Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2006., 11:10   #1
Question Konzerviranje maslina

Ima li tko neki zanimljiv recept za konzerviranje maslina, osim klasičnog (u salamuri)? Imam na svojim maslinicama krasne, krupne plodove, ali još premalo da bi se nosilo u uljaru (možda bi ispala čaša ulja ), pa bi ih rado iskoristila...Inače, masline su u fazi da ih je dio zelen, a dio već potamnio.
Dost mi je hitno, jer sam još samo 2-3 dana u Dalmaciji, zato please, odgovorite mi što prije ako znate...
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 23:05   #2
Masline zelene ilicrne staviti u kipucu vodu i sacekati samo, da provriju. Ocijediti
i svaku izbockati iglom i stavljati u pleh, dobro posoliti i poprskati maslinovim
uljem. Peci na 160 stupnjeva, da malo omeksaju. Kad se ohlade stavit ih u
kesice, pa u zamrzivac.

Ili se operu, svaka izbode iglom i slazu u posudu i soli svaki red. Ostave se i kad
pustu vodu ona se odlije i opet sole. I tako raditi dok pustaju vodu. Nakon toga
slozit ih u staklenke i uliti maslinovog ulja, da ih pokrije. Po zelji dodati zacine.
Ove masline su vrlo ukusne.

Nadam se, da sam pomogla navrijeme.
marijaxxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 02:36   #3
Jesi, hvala!
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 19:10   #4
1) Staviti masline u plastičnu posudu i preliti ih dva postotnim natrijevim hidroksidom (kupiti u apoteci!) da budu potopljene
- na jednu litru vode 2 dkg NaOH!
- u toj otopini dva dana držati crne masline a tri dana zelene
2) Nakon toga ih procijediti, isprati i preliti čistom vodom. Tako svaki dan 5-6 dana mjenjati vodu (otprilike svaki dan u isto vrijeme) dok ne postane čista.
3) Skuhati 8-9 % salamuru (1l vode 8-9dkg soli zakuhati i pustiti da se skroz ohladi) i u njoj/držati masline 5-6 dana.
4) Stavljati u teglice i preliti sa salamurom (novom) ili sa maslinovim uljem.
 
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 02:20   #5
Konzervirane masline

Evo što struka tj. stručnjak kaže o načinima konzerviranja maslina. Neki se i poklapaju sa ovim gore postovima. Članak je na ovom linku
Obly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:59.