Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2006., 20:56   #1
Exclamation Klovićevi dvori - Van Gogh

VAN GOGH, MONDRIAN I HAAŠKA SLIKARSKA ŠKOLA
petak, 03.03.2006. - nedjelja, 04.06.2006.
Galerija Klovićevi dvori , Jezuitski trg 4

Zanima me da li je tko bio i vaši dojmovi sa izložbe. Ja bi trebao otići, ali nemam baš kad
__________________
anima sana in corpore sano

DVFC

link 2
kupipixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 21:28   #2
bila, obišla sve nekoliko puta. pa sad, naravno da je dojmljivo pošto se u Zagrebu inače jako rijetko dešava bilo što toga tipa, ali ako uzmeš postavu bilo kojeg jačeg muzeja neke Europske metropole, prosječno.

zanimljivo je jer je izložba tematska. više-manje. od Van Gogha imaš, mislim, tri slike, Mondrian isto tako nešto, i to rana faza dok je još bio daleko od kompozicija u plavom i dr. apstrakcija. radi se o autorima s prijelaza 19. u 20. stoljeće, takozvanog realizma koji su utjecali na Van Gogha i Mondriana u određenoj mjeri. barem na početku njihovog stvaranja, mada mi je i tu Mondrian već bio pomalo enfant terrible. ako poznaješ djela potonje dvojke, možda nešto izvučeš, mada je po meni tu bio bitniji psihološki element koji je izvlačio realistične teme iz života najdonjih slojeva, a ne toliko sama tehnika. poznato je koliko su tu i Van Gogh i Mondrian bili jedinstveni, ili bar pioniri. bitno je bilo napraviti odmak od romantičnih tema koje su do tada vladale slikarstvom.

ono što je prekrasno za vidjeti je koliko Jozef Israëls, Jacob Maris i društvo vladaju tehnikom prikazivanja svjetlosti i detaljiziranjem. njihovi olujni oblaci ili svjetlost koja kroz prozor pada na kuhinjski stol...to treba doživjeti. teme su ono, doktor živago, socijalistička revolucija na pomolu, niš spektakularno za današnjeg čovjeka, ali vizualno su stvarno dojmljive.

pošto se takvi događaju broje jednom na godinu, bilo bi glupo propustiti izložbu.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 10:00   #3
Quote:
Ljelja kaže:
pošto se takvi događaju broje jednom na godinu, bilo bi glupo propustiti izložbu.
Da znam, trebalo bi se pogledati, koliko bi mi negdje trebalo vremena da to sve obiđem?
__________________
anima sana in corpore sano

DVFC

link 2
kupipixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 12:17   #4
ako ćeš letiti sam i bit brz, dosta ti je pola sata. ako ćeš biti studiozan i čitati sve uokolo, onda sat vremena. ako ćeš se priključiti vođenoj grupi, onda oko 45 minuta, najviše.

e da. ak imaš t-mobile mrežu, kupi ulaznicu preko moba. mislim da ispadne jeftinije, a i dobiješ wallpaper po izboru, neku od sličica s izložbe. baš su će-će!
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 13:04   #5
haska skola je likovni ekvivalent naturalizma u knjizevnosti. koliko god stilski i tehnicki bila savrsena, jos uvijek je pitanje zeli li itko tako nesto gledati.

ok, treba ici vidjeti za potrebe opce kulture, ali to zapravo nema nikakve veze s van goghom i mondrianom kakvima ih poznamo...
ljetopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 20:43   #6
Quote:
Ljelja kaže:
e da. ak imaš t-mobile mrežu, kupi ulaznicu preko moba. mislim da ispadne jeftinije, a i dobiješ wallpaper po izboru, neku od sličica s izložbe. baš su će-će!
DA čuo sam za ti rekao mi je frend, ali ja sam Very Important Person, pa ništa od toga mislim, ali svejedno hvala...
__________________
anima sana in corpore sano

DVFC

link 2
kupipixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 21:23   #7
To evo obavio sam to... Mogu reći da je prilično dobro bilo...
__________________
anima sana in corpore sano

DVFC

link 2
kupipixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 13:45   #8
Super je izložba.
I ne samo izbor slika, već i ostali faktori, tipa osvijetljenje i organizacija prostora... Svjetski, nema šta...
__________________
http://donkeyhot.blog.hr
donkey_hot is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 17:43   #9
Bila... i nisam baš bogzna što oduševljena. Obzirom da je naglasak dat Van Goghu i Mondrianu mislila sam da će biti više njihovih slika. Ah, taj marketing! Ovako samo 3 Van Gogha i to manje poznatih i 3-4 Mondrianovih slika, valjda iz najranije faze...sviđa mi se jedna Mondrianova slika, stabla jabuke, djeluje mi impresionistički, a to volim..

Inače, cijena od 40 kn je zaista OK! Za pohvalu. Već sam si bila planirala cifru između 50-100 kn.
Ono što me tamo iznerviralo jesu jedna cura i dečko koji dežuraju u prostorijama, koji su toliko glasno razgovarali (i to o svojim ljubavnim problemima), da sam ih čula kroz cijeli hodnik... sramota.
arte is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 01:08   #10
Quote:
arte kaže:
Bila... i nisam baš bogzna što oduševljena. Obzirom da je naglasak dat Van Goghu i Mondrianu mislila sam da će biti više njihovih slika. Ah, taj marketing! Ovako samo 3 Van Gogha i to manje poznatih i 3-4 Mondrianovih slika, valjda iz najranije faze...sviđa mi se jedna Mondrianova slika, stabla jabuke, djeluje mi impresionistički, a to volim..

