Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2006., 21:05   #1
Lomovi

Jel tko ikad nešto strgao? Ja sam ruku i to više puta, nemam pojma koji razlog ali nastojim sad više pit mlijeka
Don Giovani is offline  
Old 10.06.2006., 21:30   #2
napukla desna ruka u zglobu kod šake, napuklo lijevo rame, napukao lijevi skočni zglob i sada ono najžešće: slomio desni lakata, točnije palčanu kost desne ruke u predjelu lakta na dva mjesta na tri komada
i onda tri operacije, četri žice i pun k*** fizikalne terapije
__________________
Sanest choice in the insane world:
Beware the beast but enjoy the feast he offers
Go! is offline  
Old 10.06.2006., 22:17   #3
ja jedamput, al pošteno....potgrala sam u desnom gležnju sve što se moglo strgat...isto žice...šrafi...tri operacije...još me čeka jedna...
__________________
Bolje izgubiti trenutak u životu, nego izgubiti život u trenutku...

živi i pusti druge da žive ...
jaja is offline  
Old 11.06.2006., 14:52   #4
Kako vam je bilo nakon operacije? Da li je ikad postalo 100% kao prije ozljede ili ste imali popravak na 80-90%?
Arslan is offline  
Old 11.06.2006., 16:11   #5
Ja sam imao samo šaraf, jedna operacija, ne znam kako je njima. Ali meni se sve vraća u normalu. Imao sam šaraf u laktu. Ne mogu ga sad do kraja ispružit ali se nadam za koji mjesec da će biti sve u redu. Ali ne može ruka biti nikad ista. što se funkcija tiće ja mogu sve radit , ali promjene vremena me ubijaju!
Don Giovani is offline  
Old 11.06.2006., 17:54   #6
Ja sam potrgao meniskus u koljenu, dio je uklonjen, dugo je trebalo da se vrati glatki hod (par mjeseci), ali osjecaj nije nikad postao isti, niti nakon 2 godine. Jednom strgano, nikad vise 100%...
Arslan is offline  
Old 11.06.2006., 20:17   #7
Quote:
Arslan kaže:
Ja sam potrgao meniskus u koljenu, dio je uklonjen, dugo je trebalo da se vrati glatki hod (par mjeseci), ali osjecaj nije nikad postao isti, niti nakon 2 godine. Jednom strgano, nikad vise 100%...
točno to
Don Giovani is offline  
Old 14.06.2006., 15:20   #8
ne, nakon operacije nikada nije isto. ja nakon njih tri i četri žice i 6 godina (bit će 1.7.) ni dan danas nemogu okretati ruku u laktu - lijevo desno
__________________
Sanest choice in the insane world:
Beware the beast but enjoy the feast he offers
Go! is offline  
Old 14.06.2006., 18:16   #9
Quote:
Arslan kaže:
Kako vam je bilo nakon operacije? Da li je ikad postalo 100% kao prije ozljede ili ste imali popravak na 80-90%?
nakon operacije je bilo dva mjeseca strogog ne oslanjanja na tu nogu... u tom periodu je zglob bio dosta otečen, noga je jako trnula, cirkulacija bila na minimumu... imala sam sreće da sam si mogla platiti fizioterapeuta koji je dolazio doma po potrebi i dva puta dnevno... imam osjećaj da su mi te masaže vratile nogu u život... onda je slijedila operacija vađenja fiksatora, nakon nje sam smjela postepeno opterečivati nogu... slijedila je intenzivna fizikalna terapija... u međuvremenu se jedna žica počela micati pa sam tražila da se sve izvade... ostala je samo pločica sa šrafima, ona ide van na jesen...

danas osjećam:

neke male posljedice... normalno hodam, vozim, penjem se na sljeme... ponekad osjetim težinu u toj nozi, ponekad me ožiljak svrbi... ma sitnica

a velike posljedice?... ma katastrofa... postala sam ovisna o netu... i forumu...
__________________
Bolje izgubiti trenutak u životu, nego izgubiti život u trenutku...

