Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2015., 21:38   #1
Prestati pušiti - tips, tricks and support III

Moderatorska obavijest

Kako je prijašnja tema premašila limit od 10 000 upisa, prema naputku administracije otvara se nova tema.

Prethodne teme (prvi i drugi dio) nalaze se ovdje odnosno ovdje te su dostupne samo za čitanje.

Zahvaljujemo na razumijevanju.

Moderatori pdf-a Zdravlje

--------------------------------------------------------------------------------------



Pozdrav, bas citam da ponovo dizu trosarine na cigarete pa vas se sjetih!

Cek da zbrojim....2 godine 7 mjeseci i 17 dana!!


btw. Psn sto si se i pare odlucio ostavit!??...hajde sretno!!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 18.04.2015. at 12:18. Reason: dodavanje moderatorske napomene
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 21:53   #2
@u prolazu .. Šta znam.. došlo mi nešto tako.. kao svaki dan isto (ne menjam, ništa po nešto novo, kao ostali), pa rekoh, ako sve isto/u krug - može i bez, recimo. Ozbiljno se spremao, prestao u poslednjih mesec dana da pratim/učestvujem u svemu što sam pratio.. potrošio zalihe.. i krenuo.
Ali.. prazno. Toliko prazno, da sam se pitao vredi li to što sam započeo. I, izgleda da meni - ne.
Sada mi ponovo kao na početku da sam.. nije više monotono.
Pa tako.. jedno iskustvo više.

Ti? Kako ti se čini danas? Kako se osećaš..?
Psn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 01:04   #3
Bok ljudi! Prije nekoliko mjeseci sam iz zezancije odlucio prestati pusiti ali vise da vidim da li mogu i kako ce zto izgledati. Nekako se nikada nisam mogao zamisliti bez cigarete. Nakon nekih desetak dana sam krenuo s jednom cigaretom dnevno, nedugo nakon toga dvije i tako dalje dok se nisam ponovo vratio. Moram reci da mi je to iskustvo bas zgadilo cigaretu, doslovno osjecam krivnju sto i dalje pusim. Nakon dvadeset godina se tih nekoliko dana bilo super probuditi i prodisati punim plucima. Sad osjecam kao da disem s desetinom pluca. A i kad citam o vracanju okusa i mirisa se osjecam jos gore.

Uglavnom, planiram prestati ponovo uskoro. Meni je najveci problem u to vrijeme bio onih cetiri, pet nevjerojatno jakih flasheva dnevno kad ko sumanut hocu cigaretu. Zanima me kod vas koji ste prestali, kad ti jaki flashevi prestaju? Mene su doslovno u zombija pretvarali, samo cigareta, cigareta.

Sretno svima!

Zadnje uređivanje toptrik : 18.04.2015. at 01:53.
toptrik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 01:08   #4
Quote:
Marmika kaže: Pogledaj post
I ja sam pušila 20 godina. Znači, definitivno kroner, ali ja ne dramatiziram oko prestanka kao ti. Ti si to brate mili shvatio kao da prestaješ živjeti, Dopuštaš da te cigarete definiraju kao osobu i da si bez njih nemoćan i jadan i u k..cu!
Da, ja sam ovo doslovno imao u glavi.
toptrik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 03:15   #5
Quote:
Psn kaže: Pogledaj post
@u prolazu .. Šta znam.. došlo mi nešto tako.. kao svaki dan isto (ne menjam, ništa po nešto novo, kao ostali), pa rekoh, ako sve isto/u krug - može i bez, recimo. Ozbiljno se spremao, prestao u poslednjih mesec dana da pratim/učestvujem u svemu što sam pratio.. potrošio zalihe.. i krenuo.
Ali.. prazno. Toliko prazno, da sam se pitao vredi li to što sam započeo. I, izgleda da meni - ne.
Sada mi ponovo kao na početku da sam.. nije više monotono.
Pa tako.. jedno iskustvo više.
Ako ne ide, ne ide...ne treba se sekirati previse.

