Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2012., 22:02   #81
Evo pročitala sam upravo sad na jaska.hr (članak od 19.11,) da su i jaskanci dobili ovrhe i pozivaju ljude da se jave u nadležni Upravni odjel za stambeno komunalne poslove, prostorno uređenje, zaštitu okoliša i geodetske poslove Grada Jastrebarskog u kojem će dobiti eventualna pojašnjenja kao i svu moguću pomoć u rješavanju predmetne situacije.

Evo možda nekome pomogne.
Stavila bi i link ali ne znam kako se to radi. Negdje sam pročitala ali više se ne sjećam.
__________________
Sonja
sonjas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 09:53   #82
http://www.jaska.com.hr/vijesti/eko-...ao-i-jaskance/

a što kaže eko
http://www.jaska.com.hr/vijesti/prio...-eko-flo-plus/
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 20:27   #83
Evo danas zaprimila čestitku od JB Ž.LJ. , društva Hažneković itd. , po nalogu EKO FLOR.
E sad, činjenica nisam plaćala od 01.01.2011., no 17.09.2012. ničim izazvana platila sav dug , uopće nisam obračala pažnju da je pola već u zastari.
Naravno u ovršnom prijedlogu pobrojani i računi koji su debelo u zastari

Moje pitanje je , da li uložiti prigovor na Rješenje o ovrsi za te račune koji su u zastari i priložiti uplatu kojom sad ispada da sam u pretplati , ili da lijepo zamolim EKO FLOR da povuće prijedlog jer ja sam to platila
i_kaj_sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 21:16   #84
ne može se tražiti povrat novca koji je u zastari a plaćen je, a trebaš vidjeti jesi li sve platila prije nego što je javni bilježnik primio a ne ti (piše ti na poleđini prijedloga)
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 21:30   #85
Zovi Eko Flor i pitaj njih da li si dužna još nešto platiti i ako da, koji iznos i neka ti daju podatke za plaćanje.

Moji roditelji su dobili ovršni prijedlog na 996kn, zvali Eko Flor i oni su im rekli da moraju uplatiti samo 400 i nešto kn nekakvih troškova unutar 8 dana (nije ni to malo, ali bar nije 1000kn). To su platili, nisu slali nikakav prigovor odvjetničkom društvu ni bilježniku i obustavljen je ovršni prijedlog.

Tako da, vidi prvo situaciju kod njih.
-Ari- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 21:31   #86
Plaćeno 17.09.2012, žig o preuzimanju od JB 21.09.2012.
i_kaj_sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 21:34   #87
Quote:
-Ari- kaže: Pogledaj post
Zovi Eko Flor i pitaj njih da li si dužna još nešto platiti i ako da, koji iznos i neka ti daju podatke za plaćanje.

Moji roditelji su dobili ovršni prijedlog na 996kn, zvali Eko Flor i oni su im rekli da moraju uplatiti samo 400 i nešto kn nekakvih troškova unutar 8 dana (nije ni to malo, ali bar nije 1000kn). To su platili, nisu slali nikakav prigovor odvjetničkom društvu ni bilježniku i obustavljen je ovršni prijedlog.

Tako da, vidi prvo situaciju kod njih.
Dobili su potvrdu da je obustavljen ovršni prijedlog ?
i_kaj_sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 21:38   #88
Quote:
i_kaj_sad kaže: Pogledaj post
Dobili su potvrdu da je obustavljen ovršni prijedlog ?
da
-Ari- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 15:38   #89
Quote:
-Ari- kaže: Pogledaj post
da
Jesu li sigurni da je ovrha uistinu i obustavljena? Jesu li provjerili kod javnog bilježnika?

Jer, mislim, Ekomaf ... pardon, Ekofloristi () mogu jednako tako i izdati "potvrdu" da su kontaktirali vanzemaljce.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 15:44   #90
Quote:
t79 kaže: Pogledaj post
javnom bilježniku ide prigovor, (žalba sudu). da neidemo sa teme, šaljem ti jednu šprancu na private.
Daj, molim te, pošalji jednu i meni.

