Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2007., 22:35   #41
Vidim da ste svašta nabubali gore a nitko ne zna

Lupanje srca je jedan od simptoma manjka kalija. Meni se to dogodilo, pošla na hitnu i našopali me kalijem. Sad sam ko nova. Udri po bananama
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 00:36   #42
da skratim tvoj problem je vrlo neugodan, ali bezazlen i zove se Panični Poremećaj. pojam imaš za pronaći u svakoj medicinskoj enciklopediji i vidjeti češ da je to to. nemoj ići na bezvezne pretrage jer s time neces nista postici, a znam da su ti napadaji fakat jaaaaako neugodni. dosta sam se "bavio" njime zadnje 2 godine i ne bi vjerovala koliko puno mladih 20-30god ljudi ga ima, ali ih vecina niti ne zna da ga ima pa ide na sve moguce glupe preglede. e sad ima se jako puno stvari o tome za ispričati što mi se ne da ovdje(osim ako me pitaš nekaj konkretno). ako želiš to ići rješavati i ako te zanima kud i kako javi mi se na PM pa ću ti objasniti. uf.. nisam baš skratio

ajde drš se.....
__________________
so long suckers...
nobrainatall is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 09:25   #43
I ja imam problema sa sinusima i nekad imam osjecaj da mi fali zraka,ko da ne mogu fino udahnuti,ali mislim da to lupanje nije od toga.Naime i meni se desava to lupanje srca nekad iz cista mira,pogotovo kada lezim ili kad se tek probudim (mjerila sam puls u tim situacijama bude preko 100).
Vjeruj mi, moze biti do psihe, to je cudo.Zato i kad nisi uzrujana mozda se u podsvijesti nesto desava ili organizam ima post reakciju na nesto sto te u toku dana uznemirilo.Podsvijest jednostavno ne mozes kontrolirati.

Meni se zna desiti da odjednom nemam daha dovoljno, moram izaci na prozor i duboko udisati i naravno tada mi srce lupa jer se ujedno i uznemirim.
Isla sam na preglede svega prije par godina, stitna bila ok, krvna slika ok,srce ok i par mjeseci poslije svega toga zapadnem u depresiju.To je kod mene bio anksiozno-depresivni poremecaj ali proslo je i sada me to lupanje ponekad opet hvata.


A svakako kontrolisi tu cistu, moja prijateljica je ima, bas tako izbocenu, vidi se.Ima je par godina i isla je na punkciju da vide od cega je i hvlaa Bogu vodena je.Pregledaj to radi sebe i vise opustanja a manje stresa(kad bi moglo )
__________________
cokolada
cokolada is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 14:00   #44
Quote:
nobrainatall kaže: Pogledaj post
da skratim tvoj problem je vrlo neugodan, ali bezazlen i zove se Panični Poremećaj. pojam imaš za pronaći u svakoj medicinskoj enciklopediji i vidjeti češ da je to to. nemoj ići na bezvezne pretrage jer s time neces nista postici, a znam da su ti napadaji fakat jaaaaako neugodni. dosta sam se "bavio" njime zadnje 2 godine i ne bi vjerovala koliko puno mladih 20-30god ljudi ga ima, ali ih vecina niti ne zna da ga ima pa ide na sve moguce glupe preglede. e sad ima se jako puno stvari o tome za ispričati što mi se ne da ovdje(osim ako me pitaš nekaj konkretno). ako želiš to ići rješavati i ako te zanima kud i kako javi mi se na PM pa ću ti objasniti. uf.. nisam baš skratio

ajde drš se.....
Gle, ne misliš da bi ipak trebalo napraviti EKG? To po meni ne spada u glupe preglede! Nije uvijek u pitanju panika ili nešto slično, a od bar nekih osnovnih pregleda glava ne boli.
I ja imam ponekad lupanje srca i tahikardiju i vjeruj nije povezano samo sa stresom ili napadajima panike!

I super ti je savjet "nemoj ići na bezvezne pretrage jer s time neces nista postici"! Jer ako nešto boli sigurno si čovjek umišlja, a ako srce lupa, preskače ili sl. sigurno je samo napad panike... Samo ti i dalje savjetuj ljudima nemoj ići doktoru!

Ne kažem da kod nekih ljudi nije taj panični poremečaj, ali kod nekih ljudi je i neki drugi razlog. Simptomi mogu biti dodatno potencirani stresom i sl.,ali nekad i nisu.

Bolje je napraviti barem osnovne preglede pa reči nije ništa, nego ne napraviti ih pa da ispadne nešto ozbiljno!

