Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2004., 11:54   #21
Fino si to sročio Vanja, no ne gledamo li svi na svijet svojim očima, odnosno polazimo od sebe... U smislu da je najlakše govoriti o vlastitom iskustvu. Još ako to nekome pomogne... Ostalo je nagađanje. U stvari, ja sam i sad nagađala što bi joj moglo pomoći. Moglo; ne znaći da bude.

Inače, razmišljala sam kako se lako svatko od nas može naći u ovoj situaciji. To me pomalo plaši. Nakratko sam se poistovjetila s autoricom teme i taj tren se uvukla neka tjeskoba u mene. Stvarno ne želim da se itko tako osjeća.

Ja bih sad najradije organizirala neki izlet, sad odmah, pa da izvučemo van na sunce i u zelenilo sve one kojima su iznad glave oblaci.
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2004., 11:58   #22
e moj Vanja, bojim se da nisi citao njezin post u cijelosti.
Koliko god tebi to smijesno zvucalo, ali nije kod zena bas sve u promjeni izgleda.
I donekle mogu pretpostaviti u kojoj je fazi i koliko se tesko izvuci iz zatvorenog kruga. Dogodi se covjeku ponekad neka izolacija i izaci van iz iste (u koju si bjezeci od necega usao) nije tak jednostavno. Uostalom, kaj ce ti nova frizura ako ju nema tko primjetiti? Kaj ce ti izlasci medju ljude, mjesanje s masom, ako mozes biti samo promatrac tudje verbalne izmjene?
Mozda je moj moj prijasnji post izgledao kao sala, ali to je bilo iskljucivo radi ublazavanja i onako neugodnog problema.
Spomenuta je i socijalna anksioznost. Opustite se malo. Niti u jednom momentu nije napisala da se boji komunikacije vec da nema osobu za komunikaciju.
Jel si mozete zamisliti kako je zapravo lako se naci u takvoj situaciji? Zaposlite se u firmi zbog izvrsne prilike, ali se nadjete u okolini koja osim posla kojeg obavljate nista nema zajednicko s vama. U jednom poduzem periodu u potpunosti ste predani poslu i eliminirate bilo kakve sanse za odrzavanje nekih postojecih prijateljstva i nevidite mogucnost novih. Zatvore vam se vrata dok si keks rekao. I nadjete se sami sa svoje 33 godine.
I nije bitno jesu li sve vase frendice poudavane, vez da je nastal preveliki jazz za nazvati bilo koga.
Zivot ti se pretvori u naviku i onaj posao koji ste mozda voljeli postaje nebitan jer nemate mogucnost podjele bilo kakvih emocija s nikim.
Vjerujte da uopce nije tako tesko naci se u slicnoj situaciji, narocito kad ste svakodnevni promatraci tudjih komunikacija i nasmijesenih lica. U strahu od nametljiosti, u strahu od bujice rijeci koje bi izasle i u strahu od nerazumjevanja jer vam se cini da nigdje ne pripadate, birate opciju sutnje.
Depresijatockakom, iskreno ti preporucam duzi boravak na forumu, jer odlazak u kazaliste, teteranu i kaj ti ja znam kaj sve ne, ucinit ce te jos nesretnijom dok budes gledala sve te ljude za koje ces mislit da imaju neki cilj u zivotu. I znam da te nije briga sto je to samo privid, sto i oni zive u iluziji jer oni barem o svojoj iluziji imaju s kim pricati
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2004., 11:59   #23
bemumisha koja kobasa od posta
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2004., 12:03   #24
al bome dobra kobasa od posta (za ozbač)

+ još malo šale - anderlon bi te trebao angažirati kao PR
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2004., 12:19   #25
Sandy, naljuti me nerazumijevanje jer ima toliko ljudi koji su usamljeni zbog nemogucosti beskrajnog ispijanja kava, promatranja izloga i bljezgarenja o trendovima u lakiranju noktiju. Je da ti se ponekad zivot svede na to i da nije razlogom definirati ga ispraznim, ali potrebna je faza stapljanja s okolinom da bi u njoj nasao neko zadovoljstvo. A zapravo je tako lako stopiti se s masom koja uziva na ljetnim terasama samo ako imas barem jednu osobu kojoj mozes uteci i citirati Williama Blakea i da te ta osoba u potpunosti razumije: Kada bi vrata percepcije bila očišćena, čovjeku bi se sve činilo kao što jest, beskonačno. No čovjek se zatvorio sam u sebe i vidi sve oko sebe kroz uske pukotine svoje pećine.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2004., 12:20   #26
I ja bih sad na izlet, ali nisu jos deminirali moje omiljeno izletiste ))

Svako polazi od sebe, naravno, samo sto ona to ne moze shvatiti. Mislim, tacnije, ne moze joj to pomoci. U biti, njoj niko ne moze pomoci osim bas tim nekakvim izletom u prirodu.