Također me zanima računa li se datum kad je JB zaprimio predmet (kao što vidim da mnogi tvrde, u mom slučaju 21.09) ili datum kad je isti taj JB donio rješenje (u mom slučaju 17.10).

Pitam jer je datum kad sam platio između (02.10).

Možeš li odgovor argumentirati člankom iz Zakona?

Ako dobro kužim cijelu stvar, o odgovoru mi ovisi jesam li obvezan platiti famozne odvjetničke troškove (yep, 996,25) ili ne.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 22:44   #91
Provjereno je I naravno da mogu izdati bilo kakvu potvrdu, ali činjenicu da je nevažeća bi ionako brzo skužili kad bi od JB došao novi račun s još većim iznosom

I.. mislim da se računa od dana rješenja.
-Ari- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 18:47   #92
nvnk
Ovo su oni napisali u priopćenju :
Svi korisnici koji su cjelokupan dug podmirili prije podnošenja prijedloga za ovrhu 21. rujna 2012. g. neće biti u obvezi podmiriti nikakav trošak te će se prijedlog za ovrhu u njihovom predmetu povući.
Po tome ispada da ćeš morati platiti neke troškove, tj ako ja kužim 275 kn.
Mislim da bi ti trebao napisati prigovor na rješenje i priložiti uplatu. E sad dal te to oslobađa plaćanja troškova

Ja sam nakon 3 dana (zvala svaki dan par puta ) uspjela dobiti skeniranu potvrdu i to sam proslijedila JB i hanžekoviću . Od JB stigla potvrda da su primili
i_kaj_sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 22:40   #93
Quote:
i_kaj_sad kaže: Pogledaj post
nvnk
Ovo su oni napisali u priopćenju :
Svi korisnici koji su cjelokupan dug podmirili prije podnošenja prijedloga za ovrhu 21. rujna 2012. g. neće biti u obvezi podmiriti nikakav trošak te će se prijedlog za ovrhu u njihovom predmetu povući.
Po tome ispada da ćeš morati platiti neke troškove, tj ako ja kužim 275 kn.
Mislim da bi ti trebao napisati prigovor na rješenje i priložiti uplatu. E sad dal te to oslobađa plaćanja troškova

Ja sam nakon 3 dana (zvala svaki dan par puta ) uspjela dobiti skeniranu potvrdu i to sam proslijedila JB i hanžekoviću . Od JB stigla potvrda da su primili
Napisao sam prigovor i sutra ga idem uručiti JB.

Zahvaljujem svima koji su mi pomagali na obje teme.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 13:03   #94
EKO-FLOR je, kako mi je rečeno maloprije, opet napravio veliku akciju, poslao je istovremeno 30000 opomena pred ovrhu.

Ono zanimljivo je to da je u slučaju moje mame datum s kojim su oni označili da su "poslali" bio 24.01.2014 (u tom je trenutku "veliko kašnjenje" s uplatom od 22,5 kn bilo samo 9 dana staro, tj. radilo se o obvezi od 15.01.2014), dok je ta ista opomena osvanula u poštanskom sandučiću tek danas, 13.02.2014.

Naravno, rok od 8 dana do pokretanja ovrhe, ako se računa "njihov" datum, davno je prošao.

Naravno, nemoguće je dobiti ikakav njihov broj telefona jer ih najvjerojatnije svih 300000 ljudi istovremeno zove.

Ukratko: Ova će tema ponovno postati aktuelna.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 20:53   #95
O da evo i kod nas ista situacija.

Ja platio to sto su poslali cim je stiglo i tamo pise da je to rok od primitka poste.

Telefon im je iskopcan.
Na mail ne odgovaraju.

A ako mi pokusaju poslati tuzbu zbog kasnjenja spreman sam se tuziti s njima do sudnjeg dana.

I inace ja placam uslugu koju uopce ne koristim jer se smece reciklira (plastiku i staklo nosim u Zagreb i odlazem u za to predvidene kontejnere odnosno vracam u ducane), hrana ide u kompost a ostalo se spali.