Imam skoro cijeli život problema sa tim i dosta mi je ljudi, uključujući i doktora, koji su me gledali na način mala što izmišljaš probleme kojih nema samo zato što ne znaju očitati EKG ili im se jednostavno ne da posvetiti bolesniku. Mogla bi još o tome...
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 19:33   #45
Ne mora biti napad panike....napad panike prate i druge pojave osim lupanja srca....a koliko smo shvatili ti ih nemaš...
Od štitnjače može biti samo ako ti ta cista utjeće na hormonsku ravnotežu,a onda bi dobila lijekove...dakle štitnjača nije.
Željezo je isto u redu.Ostaje ti još malo mogućnosti...može biti dijabetes...provjeri šećer..hijetalna hernija....itd.
Lupanje srca tj.tahikardije(sinusne) su jako ćeste u mladih ljudi i najćešće su totalno bezopasne samo su neugodne.Uglavnom su na psihičkoj bazi.99% sam sigurna da je tako i kod tebe.
Ako si jako zabrinuta odi kod kardiologa i zamoli ih da naprave 24-satni holter........poslije toga možeš biti sigurna da je srce zdravo...
Ja sam imala isto takve probleme,ali ispalo je sve u redu.Poslije svih mogućih pretraga zaključak je bio da je srce zdravo,a i sve ostalo.Našli su mi cistu u štitnjači,ali to nije ništa.Mnogi je imaju ,a da ne znaju i možda je tako i bolje.
Uglavnom..dobila sam beta-blokatore,lijekove koji izravno smanjuju broj otkucaja.Već ih koristim skoro godinu dana.Više nema lupanja.Samo ima nešto drugo: stvaraju fizičku ovisnost..da,moraš ih stvarno redovito uzimati.Ja dva puta dnevno.Možda mi ih je kardiologinja olako prepisala,a ja sam samo htijela da što prije prestanu ta lupanja i eto mi sad: s 23 godine na lijekovima za srce.
Postoje mnogo jednostavniji načini da se to riješi.
Budi hrabra i sve će biti u redu...
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 10:36   #46
Quote:
nobrainatall kaže: Pogledaj post
da skratim tvoj problem je vrlo neugodan, ali bezazlen i zove se Panični Poremećaj. pojam imaš za pronaći u svakoj medicinskoj enciklopediji i vidjeti češ da je to to. nemoj ići na bezvezne pretrage jer s time neces nista postici, a znam da su ti napadaji fakat jaaaaako neugodni. dosta sam se "bavio" njime zadnje 2 godine i ne bi vjerovala koliko puno mladih 20-30god ljudi ga ima, ali ih vecina niti ne zna da ga ima pa ide na sve moguce glupe preglede. e sad ima se jako puno stvari o tome za ispričati što mi se ne da ovdje(osim ako me pitaš nekaj konkretno). ako želiš to ići rješavati i ako te zanima kud i kako javi mi se na PM pa ću ti objasniti. uf.. nisam baš skratio

