Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2008., 19:49   #41
Quote:
Mario555 kaže: Pogledaj post
Pošto su danas već dosta razvijene razne imitacije kožnih materijala, zanima me dal postoji način da se prepozna prava koža tj. kad kupujem recimo kožnu jaknu, da mi ne uvale sintetiku.
zapalish ju...kazhu da kozha ne gori ja nisam probala
__________________
Aristo-blog
Aristo-insta
Reptiliaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 08:36   #42
Haha...aj dobro!
Mario555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 10:41   #43
pa valjda mozes vidjet jel koza ili nije kod rubova il slicno ,

ja uvijek tako prepoznam
Christina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 21:11   #44
kako prepoznati originalnu lacoste i replay odjecu

ZANIMA ME KAKO PREPOZNATI DA LI JE ORIGINA ILI LAZNJAK.
MISLIM NA MAJICE, KRTKE I DUGE, ZIMSKE PULOVERE, KOSULJE, TRAPERICE I TENISICE.
JER MISLIM DA ZAGREBACKI DUCANI NE NUDE ORIGINALNU ODJECU...JER GDJE ONI MOGU ONDA OSTVARITI ZARADU?
CESTO U HIGH CLUB DUCANIMA VIDIM..Made in Peru, China....PA ZAR POTOMCI INKA IMAJU RAZVIJENU MREZU LACOSTE BRANDA...
MAJICE SE SMANJE PONEKAD, IZBLIJEDE, NKON 6 MJESECI NE SLICI NA NISTA, BAREM NE NA ONO I VRIJEDNOSTI OD 700 DO 1600 KN.

MISLIM DA SAMO BACAMO NOVAC ZA LAZNJAKE..AKO TKO POUZDANO I SIGURNO ZNA ORIGINALNE DUCANE, NEKA JAVI

Ispricavam se zbog velikih slova, ne derem se, tek kratko pisem,pa nisam znao...
pozdrav svim modno ovjestenima

Zadnje uređivanje me in honey : 09.11.2008. at 21:15. Reason: s 29 postova iza sebe si već mogao naučiti. ispričavam se i ja, ali karton moram dati.
niki1984 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 09.11.2008., 21:30   #45
Quote:
niki1984 kaže: Pogledaj post
ZANIMA ME KAKO PREPOZNATI DA LI JE ORIGINA ILI LAZNJAK.
MISLIM NA MAJICE, KRTKE I DUGE, ZIMSKE PULOVERE, KOSULJE, TRAPERICE I TENISICE.
JER MISLIM DA ZAGREBACKI DUCANI NE NUDE ORIGINALNU ODJECU...JER GDJE ONI MOGU ONDA OSTVARITI ZARADU?
CESTO U HIGH CLUB DUCANIMA VIDIM..Made in Peru, China....PA ZAR POTOMCI INKA IMAJU RAZVIJENU MREZU LACOSTE BRANDA...
MAJICE SE SMANJE PONEKAD, IZBLIJEDE, NKON 6 MJESECI NE SLICI NA NISTA, BAREM NE NA ONO I VRIJEDNOSTI OD 700 DO 1600 KN.

