Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2006., 20:25   #61
glupo je ovako naklapati bez da se vidi kvar
Quote:
sibi kaže:
Ne mislim da je dovod jer bi stalno vlažilo a ne samo u određenim situacijama koje još uvijek nisam uspio definirati osim što žena tvrdi da je u tim situacijama koristila lavabo (prala veš na ruke znači pun lavabo vode).
ali po ovom mozda ti curi na onom preljevu na vrhu lavaboa (mozda on nije spojen)
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 21:37   #62
Quote:
sibi kaže:
Ima i čak bih i mogao to srediti iz pričuve ali zajeb je utoliko što ne znam tko će platiti susjedu popravak plafona jer je fakat otpalo dosta žbuke...
Čisto sumnjam da bi to moglo ići iz pričuve ili da???
Takve stvari se naplacuju iz pricuve
pa izmedju ostalog sta te briga sto njemu curi na glavu
tebi ne curi i on mora vikat upomoc da se plati sanacija tvoje kupaone

Ako si primjetio da curi kada zena pere na ruke ves u lavabu onda ti je najvjerojatnije tu negdje problem
Moguće da ti nije spojio onaj mali sigurnosni odvod ili nema keramike iza lavaboa pa preljeva ili nes slicno.

Jesi li pogledao boju fuga ispod lavaboa da li su mozda za nijansu tamnije
Ne znam sta drugo

Izolacija se danas stavlja u sve kupaone ispod glazure upravo zato da kad dodje do procurenja ne pusta susjedu po glavi vec tebi izadje kroz vrata na parket u hodnik i digne ti parket
Ali keramicar definitivno nije u obavezi postave hidroizolacije
zaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 03:24   #63
Quote:
zaca kaže:
Takve stvari se naplacuju iz pricuve
pa izmedju ostalog sta te briga sto njemu curi na glavu
tebi ne curi i on mora vikat upomoc da se plati sanacija tvoje kupaone
A
1. Iz pričuve se naplaćuju samo one štete nastale iz zajedničkih instalacija.
2. Pa susjedu curi voda iz njegove kupaone, kako ga ne bi brinulo
3. Da živiš u zgradi i da susjed iznad ima isti problem, i ti bi sigurno samo vikao U pomoć
__________________
Ako već moraš napraviti korak unazad, važno je nakon toga ići barem dva naprijed.
lbucar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 08:52   #64
Quote:
lbucar kaže:
1. Iz pričuve se naplaćuju samo one štete nastale iz zajedničkih instalacija.
2. Pa susjedu curi voda iz njegove kupaone, kako ga ne bi brinulo
3. Da živiš u zgradi i da susjed iznad ima isti problem, i ti bi sigurno samo vikao U pomoć
1. Tako je
2. Tako je
3. Apsolutno

Život u zgradi nije samo ograničen na tvoja 4 zida (ne podjebavam, samopokušavam objasniti situaciju). Živim u zgradama cijeli život i uvijek sam imao i nekog iznad i nekog ispod. A kad tako živiš trebaš prije svega biti čovjek i izaći u susret susjedu. Znam da zvuči deblno ali ako nema toga stanovanje u zgradi se brzo pretvori u pakao.
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 13:22   #65
Quote:
zaca kaže:
Takve stvari se naplacuju iz pricuve
pa izmedju ostalog sta te briga sto njemu curi na glavu
tebi ne curi i on mora vikat upomoc da se plati sanacija tvoje kupaone
nemaš pojma. bolje šuti.
Ingrein is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 00:03   #66
Svaki dan naplavi 1 element .
Na pr , umivaonik , napuni i naglo ispusti vodu .
Sutradan kadu , ....
Na kraju naplavi pod , mora se pokazati negdije.
Sijetio sam se sto sam napisao prije godinu dana .
Najvijerojatnije ti je problem u podnom sifonu.
Isusi vodu ,obrisi sa krpom , osusi sa fenom , namazi sa silikonom gornji rub prema plocicama .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 09:11   #67
Eto došo mi majstor jučer.
I tako čeprka on po kupaoni i gle čuda nema silikona oko kade (samo fuga koja se naravno lagano odvojila od kade). skine revizijski isčupa komadić siporeksa odande i kad sam to vidio zamalo sam počeo plakat.

Siv!!! Napio se siporeks ko ja subotom. Kaže najstor da je 90% to problem. Da silikoniram barem rub kade i zida i ostavio sam revizijski otvor bez poklopca da malo ulazi suhi zrak da počne to sušit. Ako bude i dalje vlažilo da nazovem za mjesec-dva.

Ali još uvijek mi ne ide u glavu...od kade do mjesta gdje je izbilo ima 1m i 2m. Dvije su fleke. Jel ta voda neki nindža pa da tako ide a nitko ne kuži i onda se samo pojavi niotkuda i sjebe te.

Eto sad sam silikonirao gornji rub kade i čekam da se osuši da pičnem po njemu hektolitar vode.
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 00:44   #68
Kad bi ti ja pricao o mojim avanturama sa prodorom vode , mislio bi da pisem SF price.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 15:38   #69
Quote:
sibi kaže:
Eto došo mi majstor jučer.
I tako čeprka on po kupaoni i gle čuda nema silikona oko kade (samo fuga koja se naravno lagano odvojila od kade). skine revizijski isčupa komadić siporeksa odande i kad sam to vidio zamalo sam počeo plakat.