Quote:
Psn kaže: Pogledaj post
Ti? Kako ti se čini danas? Kako se osećaš..?
Moram oprezno sa rijecima da ne prepadnem nekog tko se tek ostavlja cigareta.

Vec cinjenica da se tu i tamo sjetim cigarete cak i nakon 2 ipo godine je pomalo zabrinjavajuca...ali sve u svemu jako sam zadovoljan sto sam je se rijesio!!
Quote:
Marmika kaže: Pogledaj post
Psn- prestani se samosažaljevati i pići van! Odmah!
Život bez pljuge je sloboda i zdravlje! I tako je lijepo!!!!
Samo prihvati da se sve mijenja sada. Imaš viška vremena? - zabavi se nečim, pronađi što te veseli... Meni je npr. priroda, šetnja i trčanje zakon! Skoro da sam euforična koliko mi paše taj novi lajf stajl.
Samo naprijed!
Obicno vi preeuforicni prvi padnete kada pogledate neugodnoj istini pravo u oci, a padnete zato sto je pogledate nespremni.
A prava istina je...sad se pripremi... da je zivot bez pljuge besmislen i dosadan!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 18.04.2015. at 03:33.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 03:18   #6
Quote:
toptrik kaže: Pogledaj post
Uglavnom, planiram prestati ponovo uskoro. Meni je najveci problem u to vrijeme bio onih cetiri, pet nevjerojatno jakih flasheva dnevno kad ko sumanut hocu cigaretu. Zanima me kod vas koji ste prestali, kad ti jaki flashevi prestaju? Mene su doslovno u zombija pretvarali, samo cigareta, cigareta.

Sretno svima!
Te fizicke krize traju pa hajmo kazati do kraja prvog mjeseca. Nakon toga ti je cigareta samo pola vremena na pameti.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 06:00   #7
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Te fizicke krize traju pa hajmo kazati do kraja prvog mjeseca. Nakon toga ti je cigareta samo pola vremena na pameti.
A tek nakon godine dana nepušenja koje vas blagodati očekuju! Nisu vam prsti žuti, ne mislite i ne sanjate cigaretu. Čisti džepovi, ušparana lijepa svotica kuna, opće zadovoljstvo.... Sve se može, samo treba imati volju! Samo hrabro naprijed!
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 15:11   #8
kak prestat? čitala sam razno razne savjete po internetu, razna iskustva, razne "prije i poslije" priče... nisam se našla u tome. imam jedan razlog zašto želim prestat pušit, ali me strah da nije dovoljan. strah me pokušat prestat, pa pokleknut jer onda ću se dodatno razočarat u sebe i svoj karakter, a trenutno se već ionako previše loše osjećam u vezi sebe.
općenito moram napraviti dosta preinaka - moram smršavit, počet se zdravije hranit, vježbat. djelomično radi izgleda, ali više radi zdravlja i vlastitog samopouzdanja. kad bi mogla imat 150 kila i misliti "ma jebite se svi, ja baš seksi izgledam", vjerujem da nebi bila tu gdje danas jesam i osjećala se tak kak se osjećam.

da ne baljezgam dalje - koliko ste se udebljali nakon što ste prestali pušit i jel imate neki savjet u vezi toga? osim onog "ne jedi", taj već znam .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 15:52   #9
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
kak prestat? čitala sam razno razne savjete po internetu, razna iskustva, razne "prije i poslije" priče... nisam se našla u tome. imam jedan razlog zašto želim prestat pušit, ali me strah da nije dovoljan. strah me pokušat prestat, pa pokleknut jer onda ću se dodatno razočarat u sebe i svoj karakter, a trenutno se već ionako previše loše osjećam u vezi sebe.
općenito moram napraviti dosta preinaka - moram smršavit, počet se zdravije hranit, vježbat. djelomično radi izgleda, ali više radi zdravlja i vlastitog samopouzdanja. kad bi mogla imat 150 kila i misliti "ma jebite se svi, ja baš seksi izgledam", vjerujem da nebi bila tu gdje danas jesam i osjećala se tak kak se osjećam.

da ne baljezgam dalje - koliko ste se udebljali nakon što ste prestali pušit i jel imate neki savjet u vezi toga? osim onog "ne jedi", taj već znam .
Dakle...
kako si i sama rekla, ima jako puno načina, i da se razumijemo, svaki od njih je pravilan ako se postigne cilj - izbacivanje ovisnosti o nikotinu iz tijela.

