3. dan
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=t99KH0TR-J4
kordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 22:45   #11
cek, ne kuzim, sto je bilo prije 10 dana, transfer?
ako da, zasto tek na valentinovo beta, pa to bi bilo vec koliko, 17 - 18 dnt?? cini mi se ful kasno
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 23:05   #12
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
cek, ne kuzim, sto je bilo prije 10 dana, transfer?
ako da, zasto tek na valentinovo beta, pa to bi bilo vec koliko, 17 - 18 dnt?? cini mi se ful kasno
..i ja sam betu vadila tek 16 dpo--njoj je vjerojatno preporučeno 16 dnt..a čitala sam negdje da u u rijeci poslije IVF preporučuju tek 21 dan nakon transfera...mislim da je za rijeku..da sam tak na jednom forumu čitala...
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 23:15   #13
Quote:
tina2701 kaže: Pogledaj post
..i ja sam betu vadila tek 16 dpo--njoj je vjerojatno preporučeno 16 dnt..a čitala sam negdje da u u rijeci poslije IVF preporučuju tek 21 dan nakon transfera...mislim da je za rijeku..da sam tak na jednom forumu čitala...
tina, ja mislim da je tebi preporuceno mal kasnije vaditi betu zbog aih - a
sam postupak je drugaciji. treba vremena da se js oplodi i krene dijeliti.

kod IVF postupaka oni vracaju visestanicne zametke, pa je zato i vrijeme do bete krace.

ona je spominjala embrije, dakle ne radi se o aih - u.

zato me cudi..
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 23:10   #14
To razdoblje od transfera do bete je najgore, prije toga barem nešto poduzimaš - pikanje, UZV, a onda najednom samo čekanje i iščekivanje, a vrijeme prolazi sporo kao nikad.

Transfer mi je bio 5. dan nakon punkcije, vratili su mi 2 blastociste. Mirovala sam 5 dana (uključujući i dan kad je bio transfer), dakle praktički ležala. Onda sam se vratila na posao (radim uredski posao). Simptoma trudnoće nikakvih nisam osjetila, ali mi se 7. dnt javio spotting i bolovi kao pred mengu, 8. dnt spotting i grčevi kao menstrualni, 9. dnt spotting samo ujutro i onda prestaje. Zbog toga sam napravila test ranije nego sam trebala, kućni test 10. dnt - pozitivan, beta na 11. dnt 177.

Od simptoma, imala sam samo lagane stezanje u maternici koje mi traje od 7. dnt još uvijek i evo danas sam osjetila male bolove u cicama.

Sad čekam drugo vađenje bete da vidimo jel se pravilno dupla.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 23:23   #15
Je je, u Ri se kasno vadi beta koliko sam polovila a zasto ne znam al mozda da se ne ponavlja beta nego samo potvrdi dok prodje odredjeni nivo

a i kod Lucingera i svih onih koji to prakticiraju ide kasnije zbog hcg bostera koji se daju jos nakon transfera.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 09:40   #16
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
Je je, u Ri se kasno vadi beta koliko sam polovila a zasto ne znam al mozda da se ne ponavlja beta nego samo potvrdi dok prodje odredjeni nivo

a i kod Lucingera i svih onih koji to prakticiraju ide kasnije zbog hcg bostera koji se daju jos nakon transfera.
što se tiče vađenja bete u Ri, dr baš napiše na nalaz sa transfera točan datum kada vaditi. meni je stavio 18-ti dan...i izričito zabranio pišanje testova , ha ha možeš misliti.
uglavnom, kada sam u postupku prije vadila betu prije nego što je on rekao i donesla mu nalaz, sa očitom nekom kilavom biokemijskom, samo je prokometirao da je beta prerano vađena i da je to kidanje živaca bez veze.
sad da li je radi para ili stvarno radi nas
u svakom slučaju kada je beta ogromna kao što je meni bila ne šalju na ponovno vađenje, ali cure kojima je niža obavezno moraju ponavljati.

evo mog protokola od par dana prije transfera do dobitne bete.
ivf u prirodnom ciklusu.
do 15-tog dana ciklusa bez vodećeg folikula...inače bi ovulacija bila već 12-14 dan obavezno....navečer brevactide 5000
16-ti dan ciklusa, opako žigalo kao da će ovulacija svaki čas, pa sam uzela voltaren čepić od 50mg i umirila trbuh
17-ti dan c punkcija 1 j.s., dosta boli, nakon zahvata još jedan čepić voltarena, mirovanje
18,19-ti dan c ne boli punktirano mjesto, ok sam
20-ti dan c transfer 6-staničnog junaka/junakinje, puno bolje se osjećam nego u prethodnom stimuiranom postupku, bez temp, ležanje, niša ne boli
1-7 dana transfera dosta boli u preponi i punktirano mjesto, temp cijelo vrijeme od 36,8-37,2, cijelo vrijeme osjećaj opakog PMS-a
8-i dan mrtva-ladna otišla na dulji put sa autobusom ludih navijača /dobit ću stvari, ne???!!! /, PMS u pojačanju, skakala na utakmici, dernjala se i živcirala
9-ti dan t, dobro bez simptoma, vratila se sa puta, navečer izašla van, frendica mi rekla da izgledam trudno i da imam sise
10-ti dan popišala +, temp 37
11-17 dan t. ispišala valjda 50 testova, loše kvalitete pa nisu tamnili, a ja čekala da konačno procurim
18-ti dan beta 2466,00
26-ti dan t vidjeli srce i malu sreću kako titra u meni

i onda kreću svi novi, slatki problemi i brige.....a sve ovo postaje tek sretna prošlost zapisana u crvenoj bilježnici.
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!

Zadnje uređivanje Tashi : 03.05.2013. at 06:19.
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 18:01   #17
Unhappy

neznam zasto tako kasno,mozda da beta bude konkretna a ne do 100

danas mi je 13 dnt i ubijaju me mucnina i probadanja vec 4 dana

Zadnje uređivanje La_LuNa : 08.02.2012. at 18:02. Reason: spajanje
zelimbitimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 18:07   #18
Quote:
zelimbitimama kaže: Pogledaj post
neznam zasto tako kasno,mozda da beta bude konkretna a ne do 100

danas mi je 13 dnt i ubijaju me mucnina i probadanja vec 4 dana
a jesi razmišljala o testiću
__________________
Najveca mi je zelja da se probudim s 2 muske osobe u krevetu: 1. da mi kaze "Dobro jutro ljubavi",a 2. "Dobro jutro mama! ♥
dalia28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 18:10   #19
Quote:
dalia28 kaže: Pogledaj post
a jesi razmišljala o testiću
ja isto mislim da bi se vec vidjelo..

zelimbitimama, koliko su ti embrija i koliko stanicnih vratili?
kada si zadnji put primila stopericu?
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 23:26   #20
da, zaboravila sam na boostere..

al opet mi se nekak cini da je vecina vas vadila betu najkasnije oko 14 - 15 dnt.. ili je to bilo "na svoju ruku"?
(govorim, dakle, o postupcima s embriotransferima)
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:28.