Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2013., 12:19   #541
Quote:
Kolim kaže: Pogledaj post
Iako se možda neki neće složiti, ali ja držim braću Coen najjačim američkim redateljima u tom razdoblju iako oni djeluju od sredine 80-ih. No, evo, držimo se od početka 90-ih pa do danas. Fargo, Millerovo Raskrižje, Lebowski, No Country for Old Men su za mene unikatni i odlični filmovi.

The Man Who Wasn't There je jako dobar, Barton Fink je slične kvalitete, a najbolji film im je upravo debi, Blood Simple.
Što,....... nisi gledao A Serious Man (2009) ?
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 14:00   #542
@L - iscrpno pišem samo za novce "Psi" su iznijeli vrlo jasnu premisu i zadali su okvir kojeg su ispoštovali - pri čemu je taj okvir po većini stvari drukčiji od velike većine (do)tadašnjih okvira, počevši od dijaloga, namjernog izostavljanja pljačke, namjernog vrludanja amo-tamo, nasilnog sadržaja ali i nasilnog stila itd. - i to na način da su sve ono unutar okvira okrenuli naopačke a da opet funkcionira. Originalno, zanimljivo, osvježavajuće, inovativno, intrigantno, i svevremenski - ja fakat mislim da će taj film jednako funkcionirat i za 50 godina, kao što funkcionira i danas, nakon 20 godina. "Šund" je mnogo kompleksniji film, narativno gledano, ali isto tako uspije sve niti istkati u nešto smisleno,i to ostavljajući svoj jasan pečat, ali opet nema neki čvrsti oslonac, što je u jednu ruku minus a u drugu opet plus jer neobjašnjivo uspješno hoda po toj žici koja gotovo i ne postoji. "Jackie Brown" je, kao i "Drive", prazna stilska vježba aka preseravanje. "Kill Bill" sam dvaput počeo gledat i bilo mi je tolko užasno da sam odustao. "Death proof" isto tako. "Gadovi" su mi nekim čudom bili dobri, iako bi mi za to obraniti trebalo više prostora, ali možda u budućnosti i napišem neki tekst o tome. "Django" nisam gledao. I sad ispada da su mi dva filma super, jedan dosta dobar, a dva nisam ni pogledao, pa bih i ja kao trebao "voljet Tarantina". Ali ne volim, volim samo "Reservoir dogs", jedino je to baš briljantan film. A ostalo je sve precijenjena igra.

@A - pa napisao sam ti već. jebote, ti ili lupaš nebuloze ili tražiš da ponavljam ono što sam već napisao, ili, još gore, ono što si i sam napisao. Fincher, Haneke, PT Anderson, W Anderson, Coenovci (što kaže Kolim), Kieslowski, Davies, Altman, Dumont, Clooney, Chang-Dong Lee, Ming-Liang Tsai, Kar-Wai Wong, Ceylan, Tarr, Kiarostami, Seidl, itd


ali što tebi znači najprepoznatljiviji pečat? najprepoznatljiviji stil? ono, kao tarantinovski stil? pa svakako tarantino je među prvacima toga, ali ja sam se više vezivao uz pečat kao značaj nekog redatelja odnosno kvalitetu filmova, i ono da bi mu trebali zahvaljivati. ako govoriš samo o prepoznatljivosti stila, onda da, tarantino. al kaj mi to vrijedi?


edit: i Herzog, naravno, bez toga ne ide.
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 14:01   #543
A serious man je isto super, ali najbolji Coenovci bez premca su "Burn after reading". E, to je film.
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 14:20   #544
@ Pacificist

ja se sad referiram isključivo na tarantina i njegov utjecaj i značaj na film i filmsku industriju. i on je ogroman, bilo to nekom drago il ne al tak je.
ne mislim zbog tog da je automatizmom odmah najbolji najkvalitetniji.
pa pričamo o njemu pobogu , o njegovim dosezima.
shvaćam i vas kojima on ne leži, ali osporavat mu neke očigledne stvari je besmisleno.
i prestanite više stvarati nekakve šizo kategorizacije, jel ispada da su tarantinovi poklonici nekakvi nižerazredni primitivci što nema veze s mozgom.
isključivi ste a to nije dobro.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 14:24   #545
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
ja se sad referiram isključivo na tarantina i njegov utjecaj i značaj na film i filmsku industriju. i on je ogroman, bilo to nekom drago il ne al tak je.
To što je ogroman (mada bih ja prije rekao "popriličan"), ne znači i da je pozitivan. Tarantinov uspjeh je izrodio gomilu would-be Tarantina, niti približne redateljske vještine, a nažalost i njega samog pretvorio u jednog takvog.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 14:28   #546
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
@ Pacificist