ajde drš se.....
hej, neznam na koji nacin da ti se javim na taj PM. ja sam ovdje nova.
JA31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 10:51   #47
Quote:
Ida Bauer kaže: Pogledaj post
Ne mora biti napad panike....napad panike prate i druge pojave osim lupanja srca....a koliko smo shvatili ti ih nemaš...
Od štitnjače može biti samo ako ti ta cista utjeće na hormonsku ravnotežu,a onda bi dobila lijekove...dakle štitnjača nije.
Željezo je isto u redu.Ostaje ti još malo mogućnosti...može biti dijabetes...provjeri šećer..hijetalna hernija....itd.
Lupanje srca tj.tahikardije(sinusne) su jako ćeste u mladih ljudi i najćešće su totalno bezopasne samo su neugodne.Uglavnom su na psihičkoj bazi.99% sam sigurna da je tako i kod tebe.
Ako si jako zabrinuta odi kod kardiologa i zamoli ih da naprave 24-satni holter........poslije toga možeš biti sigurna da je srce zdravo...
Ja sam imala isto takve probleme,ali ispalo je sve u redu.Poslije svih mogućih pretraga zaključak je bio da je srce zdravo,a i sve ostalo.Našli su mi cistu u štitnjači,ali to nije ništa.Mnogi je imaju ,a da ne znaju i možda je tako i bolje.
Uglavnom..dobila sam beta-blokatore,lijekove koji izravno smanjuju broj otkucaja.Već ih koristim skoro godinu dana.Više nema lupanja.Samo ima nešto drugo: stvaraju fizičku ovisnost..da,moraš ih stvarno redovito uzimati.Ja dva puta dnevno.Možda mi ih je kardiologinja olako prepisala,a ja sam samo htijela da što prije prestanu ta lupanja i eto mi sad: s 23 godine na lijekovima za srce.
Postoje mnogo jednostavniji načini da se to riješi.
Budi hrabra i sve će biti u redu...
dakle ovako, dugo nisam bila ovdje ali se nadam da cemo se ponovno cuti. EKG sam obavila i javili su nalazi da imam zamor srca, sto god to znacilo, rekli su da radim na kondiciji ali da to nista ozbiljno nije. stitnjacu sam kao sto rekoh kontrolirala i hormonalno je sve u redu osim te ciste koja navodno isto tako ne bi trebala prouzrokovati vece probleme. nakon prve i druge trudnoce ostao mi je dosta bolestan zeludac, naime popusila sam neki lagani gastritis i ustanovljana mi je suficijalna kardija ili ti ga neki klinac sa zelucanim misicem koji navodno ne zatvara kako treba pa ta kiselina jebe jednjak i sta ja znam. vezano za to sam odradila terapiju sa controlock tabletama i bilo mi je bolje ali osjecam da mi zeludac i dalje nije zdrav. osim ove tegobe za koju znam da je stvarna muci me i vratna kraljeznica, to me je takoder pocelo zezati poslje drugog poroda, tako da me stalno boli vrat i ramena, ali lako sto me boli nego imam dosta ceste vrtoglavice koje me s vremena na vrijeme izbezume. dakle znala sam se tako vrtiti da sam mislila da me u trenutku vise nece biti. kao tocka na i doslo je to lupanje srca, dakle kako dolazi, potaknuto nicime, iz cista mira, najcesce pri nekim naglim pokretima (cudno). i zapravo me tek tada pocne hvatati panika.ono, sta cu sada, moja djeca.....kada sam doma mi je najlakse, smirim se i sve prode, ali kada sam na nekim drugim mjestima nije tako jednostavno. ovo mi sve zaista unistava kvalitetu zivota. nisam vise slobodna niti opustena. sve me to baca u depresiju. i sto je najgore svi misle da je to od neke skrivene depre i doslo, a ja uvjerena da su me sve te fizicke mane dovele da sam nesretna.
uf, sve rekoh...
JA31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 12:13   #48
.i mene to lupanje muči..sve sam pretrage obavila..sve ok..išla sam i na operaciju sinusa, jer sam mislila da mi je to zato jer mi fali zraka..
onda sam prihvatila da je nksiozno depresivni poremećaj..dala otkaz, i smirilo se..i sad mi zna , npr kad imam ovulaciju ili pms obavezno lupanje..poijem xanax..najgore je to jer mi lupa kad legnem i umirim se....dali ima netko slično tomu?
__________________
..all matter is merely energy condensed to a slow vibration, that we are all one consciousness experiencing itself subjectively, there is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves.
girlnextdoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 12:15   #49
..ali imala sam jednom davno manjak kalija u krvi i imam par čvorića na štitnjaći..ali mislim da to imaju 80 % žena..i dr mi napisao psihosomatski..
__________________
..all matter is merely energy condensed to a slow vibration, that we are all one consciousness experiencing itself subjectively, there is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves.
girlnextdoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 12:19   #50
..ali imala sam jednom davno manjak kalija u krvi i imam par čvorića na štitnjaći..ali mislim da to imaju 80 % žena..i dr mi napisao psihosomatski..
__________________
..all matter is merely energy condensed to a slow vibration, that we are all one consciousness experiencing itself subjectively, there is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves.
girlnextdoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 13:10   #51
Quote:
girlnextdoor kaže: Pogledaj post
.i mene to lupanje muči..sve sam pretrage obavila..sve ok..išla sam i na operaciju sinusa, jer sam mislila da mi je to zato jer mi fali zraka..
onda sam prihvatila da je nksiozno depresivni poremećaj..dala otkaz, i smirilo se..i sad mi zna , npr kad imam ovulaciju ili pms obavezno lupanje..poijem xanax..najgore je to jer mi lupa kad legnem i umirim se....dali ima netko slično tomu?
meni se to ne desava u fazi mirovanja. ja to mogu smiriti jedino ako sjednem ili legnem, pocnem duboko disati i tada se smiri.
JA31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 13:36   #52
Quote:
JA31 kaže: Pogledaj post
stitnjacu sam kao sto rekoh kontrolirala i hormonalno je sve u redu osim te ciste koja navodno isto tako ne bi trebala prouzrokovati vece probleme.
Točno tako i ja.....samo jednom godišnje moram na kontrolu i to je to.
Quote:
JA31 kaže: Pogledaj post
ostao mi je dosta bolestan zeludac, naime popusila sam neki lagani gastritis i ustanovljana mi je suficijalna kardija ili ti ga neki klinac sa zelucanim misicem koji navodno ne zatvara kako treba pa ta kiselina jebe jednjak i sta ja znam. vezano za to sam odradila terapiju sa controlock tabletama i bilo mi je bolje ali osjecam da mi zeludac i dalje nije zdrav.
Točno tako i ja...to ti je GERB-gastroezofagealna refluksna bolest....i ja sam koristila Controlock.Želudac ti je zdrav.Nije to bolest želuca.
Quote:
imam dosta ceste vrtoglavice koje me s vremena na vrijeme izbezume. dakle znala sam se tako vrtiti da sam mislila da me u trenutku vise nece biti
Možda imaš niski tlak.
Za kraj ti mogu reći da si skroz anksiozna.Odi psihologu i vidjet ćeš da će i ove fizičke tegobe nestati.Sve tvoje boljke mogu imati uzrok u psihi..od želuca,srca,kralješnice,vrtoglavice....itd.Nekako zaključujem da ti je to sve krenulo od poroda,što je sasvim logično.
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 14:11   #53
Wink