MISLIM DA SAMO BACAMO NOVAC ZA LAZNJAKE..AKO TKO POUZDANO I SIGURNO ZNA ORIGINALNE DUCANE, NEKA JAVI

Ispricavam se zbog velikih slova, ne derem se, tek kratko pisem,pa nisam znao...
pozdrav svim modno ovjestenima
Kladio bih se da je sva odjeća u High Clubu 100% original, većina brandova pa tako i Lacoste imaju svoje tvornice u drugim zemljama,pa tako i u Peruu,Kini i sl.
Mene osobno ne čudi da kupim polo majicu u Lacostu za 700kn i da mi se razvuče, ili tenisice raspadnu nakon pola godine nošenja. Nasuprot tome imaju i kvalitetnijih stvari, no to sam treba znati odabrati i prepoznati.,
no nije mi jedino jasno zasto je ta marka tako popularna kod nas i svi se čude ako nesto kupljeno u Lacosteu nije sinonim za kvalitetu. Ta odjeća općenito niti je najboljeg kroja,niti od luksuznih tkanina,niti je po ičemu bliska nekim dizajnerskim brandovima...o cijenama se može raspravljat,
svejedno je ta Lacoste polo majica za 700 kn kvalitetnija od neke druge za 400 kn,ali možeš kupit i Gucci polo za 1300 kn i vidjet kako će izgledat nakon 5 godina nošenja...
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 22:22   #46
Quote:
niki1984 kaže: Pogledaj post
ZANIMA ME KAKO PREPOZNATI DA LI JE ORIGINA ILI LAZNJAK.
...
Za Lacoste ne znam jer ne nosim, ali za Replay sam 100% siguran da su u svim Replay dućanima u Zg originali.
A to možeš skužiti po nekoliko faktora. Kao prvo, sam izgled stvari. Većinu stvari koja se prodaje u našim dućanima imaš u njihovom katalogu i na njihovoj net stranici, a i po online shopovima se pojavljuju iste stvari kao i kod nas pa je dovoljno samo malo prosurfati.
Kao drugo, etiketa na kojoj je cijena. Uglavnom je mijenjaju svake sezone pa je tako za SS 2008 ona izgledala ovako, a u novoj FW 08/09 sezoni izgleda ovako.
I kao treće, markice na samoj odjeći.
Kod njihovih kapa, šalova, torbica i sl., stavlja se ova markica i etiketa na kojoj piše cijena je drugačija od one koja je u ostatku kolekcije.
Na majice/veste/košulje se iznutra, sa lijeve strane, uvijek stavlja ovakva etiketa i drugačiji su samo brojevi i oznaka veličine.
Što se tiče etikete kod vrata, ona varira ovisno o dobavljaču pa može izgledati ovako, ovako, ovako...
Još je nešto karakteristika originalnih Replay majica/vesta/košulja, a to je mala markica na kojoj piše veličina; uvijek je ista i izgleda ovako.

Zadnje uređivanje mokry : 09.11.2008. at 22:31.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 22:29   #47
I još su mi ostale traperice.
Karakteristika je da sve imaju malo crveno izvezeno slovo R na stražnjem desnom džepu.
Također, na stražnjoj strani na vrhu imaju i etiketu koja izgleda ovako, a može biti od tkanine ili kože.
Traperice sa prednje strane, iznad lijevog džepa imaju malu trokutastu markicu na kojoj piše Replay, a koja je od tkanine, kožna, a nekad zna biti i metalna. Gumbi imaju na sebi "ugravirano" Replay. A etiketa na unutarnjoj strani je sa lijeve strane i uvijek, kao i kod majica/vesta izgleda ovako.

Ima još pitanja? Trebam još kaj slikat?

Možda u vezi njihovih cipela?
Jer su u ovoj kolekciji promjenili dizajn kutije.

Zadnje uređivanje mokry : 09.11.2008. at 22:35.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 22:35   #48
Ja sam čula prije par godina iz vrlo, vrlo pouzdanog izvora da je barem 60 posto robe (što se tiče odjeće i cipela) fake, dok se recimo u Austriji ili Njemačkoj to puno teže događa. Nemam razloga vjerovati da se nešto promijenilo do danas, pa po originale (valjda) skoknem do Austrije i mogu
reći da se puno bolje drže nego naši. Da li je tome doista tako ne znam, ali
nekako mi je sigurnije.
žena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 22:36   #49
mokry
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 22:37   #50


P.S. Sad će svi znat da sam bolestan.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 01:00   #51
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post


P.S. Sad će svi znat da sam bolestan.
i onda ja patim na Versace,a wtf is this?

znam da se o ukusima ne raspravlja,ali zaista preskupa marka za trash koji prodaju...kupio sam dvije majice koje su se doslovno raspale, uvijek iznova udjem u taj ducan i imam osjecaj kao da kopam po nekom second hand shopu zato me jos vise zacudjuje ova fascinacija
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 01:08   #52
Quote:
black_man kaže: Pogledaj post
i onda ja patim na Versace,a wtf is this?

znam da se o ukusima ne raspravlja,ali zaista preskupa marka za trash koji prodaju...kupio sam dvije majice koje su se doslovno raspale, uvijek iznova udjem u taj ducan i imam osjecaj kao da kopam po nekom second hand shopu zato me jos vise zacudjuje ova fascinacija
e vala na stranu sve, al sad si ga stvarno pretjerao
Christina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 09:40   #53
Quote:
christina aguilera kaže: Pogledaj post
e vala na stranu sve, al sad si ga stvarno pretjerao
Pa i nije pretjerao. Replay ili Lacoste, s jedne strane i Gucci, Armani, Prada Tod's ili Versace s druge strane, dva su različita svijeta. To se zapravo ne usporedjuje. Svatko kupuje svoje, u skladu sa svojim modnim uvjerenjima (pankeri i šminkeri) i platežnim mogućnostima, a čim je ta mogućnost veća, gotovo opsesivno opterećenje lažnom robom koje vlada na ovom pdf-u, postaje manje. Uvijek će se naći netko tko će bubnuti da je većina robe u dućanima lažna i ostati živ.

