Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2009., 22:22   #1
Istegnuće kvadricepsa

Pozdrav svima, aktivno se bavim nogometom, u mlađim kategorijama, i na treningu sam imao peh, i istegnuo kvadriceps. Nisam se dobro zagrijao, poslije potegnuo šprint, i u jednom trenutku užasna bol, kao da me neko nožem siječe. Nastavio sam igrat, i 3-4 puta kod jačih šprinteva se bol pojavila. Sad nemogu ni normalno trčat ni podnosit neke veće napore. Pomagajte ljudi, što da radim, koliku pauzu da uzmem, kakve vježbe...
Nije baš da je pukao mišić, ali bol je užasna.
Unaprijed hvala!
Big Kahuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 23:08   #2
sada je potrebno odmoriti se.Potpuno mirovanje nije nužno ali pošteda te noge je potrebna.Prvih nekoliko dana terapija se svodi na hladne i ledene obloge kojima je cilj umanjiti bol i zaustaviti upalni proces te možeš napraviti kompresiju elastičnim zavojem . Nakon nekoliko dana treba početi lagano sa vježbam istezanja .Međutom istegnut mišić je parcijalna ruptura te bi svakako ako nije dobro za par dana trebao posjetiti doktora koji bi ti uz to preporučio fizikalnu terapiju ovisno o kojem stupnju je riječ ,jer imaš tri stupnja istegnuča mišića, Mada nije ugodno poštedi tu nogu svih pokreta koji izazivaju bol.
Sa hladnim oblogama bol če se smiriti pokušaj, znači odmah stavi ledene i hladne obloge.
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 23:18   #3
e hvala ti puno tako sam i krenuo
ima mama neke rakije s ljekovitim biljem (hvala djedu) i lagano to mažem i masiram, deep relief i preko noći mokru krpu ostavim na nozi s zavojem
nadam se da će se poboljšat
Big Kahuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 23:20   #4
oporavak i povratak sportu tek za tri tjedna, znaći tri tjedna moraš odmarat tu nogu inaće se lako povreda vrati. Svako dobro ti želim.
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 23:23   #5
mislim da rakija i krema nisu baš dobra kombinacija radije zamotaj led u krpu i stavi da ti nogu što više hladi.Atek kad skineš led namaži sa kremom .
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 22:19   #6
Quote:
budabudimir kaže: Pogledaj post
oporavak i povratak sportu tek za tri tjedna, znaći tri tjedna moraš odmarat tu nogu inaće se lako povreda vrati. Svako dobro ti želim.
hahahahahha umriću od smija il od tuge
mene trener tjera da vec u utorak ono laganini trening samo malo da se gibam
a 9.2. bih trebao punim intenzitetom
srećom nije veliki klub pa nisu krvnički treninzi
Big Kahuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 23:45   #7
budabudimir ti dobro kaže - ledi si bolno mjesto. Prva terapija kod istegnuća je RICE - rest, ice, compression i elevation. Dakle, laganini, 3-4 puta masaža ledom ili ostavi krpu s ledom na bolnom mjestu par minuta, elastični zavoj.
Nakon 2-3 dana lagano istezanje i tek nakon 2-3 tjedna (ovisno o oporavku) povratak treninzima, prilagođeno.

Fizikalna terapija isto nije loš savjet, ultrazvuk će ubrzat zacijeljivanje.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 15:30   #8
Quote:
budabudimir kaže: Pogledaj post
sada je potrebno odmoriti se.Potpuno mirovanje nije nužno ali pošteda te noge je potrebna.Prvih nekoliko dana terapija se svodi na hladne i ledene obloge kojima je cilj umanjiti bol i zaustaviti upalni proces te možeš napraviti kompresiju elastičnim zavojem . Nakon nekoliko dana treba početi lagano sa vježbam istezanja .Međutom istegnut mišić je parcijalna ruptura te bi svakako ako nije dobro za par dana trebao posjetiti doktora koji bi ti uz to preporučio fizikalnu terapiju ovisno o kojem stupnju je riječ ,jer imaš tri stupnja istegnuča mišića, Mada nije ugodno poštedi tu nogu svih pokreta koji izazivaju bol.
Sa hladnim oblogama bol če se smiriti pokušaj, znači odmah stavi ledene i hladne obloge.
prije 2 mjeseca sam dobio udarac u kvadriceps. mirovao sam 2 tjedna.. i bol je nakratko prestala..prosli tjedan sa poceo sa treninzima i prekjucer mi se javila bol..kad polagano trcim osjetim da me boli..i kod cucnjeva..osjecam da imam neku kvrgu na misicu..dali je to nesto ozbiljno ili ne???sta da radim kako bi se povukla bol??
kep19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 18:51   #9
Quote:
kep19 kaže: Pogledaj post
prije 2 mjeseca sam dobio udarac u kvadriceps. mirovao sam 2 tjedna.. i bol je nakratko prestala..prosli tjedan sa poceo sa treninzima i prekjucer mi se javila bol..kad polagano trcim osjetim da me boli..i kod cucnjeva..osjecam da imam neku kvrgu na misicu..dali je to nesto ozbiljno ili ne???sta da radim kako bi se povukla bol??
Za početak, odi svom liječniku/liječnici koji će nakon kliničkog pregleda procijeniti trebaš li kakvu terapiju (tbl. gelovi/kreme, fiz.th.), event. radiološka obrada (UZV,Rtg?) i pregled ortopeda/traumatologa i/ili fizijatra.
Katkad nakon udarca u mišić nastane hematom (poslije serom), koji se u pravilu resorbira nakon nekog vremena, no zna se formirati i kalcifikat (smiješ to usporediti sa nekom vrstom kamena) koji te mogu smetati i u mirovanju,a i pri nekim pokretima. Možda ti je i koje vlakno puklo-ožiljkavanje? Koštana trauma? Oštećen živac, krvna žila?
Preko foruma se može samo nagađati, no, s obzirom kako to već traje dulje vremena i remeti ti uobičajene dnevne aktivnosti, svakako potraži stručnu pomoć.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:13.