Quote:
Ida Bauer kaže: Pogledaj post
Točno tako i ja.....samo jednom godišnje moram na kontrolu i to je to.

Točno tako i ja...to ti je GERB-gastroezofagealna refluksna bolest....i ja sam koristila Controlock.Želudac ti je zdrav.Nije to bolest želuca.

Možda imaš niski tlak.
Za kraj ti mogu reći da si skroz anksiozna.Odi psihologu i vidjet ćeš da će i ove fizičke tegobe nestati.Sve tvoje boljke mogu imati uzrok u psihi..od želuca,srca,kralješnice,vrtoglavice....itd.Nekako zaključujem da ti je to sve krenulo od poroda,što je sasvim logično.
fuck, a to je ono cega sam se najvise bojala.... fala draga, mozda i probam.
JA31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 14:16   #54
Quote:
JA31 kaže: Pogledaj post
fuck, a to je ono cega sam se najvise bojala.... fala draga, mozda i probam.
Znam, sigurno razmišljaš:kako i ne bi bila anksiozna kad me sve ovo muči!!!!! a sve ovo te muči jer si anksiozna i tako dalje u krug.....
Treba napraviti pretrage da se uvjeriš da nije ništa ozbiljno i to ti je već na pola puta k izlječenju.
Nedaj se .....
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 13:32   #55
Čitam ovo sve i nekak mi se čini da je najmanji problem kad me pika srce i ako nemam zraka to da sam 'malo' u depresiji. Pa naravno da jesam sa svakom frkom na poslu, doma i kud god se okreneš mora se malo nataložit i negdje puknut. Važno da je srčeko zdravi, volim život! Hrabrim samu sebe, srce mi preskače pa moram obavit holter i ultrazvuk srca, pa me malo strah, šmrc.Pozdrav svima!
fredi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 20:34   #56
Sta moze biti kada s vremena na vrijeme svakih 5 minuta osjetis da ti srce lupi jace.Samo osjetis da te lupi,i onda sve uredu.Nisam bolesna,nemam stitnjacu.....
Ostro na prvu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 11:49   #57
Quote:
Ostro na prvu kaže: Pogledaj post
Sta moze biti kada s vremena na vrijeme svakih 5 minuta osjetis da ti srce lupi jace.Samo osjetis da te lupi,i onda sve uredu.Nisam bolesna,nemam stitnjacu.....
Zašto bi moralo biti nešto?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 00:36   #58
Lupanje srca

Pozz

danas sam dozivio dosta neugodan trenutak

dakle, bio u teretani, uradio seriju jednorucnog biceps pregiba,i dao sam svoj max, dakle isao sam do otkaza, zadnje ponavljanje uradim. vratim tegove. i odjednom mi srce pocelo lupat jako da sam se uplasio... 2 sekunde lupalo brze i jako.. i onda kao smirilo, i onda opet 2 sekunde malo slabije i onda je bilo sve ok....

koliko je to opasno, sta to moze biti? ugl do sad mi se nikad ovako jako nije to desilo,, desavalo se da malo jace lupi, nekad recimo jedan udarac jaci i ok....
xenan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 19:00   #59
Evo danas slicno, iako srce nije lupalo,ali imam problem kad radim duge serije.. Recimo danas sam radio jednorucno veslanje, 12x svaka ruka posebno, dakle serija potraje po minutu. jednostavno poslije toga mi se malo i zavrti u glavi, teze dodjem do zraka.. itd..
xenan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:54.