Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2015., 19:48   #541
Hvala!
riot_act is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 21:29   #542
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Dokumentacija bi ti trebala biti kompletna. Možeš slobodno predati i nepotpuno, nisi u prekršaju, ali će tvoju poreznu prijavu staviti na stranu i rješavat će ju tek pri samom kraju (vjerovatno negdje krajem godine). A i vjerovatno će te tada nazvati i zatražiti da doneseš to što fali.
Barem je tako bilo do sada.
e hvala velika,

imam jos jedno pitanje, dal stalno zaposleni imaju pravo na povrat? sori ako je pitanje banalno, trebala bih znati ovo, tocnije moj decko o kome se i radi , on tvrdi da nema.
Laterus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 22:26   #543
Quote:
Laterus kaže: Pogledaj post

imam jos jedno pitanje, dal stalno zaposleni imaju pravo na povrat?
Imaju, naravno, i to ; ako nisu iskoristili sve osobne odbite (neredovita isplata plaće ili duže bolovanje na teret HZZO), ako su imali nejednako porezno opterećenje (npr isplata bonusa, jubliarnih nagrada i sl) , ako žele dodati nekoga kao uzdržavanog člana (roditelj, dijete, tast, punica, bračni partner), ako su radili istovremeno kod dva poslodavca, ako žive na nekom od potpomognutih područja.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 22:27   #544
hej, postoje li još uvijek brdsko-planinska područja?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 23:59   #545
Pozdrav, imam i ja jedno pitanje, molim vas za odgovor.
Prošlu godinu radila sam preko student-servisa i zaradila sveukupno oko 52.000,00kn. Pošto je granica za neoporezivanje 50.000,00, na ovo ostalo su mi obračunali i naplatili porez. Danas me zove žena iz student-servisa i kaže da će mi poslati doma obračun poreza za taj dio pa da ga mogu priložiti kad budem podnosila poreznu prijavu. Ja ju nisam ni mislila podnositi, pa sad nemam pojma trebam li ju uopće podnositi i imam li pravo na povrat?
__________________
Another beautiful day - mutilated corpses with the chances of afternoon showers.
baby doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 00:23   #546
Znam da ste sigurno već sto puta odgovarali na ovakvo pitanje, ali upravo sam saznao da moram predati poreznu prijavu jer sam u 2014. u jednom mjesecu dobio placu od prošlog poslodavca (u Hrvatskoj) i predujam place u inozemstvu...

Znaci, u ova dva dana bi to trebao poslati? Moze li se sve postom? Da li moram slati original IP obrazac? Naravno, on je u Hrvatskoj.

Vjerojatno ce mi vise place u inozemstvu podici poreznu stopu i morati cu jos i doplatiti...

Malo vremena mi ostaje...
z_k is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 19:52   #547
Dobar dan!

Opet ja Ovaj put nije za mene, nego za člana obitelji koji se u zadnji tren sjetio da bi mogao tražiti povrat, pa sad mene zeza, da ne kažem nešto drugo

Računaju li se mirovina i dividenda od dionica kao uplate na koje se može dobiti povrat? To su mu jedine uplate na račun.

Unaprijed jedno VELIKO hvala!
LittleSky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 21:00   #548
Bok, ako netko zna ili ima vremena molim da mi objasnite.
Osoba je radila od 1.1. do 15.5. kod jednog poslodavca, a od 16.5. do kraja godine kod drugog. Da li on ima obvezu predavati prijavu, obzirom da smo vidjeli da je stara firma obracunala pola, a nova puni osobni odbitak za isplatu place iz tog 5. mjeseca? Po tome je uplaceno manje poreza i prireza, no ne znamo da li postoji obveza prijave.
Unaprijed hvala
TheStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 08:31   #549
Quote:
TheStorm kaže: Pogledaj post
Bok, ako netko zna ili ima vremena molim da mi objasnite.
Osoba je radila od 1.1. do 15.5. kod jednog poslodavca, a od 16.5. do kraja godine kod drugog. Da li on ima obvezu predavati prijavu, obzirom da smo vidjeli da je stara firma obracunala pola, a nova puni osobni odbitak za isplatu place iz tog 5. mjeseca? Po tome je uplaceno manje poreza i prireza, no ne znamo da li postoji obveza prijave.
Unaprijed hvala
U ovom slučaju da, jer , ako sam dobro shvatila za 5. mjesec je priznato više od jednog osobnog odbitka. Pri tom pretpostavljam da su obje te plaće isplaćene u istom mjesecu.
Da je samo jedna od frimi priznala osobni odbitak, onda ne bi postojala obveza.

Doduše, još nisam čula da je itko ikad platio kaznu zbog toga. Samo je porezna uprava poslala naknadni poziv da se porezna prijava podnese.
Hoće li nastavit s tom praksom da ne naplate kaznu, ne znam.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 16:05   #550
Hvala. Bila sam u poreznoj danas i rekli su mi da svejedno ima obvezu predati, obzirom da se 2 isplate place preklapaju u istom mjesecu. Pa eto ako jos netko bude u istoj situaciji
TheStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 20:37   #551
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Vjerojatno ce mi vise place u inozemstvu podici poreznu stopu i morati cu jos i doplatiti...
Nisi li eksteritorijalan što se tiče poreza na tu plaću?

Pitam zato jer ću se ja naći u sličnoj situaciji, dio plaće od prošlog poslodavca i puna plaća novog.

Zadnje uređivanje MilHistorian : 28.02.2015. at 20:55.
MilHistorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 10:35   #552
jel znate mozda kada krecu prve isplate povrata poreza
dator is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 16:47   #553
Vjerovatno će, kao i prošle godine, stavljati obavjesti na svojim stranicama.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 08:16   #554
Zna li itko jesu li krenuli ove godine sa isplatama??
agrarna_reforma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 23:42   #555
Alo, ikooo?
Svi ste puni pa se niko ne zanima....
agrarna_reforma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 10:22   #556
Ne, nego informaciju o tome tražimo na stranici porezne uprave (kao i prošle godine) ili čekamo obavijest na e građani (kao i prošle godine) ili nazovemo onaj njihov telefon (kao i prošle godine).
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 16:02   #557
Znaci jos nisu krenuli sa isplatama povrata poreza? Sad sam procitao neke friske clanke gdje kazu da se kasni s pocetkom isplata.
__________________
The Truth Is Out There
Aeternus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 10:05   #558
da li je pocela isplata? ne vidim nista na stranici od porezne...da li cemo dobiti na kucnu adresu obavijest o uplati? hvala
bavarac6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 22:41   #559
Nemam pojima sta je vise s tim, pogledam tu i tamo jel je sta sjelo i nista... a jos prije 2 tjedna su najavili da krecu s isplatama. Bas usporeno to ide. Valjda bude za koji dan (ili malo vise) sudeci prema tome sto kazu na stranicama.
__________________
The Truth Is Out There
Aeternus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 23:03   #560
http://www.porezna-uprava.hr/Dokumen...00806_1206.pdf

Teško je uguglati "porezna uprava povrat poreza", ha?
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:17.