Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2003., 21:07   #41
mislim da izbjeljivanje steti zubima i da sva ta sredstva polako unistavaju caklinu zuba....ja sam mislila uradit poliranje...nekakva cetkica i polir pasta..a mozda i to steti....

ma sve je to do kvalitete samih zuba

a ako su ti zubi prirodno zuti, jos ne pijes kafu i ne pusis, onda ne bih rekla da ces ih bas lako izbijelit

no, sretno
__________________
zar opet
neznalica is offline  
Old 14.12.2003., 02:09   #42
Prirodno zutilo nemozes nicim osim kiselinama ili peroxidima izbjelit. A ni jedno nije preporucivo osim ako ti zivot ovisi o bijelini zuba. (sto nije cest slucaj).
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Old 15.12.2003., 18:03   #43
frendica je zubarka i rekla mi je da nije preporucljivo nista kristiti jer sredstava unistavaju caklinu. svatko ima drugaciju boju i tu bas ne moze puno uciniti.
i ona ima prirodno zutije zube i planira staviti bijele navlake (bas ne znam o cemu se radi ali mogu pretpostaviti)
Billi is offline  
Old 23.12.2003., 14:45   #44
Re: Izbjeljivanje zubi

Quote:
padme kaže:
Pozdrav svima,
evo sam se sebi nasmijesila u ogledalu i zakljucila da su mi nesto zubi gadno zuckasti... htjela bih ih malo dotjerati/usminkati.... nisam stigla pitati mog zubara koliko to cudo od izbjeljivanja kosta, koje su tehnike, koliko koja tehnika steti zubima.... zato pitam vas... koja su vasa iskustva? preporuke?
hm, je li dobro ili nije dobro raditi ovo ili ono?!
danas je malo stvari koje su skroz stoprocentno bez mana. cak i obicna tableta za glavobolju nije "zdrava". cak i lijekovi koje ljudi uzimaju zbog ovog i zbog onog imaju svoje side-effects.

ja ti mogu reci slijedece:
zemlja u kojoj ja zivim je veoma stroga po pitanju kojekakvih stvari stetnih po zdravlje, a koje se rade po drugim zemljama. no, buduci da je to izbjeljivanje dozvoljeno pod nadlezstvom cika zubara ili teta zubarice, i ja sam se dala na taj poduhvat, jer su mi zubi pozutili par nijansi nakon koristenja tetracyklina.
cijeli proces je trajao neka 2-3 tjedna.
das otisak zuba, naprave ti te sine, onda dobijes gel kojim napunis te sine i nosis preko noci. gel ima razlicit procenat tog sredstva za izbjeljivanje. ja sam dobila taj koji se nosi preko noci 2 tjedna, ali ima i onaj malo jaci koji se nosi dva puta po sat vremena i to se OBAVEZNO radi kod zubara.
ukoliko ces se na to odluciti jednom, onda i nije tako strasno, ne stete se zubi mnogo, narocito ne tim malim procentom kiseline. zubi postanu osjetljivi tih dana, ali to prodje. pod osjetljivi mislim na to da malo zignu kad pijem nesto vruce ili hladno (to je bilo toliko rijetko, da se jedva sjecam). bilo je malo nezgodno jesti jabuke, tog se sjecam dobro. a ne znam zasto. i sjecam se, nisam mogla da podnesem da neko grebe po kartonu. to je u meni izazivalo uzas. ne kuzim kako je to povezano, ali eto... i moj zubar kaze da je to normalno. u svakom slucaju, ISPLATILO SE.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 24.12.2003., 05:19   #45
Ja koristim Crest Whitestrips koje sam kupila kod zubara jer su ti kao deset puta jaci nego oni obicni iz ducana. Neznam gdje zivis i dali se to tamo prodaje. Pretpostavaljam da da.
Ove trakice se nose dva puta dnevno po pola sata. I tako jedno dva tjedna. Rezultat, malo osjetljivi zubi na toplo i hladno, ali biserno bijeli. Za rekord nek se uzme da pijem jako puno kave i pusim. U to vrijeme nisam ni prestajala piti kavu ni pusiti. Zubi se i dalje bijele.
Sta se tice onog izbjeljivanja kad ti zubar uzme otisak zubiju te napravi kalup...ne bih bas. Moj brat je to koristio. Zubi su mu se malo izbijelili, rezultat nije bio ni priblizno mom, ali si je usput izgorio desni...
Sa ovim mojim trakicama uopce nisam imala problema. Samo tu osjetljivost na toplo/hladno koja je mozda trajala u to vrijeme izbjeljivanja. Svakako preporucavam.
U svakom slucaju, konzultiraj se sa svojim zubarom. Sretno.
Daphne is offline  
Old 28.12.2003., 19:48   #46
cital sam jednom na newsima da se zubi mogu izbijeliti s sodom bikarbonom. Stavis na cetkicu, malo namocis i ribas...

