Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2008., 20:28   #61
Quote:
niki1984 kaže: Pogledaj post
Znas li za Lacoste mozda...polo majice, puloveri, bio bih jaaako zahvalan
Ne, ne nosim njihovu robu.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 13:20   #62
Quote:
black_man kaže: Pogledaj post
Mislim da je tvoje razmisljanje 100% pogrešno. Kladim se da nijedan Lacoste dućan ne prodaje fake tj .krivotvorenu robu. Činjenica da je nešto proizvedeno u Kini,Peruu,Tunisu ne znači niti da je roba nekvalitetna niti da je krivotvorena. Moguće je da završna obrada bude i lošija ( prišivanje kopci,dugmadi i sl.),ali sasvim sigurno je od istog materijala kao i ona proizvedena u EU i sigurno nije kopija. Općepoznato je da i mnogo poznatiji brandovi tipa Gucci,Prada,D&G odjeću proizvode u Kini, takva roba se i prodaje na istocnom trzistu, kod nas dolazi uglavnom iz Rumunjske,Tunisa,Turske,ali isto tako i iz EU, pa i u Lacoste dućanu imas dio odjeće proizveden u Francuskoj.
Istina je da na nase trziste dolazi puno više odjeće iz istočnih zemalja,a manje iz EU,ali i Lacoste je koliko toliko renomirana firma koja ima svoje pogone u vise zemalja i vjerovatno su norme kvalitete zadrzane svugdje,a za neke poznatije marke jos i vise. Ni Mercedes se ne proizvodi samo u Njemackoj,pa zasto bi Lacoste bio samo Made in France...IME bi koliko toliko trebalo bit znak kvalitete,neovisno o tome gdje je proizvedeno...osobno nisam vidio nikakvu razliku u Lacoste proizvodima koji se prodaju u Italiji,Sloveniji spram Hrvatske..
za BiH ne bih komentirao,to je ipak 'divlja' drzava, u Hercegovini sam prije 4 godine vidio Gucci trgovinu,nadam se da na www.gucci.com imaju lokaciju tog ducana u nekom selu blizu Hr granice..
Da slazem se i ja sam u Hercegovini vidio lacoste lazan ducan...i tko moze sprijeciti hrvata iz zagreba, da ode preko Vinjana, i nakupuje 5o majica za 200 kn i ovdje u Ilici ili Jurisicevoj ih proda od 500 ili 700 kn, nema nikakve kontrole...
Kako se nista sa istoka ne potkrade u Austriji, ako nesto i stigne ond je cijena primjerena 20 eura, a ne 100 eura.
Kod nas nema nikakve kontrole...osim toga koja je zarada vlasniku lacoste ducana...ako onkupi majicu za 600 kn, i tu ju prodaje za 600, kod nas ako nije dvostruka zarada, tada to nije zarada....
niki1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 13:28   #63
Quote:
black_man kaže: Pogledaj post
Mislim da je tvoje razmisljanje 100% pogrešno. Kladim se da nijedan Lacoste dućan ne prodaje fake tj .krivotvorenu robu. Činjenica da je nešto proizvedeno u Kini,Peruu,Tunisu ne znači niti da je roba nekvalitetna niti da je krivotvorena. Moguće je da završna obrada bude i lošija ( prišivanje kopci,dugmadi i sl.),ali sasvim sigurno je od istog materijala kao i ona proizvedena u EU i sigurno nije kopija. Općepoznato je da i mnogo poznatiji brandovi tipa Gucci,Prada,D&G odjeću proizvode u Kini, takva roba se i prodaje na istocnom trzistu, kod nas dolazi uglavnom iz Rumunjske,Tunisa,Turske,ali isto tako i iz EU, pa i u Lacoste dućanu imas dio odjeće proizveden u Francuskoj.
Istina je da na nase trziste dolazi puno više odjeće iz istočnih zemalja,a manje iz EU,ali i Lacoste je koliko toliko renomirana firma koja ima svoje pogone u vise zemalja i vjerovatno su norme kvalitete zadrzane svugdje,a za neke poznatije marke jos i vise. Ni Mercedes se ne proizvodi samo u Njemackoj,pa zasto bi Lacoste bio samo Made in France...IME bi koliko toliko trebalo bit znak kvalitete,neovisno o tome gdje je proizvedeno...osobno nisam vidio nikakvu razliku u Lacoste proizvodima koji se prodaju u Italiji,Sloveniji spram Hrvatske..
za BiH ne bih komentirao,to je ipak 'divlja' drzava, u Hercegovini sam prije 4 godine vidio Gucci trgovinu,nadam se da na www.gucci.com imaju lokaciju tog ducana u nekom selu blizu Hr granice..

