Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2010., 22:50   #1
Flekice na trajnim zubima

Mojoj djevojčici koja su počeli ispadati mliječni zubi. Prednji zubi (trajni) koji su počeli izbijati van i gonji i donji imaju po sebi nekakve flekice - pomalo žute.
Redovito smo išli zubaru, nikada nije pala i ozljedila mliječne zube i njezina zubarka je rekla da tome nema lijeka - da se jednostavno caklina nije dobro složila po zubima.
Ima li tko iskustva, da li se nešto može napraviti??
Zahvajujem!!
miamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 22:58   #2
pokušaj ovdje https://www.forum.hr/showthread.php?t=204122

glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 08:39   #3
Jeli pila hiramicin dok je bila mala?
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 09:57   #4
Meni su nastale te flekice kad sam dobila trajne zube...Imam ih i danas (na donjim zubima).
Nema riješenja jer je to u caklini i dubini zuba.
Mislim da je to nedostatak nekih vitamina u trenutku rasta zubića...
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 10:18   #5
Quote:
miamama kaže: Pogledaj post
Mojoj djevojčici koja su počeli ispadati mliječni zubi. Prednji zubi (trajni) koji su počeli izbijati van i gonji i donji imaju po sebi nekakve flekice - pomalo žute.
Redovito smo išli zubaru, nikada nije pala i ozljedila mliječne zube i njezina zubarka je rekla da tome nema lijeka - da se jednostavno caklina nije dobro složila po zubima.
Ima li tko iskustva, da li se nešto može napraviti??
Zahvajujem!!
moja ima na mliječnim zubima te flekice, smeđe su boje. Zubarica mi je rekla da nije poznato zašto se javljaju, navodno nastaju zbog nekog čudnog spoja nečega iz sline sa nečim iz hrane . Da mogu nestati same od sebe, a da se mogu pojaviti i na trajnim zubima. Skidaju se isto kao i kamenac. E da, rekla je da imam sreće jer da mogu biti i u naranđastoj i zelenoj boji
__________________
Stojiš u centru mojih misli kao maslina na pizzi
tash@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 10:25   #6
Quote:
tash@ kaže: Pogledaj post
moja ima na mliječnim zubima te flekice, smeđe su boje. Zubarica mi je rekla da nije poznato zašto se javljaju, navodno nastaju zbog nekog čudnog spoja nečega iz sline sa nečim iz hrane . Da mogu nestati same od sebe, a da se mogu pojaviti i na trajnim zubima. Skidaju se isto kao i kamenac. E da, rekla je da imam sreće jer da mogu biti i u naranđastoj i zelenoj boji
za male ne znam, ali za velike
- to su spojevi nekih bakterija
- nastanu u nekom trenu ne zna se od čega
- skidaju se 'pjeskaranjem' zubiju...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 10:51   #7
Quote:
nordea kaže: Pogledaj post
Jeli pila hiramicin dok je bila mala?
Nije, ali sada kada povežem možda ima veze s učestalim korištenjem ventolina i flexotida na onu trubu. Bronhitis
Da, i to je u dubini zuba.
miamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 13:31   #8
Quote:
miamama kaže: Pogledaj post
Nije, ali sada kada povežem možda ima veze s učestalim korištenjem ventolina i flexotida na onu trubu. Bronhitis
Da, i to je u dubini zuba.
antibiotici tipa tetraciklina (doksiciklin) izazivaju promjene na zubima i kostima ako se daju djeci.zato se i nebi smjeli davati djeci.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 00:48   #9
Ja sam imala dvije velike okrugle bijele fleke na dva prednja zuba uzasno su me zivcirale pa sam otisla zubarci i sredila mi je to tako da sad imam sve zube jednake boje xDDD
__________________
DA
anya16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 16:30   #10
da. jos nesto! Moze se desiti i od preparata zeljeza ili ako zeljeza ima a uzima multivitaminske preparate...
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 22:41   #11
Uzimala je petrovićev med za bronhitis duže vrijeme po tri puta dnevno.
Taj med je poprilično jak.
Prala je i zubiće. Možda s tim ima veze.

Zadnje uređivanje miamama : 15.08.2010. at 22:43. Reason: ispravak
miamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 08:55   #12
Quote:
miamama kaže: Pogledaj post
Nije, ali sada kada povežem možda ima veze s učestalim korištenjem ventolina i flexotida na onu trubu. Bronhitis
Da, i to je u dubini zuba.
Nije ti to od lijekova. Moj najstariji sin uzima (nažalost) Flixotide od 4. godine, no ima supe zube. No poslije kortikosteroida treba dobro oprat zube radi moguće pojave gljivica.
S druge strane, srednjem sinu, koji nije nikad uzimao kortikosteroide, novi zubi (prednje donje jedinice) izrasle su isto sa žutim flekovima. Nama su (dvije) zubarice kazale kako je to problem isključivo estetske prirode, te da u načelu caklina na tom mjestu nije "lošije kvalitete". Isto nam je rečeno da do tog poremećaja dolazi tijekom formiranja zametaka trajnih zuba (dakle u trudnoći, ak se ne varam).
Preporučili su nam i da pokušano nabaviti proizvod za jačanje zubne cakline koji se zove "Touth Mousse" japanskog proizvođača JC (nema ga u slogbodnoj prodaji, kolko sam uspjela saznati, bera ne kod nas).
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 09:16   #13
da se nadovežem na ovaj "Tooth mousse" :

ja sam ga kupila, ali ne znam da li može i dijete koristiti
to treba pitati.
inače to je proizvod za ajmo reći saniranje i pomoć kad je caklina u komi, što meni je. puca mi caklina, taj zaštitni sloj, i naravno da se onda karijes i sve lakše prima....

ja sam kupila tooth mousse u biljnoj ljekarni na trgu (ona u haustoru) i koštalo je oko 150-160 kn. nije neka velika tubica ali se stavlja malo razmaže po zubima i ne ispire. i koristi se samo jedan određeni period, a ne stalno, tipa 2 puta godišnje po 2-3 tjedna...
uglavnom tamo su tete super i sve objasne, pa se može pitati šta za djecu probati...
__________________
while we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Irra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 14:40   #14
Meni su obje zubarice koje smo pitali kazale da se djeci zubi premažu "Tooth Mousse-om" jedno tjedno, te da je dobro za sve uzraste za jačanje cakline.
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 16:21   #15
Žute fleke mogu dobiti djeca na zubima ako je majka u trudnoći uzimala željezo.
To je jedna od informacija koju ti nitko neće reći kada je vrijeme za to, nego tek kada je kasno.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:18.