Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2015., 19:52   #4101
Quote:
bublica kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru,kazu u odvjetnickom uredu t-koma da su slali nesto 2003 i 2008,ali nikad nista nisam dobio,to se smatra pod radnje?
To što oni kažu mora negdje i pisati.. traži ih kopije tih potvrda o slanju i tvom nepreuzimanju pošiljaka.

Quote:
zg-zg kaže: Pogledaj post
Jednostavno se ne javljaju na telefon danima
Onda im jednostavno u pismenom obliku pošalješ zamolbu za odobrenjem plaćanja dugovanja na rate, uz opaski da su ti nedostupni na telefon, tj. da se nitko ne javlja i napiši ti svoj broj na koji oni tebe mogu kontaktirati.
U poštu - preporučeno s povratnicom (to ti je onaj narađasti karton) je cca 11 kn, a ti ćeš imati dokaz da im je to zamolba uručena i moći ćeš, u sluačju da te ne kontaktiraju, na sudu preddočiti dokaz da si pokušao dogovoriti otpaltu svog duga, ali da si ostao izignoriran s druge strane.
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 03:15   #4102
Pokusat cu ovdje pitati....
decko seli u eu...dobio posao...sto sa kreditom koji je u ovrsi? Naime...da li hr moze putem fine i suda moze njemu sjesti ovrhom na primanja u zmlji clanici eu? I koliko je to vjerojatno ubrzo?
Dug planiramo vratiti podajom nekretnine u hr...ali sve to traje.
Jednostavno zanima me da li se ovrhe mogu i da li se i naplacuju u zemljama eu...konkretno njemackoj...i kad bi to moglo poceti?
vilenjačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 09:57   #4103
Naravno da se mogu ovrhe provoditi i drugim zemljama EU.
Postupak je nešto drugačiji i ide Europskim platnim nalogom. (to si izguglajte)
Hoće li to ovršitelj napraviti ili ne, to je na njemu.
Al ak je u pitanju banka, moguće da hoće. A kada, ovisi o tome kada i ako banka posegne za tim i, pretpostavljam, neki tehnički detalji cijele priče.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 22:56   #4104
Dosta ti toga ovisi i koji je iznos u pitanju. Najvjerovatnije ćete imati dovoljno vremena sve to odraditi prije nego itko potegne ikakvu ovrhu izvan granica hr.
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 01:10   #4105
Pitanjce dobrim ljudima!!!

Pbz-u dugujem dvije rate, jos jedna i ici ce na ovrhu jer nemam odakle to platiti( ja i supruga kao suduznik).

Kredit je 20000 eura, reprogram je vec ucinjen na 20g
Imam jedan i u Sberbank 6000e koji uredno odplacujem.

Supruga je bez posla , dvoje djece, djeciji doplatak 400kn.
Moja je placa 4200kn.

Mene sad zanima dali banka moze ovrsiti suprugino zivotno osiguranje na kojem vec ima uplaceno 12000kn i koje istice za 2g

Ja sam trecinski vlasnik stana u kojem zivimo, radi se o stanu koji smo dobili ja,sestra i mama kao obitelj poginulog branitelja, dali banka moze taj stan ovrsiti iako sam ja vlasnik samo jedne trecine, ako moze kako bi to provela u praksi?

Nadam se da nisam bio kompliciran.

Hvala!
dean130 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 21:42   #4106
Quote:
dean130 kaže: Pogledaj post
Pitanjce dobrim ljudima!!!

Pbz-u dugujem dvije rate, jos jedna i ici ce na ovrhu jer nemam odakle to platiti( ja i supruga kao suduznik).

Kredit je 20000 eura, reprogram je vec ucinjen na 20g
Imam jedan i u Sberbank 6000e koji uredno odplacujem.

Supruga je bez posla , dvoje djece, djeciji doplatak 400kn.
Moja je placa 4200kn.

Mene sad zanima dali banka moze ovrsiti suprugino zivotno osiguranje na kojem vec ima uplaceno 12000kn i koje istice za 2g

Ja sam trecinski vlasnik stana u kojem zivimo, radi se o stanu koji smo dobili ja,sestra i mama kao obitelj poginulog branitelja, dali banka moze taj stan ovrsiti iako sam ja vlasnik samo jedne trecine, ako moze kako bi to provela u praksi?

Nadam se da nisam bio kompliciran.