p.s. molim nemojte me sad napadati, ovo nisam isprobal pa neznam rezultate, ako neko je... nek napise kak je bilo..
E404 is offline  
Old 28.12.2003., 19:57   #47
u casu staviti jedno 4 zlicice octa i zlicu soli i to dobro natrljati na zube. nekim normalnim prirodnim nacinom da obnovite bjelinu zuba i jacinu jest redovito pranje zuba (temeljito) i to ne mislim kada se probudite nego bas nakon svakog jela i vrlo brzo ce se primjetiti rezultati
__________________
;)
ma ja sam is offline  
Old 30.12.2003., 17:03   #48
Quote:
E404 kaže:
cital sam jednom na newsima da se zubi mogu izbijeliti s sodom bikarbonom. Stavis na cetkicu, malo namocis i ribas...

p.s. molim nemojte me sad napadati, ovo nisam isprobal pa neznam rezultate, ako neko je... nek napise kak je bilo..
to sljaka al netreba radit svaki dan!!!
probat svaki treci pa prekinut na neko vrjeme!
 
Old 30.12.2003., 23:43   #49
Quote:
JoZ@ kaže:
to sljaka al netreba radit svaki dan!!!
probat svaki treci pa prekinut na neko vrjeme!

moja zubka kaže NI POD RAAAZNO jer napada caklinu i nepovratno ubija ... šta već da ubija, a učinak je kratkotrajan
beatrice is offline  
Old 02.01.2004., 14:29   #50
Re: Izbjeljivanje zubi

Quote:
padme kaže:
Pozdrav svima,
evo sam se sebi nasmijesila u ogledalu i zakljucila da su mi nesto zubi gadno zuckasti... htjela bih ih malo dotjerati/usminkati.... nisam stigla pitati mog zubara koliko to cudo od izbjeljivanja kosta, koje su tehnike, koliko koja tehnika steti zubima.... zato pitam vas... koja su vasa iskustva? preporuke?

Pomaže češnjak! Svaki dan zube natrljat češnjakom i biti će uskoro bijeli kao snijeg.
mores is offline  
Old 02.01.2004., 17:43   #51
Evo ja vam iz iskustva preporucavam ...
Kosta za kompletnu gornju i donju vilicu 1.800 kn,
traje desetak dana maximalno....

http://www.burow.de/
SuzA is offline  
Old 02.01.2004., 22:57   #52
Ja sam izbjeljivala zube prije jedno 10 godina. Gel u kombinaciji sa pastom za poliranje(neki americki produkt). Trajalo je mjesac dana, kostalo je tadasnjih 250 DM . U pocetku je bilo iritirajuce ali nije dugo trajalo. Rezultati se vide i danas.
Denys is offline  
Old 09.04.2004., 15:51   #53
vadjenje zuba

prvo, ne zezam se.
drugo, moram izvadit ostatke ostataka jedne sedmice (desno, gore) od koje je u principu ostao samo korijen.
trece, nikad u zivotu nisam vadila zub.
cetvrto, panicno se bojim a) zubara b) injekcija

e sad, znam da zub moram izvadit, ali me strah. moze mi netko objasniti kako se vadi zub, sto se pritom radi, koji lijek eventualno dobijes, kak se iscupa korijen kad zuba vise nema, jel boli, koliko i to. stvarno se ne zezam, ja sam se straha od poroda rijesila tako sto sam znala do u detalje sto se dogadja.

aj pomagajte.
plavva is offline  
Old 09.04.2004., 15:59   #54
prvo legnes na stolicu, dobijes konjsku inekciju koja ce te toliko boljet da ces mu je htjeti nabiti u guzicu. no to nije nikakva bol nasprem one koja ce nastati kad stricek u bijelom uzme klijesta nabije ti ih u cvalje i pocne te cukati i kada se ponadas da je gotovo on te cukne tako jako da imas osjecaj kao da ti vadi oci kroz taj korijen zuba a tek nakon sto izvadi ti sto mora tek tada da vidis pravu bol tek tada znat ces sto je bol.

