Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2015., 13:25   #1
Esmya

Zbog velike raširenosti problema koje žene imaju s miomima molim da se jave ovdje u što većem broju sve žene koje imaju iskustva s Esmyom.Dobro ili loše.
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 11:57   #2
Ja sam uzimala esmyu 3 mj i nije ni djelovala nimalo. Ali sam zato valjda imala sve nuspojave koje su tamo pobrojane, od navala vrućine, zadebljanja endometrija, koža mi je poprištavila, pa čak i na nogama itd. Na nedavnom pregledu kod privatne ginekologice, žena mi je rekla da ona ne vjeruje da esmya može "otopiti" miom. Meni nije žao što sam probala, ali eto, da se baš ne nadate previše, uostalom postoji i ljudski faktor prilikom očitanja rezultata ultrazvuka..
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 12:26   #3
ja nemam iskustva ali čitam sve mogućnosti jer mi je u trudnoći do tada nepostojeći miom narastao na 6x7cm.
čekam pregled 6 mjeseci nakon poroda, da vidimo koliki je sad, onda se moram odlučiti šta ću dalje. uglavnom 6 tjedana nakon poroda se smanjio na 3x4cm, što je i dalje previše.

za esmyu mi je ginekologica rekla da usporava daljnji rast mioma koji se dešava zbog utjecaja hormona. u biti isto radi kao i spirala.
a ne da ih topi, to mi nitko nije rekao
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 12:25   #4
Citiram "Ulipristal acetat ima izravni učinak na fibrome smanjujući ih putem inhibicije proliferacije stanica i indukcije apoptoze" što bi u teoriji značilo da i smanjuje, "topi", kako god, miome. Kažem u teoriji....
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 22:51   #5
Pozdrav svima!

Prije mjesec dana sam završila sa terapijom lijekom Esmya i miom mi se dosta smanjio iako i dalje nije za operaciju. Nuspojave nisam imala nikakve, ali isto tako sam cijelo vrijeme imala menstruaciju i to obilnu. Menstruacija nakon terapije mi je bila još obilnija nego prije. Sutra vadim krvnu sliku i ponovno idem na pregled kako bi se dogovorila o još jednom ciklusu liječenja Esmyom.

Dugo se borim s ovim problemom, probala sam sve i svašta, potrošila puno novaca, ali ne odustajem.
amelie79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 22:18   #6
Da podignem temu.Ima li jos iskustava s Esmyom?Spremam se pristati na taj lijek ako dr.odobri.
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 22:33   #7
Da podignem temu.Koristila sam Esmyu 3 mjeseca i miomi se smanjili.Ima li jos netko iskustva?
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 16:31   #8
Quote:
housewife kaže: Pogledaj post
Da podignem temu.Koristila sam Esmyu 3 mjeseca i miomi se smanjili.Ima li jos netko iskustva?
Ja nemam jos, ali cu uskoro imati. Kroz jedno 2 tjedna bi trebala poceti piti.

Mozes li malo vise napisati o svojoj situaciji? Koliki je miom bio prije, koliko se smanjio, jel sad ide operacija....

Poslano sa mog Lenovo P1ma40 koristeći Tapatalk
lovefriends is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 17:11   #9
Ja imam miomatoznu maternicu.Ponovo ću sad piti Esmyu nakon histeroskopije submukoznog mioma da se još smanje krvarenja.Ne znam točno koliko su se miomi smanjili,uglavnom pomogle su.Mene brine cijena.Miomi su jaaaaako raširen problem kod žena i ne znam zašto te tablete nisu na A lasti lijekova.Jedino one pomažu i još plaćamo paprenu cijenu.
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 19:14   #10
Ja cu piti da se miom, nadam se, smanji. A nakon terapije slijedi laparoskopija

Poslano sa mog Lenovo P1ma40 koristeći Tapatalk
lovefriends is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 18:39   #11
Evo ja ju osobno nisam koristila ali moja mama i jedna klijentica jesu i obje su imale odlično iskustvo. Moja mama je zadnjih pet godina imala užasno jaka krvarenja i jako puno kiretaža kako bi se to spriječilo, probala je sa svime i svačim i Esmya joj je pomogla ta tri mjeseca što ju je pila, nakon nje je još tri mjeseca imala menstruaciju, nešto obilniju ali je nakon toga napokon krenula menopauza (ima 53 godine) i od dva mioma što je imala jedan je nestao a drugi se smanjio, a moja klijentica ju je pila i smanjio joj se miom i manja su joj krvarenja.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
Sathya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 17:16   #12
Ja sutra pocinjem s Esmyom. Pitanje za one koje su pile...
U koje doba dana ste pile i jeste li svaki dan u (otprilike) isto vrijeme?
lovefriends is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 16:24   #13
Quote:
lovefriends kaže: Pogledaj post
Ja sutra pocinjem s Esmyom. Pitanje za one koje su pile...
U koje doba dana ste pile i jeste li svaki dan u (otprilike) isto vrijeme?
ja sam počela čim sam ih podignula u apoteci, u 12h i tako nastavila. bitno da je svaki dan u isto vrijeme.
miia ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 23:31   #14
Je li neka od vas koristila Esmyu duže od po 3 mjeseca?
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 22:07   #15
Je li cista na dojci prepreka za uzimanje Esmye?
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 14:57   #16
Ima li netko informacije o uzimanju Esmye duže od 2 puta po 3 mjeseca?
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 21:11   #17
Ja sam ju uzimala prije dvije godine, na ya, unatoc terapiji dobila sam jos par mioma, no najveci se smanjio sa 7 cm na 6 nakon dvije kure. I to je bilo to, otisla sam na OP.
Primarijus u bolnici (AT) mi je rekao da po dosadasnjim informacijama/iskustvima ona je odlicna za starije zene pred menopazu, ali za zene u mojim godinama (tada 35) nema ucinak koji bi opravdao terapiju.

Ali ja sam ju uzimala zimi, imala sam gadne valunge, fuuuu, na -10 sam stajala na balkonu, u snijegu i urala da mi je vruce. Pozitivno je to sto od te terapije nisam toliko zimogrozna, prije sam zimu provela sa guzicom na radijatoru.
LepaMilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 21:31   #18
Koliko imate godina? Imate li mozda iskustva s trudnoćom nakon Esmy-e?
lovefriends is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 21:47   #19
Esmya je hormonski pripravak, nakon sto ju prestanete uzimati normalo mozete zanjeti, dapace jedan postotak zena unatoc uzimanju ovoh tableta zatrudni zato je potreban dodatni oprez (kako je meni ginac rekao OBAVEZNO kondom). Mislim da oni nemaju podataka o ucinku esmye na plod.

I nakon operacije mioma mozes normalno zatrudnjeti, ali tek nakon 9 mjeseci i trudnoca iziskuje veci oprez.
LepaMilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 21:50   #20
Znam ja sve u teoriji
Ali me sad zanimaju stvarna iskustva

Ja sam od veljece do svibnja popila turu esmye, te sam u sr pnju laparoskopski operirana.

U cekanju prve kontrole surfam i trazim iskustva trudnoce nakon operacije
lovefriends is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:38.