Inače, cijena od 40 kn je zaista OK! Za pohvalu. Već sam si bila planirala cifru između 50-100 kn.
Ono što me tamo iznerviralo jesu jedna cura i dečko koji dežuraju u prostorijama, koji su toliko glasno razgovarali (i to o svojim ljubavnim problemima), da sam ih čula kroz cijeli hodnik... sramota.
Tako sam i ja bila razocarana ovog Decembra na izlozbi U Italiji "Van Gogh -Goghen ....doduse bilo je vise slika nego na izlozbi koju vi pominjete,ali ne znam...valjda sam puno ocekivala,i jednostavno izasla ko pokisla iz izlozbenog prostora...Otisla sam zbog van Gogha a na kraju mi se najvise dopala jedna Goghenova slika ( nisu "tahicanke" u pitanju )....
turska kafa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 03:28   #11
Ja još nisam otišla. Sve te izložbe koje tako dugo traju dočekaju me zadnji dan popodne. Ako ne smetnem s uma
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 12:18   #12
...bio, pogledao i nisam baš nekaj impresioniran...Treba vam nekih pol sata do četerdeset minuta da sve pogledate, pod pretpostavkom da ne naletite na vođene grupe (u mom slučaju dvadeset penzića na kupu kojima tip objašnjava prelaske, rezove, kadriranja - a penzići )

..tip dana...ako imate T mobile u svakom slučaju iskoristite (ekipa na ulazu vas odmah zaskoči i sve Vam napravi i objasni) jerbo budete prešparali 30 kuna za ulaznicu (preko T mobilea je 10 kuna)...

...uglavnom...nemojte se jako nabrijati jer budete ostali lagano razočarani...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 01:27   #13
Quote:
mirrorball kaže:
..tip dana...ako imate T mobile u svakom slučaju iskoristite (ekipa na ulazu vas odmah zaskoči i sve Vam napravi i objasni) jerbo budete prešparali 30 kuna za ulaznicu (preko T mobilea je 10 kuna)...
A ovaj, jel pali ako imaš frenda koji ima T-com i on skine sliku i pošalje ti je preko infra-red-a (ili kako god)? Provjeravaju ti br moba ili samo pogledaju imaš li fotku na, recimo, pozadini?
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 06:05   #14
a-a. tamo plaćaš mobom na licu mjesta, nije bitna fotka, ona je samo pride. posudi mob na sat vremena, ak niš.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 13:25   #15
Quote:
Potala kaže:
A ovaj, jel pali ako imaš frenda koji ima T-com i on skine sliku i pošalje ti je preko infra-red-a (ili kako god)? Provjeravaju ti br moba ili samo pogledaju imaš li fotku na, recimo, pozadini?
...ti bi kruha preko pogače a? Tamo te upišu u komp pa i sudjeluješ u nagradnoj igri...Na moje pitanje da li je možda glavna nagrada koja slika od Van Gogha - ovaj me samo pogledao...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 13:36   #16
Jučer sam bila na izložbi i nije mi bila ništa posebno, iako je bilo par zgodnih krava

Inače baš i nisam zainteresirana za slikarstvo, pa mi to nije zanimljivo, još je i gužva bila, a to me jako nervira.
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 17:44   #17
Quote:
Martinka kaže:
Jučer sam bila na izložbi i nije mi bila ništa posebno, iako je bilo par zgodnih krava
...bogme istina...ko da si na nekoj farmi...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 17:48   #18
...e da...može vam se desiti da odaberete neki wallpaper i trenutno nije dostupan (ne pitajte kako - nema pojma) - onda imate badava upad (desilo se nekoj ženi ispred mene).
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 02:34   #19
Quote:
mirrorball kaže:
...ti bi kruha preko pogače a?
Pih, mi mladi i perspektivni studenti plaćamo 30 kuna, a dođe tamo neko se malo pokazat a k*r*a ga to sve ne zanima, i on ima T-drek i uđe za 10 kuna. *pljuc* :zavist:
Quote:
mirrorball kaže:
Na moje pitanje da li je možda glavna nagrada koja slika od Van Gogha - ovaj me samo pogledao...


Pardon na off-topicu , javim se kad pogledam
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 18:08   #20
Svidjelo mi se par Mondrianovih (cine se kao "ispred vremena"), naravno Van Gogov autoportret ; vecinom nisam toliko odusevljena, iako neke "zrace" zbog zanimljivog poigravanja sa svjetloscu...ima par fascinantnih neba...Izgleda da su one najzanimljivije ( bas ko za inat) nekako premale, pa ne dolaze do izrazaja, a one manje mi zanimljive su veelikog formata .
Ali treba pogledat (jos samo tjedan dana) ako nista drugo - zbog opce kulture . Izlozba je dobro postavljena, moderno (zidovi crveni i crni naizmjence, mracno je unutra pa svjetlost slika intenzivnije dozivljavas )
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:43.