ja se sad referiram isključivo na tarantina i njegov utjecaj i značaj na film i filmsku industriju. i on je ogroman, bilo to nekom drago il ne al tak je.
ne mislim zbog tog da je automatizmom odmah najbolji najkvalitetniji.
pa pričamo o njemu pobogu , o njegovim dosezima.
shvaćam i vas kojima on ne leži, ali osporavat mu neke očigledne stvari je besmisleno.
i prestanite više stvarati nekakve šizo kategorizacije, jel ispada da su tarantinovi poklonici nekakvi nižerazredni primitivci što nema veze s mozgom.
isključivi ste a to nije dobro.
njegov utjecaj na filmsku industriju još i može proć, ali njegov utjecaj na film ne znam baš. odnosno, na dobar film. većina dobrih filmova koje ja znam nema nikakve veze s tarantinovim postojanjem nit njegovom poetikom. štoviše, većina redatelja koje sam nabrojao stvarala je i prije njegovog vremena ili paralelnom s njim, i na nijednog od njih tarantino svojim "značajem" ili čime god nije utjecao.

ne znam šta misliš o njemu osim onog što si napisao, tj da se radi o "vrhunskom umjetniku" kojemu bi "trebali biti zahvalni". a ne drži ti vodu ni jedno ni drugo.

edit: plus ne smatram tarantinove poklonike nikakvim nižim primitivcima, samo što me užasno nerviraju te furke i hypeovi oko jarmuscha, tarantina itd. ok, nerviraju me hypeovi i oko wesa andersona i radioheada, ali jebiga, jedno su wes anderson i radiohead a drugo jarmusch i tarantino.
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 14:34   #547
čekaj jel smatraš npr. andya warhola umjetnikom?
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 14:36   #548
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
čekaj jel smatraš npr. andya warhola umjetnikom?
hahahahaha, ovo je najbolje pitanje ikad. I-K-A-D.
hvala ti na tome, vrijedilo je nastaviti diskusiju!

a sada da i odgovorim: da.
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 14:36   #549
i, usput, voliš li ti jabuke?
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 14:41   #550
a jebajiga, ja stvarno ne znam niti jednog živućeg režisera koji se na originalniji i upečatljiviji način referira na sub-pop kulturu od tarantina.
tarantino nije ništa manje umjetnik nego što je to warhol.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 14:51   #551
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
a jebajiga, ja stvarno ne znam niti jednog živućeg režisera koji se na originalniji i upečatljiviji način referira na sub-pop kulturu od tarantina.
tarantino nije ništa manje umjetnik nego što je to warhol.
ali za koji je mili kurac pod nebom referiranje na sub-pop kulturu bitno za film, za život, za mene?

ovaj drugi navod ne sporim. uwe boll, tonetta, borislav bogdanović, warhol, miron, petrarca i eleonora duse - svi su umjetnici, bez daljnjega.
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 15:10   #552
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
To što je ogroman (mada bih ja prije rekao "popriličan"), ne znači i da je pozitivan.
rekao sam već gdje prvenstveno vidim tarantinovu važnost i ulogu. recikliranjem pojedinih podžanrova održava sub-pop-kulturnu tradiciju i prenosi ju na nove mlađe generacije. dam se kladit da nema tarantina da ovi klinci danas kurtza ne bi znali šta su špageti westerni niti tko je bio bruce lee.

Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
uspjeh je izrodio gomilu would-be Tarantina, niti približne redateljske vještine, a nažalost i njega samog pretvorio u jednog takvog.
to je samo dokaz da ga je teško kopirati.

