Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2012., 18:52   #1
Operacija palčane kosti

Pozzz svima, zbog izrazite deformacije preporučeno mi je da operiram palčanu kost na stopalu. Jel netko od vas to radio? Kakva su i skustva? Imate li savjet za mene? I šta je ta famozna čizmica koja se nosi nakon operacije? (to mi je preporučio kirurg). Jel ima od nje kakve koristi, s obzirom na to da se to plača? hvala unaprijed na svakom savjetu
zvjerodžene is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 19:08   #2
Poštovana,

palčana kost u anatomskom smislu odnosi se na radius i to je kost podlaktice. Palčana kost nije naziv za kost, točnije kosti palca! Kosti prstiju, pa tako i palca na nozi, izgrađuju članci (phalanges).

Ovo navodim zato jer ćemo trebati korigirati naslov teme kako ne bi bilo zabune.

Radi čega trebate operaciju, tj. koja je dijagnoza? Radi li se možda o dijagnozi hallux valgus? Ako da, kliknite na navedeni link i tamo postavite upit.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 00:12   #3
Ne mogu naći temu o operaciji urođenih anomalija, a vezana je također za palac. Znate li možda koliko dana traje oporavak u bolnici nakon zahvata gdje se odstranjuje višak košćice u palcu? Postoji li neko pravilo za dužinu boravka? Dakle radi se o duplom palcu, točnije zajedničkom noktu na tom prstu.
Woman Yoya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:04.