http://www.lacoste.com/intro.html

Na ovoj stranici se nalazi popis ducana u Zagrebu, Croatia...i High club u Jurisicevoj nije ni zaveden...negosu Avenue Mall, City one, kaptol center, krsnjavoga, iblerov trg....i pise jedan grad zabreb...i u tom gradu je starcevicev trg...to je novi grad i novi butik...zamisli pogresno napisali ime nasg grada...toliko im zancimo
niki1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 14:37   #64
Pa Lacoste u Frankopanskoj ti je od High Cluba. A ostali nisu navedeni zato što obično u High Clubu ne drže samo Lacoste već i cK (npr. u King Crossu). Ali to je sve ionako isti uvoznik - Consule. Jer oni uvoze Lacoste, cK, Calvin Klein Jeans, Juicy Couture, Cacharel...
Evo jedan citat s njihovog sajta: "Danas je Consule d.o.o. ekskluzivni distributer i nositelj licenci za Hrvatsku, ali i zemlje regije, za brendove Lacoste, ck Calvin Klein, Calvin Klein Jeans, Calvin Klein Underwear, ck Calvin Klein Dress Shirts, Cacharel, Juicy Couture i Twenty8twelve.

Consule d.o.o. je istovremeno vlasnik vlastite mreže multibrand prodajnih mjesta High Club , koji se nalaze trenutku na 7 lokacija u Hrvatskoj."
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 18:50   #65
a što je s onim dučanom u Gotovčevoj što je držao Tokić?
__________________
--------------------------------
Peek-a-Boo! is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 22:33   #66
Quote:
Peek-a-Boo! kaže: Pogledaj post
a što je s onim dučanom u Gotovčevoj što je držao Tokić?
E taj je moj rod...autodijelovi...to je sve fake, znam osobno..ali ko voli neka izvoli
niki1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 19:51   #67
Evo jedan site koji prodaje FAKE dizajnersku odjeću,dobro je za pogledat jer se isti proizvodi često prodaju po eBay-u. Majice i jakne su na prvi pogled identicne originalima,pogotovo DG,imali su iskopirnu skoro cijelu kolekciju. Unutrasnje etikete su potpuno pogresne, majica je DG,a na patentnom zatvaracu pise d&g i sl.
http://www.dolcefugo.com
strasno!

Zadnje uređivanje black_man : 13.11.2008. at 20:01.
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 21:43   #68
Quote:
black_man kaže: Pogledaj post
Evo jedan site koji prodaje FAKE dizajnersku odjeću,....

http://www.dolcefugo.com
strasno!

Kod takvih sumnjivih firmi ili Ebay trgovina uvijek je dobro provjeriti Internet domenu. Ovi posluju iz Kanade i talijanska adresa je samo mamac. Kod nepoznatih web ducana treba biti posebno oprezan, jer na slikama su često originali, dok u stvarnosti dobijete nešto potpuno drugo.
Na tisuce je takvih web firmi.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 21:58   #69
Quote:
black_man kaže: Pogledaj post
Evo jedan site koji prodaje FAKE dizajnersku odjeću,dobro je za pogledat jer se isti proizvodi često prodaju po eBay-u. Majice i jakne su na prvi pogled identicne originalima,pogotovo DG,imali su iskopirnu skoro cijelu kolekciju. Unutrasnje etikete su potpuno pogresne, majica je DG,a na patentnom zatvaracu pise d&g i sl.
http://www.dolcefugo.com
strasno!