Hvala!
Najvjerojatnije će vam drmnut blokadu na račun, preporučam da si otvorite zaštićeni račun na koji će vam sjedati dio primanja izuzet od ovrhe (2/3 prosječne plaće u RH) također od ovrhe vam je izuzet i dječji doplatak.
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 23:28   #4107
Quote:
dean130 kaže: Pogledaj post
Mene sad zanima dali banka moze ovrsiti suprugino zivotno osiguranje na kojem vec ima uplaceno 12000kn i koje istice za 2g
Naravno da će pokupiti sva moguća tekuća sredstva. To ti i piše u ugovoru.

Quote:
Ja sam trecinski vlasnik stana u kojem zivimo, radi se o stanu koji smo dobili ja,sestra i mama kao obitelj poginulog branitelja, dali banka moze taj stan ovrsiti iako sam ja vlasnik samo jedne trecine, ako moze kako bi to provela u praksi?
Ovo je krajnja mjera na koju banka ide kad nema nikakvih prihoda i u tom slučaju će biti samo zabilježba u slučaju da želite prodati stan.

Pa probaj bar nešto uplatiti, makar dio rate.
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 10:18   #4108
Nisam pravnik...nego bankar...ali evo dobra stvar ti je sto u pbz-u ne gledaju toliko duljinu duga koliko iznos duga. Znaci kad dug predje dvije rate ide predmet u sektor naplate. Svakako pokusat uplatit bar dio rate i odrzavat dug do dvije rate neplacene ako se ikako moze.
spomenuo si i kredit u sberbanci...tamo se gleda samo duljinq duga....znqci ako dugujes i 15 kn nakon mislim dva mj oni salju ovrhu...
evo znam da je svaki savijet dobrodosao...pa eto
vilenjačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 11:39   #4109
Pozdrav!

Imam praktično pitanje o ovrsi. Ispričavam se ako je to bjelodano jasno, ali čitam već satima i ne mogu naći odgovor. Imam pravomoćnu presudu prema kojoj su mi tri dužnika solidarno dužna isplatiti novčani iznos za koji sam prevaren. Kakva je daljnja procedura? Neki pišu da s njom prvo mogu ići na FINU blokirati račune, ali drugi kažu da presudu tamo nisu priznali kao ovršnu ispravu i da vraćaju.
Druga je stvar da nisam siguran koliko banda ima na računima, ja bih radije slao onaj zahtjev MUP-u, HZMO-u i Katastru za popis pokretnina/nekretnina/plaće. Da li je za taj zahtjev dovoljno priložiti tu presudu ili najprije mora biti pokrenuto to Rješenje o ovrsi (kod koga, jb ili suda), pa se na temelju toga traže popisi? I da li to Rješenje o ovrsi MORA pisati odvjetnik koji će mi za to sigurno uzeti par tisuća kuna? Što kad se napiše Prijedlog/Rješenje o ovrsi? Kod koga se to dalje šalje?
Ispričavam se ako sam malo nejasan, ali bih bih jako zahvalan kad bi mi se kao budali objasnilo korak po korak što nakon te presude učiniti da napokon vratim svoje novce?

Hvala!
Babhosinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 12:26   #4110
Šta bi ti sam vodio postupak preko interneta... ma nemoj... a odvjetničke troškove dobiješ nazad... pa stoga uzmi odvjetnika jer praktički imaš presudu i 50% stvari već rješeno.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 13:08   #4111
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
Šta bi ti sam vodio postupak preko interneta... ma nemoj... a odvjetničke troškove dobiješ nazad... pa stoga uzmi odvjetnika jer praktički imaš presudu i 50% stvari već rješeno.
aha, dobijem nazad tko zna kada i nakon 100 proceduralnih idiotarija, plaćanja s lovom koje nemam. odvjetnici će i sam savjet naplatiti par stotina kuna, kamoli bilo što drugo, a kako su vodili ovaj, u biti čist slučaj, nemam komentara. naravno da sam ih mislio uzeti da mi sastave prijedlog o ovrsi, ali sam mislio ako zna netko što ide kojim redoslijedom, poštedio bih se odvjetničkog savjeta oko toga barem. predzadnja je samo da me sasluša uzela 400 kn (bez savjeta). hvala, baš si mi puno pomogao.
Babhosinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 17:40   #4112
Pozdrav

dečko ima dug prema HT-u (mobilna pretplata oko 3000 kn). S obzirom da nema račun u banci, i ovrha mu se niti ne može naplatiti (neznamo niti je li se pokušala naplatiti) moje pitanje je je li moguće da ovaj dug ode nekako u zastaru nekon nekog vremena (neznam koliki je rok za zastaru) ? Također, nema nekretninu na sebi.
morchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 09:29   #4113
Tvoj dečko vjerovatno ima roditelje. Nek mu pomognu da to plati i stvar riješena,
Izbjegavanje plaćanja ugovornih obveza nije rješenje.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 15:23   #4114
Molim ako ima neki pravnik da mi objasni na koji način i po kojoj osnovi će se pokrenuti ovršni postupak - jer osoba nije dostavila potvrdu o uplati.