Siv!!! Napio se siporeks ko ja subotom. Kaže najstor da je 90% to problem. Da silikoniram barem rub kade i zida i ostavio sam revizijski otvor bez poklopca da malo ulazi suhi zrak da počne to sušit. Ako bude i dalje vlažilo da nazovem za mjesec-dva.

Ali još uvijek mi ne ide u glavu...od kade do mjesta gdje je izbilo ima 1m i 2m. Dvije su fleke. Jel ta voda neki nindža pa da tako ide a nitko ne kuži i onda se samo pojavi niotkuda i sjebe te.

Eto sad sam silikonirao gornji rub kade i čekam da se osuši da pičnem po njemu hektolitar vode.
i jali silikon rjesio stvar
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 21:52   #70
Quote:
puger kaže:
i jali silikon rjesio stvar
Pa evo, sreo sam usjeda jučer i kaže da se fleka polako suši. Ali tko je bilo već nekoliko puta, tako da prihvaćam ovo rješenje sa zadrškom.
Najgore je što ne mogu definirati u kojim situacijama je voda uopće curila da odmah isprobam.
Eto već tri dana se kao da nikad vode nisam vidio i zasad je OK.

Ali (nije da copram) čekam do sljedećeg incidenta.
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2006., 20:18   #71
Pitanje za vodoinstalatere

Evo kupio malu perilicu sudja 45cm i sad me zanima posto u kuhinji postiji samo zidna slavina sa malim el. bojlerom, da li postoji neki nastavak 3/4 da se moze montirati na slavinu na koji se spaja perilica ili se mora skidati komplet slavina i stavljati nova sa dodatnim ventilom 3/4 za perilicu?
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2006., 23:49   #72
Kupi T spoj sa ventilom 1/2 na 3/4.
Ima u svakoj vodo trg.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2006., 23:49   #73
curi voda, a ona bi rade pivu!!!
dr duca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2006., 17:17   #74
Pomoc molim, gradjevinara, vodoinstalateri

nocas smo, nakon 16 sati izbivanja dosli kuci i jedan zid nasli mokar

s obzirom da na tom zidu mi nemamo nikakvih tekucih instalacija, s obzirom da je nasa najbliza mokra instalacija udaljena 1.80m iza podzidane kade (a kupaona je cijela u plocicama do 1.70 visine), a susjedova (nagdajamo, jer cujemo vodu svaki dan) puno blize, zanima nas kaj vi, strucnjaci, mislite koja je najvjerojatnija opcija i gdje da rusimo prvo?

sad smo odmaknuli ormar (tako da ne znamo kad je zapravo pocelo i koliko je dana staro sve to) i vrebamo susi li se ili povecava...

evo, laicke slikice

NACRT

unaprijed hvala
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2006., 21:06   #75
Za početak odi kod susjeda, nek provjeri dal njemu pušta negdje, dal mu je mokro.

Mada se meni čini da tebi negdje ispod kade curi. Ak ti nije problem, makni kadu, pa provjeri.
građevinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2006., 21:24   #76
Quote:
građevinar kaže:
Za početak odi kod susjeda, nek provjeri dal njemu pušta negdje, dal mu je mokro.

Mada se meni čini da tebi negdje ispod kade curi. Ak ti nije problem, makni kadu, pa provjeri.

hvala na odgovoru

nije sam tak razbit obzid i dich kadu

do sutra cemo vidjet kako reagira zid i onda skociti do susjeda vidjet jel kod njih negdje nesh curi
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2006., 21:29   #77
Quote:
atlantis kaže:
hvala na odgovoru

nije sam tak razbit obzid i dich kadu

do sutra cemo vidjet kako reagira zid i onda skociti do susjeda vidjet jel kod njih negdje nesh curi
Zašto ne pozoveš majstora? Hitne intervencije? Nekog, prije nego počneš rušit
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2006., 21:36   #78
e, a jel imaš reviziona vratašca na kadi?

enivej, meni je smrdljiviji tvoj susjed, nego kada..
ja bi prvo kod susjeda
Ingrein is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2006., 21:49   #79
Quote:
Silajn kaže:
Zašto ne pozoveš majstora? Hitne intervencije? Nekog, prije nego počneš rušit
pa nit necem ja rusit

jest da mi zanimanje pocinje na 'g', al gradjevinarka nisam

no, i za (tom) susjedu otich na vrata moram imati objasnjenje... pa pitam kako bi mogla i objasniti gdje bi mogao biti problem

vratasca nema jer je kada iz '54 (ili '56)
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 15:14   #80
lijepo dođeš na susjedova vrata, pokucaš i pričekaš..
'dobar dan susjed!'
'dobar dan susjedica'
'susjed jel bi mogli samo pogledat jel kaj curi kod vas. nama je na zidu koji djelimo s vama (ne moraš mu pokazat svoj nacrt) izbila mrlja pa pokušavamo odgonetnut jel to vama kaj procurilo il je nama. tak da ne idemo odma razbijat kadu.'

u biti, ti bi trebala obić i susjeda ispod ak ga imaš pa vidjet jel njemu mokar strop. i onog do njega ak postoji. tako profesionalci odgonetavaju misteriozne mrlje.

tak sam ja jednom prilikom pročešljala cijelu vertikalu stanova iznad sebe. problem je bio dva kata više gdje živi susjed koji ima super domaće vino
to mi je najdraži susjed u zgradi.
Ingrein is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:38.