pa odma se konta da su fake, i po dizajnu a i po cijenama, sve D&G jakne su po $295, tesko za te novce mozes kupit bilo kakvu D&G jaknu

ovi su namjerno nabili malo vece cijene tako da neupuceni misle "skupo" = orginal, budale ce nasjest naravno, svi zaobilaze $19,99 kosulje i 29,99 dior i D&G ali zato kad vide cijenu 100-150€ pomislit ce "vidje orginala", a u biti i ne znaju koliko su orginali stvarno (#skupi#)

nedavno sam trazec remen nasao na jednu stranicu cak je Shopstyle linkao na nju ( da ga jebes ne mogu je nac sad), sami fakeovi i to jako dobri, gucci obuca po 100-150$ i sl

odvratno
__________________
more

Zadnje uređivanje marko356 : 13.11.2008. at 22:10.
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 13:41   #70
Quote:
marko356 kaže: Pogledaj post
pa odma se konta da su fake, i po dizajnu a i po cijenama, sve D&G jakne su po $295, tesko za te novce mozes kupit bilo kakvu D&G jaknu

ovi su namjerno nabili malo vece cijene tako da neupuceni misle "skupo" = orginal, budale ce nasjest naravno, svi zaobilaze $19,99 kosulje i 29,99 dior i D&G ali zato kad vide cijenu 100-150€ pomislit ce "vidje orginala", a u biti i ne znaju koliko su orginali stvarno (#skupi#)

nedavno sam trazec remen nasao na jednu stranicu cak je Shopstyle linkao na nju ( da ga jebes ne mogu je nac sad), sami fakeovi i to jako dobri, gucci obuca po 100-150$ i sl

odvratno
Bila mi se svidjela jedna DG jakna na raffaellu,inace sam lud za njihovim Boxing Gym i sport stvarima,ali mi je bilo puno 1200$ za jaknu koja je kao gornji dio trenerke.No, naletio sam na nekog lika kojem kao ne odgovara veličina i prodao bi je za 500$. Mene obradovalo,super cijena za jaknu,a on veli da mu je XL preuska. Inače nosim L, ali mi DG XL odgovara pa mu i povjerovao,racunam covjek prvi put narucio DG pa pogrijesio broj sto se i meni dogodilo.I slika jakne je bila ova:
[IMG][URL=http://imageshack.us]
Onda sam trazo i druge slike da mi posalje i paralelno surfao po netu. Na kraju mi je poslao slike identicne onima na tom siteu.Na nekim slikama fakat izgleda kao da je rijec o originalu,ali je jakna DG,a iznutra etiketa D&G,cak i onaj tag Ittierre...i na patentima također piše D&G strasno još bi mi je uvalio za 500$.



Generalno je dobro znat da su od 1994 do 2006 D&G proizvodile druge firme,zadnje vrijeme isključivo IT Holding Spa,Ittierre. No prosle godine je Dolce&Gabbana Spa otkupila ponovno licencu D&G, baš tako kao što je Versace otkupio Versus. Tako da je sve što se iz novih kolekcija proizvodi sa etiketom Ittierre falsifikat. Kupnjom licenci žele stvorit nove brandove koji će biti više od 50% jeftiniji od prvih linija i tako konkurirat Zari i sličnima,koji će imat tvornice širom svijeta i sa povećanom proizvodnjom kako bi se brže opskrbljivali dućani i češće mijenjale kolekcije. Tako valjda žele uzet dio kolača jeftinijim markama. To je neki način da osiguraju dvoznamenkasti rast godisnje što prvim linijama jednostavno ne mogu jer su iscrpli sve mogućnosti,povećali broj dućana,raširili se po tržištima i od proizvodnje odjeće,obuće,dodataka do parfema. Sad je došlo na red da DG malo ponudi i odjeću za šire mase što će snižavanjem cijena brand D&G uskoro i postat, 'odjeća za šire mase'. To tako mora bit i rastom proizvodnje i smanjenjem cijena prodaja će rast,ali kvaliteta će sigurno padat. Koliko dugo se to može održat to ćemo vidjet.
I onda će se nać ljudi ( mudraci ) koji će govorit da u D&G dućanu ne prodaju originale,a uopće nisu upoznati sa ekonomskom situacijom u svijetu.