Dakle, plaćeno je, na nalogu za plaćanje naravno postoji poziv na broj, ne razumijem kako se to u Uredu državne uprave vodi knjigovodstvo...

Ok, nije problem poslati tu jebenu potvrdu, poslat ćemo... (ovo gore je hipotetsko pitanje čisto me zanima...)
Ipak ne razumijem po kojoj nas osnovi ova država može toliko imati za budale... nikome živome ne treba (više) slati potvrde o uplati, samo Uredu državne uprave...

__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 18:27   #4115
Državne institucije su ti priča za sebe, jedan poseban svijet.. njihov rad regulira milijun zakona i propisa, kolektivne ugovore da i ne spominjem. Zaposlenici možda rade svoj posao, a možda i ne, možda u svojih 8 sati rada obrade 15 stranaka, a možda samo 2, ista im je plaća i nitko im ništa ne može.

Ne zamaraj se time. Samo ćeš se još više nasekirati.
Pošalji im tu potvrdu i gotovo.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 00:06   #4116
evo da se i ja malo pozalim...odmah da kazem da sam zajeb.o stvar davnih dana i sada pokusavam ispraviti stvar, ali se mi se cini da ce inat proraditi. naime, 2001 sam digao kredit u iznosu od 5000 eur, tj 10 000 DEM, naravno kako to obicno biva upao sam u nevolje, ostao bez posla i naravno cijeli kredit je dosao na otplatu. zbog zdravstvenih poteskoca nisam mogao raditi pune 3 godine zbog rehabilitacije, u medjuvremenu sjedaju jamcima na grbu, nekako uspijem rjesavat jamcima rae koje sjedaju. suma sumarum, danas sam im jos po njihovom izracunu duzan oko 38 000 kn (WTF!!!!!) sto je ekvivalent iznosa koji sam tada podigao, dosad su se prema izracunima mene i mojih jamaca naplatili preko 100 000 kn. Odlucih rijesiti taj problem, zovem gamad u rba koja me upucuje n odvjetnicko drustvo porobija i spoljaric gdje se razilazimo u nagodbi za 5 000 kn, ja im nudim 19 000 kn keša koliko imam, dok oni traze 24 000. Imam opciju da nastavim sa istom praksom kao i dosada, naime ja jamcu placam uredno svaki mjesec iznos koi mu skinu na ime duga prema rba, 790 kn svaki mjesec. Nije mi jasno kako su toliko tvrdoglavi i nece prihvatiti ovaj novac koji im dajem, s obzirom koliko su novaca vec dosad uzeli, ali toliko sam spreman se inatiti da to nije normalno, ako je tako, pa naplacujte se jos iducih 4-5 godina po 790 kn kad ste pohlepna gamad....anfakinbelivbl...kaj je najbolje vidio sam da su oprastali ekipi iznose od akoro 50 000 kn od 89 000 i te neke cake...apsurdistan na najjace
crohandicapper is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 21:59   #4117
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Molim ako ima neki pravnik da mi objasni na koji način i po kojoj osnovi će se pokrenuti ovršni postupak - jer osoba nije dostavila potvrdu o uplati.

Dakle, plaćeno je, na nalogu za plaćanje naravno postoji poziv na broj, ne razumijem kako se to u Uredu državne uprave vodi knjigovodstvo...

Ok, nije problem poslati tu jebenu potvrdu, poslat ćemo... (ovo gore je hipotetsko pitanje čisto me zanima...)
Ipak ne razumijem po kojoj nas osnovi ova država može toliko imati za budale... nikome živome ne treba (više) slati potvrde o uplati, samo Uredu državne uprave...

Je l ti u rješenju pisalo da im moraš dostaviti potvrdu o uplati?
Ako nije i ako se imaš volje zajebavati, možeš malo zajebavati nekog tamo u računovodstvu, zbog povrede dužnoati :zločesta:
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 19:05   #4118
Evo ovako. Imam nekoliko pitanja vezanih uz ovrhu i sudski postupak. Pa da krenem od početka, da vam bude jasnije i da me možete bolje savjetovati.