Stvar je u tome da dok se ne stvori taj "klik" u glavi da stvarno se želiš riješiti, neće ni biti učinka. Da me netko pita zašto želim prestati pušiti, ne bih mu mogao dati razlog. Jer, ovi svi uobičajeni razlozi nisu utjecali na me, čisto se desio neki zaokret u mome razmišljanju.

Već sam opisivao svoj način, i on je prilično obeshrabrujući i "neozbiljan", ali meni je sve manja želja da zapalim i svaka koju eventualno uzmem, pravi mi još veću odbojnost, a to je ono što svi mi želimo postići.
Također, i mene je patilo ovo boldano iz tvojeg teksta, međutim, opet ne mogu ti opisati kako sam se toga riješio. Prvo sam priznao sam sebi da je to bolest, teška bolest (nemojmo se zavaravati) i da preda mnom slijedi duga borba u kojoj budem i pao ponekad.. ali znaš kako kažu: "nije problem pasti, već je problem ako se ne ustanemo i nastavimo dalje.."

- to je ta neka filozofija koju ja guram i koja me vodi malenim koracima do velikog cilja..

Što se tiče ovoga dijela za debljanje, ishranu, itd:
Nekako je to povezano. Otkad ne želim pušiti, sama kvalitetnija ishrana, želja za vježbanjem se povećavaju. Puno veća energija za boljim životom se stvara (barem meni)...
Konkretno, meni kažu da sad i bolje izgledam, kako sam dobio koju kilicu, ali sam i dobio previše masnih naslaga na stomaku, no opet, imam veću želju i ustrajni sam u tome da pravim treninge za skidanje istih...

Uglavnom, uvjeravaj samu sebe da pušenje nema nikakvog smisla, da ne valja, i prihvati činjenicu da je to borba u kojoj će biti i uspona i padova, ali da ćeš ultimativno doći do željenog efekta...

- i naravno, strpljenje do kraja... Jer, ništa ne dolazi lako i brzo... Osim gluposti i pravljenja djeteta...

playstation is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 20:22   #10
Pozdrav svima,

evo mene danas na godinu dana od prestanka pusenja!!

Sve u svemu, najbolja odluka koju sam doveo. Krize su proslost, kondicija mi je super, kaslja nema, pluca ne bole i osjecam se super.
Dali se sjetim cigareta? da, tu i tamo se sjetim, ali nema veze sa zeljom, vise kao "uspomena"

Eto, svima zelim da se uspiju ostaviti tog poroka, necete pozaliti!
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 23:44   #11
Pozdrav. Nakon otprilike 16-ak godina pušenja, danas popodne je zadnja zapaljena. Jedini razlog je zaista promukli glas, neopisivo promukli (i to tek zadnjih mjesec dana).

Nemam doma nijednu. Ne idem se s nikim danas nalazit jer sam jako loše volje i nemam strpljenja.
Imam Nicorete, nisu otvorene - ali ovdje su jer ne znam zašto.

Zanima me, je li koga od vas bivših pušača tokom pušačke faze boljelo grlo na duboke udahe? (Ali donji dio grla, ispod adamove jabučice - otprilike, ne znam kako bih opisala taj dio grla/vrata? Meni je zadnjih 3-4 dana neugodan osjećaj u grlu. Ne znam zašto je, i smeta mi, i kao da mi je cijelo vrijeme jako stegnuto grlo. ) Jel kome bilo tako?
ivashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 14:47   #12
Quote:
ivashi kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Nakon otprilike 16-ak godina pušenja, danas popodne je zadnja zapaljena. Jedini razlog je zaista promukli glas, neopisivo promukli (i to tek zadnjih mjesec dana).