E,a meni nikad neće bit jasno zašto kvalitetu firme ne čini kvaliteta odjeće koju proizvode; plaće i uvjeti rada u njihovim tvornicama,...ma o kakvim ja jebenim idealima pričam..vrijedi valjda onoliko koliko je cijena dionice Dolce&Gabbana Spa,a ta imaginarna tvorevina bez veze sa realnošću će rast ako raste i godišnja zarada i to je najlakse ostvarit onim o čemu sam prije pričao. Taj rast ionako mora bit konačan, i onda će ili smislit nešto novo ili jednostavno bankrotirat. Nekolicina će se na svemu tome obogatit,a obični
ljudi ostat bez posla...generalno mislim da su sve te strategije dobre kratkoročno i da će na kraju cijela modna industrija lagano otić u kur...
sapienti sat
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 14:55   #71
Quote:
black_man kaže: Pogledaj post
Generalno je dobro znat da su od 1994 do 2006 D&G proizvodile druge firme,zadnje vrijeme isključivo IT Holding Spa,Ittierre. No prosle godine je Dolce&Gabbana Spa otkupila ponovno licencu D&G, baš tako kao što je Versace otkupio Versus. Tako da je sve što se iz novih kolekcija proizvodi sa etiketom Ittierre falsifikat. Kupnjom licenci žele stvorit nove brandove koji će biti više od 50% jeftiniji od prvih linija i tako konkurirat Zari i sličnima,koji će imat tvornice širom svijeta i sa povećanom proizvodnjom kako bi se brže opskrbljivali dućani i češće mijenjale kolekcije. Tako valjda žele uzet dio kolača jeftinijim markama. To je neki način da osiguraju dvoznamenkasti rast godisnje što prvim linijama jednostavno ne mogu jer su iscrpli sve mogućnosti,povećali broj dućana,raširili se po tržištima i od proizvodnje odjeće,obuće,dodataka do parfema. Sad je došlo na red da DG malo ponudi i odjeću za šire mase što će snižavanjem cijena brand D&G uskoro i postat, 'odjeća za šire mase'. To tako mora bit i rastom proizvodnje i smanjenjem cijena prodaja će rast,ali kvaliteta će sigurno padat. Koliko dugo se to može održat to ćemo vidjet.
I onda će se nać ljudi ( mudraci ) koji će govorit da u D&G dućanu ne prodaju originale,a uopće nisu upoznati sa ekonomskom situacijom u svijetu.
ajme...Valentino će dobit slom živaca

http://www.nacional.hr/articles/view/48341/5/



Quote:
black_man kaže: Pogledaj post

E,a meni nikad neće bit jasno zašto kvalitetu firme ne čini kvaliteta odjeće koju proizvode; plaće i uvjeti rada u njihovim tvornicama,...ma o kakvim ja jebenim idealima pričam..vrijedi valjda onoliko koliko je cijena dionice Dolce&Gabbana Spa,a ta imaginarna tvorevina bez veze sa realnošću će rast ako raste i godišnja zarada i to je najlakse ostvarit onim o čemu sam prije pričao. Taj rast ionako mora bit konačan, i onda će ili smislit nešto novo ili jednostavno bankrotirat. Nekolicina će se na svemu tome obogatit,a obični
ljudi ostat bez posla...generalno mislim da su sve te strategije dobre kratkoročno i da će na kraju cijela modna industrija lagano otić u kur...
sapienti sat
ova utopija , mislim još uvijek funkcionira kod Cucinellija, evo ako ti se da čitat, ovo je dio jednog zgodnog članka...