@ pacifist

tvoj nick mi već govori neke stvari, možda bi bilo bolje da se prebacimo na onaj topic "nasilje na filmu"
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 15:12   #553
Quote:
Pacificist kaže: Pogledaj post
edit: plus ne smatram tarantinove poklonike nikakvim nižim primitivcima, samo što me užasno nerviraju te furke i hypeovi oko jarmuscha, tarantina itd. ok, nerviraju me hypeovi i oko wesa andersona i radioheada, ali jebiga, jedno su wes anderson i radiohead a drugo jarmusch i tarantino.
nisam upoznat sa hajpom ali svakako: jarmusch i tarantino > wes anderson i radiohead

ili jedan od njih u kombinaciji s gorillazom. uvijek.

al fala bogu ne moram birati i ne opterećujem se (više) hajp-furka pizdarijama. sve volim.
Yurinov is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 15:16   #554
Quote:
Pacificist kaže: Pogledaj post
i, usput, voliš li ti jabuke?
volim, a ti mi stalno podmečeš kruške.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 15:26   #555
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
dam se kladit da nema tarantina da ovi klinci danas kurtza ne bi znali šta su špageti westerni niti tko je bio bruce lee.
Mislim da griješiš.

@Pacifist

Idući put kad dođem u ZG, idemo ti, jedan naš poznanik i ja na kavu/čaj/pivo, pa ću ti iščeprkati štošta iz tog krasnog mozga. Odgovarao bih ti, govorio di se slažem a di ne, ali me trenutno mrzi.

p.s.

Potpisujem ovo što je napisao Yurinov i iz te 'sve volim' jednadžbe samo izuzimam Jarmuscha, kojeg baš i ne cijenim previše.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 15:34   #556
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
dam se kladit da nema tarantina da ovi klinci danas kurtza ne bi znali šta su špageti westerni niti tko je bio bruce lee.
klinci su i prije i sada bez gledanja tarantina znali tko je bruce lee, a i dalje o špageti vesternima ne znaju ništa. eto, i opet ništa od tvog tarantina.
nećemo se prebaciti na "nasilje na filmu" jer bi me tamo opet sačekao s tim tvojim tarantinom.

@Lou - ko te mrzi, ne kapiram? i jel taj moj krasni mozak ovdje kompliment ili uvreda, nemoj da se zajebavaš
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 15:37   #557
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
volim, a ti mi stalno podmečeš kruške.
ne, nego prije će biti da ih voliš zato što je to ime i simbol jedne informatičke tvrtke i jedne diskografske firme, umjesto da zagrizeš i porazmisliš o okusu.
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 15:42   #558
Quote:
Pacificist kaže: Pogledaj post
ne, nego prije će biti da ih voliš zato što je to ime i simbol jedne informatičke tvrtke i jedne diskografske firme, umjesto da zagrizeš i porazmisliš o okusu.
uff, dobro je.
već sam se bio pomirio s tim da ćeš me sjebat s činjenicom kako su kruške skuplje/kvalitetnije

ne sad ozbiljno,
volim jabuke, pogotovo ako imaju crva u sebi.

uostalom nisam ja baš toliko rigidni štovalac tarantina, prije scotta.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 15:49   #559
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
uostalom nisam ja baš toliko rigidni štovalac tarantina, prije scotta.
to mi znači isto kao da kažeš da si štovatelj Andersona, ili The Charlatansa, ili, kaj ja znam, Sturgesa.
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 17:57   #560
Da vas pomirim i kazem jako jednostavnu stvar . Kako se tu kaze ko voli neka izvoli .
Tarantino i njegova pasija za spaghetti western je poznata . Ovaj Django nije nikakvo otkrice i nije on bez veze pozvao Nero u film posto je Franco Nero pravi Django i okorijeli forumasi znaju ovaj film Django od Corbucci . Cak je i muzika ista zato sam i kazala da je cak promasio soundtrack .

Najinteresantnije je da ljudi koji su vidjeli Django od Corbucci su odmah prepoznali muziku .
Mislim zbilja ,sta vi misliti da je Tarentino izmislio prasak ? On samo od straoga napravi novo . Nije jedini .
Meni licno nikada jos nije sjela neka nova verzija staroga .U muzici jos da, u filmovima nikako .

cinna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:25.