Znam ja gal da nije kod zena samo izgled razlog depresije, zato i kazem da je to samo pocetni primjer jer je to najcesci problem kod zena. Znam zene dobro pa zato ovo pisem
Naravno da postoji izolacija, ja sam recimo u jednom zivotnom trenutku dosao u situaciju da sam jos jucer imao drustveno superaktivan zivot a vec sutra totalni pomor, i ne samo to vec je sve zacinjeno promjenom sredine. Znam kako to ide, a to je samo kao pocetak. Sta sve dodje prekosutra, bolje da ne govorim. Desava se, uvijek udara sa razlicite strane. Jebiga, zivot je borba u svakom pogledu, sto bi mi ljudi uzivali kad svaka zivotinja (a i mi smo zivotinje, na kraju krajeva) cijeli zivot zivi u oprezu. Zec spava sa dignutim uhom, lavica spava sa otvorenim okom prateci krdo lovine, ne znam koje ono zivotinje spavaju stojecki najgore je kad te zivot zavara da je ustvari lijep, uspavas se i gotov si. Srecom, nas jedu samo imaginarni lavovi. Ali jebada je sto njihovi zelci sporo vare
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2004., 12:26   #27
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
Depresijatockakom, iskreno ti preporucam duzi boravak na forumu, jer odlazak u kazaliste, teteranu i kaj ti ja znam kaj sve ne, ucinit ce te jos nesretnijom dok budes gledala sve te ljude za koje ces mislit da imaju neki cilj u zivotu. I znam da te nije briga sto je to samo privid, sto i oni zive u iluziji jer oni barem o svojoj iluziji imaju s kim pricati
a ovdje kao nema sanse da pomisli to isto kad cuje sve ove lovacke price o idealnim vezama, brakovima, poslovima, zabavama, sexovima...???

jer veliki dio nas tu iznosi samo onaj dio istine koju zeli prezentirati svijetu... me included

dotcom, moras biti i tog svjesna
ali i da te vecina nas izvrsno kuzi jer se tacno tako osjeca, ne zeleci to priznat sebi ni drugima
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2004., 12:26   #28
Vanjuska, jebes borbu ako rezulatete uspijeha nemas s koim podijelit
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2004., 12:30   #29
Jebiga, evo kod mene nista nije savrseno, cak je sve sjebano, pa se ne bunim. Ustvari... ovime gubim cijeli milion, aaaaaliiiii SRETAN SAM

Gal, a gdje sam ja rekao da rezultate ne treba dijeliti
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2004., 12:31   #30
Quote:
Mrzim suncan dan kad svi setaju a ja sam doma sama.
e ovo sam ja posmislila jutros

matervjetru odo ja na bicikl i van sama dok ne spadnem od umora

hejdå!
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2004., 12:35   #31
Quote:
Septembar kaže:
a ovdje kao nema sanse da pomisli to isto kad cuje sve ove lovacke price o idealnim vezama, brakovima, poslovima, zabavama, sexovima...???
Sept, sve je to iluzija koji odabiremo za olaskavanje tijeka vlastitih zivota. Ali iz nacina odabira i prezentiranja iste, probija na svjetlo upravo ono sto nedostaje. I narafski da nema razlike izmedju prezentacije u RL i tu, samo sto ce tu puno lakse doci do prodora stvarnosti i mogucnosti prepoznavanja ostalih s tim nenamjerno pobjeglim. I uopce nije bit u nacinu prezentiranja ili u stvarnom nacinu zivota vec u razlozima odabiranja istih. Tim odabirom rijesavas neke svoje probleme i drugima ukazujes na mogucnosti. E to je ono sto se tu lakse vidi.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2004., 12:35   #32
a prije no sto odem dotcom, da nema usamljenika sto se prazno osjecaju, od interneta ne bi bio ni I

chatovi, forumi, blogovi, sexsajtovi, messingeri, oglasi....

vecina sami i/ili nezadovoljni ljudi

pocesvsi od imf-a
npr prvi top sto vidjeh
https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=51409
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2004., 12:37   #33
Re: frigidna, dosadna, sama i vjerojatno glupa

Quote:
depresijatockakom kaže:
Da djevojke moje - to sam ja, a nije PMS.