"All this contrasts sharply with Brunello Cucinelli, a company founded in 1978 by 54-year-old designer Brunello Cucinelli. Both the Saks saleswoman and Massimo Caronna, Cucinelli's U.S. spokesman and owner of Italian fashion distributor IMC Group, eagerly elaborated on the manufacturing. Mr. Caronna even invited me to visit the factory where my sweater was made, in the tiny Italian village of Solomeo in Umbria, though I didn't make the trip.

According to him, the goat hairs in my sweater traveled in bales from Mongolia to one of several factories in Italy where it was made into yarn. Cucinelli buys about 70% of its yarn from the Italian luxury thread purveyor Cariaggi.

The yarn was then shipped to the Cucinelli factory, which is in a 17th-century castle. Each of its 1,500 employees has a key, says Mr. Caronna. They work each day from 8 a.m. until 1 p.m., breaking for a 90-minute lunch. Many go home for lunch, but Mr. Caronna says that those who stay are served a free three-course meal cooked up by three local women who shop for fresh groceries every morning. Employees return to work from 2:30 until 6 p.m. and then head home.

Mr. Cucinelli wanted to improve on the conditions he saw his father endure as a farm laborer, Mr. Caronna says. The designer has donated some company profits to improvements in Solomeo, such as restoring the town square, building a local school and, most recently, constructing a town theater. The company, which competes with Loro Piana and also owns the Gunex and Riva Monti fashion lines, expects revenue of $163 million in 2007, Mr. Caronna said.

The Italian manufacturing process also explains a little more about the cost of my $950 sweater. Hand work allows sophisticated design details, like the chiffon, that would be impossible in a garment made entirely by machine. And 25% of the factory employees are devoted to quality control. Before leaving the factory, every item is washed by hand -- one reason the Cucinelli sweater arrived softer than the Lands' End.
Lands' End won't tell us details such as whether its Chinese factory has paid for local schools or serves its workers free three-course meals. But it's safe to say that the Cucinelli is the superior sweater when it comes to style, quality and global social awareness.

Whether it's worth nearly 10 times the price, though, is a matter for you and your wallet."
( sa ON STYLE By CHRISTINA BINKLEY )
__________________
--------------------------------
Peek-a-Boo! is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 15:27   #72

...tako stvari i trebaju funkcionirat. Zarada se treba ulagat u inovacije, poboljšanje kvalitete i proizvoda i uvjeta rada zaposlenika. Dugotrajnim ulaganjem se stvora brand koji će imat svoju klijentelu i svaki kupac će točno znati što plaća..izvornost,autentičnost,kvalitetu i samog proizvoda i klime u kojoj je nastao..i svatko neka bira brand po svom ukusu i financijskim mogućnostima...ova glad za brzom zaradom danas,stvaranje vise difuzijskih linija,povećanje proizvodnje i sl..na kraju će samo rezultirat kaosom,kupac uopće neće znat kakav proizvod kupuje,brand će izgubit značaj...
a možda je krajnji cilj da se uopće više ne kupuje kvaliteta,nego da odjeću kupujemo kao hranu,kada je jednom konzumiramo onda je više nema...ok nismo je probavili,ali smo je bacili u smeće i slijedeći dan kupimo drugu..hehe...sve teži prema tome...
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 15:58   #73
malo stvari je u nas original, znam sta govorin i iman razloga zasto to govorin (necu o tome na forumu niti cu argumentirat) samo je sigurno da niti jedan ducan apsolutno niti jedan ducan ''robnih marki'' nije cjepljen protiv kopija i to dobrih i vrhunskih kopija!
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 11:27   #74
Quote:
PONISTRA kaže: Pogledaj post
malo stvari je u nas original, znam sta govorin i iman razloga zasto to govorin (necu o tome na forumu niti cu argumentirat) samo je sigurno da niti jedan ducan apsolutno niti jedan ducan ''robnih marki'' nije cjepljen protiv kopija i to dobrih i vrhunskih kopija!
Ok, obicno na ovom forumu vise citam nego postam, ali ono sto mi nikako ne ide u glavu, pa molim nekog da mi objasni, jest cinjenica da Hrvati smatraju da u svim nasim trgovinama vlada teski kriminal u cilju obmane kupca, dok vani sve funkcionira prema zakonu! Pa ako se za jedan Saks Fifth Avenue znalo pricati po drugim forumima da su uz autenticnu prodavali i falsificiranu robu, zasto se onda nasa zemlja stalno uzima za kao jedini primjer u svijetu gdje se to dogadja bez sankcija.
Aggie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 12:09   #75
Yachting club

