Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2013., 13:54   #1
Kontakt s ozračenom osobom

zamolio bih nekoga da me posavjetuje u vezi ovoga. Zamolio me prijatelj da njegovog oca vratim iz bolnice sa svojim automobilom jer je situacija takva da nitko drugi nije u mogucnosti zbog raznoraznih obaveza da to obavi pa su mene zamolili. Otac mu je u bolnici i lijeci se od raka i isao je na neka zracenja i lezao je par dana u bolnici i bit ce otpusten kuci. Ja u pocetku nisam to prihvatio jer nisam znao jesam li i ja slobodan taj dan, no onda sam se sjetio da li mozda postoji neki rizik za mene, da li ima rizika da to moze preci na mene ili da li moze ostati tragova u automobilu pa da netko drugi bude ozracen kasnije dok se bude vozio u automobilu, npr djeca i slicno....

Ja ne znam o tome mnogo, nezgodno mi odbiti jer sam ipak slobodan taj dan i mogao bih to uciniti no sada me malo strah tog eventualnog rizika od zracenja...Osoblje iz bolnice ga pusta jer vjerojatno nema rizika, no nije svakome ni vjerovati, pogotovo u danasnje vrijeme i jedna takva greska moze ugroziti zivot mnogih. Mislim da to moze biti opasno i nije se igrati sa tim. Stoga bih me zanimalo da netko strucan i ko se razumije u takve stvari mi da odgovor o tome da li ima ikakvog rizika. Voznja bi trajala oko sat vremena.
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 14:01   #2
bez brige, nisi ugrožen.
tynsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 13:14   #3
Imam pitanje vezano uz zračenje...ako iko zna, ili zna nekog ko zna ovako..kao mala obolila sam i morala sam proć ta zračenja i ostao mi je na leđima ožiljak, tj mrlja od zračenja koja mi smeta, jer izgleda ko da je prljavo (a perem se skoro svaki dan )

pa me zanima ima li kakva krema, gel, nešto, bilo šta s kim bi se ta mrlja mogla uklonit ?? jer mi dođe da ogulim taj dio


i da btw..Samsung, bez brige, neće ti ništa bit
__________________
There is no great genius without some touch of madness. Aristotle
ninaba4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 13:45   #4
možeš pokušati sa dermoabrazijom, ali kako je to u osnovi struganje površinskog sloja kože obavezno u varijanti da ti to radi dermatolog, a ne neki priučeni kozmetičar
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 13:51   #5
sasvim sam sigurna da se negdje na ovim stranicama pričalo o nekom pregledu nakon kojeg pacijenti izlaze iz bolnice na neki zadnji izlaz, da ne bi ozračeni dolazili u kontakt s drugima.
valjda nije svako zračenje isto.
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 13:53   #6
Pretpostavljam da mislite na ovu temu?

Tu se radi o primjeni radioaktivnog joda u liječenju karcinoma štitnjače, a ne o klasičnom zračenju (teleradioterapiji).
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 14:03   #7
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
možeš pokušati sa dermoabrazijom, ali kako je to u osnovi struganje površinskog sloja kože obavezno u varijanti da ti to radi dermatolog, a ne neki priučeni kozmetičar

Hvala, raspitat ću se u bolnici za dermoabraziju pa da se konačno riješim tog..

Ja sam išla od kuće na zračenje,i nisam imala neke posebne mjere, jedino ne izlaganje previše suncu..Čist normalno, ko odlaženje na rendgen ili ct..
__________________
There is no great genius without some touch of madness. Aristotle
ninaba4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 14:05   #8
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da mislite na ovu temu?

Tu se radi o primjeni radioaktivnog joda u liječenju karcinoma štitnjače, a ne o klasičnom zračenju (teleradioterapiji).
zapravo tema je bila pomoć oboljelima od zloćudnih bolesti, ali sad na ovom linku vidim da "glavnina zračenja iščezava nakon nekoliko dana", pa onda to znači da se mogu naći u blizini nekog takvog.

bogme, sad me ovo zabrinulo.
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 14:13   #9
Quote:
gabriela00 kaže: Pogledaj post
zapravo tema je bila pomoć oboljelima od zloćudnih bolesti, ali sad na ovom linku vidim da "glavnina zračenja iščezava nakon nekoliko dana", pa onda to znači da se mogu naći u blizini nekog takvog.

bogme, sad me ovo zabrinulo.
Čekajte, o kakvom zračenju govorimo u primjeru koji ste iznijeli?

Ako je riječ o teleradioterapiji, onda nakon zračenja pacijent ne zrači i nije opasan za okolinu, kao ni njegova odjeća i može obavljati uobičajene aktivnosti pa tako i voziti se s nekim u automobilu, boraviti u tramvaju itd.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 14:32   #10
moj primjer se odnosio na pet/ct. ljudi su rekli da im se nakon pretrage više nitko ne približava i da izlaze na neki posebni izlaz.

a ovo za liječenje raka štitnjače nisam ni znala. to je valjda još gore zračenje.
u oba slučaja me zanima koliko traje ozračenost.
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 21:21   #11
Ljudi koji se liječe radioaktivnim jodom (karcinom štitnjače) nalaze se u izolaciji na odjelu i nije im dopušten kontakt s ljudima dok traje zračenje i mislim da svi robu koju su tada koristili trebaju baciti (nisam sigurna za ovo zadnje, tako sam načula ali nisam ispitivala dublje koja je procedura). Kada su sigurni za okolinu pušta ih se doma iako se preporuča trudnicama da druženje sa osobama koje se liječe radioaktivnim jodom svedu na minimum narednih mislim 2-3 tjedna, čisto kao mjera predostrožnosti.

I dajte ljudi, da ljudi koji idu na zračenja, na pretrage poput rendgena, pet, ct-a i sl. toliko zrače da su opasnost za druge pola medicinskog osoblja bi za 5-10 godina poumiralo od kojekakvih tumora, rakova i sl.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:05.