Nemam doma nijednu. Ne idem se s nikim danas nalazit jer sam jako loše volje i nemam strpljenja.
Imam Nicorete, nisu otvorene - ali ovdje su jer ne znam zašto.

Zanima me, je li koga od vas bivših pušača tokom pušačke faze boljelo grlo na duboke udahe? (Ali donji dio grla, ispod adamove jabučice - otprilike, ne znam kako bih opisala taj dio grla/vrata? Meni je zadnjih 3-4 dana neugodan osjećaj u grlu. Ne znam zašto je, i smeta mi, i kao da mi je cijelo vrijeme jako stegnuto grlo. ) Jel kome bilo tako?
Imam neugodan osjecaj kad popusim previse.

Odlucio, ovo je zadnji paket duhana. Trajat ce jos dva, tri dana i ne kupujem novi. Unatoc stresnom razdoblju koje me ceka, pa da vidimo tko je jaci
toptrik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 17:43   #13
Prosla 24 h.. Nemam cigarete doma, baceno je sve. Pritisak u grlu me izluduje vec danima..
ivashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 19:57   #14
Quote:
ivashi kaže: Pogledaj post
Prosla 24 h.. Nemam cigarete doma, baceno je sve. Pritisak u grlu me izluduje vec danima..
Znači, ušparao si min. 20 kn - zavisi koje si pljuge pušio. Zamisli si tek za npr. mjesec dana računice: ccc 600 kn Ti ostaje - nije loše.
Ovo u grlu Ti je (bar djelomično) na psihičkoj bazi. Zakaj ne cuclaš ljute bonkase - ja sam to radio i bilo mi je OK. I na kraju zapamti, i bedastiji od Tebe (tu mislim na sebe) su uspjeli s nepušenjem. Uspjet ćeš i Ti - samo hrabro naprijed!
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 22:47   #15
Hvala ti. (sad vidim kako sam pisala ovo, pa eto, ko muško, al nebitno). Nego, nije mi do onog - prestat ću na dan sva pa će nešto biti jače od mene i počet ću... Jebeš to..

Okolina mi je koma. Pogotovo što su svi uglavnom rekli ''pa radije smanji nego da prestaješ''. Ne znam je li tebi utjecalo pušenje na glas, ali meni je toliko promukao zadnjih tjedan dva- kad sam išla guglat promukao glas, i vidjela sve ono za rak grla, shvatila sam da si ga sama mogu napravit, a stvarno mi se ne sviđa i bacila ostatak kutije. A nikad nisam prestala, i pušim 1 i pol kutiju na dan, ponekad i više.

Iskreno, malo sam nervozna, ali ovo stiskanje u grlu, kao da je napeto, traje već par dana i nije ugodno. Mislila sam da je stitnjaca, ali radila sam prekjučer nalaze i bili su super. Eto, pa sam prestala dimsat. I jako mi fali.. Al šta ćeš, pišit ću pa ću imat glas kao Nadan. A za lovu, super. Još sad opet cijena ide gore. Evo stavila sam si za jučer i danas na stranu novce za te tri kutije koje bi popušila. . 70 kn.
ivashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 22:16   #16
Podrska svima, redovno citam vase postove,
ja prestao 2004-e, nikad nisam od tada zapalio, nit mi je zelja,
tako da sam ziv dokaz da se moze lepo ziveti bez cigara, mozete i vi tako,
samo budite odlucni.
Poz.
__________________
Pozitivno razmišljanje je pola puta do ozdravljenja.
Hakadok is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 04:31   #17
Dva mjeseca!!!
Red_bullet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 09:07   #18

Extra
Psn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 17:23   #19
Dva tjedna je prošlo. Nijednom nisam zapalila. I ne puši mi se. Samo mi se grlo, ne znam, kao da je stisnuto jako.
ivashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 19:19   #20
Ja sam jučer odlučio prestati i nisam imao uopće potrebu i danas sam već ispušio kutiju.. jednostavno čim mi dođe misao ne mogu kontrolirati.
Silenzio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:06.