Tako se nedavno ovdje moglo čitati o lažnim Diesel trapericama, kupljenima u Dieselovom dućanu u Zagrebu. Glavni dokaz - izvezeno "Diese" na hlačama, umjesto "Diesel". Teorija urote na djelu.
Diesel, inače, nije zaštićeno ime - ® - (kao ni Replay) pa je krivotvoriteljima potpuno nepotrebno izmišljati neko slično ime. Diesel je uspio zaštititi jedino dva logotipa - stilizirano slovo "D" i glavu indijanca s natpisom "Only the brave".
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 11:02   #54
Quote:
black_man kaže: Pogledaj post
i onda ja patim na Versace,a wtf is this?
Nisam ja to nikad rekao. Radilo se o Pradi.

Quote:
znam da se o ukusima ne raspravlja,ali zaista preskupa marka za trash koji prodaju...kupio sam dvije majice koje su se doslovno raspale, uvijek iznova udjem u taj ducan i imam osjecaj kao da kopam po nekom second hand shopu zato me jos vise zacudjuje ova fascinacija
A meni je baš taj "second hand look" njihove robe ono što mi je super. Mislim, naravno da su skupi, al ajde. Meni se nikad ništa njihovo nije raširilo/raspalo/izgubilo boju. Ja sam zadovoljan sa svim kupljenim. Ja ne znam što ljudi rade sa njihovom robom da im se ošteti (možda nose samo taj jedan komad). Jedino što mi je lošije su mi njihove cipele-redovito me nažuljaju dok se ne razgaze i redovito zbog njih doslovno pustim krv.
A propos Lacostea - neki dan si je sestra išla tam kupit tenisice i dok je ona isprobavala ja sam malo zujo po dućanu i vidio neku fora vestu, ali je vesta toliko pikala da mislim da bi me i kroz dvije majice obučene ispod i dalje pikala i košta 1400kn. A u Benettonu sam negdje u 9. mjesecu vidio prekrasne mekane kašmirske veste na sniženju za 400kn.


@christina:
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 15:22   #55
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Nisam ja to nikad rekao. Radilo se o Pradi.



A meni je baš taj "second hand look" njihove robe ono što mi je super. Mislim, naravno da su skupi, al ajde. Meni se nikad ništa njihovo nije raširilo/raspalo/izgubilo boju. Ja sam zadovoljan sa svim kupljenim. Ja ne znam što ljudi rade sa njihovom robom da im se ošteti (možda nose samo taj jedan komad). Jedino što mi je lošije su mi njihove cipele-redovito me nažuljaju dok se ne razgaze i redovito zbog njih doslovno pustim krv.
A propos Lacostea - neki dan si je sestra išla tam kupit tenisice i dok je ona isprobavala ja sam malo zujo po dućanu i vidio neku fora vestu, ali je vesta toliko pikala da mislim da bi me i kroz dvije majice obučene ispod i dalje pikala i košta 1400kn. A u Benettonu sam negdje u 9. mjesecu vidio prekrasne mekane kašmirske veste na sniženju za 400kn.


@christina:
moram malo komentirat:

Imam inace par vesti d&g,vjc... sastav je uglavnom runska vuna,poliester u nekom omjeru,lijepo su dizajnirane, ali fakat pikaju i nikako ih ne mogu nosit na golu kozu..prema tome kaj se tice udobnosti,luksuz je 0 bodova...
Nasuprot tome, te u Lacosteu, sastava 100% extra fine merino wool koje i kostaju 1400-1600 kn (pretpostavljam da si tu i probao) su baš tople i mekane i kupim bas takvu jer je mogu nosit na golu kozu i savrseno mi je udobna. Ne cudim se tvom komentaru jer imam i frendove koje puloveri benetton i h&m od kašmira ili merino vune NE pikaju,a ovaj u Lacosteu pika.
Koliko sam ja probao, više smetaju na goloj kozi te dlacice od benettonovog pulovera i fakat se osjeti da se radi o jako losoj obradi kasmira,samo je pulover mnogo tanji i ne pruža neki osjećaj topline(kao da nosiš pamučnu vestu)dok je ovaj u Lacosteu finije obrade i puno deblji i pruža osjećaj topline i čini mi se da je ta toplina ono što ljudima može smetat jer su navikli nosit pamučne veste koje su najčešće svugdje u prodaji. Od svih pulovera koje sam naišao u Zg, Lacoste su definitivno najudobniji, ovi koje prodaju po zari,benettonu i sl. jednostavno za mene nisu puloveri,nego majice od nekvalitetnije vune, nit mi pruza osjecaj topline, niti udobnosti...sve je stvar onoga sto inace nosis ( mozda i toga koliko kila imas i koliko se znojis )ako si cesce u sportskim majicama onda će ti i veste tog tipa odgovarat,bez neke udobnosti,osjećaja topline...ako zimi volis nosit debele pulovere,salove i sl..onda će ova Lacoste bit izvrsna,jako topla,a mekana na goloj kozi..
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 16:35   #56
Nemam pojma koji je bio sastav te veste, ali vjerojatno je bila nekakva vuna jer jedino vuna može tako pikati. A vesta nije bila niti nešto debela. Čini mi se da sam već negdje pisao da niti jedna vuna, bez obzira na obradu, ne može biti mekša od kašmira. Mislim, bez obzira od čega vesta bila ja ih ionako nikad ne nosim na golu kožu jer se ne osjećam ugodno.
A da je stvari u kg kod mene definitivno ne stoji jer imam jako malo kila, a ne znojim se pretjerano niti ljeti.

