Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Pogledaj rezultate ankete: Kupujete li čaj u čajoteci?
Da 52 42.62%
Ne 42 34.43%
Ako su cijene pristupačne 28 22.95%
Ne pijem čajeve 0 0%
Glasovatelji: 122. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2015., 20:58   #1581
Zanimljiva diskusija.dakle ja sam totalni početnik,kupio sam caj jer mi se svidio liptonov bijeli u piramidalnoj vrećici ,cajnik jos nemam.imam samo onu maaalu cijediljku i najobičnije šalice .

Sent from my HTC One S using Tapatalk
__________________
Svijet je lopta šarena..
Hitretz84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 21:08   #1582
Iz mog iskustva, liptonove dvije vrećice su potrebne na šalicu (250ml) vode. Probala sam crne razne i jedan zeleni. Premalo čaja je po vrećicama.

Nemaju sve vrećice na tržištu po 2 g čaja, ali opet, nije svaki čaj jednako jak. Tak da, 2 g na 250 ml vode uzmi okvirno i naštimavaj kako ti paše.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 23:59   #1583
pila sam liptonov earl grey doduše samo jednom ali čini mi se da bi trebala cca 1,5 vrećica na šalicu.
stvarno je individualno kome kakav koji čaj odgovara ali slažem se da je liptona premalo u vrećici.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 13:23   #1584
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Što misliš kako bi početnik shvatio gornji tizianin post?

Ako je taj recept i pasao za skoro dvije litre, ne znači da paše svima uz sve veličine čajnika.
ok, možda sam ja previše puta čula tu uputu o doziranju, pa još popraćenu slikom čajnika bilo na ekranu bilo uživo, pa mi se ta dodatna žličica ne čini nerazumljivom.

ovo oko veličine - u ovom slučaju je nezgodno zaokruživati na višlje, jer sam zapremninu rekla maksimalno moguću, a čajnici se u praksi ne pune do samog vrha, pa je to mjera za litru i pol čaja. (i da, znam da na svijetu postoje i znatno manji i veći čajnici, govorim o prosječnim najčešćima u obiteljskim domaćinstvima)
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 15:03   #1585
Jedna cajna zlicica caja na salicu te jedna na cajnik opci je, uobicajeni recept. U biti, treba se dozirati prema vrsti caja i eksperimentirati, isto se tako upoznati s odredjenom vrstom caja. Neke vrste bijelog caja najukusnije su kada je caj jedva obojen (voda izmedju 60 i 70 stupnjeva i stoji 2 - 3 minute), pa je to dobro negdje unaprijed procitati. Razlika je i u vremenu koje caj treba biti uronjen u vodi. Naravno, koje je to zapremnine cajnik, koje zlicica (nase su premale), koje salica.
Kinezi kazu ovako - prvom toplom vodom treba zagrijati cajnik, staviti caj pa ga drugom toplom vodom isprati (zaliti vodom pa vodu izliti). Tek se trecom vodom dobije prvi caj, ali najukusniji je kada se radi tek treci caj po redu. Tu se misli na kvalitetne cajeve u liscu ili u tabli.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 15:44   #1586
Quote:
tiziana kaže: Pogledaj post

... Neke vrste bijelog caja najukusnije su kada je caj jedva obojen (voda izmedju 60 i 70 stupnjeva i stoji 2 - 3 minute), pa je to dobro negdje unaprijed procitati.
istina, s ovim sam se ja baš bila sudarila kod svog prvog bijelog čaja. naviknuta na crni, fermentirani promašila sam i količinu i vrijeme toliko da je čaj baš ispao gadan. onda sam ipak išla poslušati uputu na pakiranju (), i makar se čini strašno prekratko, 2 min i upola manje listića su doista dovoljne, i onda ispadne jako dobar. osobno, još uvijek preferiram crni, ali valja i ovo malo za varijaciju
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 17:19   #1587
Da što se tiče bijlog čaja isto sam skužila da mi je najfiniji kad je temperatura vode do 80 stupnjeva i maximum da mi vrećica stoji u vodi je 2min. i kad se malo ohladi dodam pola žlićice meda,savršeno.
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 11:16   #1588
Trebam pomoć oko oolong čaja...čistog
koje ste proizvođače probali i kakvi su dojmovi?
getready is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 17:58   #1589
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Gdje si nasla ta 2?
na web shopu https://www.cajevi.hr/crni/14-yunnan...ni-cajevi.html
OshNesh is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 16:18   #1590
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Darjeeling nije do kraja fermentiran (zapravo se radi o enzimatskoj oksidaciji, ne o fermentaciji) nego je izmedju crnog i zelenog caja. To nekima ne pase. Ja ga ne mogu podnijeti.
ni meni nikako ne paše, mogu znalci onjemu pričati kao o šampanjcu u kategoriji čajeva, ali meni je travnatog okusa ... probala sam više vrsta da ne ispadne da mu nisam dala šansu.