Zivot mi je supalj. Godina - dovoljno. Osamljena. Radim do boli - uz vrlo malo rezultata, minimalno, toliko da ne dam otkaz. Na poslu se cesto osramotim zbog neznanja. Ne izgledam pozeljno. Kad imam love za krpice ne znam ih odabrati, kupim - a nakon par dana shvatim da je moja investicija bacena lova i vrijeme. Ne znam sloziti stvari, kupim i ne nosim. Imam uvijek jedne hlace i tri majice koje izmjenjujem. Nemam drustvo s kojim bih izlazila. Ljudi na poslu su uglavnom neki cudni likovi s kojim nemam neke teme. Spavam vec u 10 navacer, vikendom u 12. Seks mi nije na pameti vec odavno - pa cak ni sama sa sobom. Imam jednog iskrenog prijatelja (--> svjetla tocka). Ali se ne cujemo mnogo jer mu nemam sta reci na telefon - ne znam o cemu bih pricala.

I ako sad mislite da sve izmisljam - najgore je to sto je sve to bas tako. I u manjim oscilacijama je tako vec duze vrijeme. 33g.

I sto je najgore - toliko sam zatvorena da za moju situaciju ne zna nitko - ljudi na poslu nikad ne bi pomislili. Imam brata koji mi savjetuje da okrenem zivot nekim drugim pravcem. Ah da da - nauci me. Ne znam kako. Prazne parole - daj otkaz nadji nesto sto ti se svidja. Nista mi se ne svidja. Toliko sam iscrpljena da bih najradije gulila krumpir u nekoj kuhinji umjesto umnog posla koji radim. Nemam hrabrosti odvazit se na stres preokretanja struke.

Morala sam vam to rec jer ne znam sto bi. Mrzim suncan dan kad svi setaju a ja sam doma sama.

Molim vas nemojte biti jako strogi prema meni. Osjecam se stvarno jadno.
prvo izbaci sve te frustracije iz sebe, a onda okreni novu stranicu i budi onakva kakva zelis biti, potrudi se i poradi na sebi, ti sama stvaras sebe. nemoj gurati ljude od sebe, nemoj se sazalijevati, nemoj si uskracivati stvari koje volis, nemoj se vrijedati i omalovazavati. i ustraj na pozitivnosti svaki dan, svaki puta, cak i kad posrnes, budi sama sebi tu da si das ruku i pomognes. samo probaj i ponovo probaj i ne odustaj
"covjek je sam sebi najbolji prijatelj" to je moj moto
__________________
zasoli me
valentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2004., 13:30   #34
suncica

Quote:
Clea kaže:
život se sastoji od sitnica, vjeruj mi da ti jedna sitnica koju napraviš može uljepšati život milijon puta više od sto nerealiziranih stvari u tvojoj glavi...
to clea

depresijo

skupilo ti se 'malih', losih stvari... svaka od njih ponaosob nebi te dirnula niti milimetra... pred velikim si zidom i ne vidish nacina da ga srusish...

sad pogledaj taj tid... od cega se satoji?

od obicnih malih cigla... skidaj ih, jednu po jednu... i srusit ces ga... mozda ne danas, ne sutra, srusit cesh ga

10 sekundi radosti moze ti uljepsati cijeli dan... tebi ali i drugima...

postoje ljudi koji streme k necem velikom... i godinama zanemaruju sve drugo osim tog svog cilja... ponasaju se poput konja s onim stitnicima na ocima koji ne vide nista osim ceste ispred sebe... i kad, konacno dosegnu taj svoj cilj imaju ravno 15 sekundi srece koliko traje adrenalinsko zadovoljsto... ostalo je ego...

a koliko su puta, na tom svom putu, zanemarili 'malih' 15 sekundi srece?...

prvu si ciglu maknula sama... rekla si nam za taj jebeni zid...

a pogledaj koliko ljudi od pocetka topica stoji s tobom ispred zida i pomaze ti

u tome je ljepota zivota...
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2004., 13:52   #35
Ako sam dobro shvatila, ono što tebe zapravo muči jest da ne možeš definirat ni jednu stvar koja bi te stvarno veselila, koja bi pobudila neki trajni interes. E, pa, misli Možda će ti trebat dani, mjeseci, ali kad jednom nađeš predmet zanimacije (ja, naravno, ne znam što je to za tebe, ali ti ćeš se sigurno sjetit), i prijebat će ti se, i poljepšat ćeš se, i rado ćeš i lako komunicirat.