Zanima me da li taj ducan ima licencu za prodaju lacoste odjece....nalaze se blizu dubrave...a u dubravi se isto nalazi lacoste ducan...mislite li da je to laznjak...jer se na official web site lacostea ne nalazi popis tih dicana...avenija dubrava i mislim da je ova culinecka..
niki1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 12:11   #76
Quote:
PONISTRA kaže: Pogledaj post
malo stvari je u nas original, znam sta govorin i iman razloga zasto to govorin (necu o tome na forumu niti cu argumentirat) samo je sigurno da niti jedan ducan apsolutno niti jedan ducan ''robnih marki'' nije cjepljen protiv kopija i to dobrih i vrhunskih kopija!
slazem se...npr. na nekim lacoste majicama pise made in peru...a na sluzbenoj lacoste stranici uopce nema u peruu registriranog lacoste ducana...

provjeriti na www.lacoste.com

pa mi javite misljenje
niki1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 12:13   #77
Quote:
Aggie kaže: Pogledaj post
Ok, obicno na ovom forumu vise citam nego postam, ali ono sto mi nikako ne ide u glavu, pa molim nekog da mi objasni, jest cinjenica da Hrvati smatraju da u svim nasim trgovinama vlada teski kriminal u cilju obmane kupca, dok vani sve funkcionira prema zakonu! Pa ako se za jedan Saks Fifth Avenue znalo pricati po drugim forumima da su uz autenticnu prodavali i falsificiranu robu, zasto se onda nasa zemlja stalno uzima za kao jedini primjer u svijetu gdje se to dogadja bez sankcija.
to neces naici na njemackom francuskom ili trzistu eu

postoje norme....koje treba ispostovati
niki1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 16:50   #78
Pa fkt, kupiš u njihovom dućanu i nemaš brige. A sad, ako ti vjeruješ da je original kad ti ne-znam-tko nudi po 12 puta manjoj cijeni, tvoj problem.
__________________
Što bolje upoznajem ljude, to su mi životinje draže
!n€$ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 15:04   #79
LACOSTE ORIGINAL-MADE IN PERU

Narucio sam lacoste majice preko ebaya, i dosle su sve ok ali nema znaka znate ono malo R-registered.Da li znaci da nisu original ili jesu?
BRAND NEW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 23:37   #80
citam ove vase rasprave i pitam se...kupila sam u americi haljinu u BCBG Max Azria ducanu.u razvikanoj ulici i sve brendirani ducani tipa D&G,Gucci...
i sad naravno masno ja to platim i tek asnije skuzim da pise na eiketi made in China.ha.znaci i to je laznjak?
pitala ja neke ljude i oni meni objasnili da pise made in china cisto zato jer je tamo jeftinija radna snaga.itd te pricice.i da je vrlo tesko naci nesto sto nije made in china danas jer sva proizvodnja ide od tamo.u Victoria's secret ducanima isto.sve made in china i sl.znaci sve to rublje je isto laznjak ili kaj?ja sve kupujem tamo.i stvari kupljene prije 2 g su kakve su i bile.
i sad sta da ja misli.da li cijelo vrijeme kupujem laznjake u tim ducanima ili je zaista nesto s tom kinom i tim ljudima koji tamo proizvode.
Noirin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:07.