Dakle kanta mi stoji na dvoristu za ukras.

Ne postoji li neki zakon po kojem nisam duzan placati uslugu koju ne koristim?
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 11:46   #96
Ja ih ipak na kraju uspio dobiti na telefon te su me tom prilikom uvjerili da nije prekasno, tj. da nikakve ovrhe nisu pokrenuli s datumom 24.01 + 8 dana. Nadam se da je to točno.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 12:54   #97
Budući da ih još nisam uspjela dobiti moram pitati/požaliti se ovdje. Naime stigla je opomena na iznos 0,72 kn što je upravo razlika između stare cijene (44,28 kn) i nove cijene (45 kn). Uvidom u svoje račune, sve je plaćeno u tom razdoblju od 1.5.-31.12. Tako da ostaje nepoznanica odkud sada ovih 0,72 kn kada su svi računi primljeni od njihove strane također i plaćeni.
ancica_8990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 09:44   #98
evo nama stigla presuda.... moramo platiti 1,29 kn sa zateznim kamatama + nekih 410 kn sa zateznim kamatama (trošak ovršnog postupka).
Mislim da je netko gadno brljao kod njih u računovodstvu, nadam se da je ta osoba bar otkaz dobila, mada za takvo ophođenje u poslovanju zaslužuje i zatvorsku kaznu. Nama su u međuvremenu poslali sa opomenom (još prije godinu i pol- dakle sa opomenom, prije je bila ovrha bez opomene) još jedan račun posve neutemeljen jer je plaćen i ta se osoba još i bahatila kad smo je kontaktirali, nakon dokaza o uplati samo je muk nastao, strašno bahato, neprofesionalno .... koliko je samo klijenata živce izgubilo, ma da se i o 100 potrošaća radi - moglo bi se reći 100 neodgovornih ljudi.... ali ovo je bila brojka od cirka 1000 potrošaća! Najbolje je sada pogledati njihovu web stranicu pa na kontakte - imaju gotovo 10 telefonskih linija za reklamaciju i račune, mislim da su prije bile 2 linije. Da.... netko sad mora ispravljati sav taj nered. Izgubili smo živce i novce na trošak ovršnog postupka a oni povjerenje potošaća. Ajde bar je presuda bila da svaka strana snosi svoje troškove tog postupka, dakle i njih je to koštalo poprilično. Žao mi ljudi i u njihovoj firmi, ne vjerujem da je cijela ekipa ta koja je tako bezobrazna i neprofesionalna, moguće se samo radi o jednoj, dvije osobe.... ??
zuccotto rico is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 19:25   #99
Poštovani forumaši, pišem ovdje jer mi djeluje slično da ne otvaram novu temu. Naime otac je dobio rješenje o ovrsi u kojoj se predlaže blokada tekućeg računa. Treba mi dobar pravni savjet. Dobili smo dug za struju od 2004. godine na kuću koja je od rata još devastirana i nikad nismo imali sredstva da se vratimo u nju. Cijela ova dva dana smo svi neutješni jer je iznos ogroman s kamatama a mi nemamo čime platiti. Usput da napomenem da je otac epileptičar, majka teško operirana i ima dijabetis. Ne znam kako su mogli utvrditi dug za struju na kući u kojoj nitko nije stanovao više od 1991. godine. Svima koji su neposredno poslije rata koristili struju i nisu plaćali dok smo mi svoju uredno plaćali na adresi na kojoj stanujemo, njima je otpisan dug, a nama pripisan dug koji nismo napravili. Što sad učiniti kad je sud presudio u korist elektroprivrede i konačno rješenje blokada dok se ne plati? ima li tu pomoći za malog čovjeka?
ancica986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 19:30   #100
Taj dug je u debeloj zastari... Dijabetes, padavica, rat i prognanici kao ni tudji dugovi nemaju s ovim veze, pa ih u prigovoru ne treba ni spominjati...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:29.