Razmišljala je tri dana i pet noći što bi je učinilo sretnom. A onda je odlučila. (Magda Dulčić, dvije slikice u prestarom Comiconu koje su mene svojedobno izvukle iz ovakvog razmišljanja)

Ima jedna prednost ove tvoje pozicije na kojoj možeš gradit ostalo: nemaš što izgubit. Možeš baš sve što hoćeš. Pa ajde
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2004., 14:14   #36
POZDRAV......EVO PROCITAH TVOJ POST...UH DEPRA......ZIVOT JE TAKO LJEP I PUN DOZIVLJAJA...KOJE MOZES NAC SVUGDJE ...ZA POCEAK MOZDA DA POCMES GULIT KRUMPIRE BI BILO DOBRO....A ONDA DA SE LAGANO PREBACIS NA NESTO MALO VISE UZBUDLJIVIJE.....RECIMO SKAKANJE S PADOBRANOM.RONJENJE,PLANINARENJE.SHOPING.......... ....
NAZOVI SVOG PRIJATELJA..........ZA POCETAK PITAJ GA .........KAKO JE?......POSLJE RAZGOVOR CE TECI LAKSE..........ZAPAMTI MI SMO TI KOJI SMO ARHITEKTI SVOG ZIVOTA....
SEECAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2004., 14:24   #37
oces reci da si ove iste savjete koje si ovdje cula nisi sama sebi mogla dati?
nije stvar u tome...
monolit is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2004., 14:35   #38
drugi su ti vec sve pametno napisali

od mene veliki

Quote:
postoje ljudi koji streme k necem velikom... i godinama zanemaruju sve drugo osim tog svog cilja... ponasaju se poput konja s onim stitnicima na ocima koji ne vide nista osim ceste ispred sebe... i kad, konacno dosegnu taj svoj cilj imaju ravno 15 sekundi srece koliko traje adrenalinsko zadovoljsto... ostalo je ego...

a koliko su puta, na tom svom putu, zanemarili 'malih' 15 sekundi srece?...

prvu si ciglu maknula sama... rekla si nam za taj jebeni zid...

a pogledaj koliko ljudi od pocetka topica stoji s tobom ispred zida i pomaze ti

u tome je ljepota zivota...
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2004., 15:13   #39
Zao mi je cuti da se tako osjecas i iskreno se nadam da ce uskoro sitacija ici samo na bolje. Ja mislim da bi trebala naci neki hobi ili razmisliti sto te je cijeli zivot zanimalo ili sto najvise volis, a nikad nisi nista po tom pitanju napravila - pa da je vrijeme da probas istraziti to podrucje. Probaj neki sport mozda ili tako nesto jer kroz sport se mozes opustiti, okupirati misli drugim stvarima a ujedno radis nesto dobro za sebe. Tako mozda i upoznas nove ljude i naidjes na nekoga tko ce ti odgovarati kao osoba.
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2004., 15:14   #40
Cura koja je ostavila post je klinicki depresivna. To da ju nista ne veseli je 100 posto znak depresije. I nije nista neuobicajeno. I nije nesto sto se ne bi moglo promijeniti.

Sama sam u zivotu prosla puno toga i mislim da ju razumijem u cijelosti. Cak smo i po godinama vrlo blizu. Sjecam se da sam u jednoj fazi lezala cijele dane u krevetu (osim radnog vremena u kojem sam jedva obavljala zadovoljavajucu razinu posla) i da mi je vikendom najveci uspjeh bio ako bih se do kraja vikenda uspjela nagovoriti da ipak odem do trgovine po kruh. Ne bi vjerovali koliko sam nedjelja na večer išla u trgovinu. I ne bi vjerovali koliko sam godina mislila da se meni tako nešto ne može dogoditi. I nemojte misliti da se vama to ne može dogoditi.

No, pustimo to...ajmo konkretnije....kino - nema smisla, ako ideš sam. CD - nema smisla ako ga slušaš sam. Nova frizura, kako je netko već primjetio, nema smisla, ako te nitko ne gleda.

Spomenula je brata. To joj može biti prva točka od koje će krenuti. Početi malo trenirati. Razgovorljivost, teme u društvu, izgled, šarm - sve je to samo stvar vježbe. Ti to možda nisi uvježbala na vrijeme ili si zaboravila...ali počni vježbati!!!! Kreni korak po korak i budi zadovoljna svakim korakom. Posudi u knjižnici one pretjerane knjige - kako postati zanimljiv, zavesti djevojku, voditi konverzaciju i sl....Ima ih glupih do zla boga, ali svaka ima bar jedan pametan savjet. Počni ih primjenjivati!
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:48.