Istina, ja ne pazim previše na udobnost. To mi je skoro najmanje bitno. Meni je na prvom mjestu izgled pa tek onda sve ostalo.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 18:17   #57
LACOSTE....


Glede laznjaka, bio sam u BiH....i tamo sam pitao, jesu li Lacoste dolje u ducanu original...a ona mi je rekla...”Ma neeee” I nasmijala mi se…onda sam ju pitao da li je kod nas u Zagrebu original….a ona mi je rekla, da isto nisu original…vec da mi u Zagreb placamo bljestavilo, i sjaj izloga….a zapravo je to sve neorginalna odjeca…ukljucujuci i High Club u Jurisicevoj…tj.ugao J. i Draskoviceve…kada ih gledas, majice, tenisice, puloveri…sve nekako to nekvalitetno izgleda…osobito tenisice, koje nikada nisam kod njih kupovao….ili opcenito Lacoste…znaci kako sam ja shvatio, mi placamo 700kn…lazni brand…dok drugi na nama zaraduju….jer cisto sumnjam das u majice..Made in Peru, in China, Cambodia, Vietnam, Thailand..originalna roba..stoga mislim da bi trebali na neki nacin razotkriti to, raspitati se…Lacoste je po meni prva meta, jer njih ima najvise u Zg…od ovih fancy brandova….trebao bi postaojati nacin, da se tome stane u kraj…mi gubimo, a nista za to ne dobivamo, pokazimo samopostovanje i da imamo dostojanstva…

Sjecate se onog dana…kada su Nike tenisice unistili, jer su bile sa istoka…kada sam ih ja vidio, izgledaju isto kao one Nike tenisice, po Ilici, Importanne, Turbo Sport…Ja mislim da je to sve nekvalitetno i da smo zrtve obmane…meni je zao zbog toga, da ja ili netko drugi bude zrtva monopola konglomerata, koji ne cijene ljudske osjecaje…nije ni stvar novca, jer imam, ali je stvar principa, etickog kodeksa poslovanja….oni nas sanjkaju, prave nas idiotima…
Poduzmimo nesto…da tome kraj dode…da li postoji netko u drzavnom inspektoratu, vladina ili nevladina udruga, za suzbijanje lazne robe….ja jos nikada nisam vidio odjecu Made in France, Germany, Netherlands, ili UK…a vani sam to vidao…adidas, nike, puma…a ovdje ti Outlet ducani nicu kao gljive….naravno, jer dugogodisnjom prodajom fake odjece, po skupoj cijeni stize I profit…a to nitko ne kontrolira….a mi sve to placamo…a ja zelim nositi ono sto sam platio…A vi?
niki1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 18:21   #58
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
I još su mi ostale traperice.
Karakteristika je da sve imaju malo crveno izvezeno slovo R na stražnjem desnom džepu.
Također, na stražnjoj strani na vrhu imaju i etiketu koja izgleda ovako, a može biti od tkanine ili kože.
Traperice sa prednje strane, iznad lijevog džepa imaju malu trokutastu markicu na kojoj piše Replay, a koja je od tkanine, kožna, a nekad zna biti i metalna. Gumbi imaju na sebi "ugravirano" Replay. A etiketa na unutarnjoj strani je sa lijeve strane i uvijek, kao i kod majica/vesta izgleda ovako.

Ima još pitanja? Trebam još kaj slikat?