naravno salim se ,mnogo je gore
__________________
;)
ma ja sam is offline  
Old 09.04.2004., 15:59   #55
ovak.. meni su vadili isto skoro samo pa korijen (bio mi puko zub-kutnjak- pa mi neki zubar napravio navlaku i to losu, i to me pocelo bolit bas dan prije nego sam imala razgovor za jedan novi posao, naravno).. a nis, dala mi je injekciju, uzela ona klijesta i povuci-potegni, izvadila mi sve.. bome se namucila, ugh... onda mi je dala tablete protiv bolova i antibiotike koje sam morala pit 10 dana. i to je sve. zapravo uopce nije boljelo jer sam bila pod injekcijom, a poslije sam 24 sata jos pila tablete protiv bolova, preventive radi samo zato jer sam uzasna pickica za bol

sretno, ne bu tak strasno..
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Old 09.04.2004., 16:01   #56
Quote:
xiola bleu kaže:
sretno, ne bu tak strasno..
samo nemoj gledat u svu onu krv i djelovanje inekcije nebi smjelo prestati
__________________
;)
ma ja sam is offline  
Old 09.04.2004., 16:04   #57
Quote:
ma ja sam kaže:
samo nemoj gledat u svu onu krv i djelovanje inekcije nebi smjelo prestati
meni je nakon kaj mi je izvadila zub, zubarka dala ogledalo da se pogledam.. to ja zovem sadizam..
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Old 09.04.2004., 16:04   #58
Imam vrlo svjeze sjecanje - vadila zub prije mjesec dana.

Prvo mi namazao mjesto gdje ce mi dati injekciju s necim od cega je to mjesto malo utrnulo (BTW, to "nesto" je imalo okus jagode ).

Onda sacekao pola minutice, pa dao injekciju, koju skoro da i nisam osjetila.

Onda sacekao dvije-tri minute da injekcija djeluje i izvadio zub. Bogme mi je tako vilica bila utrnula da mi je bilo svejedno je li prcka po zidu ili po mojim ustima. Zato, ne boj se injekcije.

Sto se tice zuba od kojeg je ostao samo korijen, obicno to rade s nekakvom polugicom. Nista posebno, ima neki sistem, ali opet ti je sasvim svejedno sta rade, jer ti je vilica utrnula svakako. A i ne traje duze od pola minute.

Ako te rana poslije imalo boli - uzmes analgin.

Ja sam dosad izvadila u zivotu tri zuba, i definitivno je to pjesma u usporedbi sa brusenjem. Barem meni.
Rajna is offline  
Old 09.04.2004., 16:24   #59
ako ima za sto primiti tj. uloviti onim specijalnim kljestima onda ce vaditi zubar, ako je ostao samo korjen onda se ide kirurgu za zube ( ovdje kieferchirurg) zaboravila cro naziv.

On to , pod anestezijom, malo izreze da lakse dohvati. Bolje je ne reazti ako ne mora jer inace oporavak traje duze.

A on je individualan. Frendica nije 2 tjedna ni jela ni pila posteno, bila na bolovanju, bolovi itd.

Jako se bojala tog vadjenja.

Ja sam nakon vadjenja jos morala po povratku doma kupiti japanke i nakon dva dana dopizido mi i pire i kefir i ostala sranja ( daju ti tekucinu koja u takvim slucajevima zamjenjuje pranje zuba taj elmex daju i u cro dosta zubara, ne pece dok se rana ispire) krenula jesti sve, samo sam prstom gurala na suprtonu stranu i izgledala debilno do bola

U ranu mi je stavila neki antibiotik u kremi, tampon na to, sto je meni naravno ispalo u spavanju skoro se ugusila pa je stavljala jos jednom ( bi i inace) drugi put nisam isla do nje, iscupala tampon sama.

Ispirala cajem od zalfije, da se ne upali.

I plavva znas vec, ne se bojati, nije dobro
Winona is offline  
Old 09.04.2004., 16:32   #60
e da, ja jesam velika kukavica. I moja zubarica zna da bez injekcije ni pjeskanje ne radi. Sto cu, takva sam.

Jesam joj vec jednom strgala stolac, od tad ju ne trebam uvjeravati da mi zaista injekcija treba.

Za ovo vadjenje dobila sam dvije. I sjecam se da sam pitala...hoce li ovaj danas van....a ona ( zena je krupnija i fakat moze potegnuti) ga vec drzala u zraku ...kaze evo, ga, vidi....( nisam gledala, rekla sam nek ga samo makne iz mog vidokruga )
Winona is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:49.