živi i pusti druge da žive ...
jaja is offline  
Old 14.03.2008., 13:35   #10
Pozdrav svima!

Nova sam na forumu iz želje da čujem Vaša iskustva i podjelim vlastito glede prijeloma nadlaktice, operacije i daljnih komplikacija koje su nastale.

Naime 25.11.2007. pukla mi je lijeva nadlaktica na dva mjesta, operirana sam 28.11.2007. u bolnici KB Dubrava, operirao me je doktor Pukljak.
Kost mi je fiksirana pločicom i vijcima.
Nakon operacije provela sam još 5 dana u bolnici te sam puštena na kućnu njegu. tjedan dana kasnije skinuli su mi konce i langetu.
Tjedan dana nakon već me je doktor poslao na terapije zbog kontrakture. Nakon provedenih 5-6 terapija počela sam osječati kosti da mi se miču te sam od fizijatrice hitno poslana na hitnu u KB Dubrava gdje su me poslikali i uputili me da se javim svom doktoru koji me je operirao. On se više nije ni sječao da me je poslao na terapiju te mi rekao da molim Boga da mi se održi položaj kako ne bi morala na ponovnu operaciju...da molim Boga?! Što sam ja došla u crkvu ili u bolnicu? Kad sam ga pitala zašto osjećam kosti da mi se miću okrivio je mene(da nisam strogo mirovala i sl.) kako on ne bi preuzeo nikakvu odgovornost a on je taj koji me je poslao na terapije već dva tjedna nakon operacije. Uglavnom, da skratim priču, od tada pa do sada kosti se nisu zarasle (inaće imam 29.godina), ne smijem ići na terapije, ruka mi je u kontarkturi itd. itd. Potražila sam i drugo mišljenje te sam posjetila dr. Čička u Nemetovoj koji mi sugerira da čekam još tri mjeseca da mi kosti zarastu (ako zarastu) a ako ne da čemo morati(zbog mogućeg stvaranja umjetnog lakta) ponoviti operaciju koja usput vrlo rizična za živac šake(šaka bi mogla ostati bez funcije).

Zaista se nalazim u jednoj agoniji koja ne znam ni kako će i dali će završiti...jer oni svi govore da nema druge opcije nego čekati još ta tri mjeseca (sve skupa znači 6 mj.) da kost eventualno zaraste a onda ako ne zaraste ponoviti operaciju za koju je pitanje kako će završiti.

Zato bi molila ako itko zna kakvo bolje rješenje, na temelju prijašnjeg iskustva ili sl. da mi kaže ili da me uputi kod doktora koji bi mogao imati kakvo rješenje da mi kosti čim prije zarastu. Jer kako oni kažu drugog rješenja nema a ja ipak mislim da postoji...jer od kad se to desilo ništa ne smijem raditi...na bolovanju sam već 3 mjeseca, ne smijem voziti, ne smijem trčati, kućni poslovi su mi smanjeni na minimum, osjećam se bespomočno.

Ne bih željela da mi se desi da sad čekam još ta tri mjeseca a da mi rtg slika bude i dalje ista i da nakon svega toga ponovo proživljavam sve ispočetka. Kosti se i dalje ni malo ne zarastaju...a ja bi trebala samo čekati.

Molim Vas pomozite!
Arm29 is offline  
Old 31.03.2008., 01:55   #11
puknuce fibije

Dali ima neko sa iskustvom puknuca fibije.Koliko traje oporavak.
panca is offline  
Old 01.03.2013., 18:56   #12
Poštovane forumašice i forumaši,

kao što se vidi iz Popisa tema, gotovo za svaki predio tijela postoji tema o prijelomu, tako da nam zbirna tema na kojoj će se redati iskustva o prijelomima ruku, nogu i ostalih dijelova tijela uistinu nije potrebna.

zumba83 i Miloshke, Vaši upisi su premješteni na temu Prijelom ruke/slomljena ruka.

Tema se zaključava.

Zahvaljujem na razumijevanju.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:44.