Možda u vezi njihovih cipela?
Jer su u ovoj kolekciji promjenili dizajn kutije.
Znas li za Lacoste mozda...polo majice, puloveri, bio bih jaaako zahvalan
niki1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 18:48   #59
Quote:
niki1984 kaže: Pogledaj post

Glede laznjaka, bio sam u BiH....i tamo sam pitao, jesu li Lacoste dolje u ducanu original...a ona mi je rekla...”Ma neeee” I nasmijala mi se…onda sam ju pitao da li je kod nas u Zagrebu original….a ona mi je rekla, da isto nisu original…vec da mi u Zagreb placamo bljestavilo, i sjaj izloga….a zapravo je to sve neorginalna odjeca…ukljucujuci i High Club u Jurisicevoj…tj.ugao J. i Draskoviceve…kada ih gledas, majice, tenisice, puloveri…sve nekako to nekvalitetno izgleda…osobito tenisice, koje nikada nisam kod njih kupovao….ili opcenito Lacoste…znaci kako sam ja shvatio, mi placamo 700kn…lazni brand…dok drugi na nama zaraduju….jer cisto sumnjam das u majice..Made in Peru, in China, Cambodia, Vietnam, Thailand..originalna roba..stoga mislim da bi trebali na neki nacin razotkriti to, raspitati se…Lacoste je po meni prva meta, jer njih ima najvise u Zg…od ovih fancy brandova….trebao bi postaojati nacin, da se tome stane u kraj…mi gubimo, a nista za to ne dobivamo, pokazimo samopostovanje i da imamo dostojanstva…

Sjecate se onog dana…kada su Nike tenisice unistili, jer su bile sa istoka…kada sam ih ja vidio, izgledaju isto kao one Nike tenisice, po Ilici, Importanne, Turbo Sport…Ja mislim da je to sve nekvalitetno i da smo zrtve obmane…meni je zao zbog toga, da ja ili netko drugi bude zrtva monopola konglomerata, koji ne cijene ljudske osjecaje…nije ni stvar novca, jer imam, ali je stvar principa, etickog kodeksa poslovanja….oni nas sanjkaju, prave nas idiotima…
Poduzmimo nesto…da tome kraj dode…da li postoji netko u drzavnom inspektoratu, vladina ili nevladina udruga, za suzbijanje lazne robe….ja jos nikada nisam vidio odjecu Made in France, Germany, Netherlands, ili UK…a vani sam to vidao…adidas, nike, puma…a ovdje ti Outlet ducani nicu kao gljive….naravno, jer dugogodisnjom prodajom fake odjece, po skupoj cijeni stize I profit…a to nitko ne kontrolira….a mi sve to placamo…a ja zelim nositi ono sto sam platio…A vi?
Mislim da je tvoje razmisljanje 100% pogrešno. Kladim se da nijedan Lacoste dućan ne prodaje fake tj .krivotvorenu robu. Činjenica da je nešto proizvedeno u Kini,Peruu,Tunisu ne znači niti da je roba nekvalitetna niti da je krivotvorena. Moguće je da završna obrada bude i lošija ( prišivanje kopci,dugmadi i sl.),ali sasvim sigurno je od istog materijala kao i ona proizvedena u EU i sigurno nije kopija. Općepoznato je da i mnogo poznatiji brandovi tipa Gucci,Prada,D&G odjeću proizvode u Kini, takva roba se i prodaje na istocnom trzistu, kod nas dolazi uglavnom iz Rumunjske,Tunisa,Turske,ali isto tako i iz EU, pa i u Lacoste dućanu imas dio odjeće proizveden u Francuskoj.
Istina je da na nase trziste dolazi puno više odjeće iz istočnih zemalja,a manje iz EU,ali i Lacoste je koliko toliko renomirana firma koja ima svoje pogone u vise zemalja i vjerovatno su norme kvalitete zadrzane svugdje,a za neke poznatije marke jos i vise. Ni Mercedes se ne proizvodi samo u Njemackoj,pa zasto bi Lacoste bio samo Made in France...IME bi koliko toliko trebalo bit znak kvalitete,neovisno o tome gdje je proizvedeno...osobno nisam vidio nikakvu razliku u Lacoste proizvodima koji se prodaju u Italiji,Sloveniji spram Hrvatske..
za BiH ne bih komentirao,to je ipak 'divlja' drzava, u Hercegovini sam prije 4 godine vidio Gucci trgovinu,nadam se da na www.gucci.com imaju lokaciju tog ducana u nekom selu blizu Hr granice..

Zadnje uređivanje black_man : 10.11.2008. at 18:55.
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 19:29   #60
Quote:
black_man kaže: Pogledaj post
u Hercegovini sam prije 4 godine vidio Gucci trgovinu,nadam se da na www.gucci.com imaju lokaciju tog ducana u nekom selu blizu Hr granice..
OMG ahahaha lool!!

btw slazem se sa tvojim postom, dat cu i svoj osvrt sada zurim
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:36.