Rastavljena sam od 20XX. godine.; bivši suprug i sin su mi preko Službe za korisnike ( T-com) napravili nekakve ugovore za internet, Max- šta god itd. Ja sam ono što sam mogla odjaviti odjavila, a bila sam s njihove strane prisiljena plaćati te račune. Bar one koje sam dobila prije rastave, dok sam još živjela sa sad već bivšim suprugom i sinom. Zbog nemogućnosti prijavljivanja na neku drugu adresu, još sam uvijek prijavljena na adresu na kojoj sam do tada živjela. Dva puta sam s njima bila na sudu, zbog jedne te iste stvari i svaki put se nitko od njihovih odvjetnika nije pojavio i sutkinje su odbacile tužbu, da bi ja prekjučer imala ponovno sud, za istu stvar( dakle, to je već treći put) i da bi se pojavila njihova zastupnica. Čim smo ušli u sudnicu, napala me je da sam ja promijenila ime i prezime i da sam ja za sve kriva. Uglavnom, tereti me za ne podmirene račune ( koje ja nisam imala na uvidu) i tereti me za mijenjanje imena i prezimena, a OIB mi je isti. Sada ponovno imamo parnicu u petom mjesecu. Žalila sam se svaki put. Pisala "litanije" i argumentirala. Ne znam više što da radim. Na minimalcu sam, podstanar, gazde me ne žele prijaviti... A ne znam koliko bi mi sad bilo pametno i da me netko prijavi kod sebe... Možete li me savjetovati? Što da radim? Imam sve papire kod sebe. Možda da kontaktiram sutkinju? Ona mi je već bila na jednom ročištu. Da pišem žalbe? Kome? Kakve? Molim vas pomozite mi.
Ice Poeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 23:21   #4119
Quote:
morchy kaže: Pogledaj post
Pozdrav

dečko ima dug prema HT-u (mobilna pretplata oko 3000 kn). S obzirom da nema račun u banci, i ovrha mu se niti ne može naplatiti (neznamo niti je li se pokušala naplatiti) moje pitanje je je li moguće da ovaj dug ode nekako u zastaru nekon nekog vremena (neznam koliki je rok za zastaru) ? Također, nema nekretninu na sebi.

DANAS SAM SAZNAO JEDNU VRLO VAŽNU STVAR:

Teoretski u RH NEMA ZASTARE na neplaćanje računa ako vjerovnik preda papire zahtjeva za ovrhu.

Ja sam prije neki dan dobio rješenje o ovrsi na 200 kuna da nisam platio račun za telefon za 11. 2006. !!!!!!!!!!!!!????????
Advokat HT-a je primio zahtjev predao ga odvjetničkom društvu, ali su ovi tek prije neki dan poslali na izvršenje.
Dakle , ako netko misli da se izvukao ne neki dug jer je prošlo 10 godina nije uopće sigurno. Jer po postojećim zakonima ovrhovitelj može čekati sa realizacijom koliko hoće. Nema nikakvih vremenskih ograničenja.


Quote:
Ice Poeta kaže: Pogledaj post
Ne znam više što da radim. Na minimalcu sam, podstanar, gazde me ne žele prijaviti... A ne znam koliko bi mi sad bilo pametno i da me netko prijavi kod sebe... Možete li me savjetovati? Što da radim? Imam sve papire kod sebe. Možda da kontaktiram sutkinju? Ona mi je već bila na jednom ročištu. Da pišem žalbe? Kome? Kakve? Molim vas pomozite mi.
Osobe koje nemaju svoju nekretninu a podstanari su koje gazda ne želi prijaviti mogu se obratiti socijalnoj službi pa će adresa boravka biti socijalna ustanova.
Sličan je primjer bio kod moga prijatelja koji je prodao stan da vrati dugove.
Na kraju je završio kao besplatni podstanar u podrumu jednog starca, koji nije želio da ga prijavi. On mi je dao tu informaciju da se takve osobe mogu prijaviti kao beskućnici.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 15:48   #4120
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
DANAS SAM SAZNAO JEDNU VRLO VAŽNU STVAR:

Teoretski u RH NEMA ZASTARE na neplaćanje računa ako vjerovnik preda papire zahtjeva za ovrhu.

Ja sam prije neki dan dobio rješenje o ovrsi na 200 kuna da nisam platio račun za telefon za 11. 2006. !!!!!!!!!!!!!????????
I te kako ima zastare. Već je milijun puta ovdje napisano da se na zastaru ne pazi po službenoj dužnosti, na zastaru se dužnik mora pozvati u žalbi.

Uloži žalbu i pozovi se na zastaru.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:57.