Inače, obzirom da dva put dnevno obavezno pijem čaj, prvi ujutro i drugi popodne, isprobala sam razne i došla do zaključka da meni najbolje pašu cejlonski čajevi. MIslim, mogu ja popiti i neke druge, ali u kategoriji crnih čajeva nema mi bolje od cejlonskog. Nedavno sam za vrijeme boravka u domovini, sasvim slučajno u Zagrebu našla Basilur čajeve i išla sam na sigurno, kupila orange pekoe, english afternoon i oba su solidni i vrlo ukusni čajevi. Sve kako su mi do tada bili nepoznati, svejedno sam kupila i golden crescent i nisam se pokajala, dopao mi se i taj.
Aromatizirane varijante nisam probala jer ni inače ne pijem aromatizirane čajeve, tako da o njima ništa ne mogu reći, još manje ih preporučiti.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 17:33   #1591
Quote:
getready kaže: Pogledaj post
Trebam pomoć oko oolong čaja...čistog
koje ste proizvođače probali i kakvi su dojmovi?

moji su favoriti Oolong čajevi s Taiwana, npr:
link
planktoni82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 12:21   #1592
Koju vrstu čaja preporučujete prije spavanja (za opuštanje ) ako osoba ima čir i gerb?Osim kamilice.Hvala.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 17:28   #1593
Kako na drugoj temi nisam dobio odgovor da pitam i ovdje... Jel zna netko gdje se može kupiti Bad Heilbrunner čaj kadulja-med, s obzirom da ga više nema u Mülleru? Ili takva kombinacija nekog drugog proizvođača? I zeleni u vrećicama s nekim voćnim aromima, tipa breskva, jagoda, a da je dobar?
Hiawatha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 15:23   #1594
Prijatno me iznenadio AriZona white tea blueberry
Euphrosine is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 23:27   #1595
upravo pijuckam čaj od svježe mente koja mi raste u tegli. prvi put napravila sam sa svježom (inače koristim sušenu, a čaj od mente mi je najdraži čaj). i super mi je! boja je blijeda, ima manje gorčine od sušene, ali aroma mente baš je jako intenzivna.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 01:17   #1596
koliko si je stavila?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 08:51   #1597
dosta - jedan mali stručak strpala sam u čajnik.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 14:26   #1598
Ovih dana pijem Messmer bijeli čaj s vanilijom i breskvom, Ahmadov earl gray i Frankov planinski. Svi su mi fini.
Hiawatha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 00:32   #1599
u usporedbi s pravim čajoljupcima, pretpostavljam da je moj trenutni izbor teški prosjek, ali meni Mesmerovi čajevi baš pašu, omjer cijene i ...pitkosti ću reći, jer u kvalitetu se ne razumijem je čisto solidan. Trenutno najrađe volim njihov Earl Gray i koprivu, kopriva mi je fora jer ima jako slatkas aftertaste nekako, neznam da li ima dodane nekakve arome i šta je još od trava unutra u toj vrećici, ali jako neutralan okusom, al opet ugodan i pitak čaj
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 01:05   #1600
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Koju vrstu čaja preporučujete prije spavanja (za opuštanje ) ako osoba ima čir i gerb?Osim kamilice.Hvala.
Komorač
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:54.